LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1991 M. LAPKRIČIO 23 D. NUTARIMO NR. 483 „DĖL MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLO DARBUOTOJŲ IR PEDAGOGŲ DARBO APMOKĖJIMO“ PAKEITIMO

 

2003 m. birželio 25 d. Nr. 828

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1991 m. lapkričio 23 d. nutarimą Nr. 483 „Dėl mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų ir pedagogų darbo apmokėjimo“ (Žin., 1992, Nr. 5-87, Nr. 11-296; 1993, Nr. 7-166, Nr. 13-337, Nr. 23-546, Nr. 63-1203; 1994, Nr. 13-220; 1995, Nr. 10-226; 1997, Nr. 12-245, Nr. 114-2877; 1999, Nr. 34-992; 2001, Nr. 26- 854, Nr. 52-1839) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL MOKSLO IR STUDIJŲ INSTITUCIJŲ MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ

IR DĖSTYTOJŲ DARBO APMOKĖJIMO

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Nustatyti, kad:

1. Mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo užmokestį sudaro tarnybinis atlyginimas, priedai ir priemokos.

2. Mokslo ir studijų institucijų asistento bazinis tarnybinis atlyginimas per mėnesį prilyginamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintai bazinei mėnesinei algai, indeksuotai koeficientu 5,5, o valandinis atlygis už pedagoginį darbą – 0,1 bazinės mėnesinės algos.

3. Mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų koeficientai (asistento baziniais tarnybiniais atlyginimais) yra tokie:

profesoriaus, vyriausiojo mokslo darbuotojo 3

5,4;

docento, vyresniojo mokslo darbuotojo 2

4,2;

lektoriaus, mokslo darbuotojo, tyrinėtojo 1,5

2,9;

asistento, jaunesniojo mokslo darbuotojo 1,5

2.

4. Atlyginimams už valandinį pedagoginį darbą taikomi šio nutarimo 3 punkte nurodyti darbuotojo mokslo laipsnį ir pedagoginį (mokslo) vardą atitinkantys atlyginimo koeficientai.

5. Mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams, išrinktiems (paskirtiems) į vadovaujančiąsias pareigas, institucijos taryba (senatas) nustato šiuos atlyginimų priedus už vadovaujančiąsias pareigas:

5.1. katedrų vedėjams, fakultetų prodekanams, moksliniams sekretoriams, valstybės mokslinių tyrimų įstaigos ar aukštosios mokyklos mokslo centrų (institutų) struktūrinių padalinių vadovams – iki 15 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

5.2. fakultetų dekanams, aukštosios mokyklos mokslo centrų (institutų) vadovams, valstybės mokslinių tyrimų įstaigos ar aukštosios mokyklos tarybos (senato) pirmininkui – iki 25 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

5.3. valstybės mokslinių tyrimų įstaigos vadovui ir jo pavaduotojams – nuo 25 iki 40 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

5.4. aukštosios mokyklos prorektoriams – nuo 30 iki 45 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio;

5.5. aukštosios mokyklos rektoriui – nuo 40 iki 60 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio.

6. Mokslo ir studijų institucijų vadovai gali:

6.1. neviršydami darbo užmokesčio fondo, nustatyti mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams iki 75 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio priemokas (nurodydami konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos) už papildomus darbus arba darbuotojo rašytiniu sutikimu – už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) vykdymą (jeigu nesudaroma papildoma darbo sutartis);

6.2. skirti mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams, kurių materialinė būklė sunki dėl ligos, šeimos narių mirties, stichinės nelaimės ar turto netekimo, jeigu yra darbuotojo rašytinis prašymas ir pateikti atitinkami tai patvirtinantys dokumentai, iki 5 minimalių mėnesinių algų dydžio materialines pašalpas iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų;

6.3. už dalyvavimą tarptautiniuose mokslo ir technologinės plėtros programų projektuose nustatyti mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams iki 300 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio atlyginimo priedą. Priedų taikymo kriterijus ir tvarką nustato mokslo ir studijų institucijų tarybos (senatai). Šiems priedams mokėti naudojamos tarptautinių mokslo ir technologinės plėtros programų projektų vykdymui skirtos lėšos, gautos iš tarptautinių organizacijų.

7. Mokslo ir studijų institucijų tarybos (senatai), neviršydamos darbo užmokesčio fondo, pakviestiems dirbti užsienio mokslininkams gali nustatyti personalinį atlyginimą nepriklausomai nuo šio nutarimo 3 punkte nustatytų koeficientų.

8. Valstybės įstaigų vadovai, sudarydami sutartis su pasitelktais ekspertais ir konsultantais mokslininkais, darbo apmokėjimo įkainius turi nustatyti pagal šiuo nutarimu patvirtintus dydžius.

9. Šiuo nutarimu nustatyta darbo apmokėjimo tvarka mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams taikoma neviršijant Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.“.

2. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2003 m. liepos 1 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                             ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS