LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO TVARKOS IR STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO TVARKOS NUSTATYMO

 

2003 m. rugpjūčio 1 d. Nr. 1K-213

Vilnius

 

Vadovaudamasi Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto (Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881) 5 straipsnio 5 dalimi, 25 ir 26 straipsniais,

Tvirtinu pridedamas:

1. Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo taisykles.

2. Statutinių komisijų darbo taisykles.

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ                                                                             DALIA GRYBAUSKAITĖ

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2003 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 1K-213

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės reglamentuoja Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų (toliau vadinama – muitinės pareigūnų) tarnybinės veiklos vertinimo tvarką.

2. Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas atliekamas vadovaujantis Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statutu (Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881) (toliau vadinama – Statutas) ir šiomis taisyklėmis.

3. Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo tikslas – įvertinti muitinės pareigūnų teorines žinias, reikalingas sėkmingai eiti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, praktinio darbo įgūdžių lygį bei profesinę kvalifikaciją.

 

II. MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMAS

 

4. Muitinės pareigūnų (išskyrus muitinės pareigūnus, kurie nėra baigę stažuotės) tarnybinę veiklą vertina jų vadovai ir Finansų ministerijos statutinė komisija, Muitinės departamento statutinė komisija, muitinės įstaigų statutinės komisijos (toliau vadinama – statutinės komisijos).

5. Nėščių muitinės pareigūnių ir auginančių bent vieną vaiką iki trejų metų muitinės pareigūnų tarnybinė veikla vertinama tik jų rašytiniu prašymu.

6. Muitinės pareigūnų tarnybinę veiklą per kalendorinius metus vertina tiesioginis muitinės pareigūno vadovas, muitinės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą vertina šį muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo ar jo įgaliotas asmuo (toliau vadinama – tiesioginis vadovas).

7. Kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje (ne vėliau kaip iki gruodžio 1 d.) Muitinės departamento ir muitinės įstaigų už personalo tvarkymą atsakingi pareigūnai informuoja savo įstaigos vadovybę apie artėjantį tarnybinės veiklos vertinimą už praėjusius kalendorinius metus ir aprūpina juos išvados dėl tarnybinės veiklos vertinimo blankais.

8. Kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje muitinės pareigūno tiesioginis vadovas įvertina muitinės pareigūno tarnybinę veiklą arba labai gerai arba gerai, arba nepatenkinamai.

9. Tiesioginis vadovas, vertindamas muitinės pareigūno tarnybinę veiklą, surašo išvadą dėl tarnybinės veiklos vertinimo (toliau vadinama – išvada) (1 priedas). Joje apibūdinant muitinės pareigūno tarnybinę veiklą naudojami šie kriterijai:

9.1. muitinės pareigūno veiklos krūvis;

9.2. muitinės pareigūno veiklos kokybė;

9.3. muitinės pareigūno atliekamų užduočių sudėtingumas;

9.4. muitinės pareigūno gebėjimas panaudoti turimas žinias ir įgūdžius einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas;

9.5. muitinės pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas;

9.6. nurodomi paskutiniųjų metų muitinės pareigūno skatinimai ir galiojančios tarnybinės nuobaudos;

9.7. kiti, tiesioginio vadovo nuomone, būtini duomenys ar informacija apie muitinės pareigūno tarnybinę veiklą.

10. Išvadoje įrašomas ir muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimas. Su išvada vertinamas muitinės pareigūnas supažindinamas pasirašytinai.

11. Tiesioginis vadovas, įvertinęs:

11.1. muitinės įstaigos pareigūnų tarnybinę veiklą labai gerai arba nepatenkinamai, išvadą pateikia tos muitinės įstaigos statutinei komisijai;

11.2. Muitinės departamento pareigūnų, muitinės įstaigos vadovo, jo pavaduotojų ir muitinės įstaigų statutinių komisijų narių tarnybinę veiklą labai gerai arba nepatenkinamai, išvadą pateikia Muitinės departamento statutinei komisijai;

11.3. Muitinės departamento direktoriaus, jo pavaduotojų ir Muitinės departamento statutinės komisijos narių tarnybinę veiklą labai gerai arba nepatenkinamai, išvadą pateikia Finansų ministerijos statutinei komisijai.

12. Jeigu tiesioginis vadovas įvertina muitinės pareigūno tarnybinę veiklą labai gerai arba nepatenkinamai, išvada statutinei komisijai pateikiama ne anksčiau kaip einamųjų metų gruodžio 1 dieną ir ne vėliau kaip einamųjų metų gruodžio 15 dieną.

13. Statutinė komisija, gavusi išvadą, muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui nurodo siūlomą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo datą.

14. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo apie būsimą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimą statutinėje komisijoje ne vėliau kaip prieš 20 darbo dienų iki vertinimo pradžios raštu praneša muitinės pareigūnui, Finansų ministerijai ir Muitinės profesinių sąjungų susivienijimui.

15. Statutinė komisija įvertina muitinės pareigūno tarnybinę veiklą ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po metų, už kuriuos vertinama muitinės pareigūno tarnybinė veikla, vasario 1 dienos.

16. Jeigu dėl muitinės pareigūno ligos, atostogų arba komandiruotės nėra galimybės įvertinti jo tarnybinę veiklą statutinėje komisijoje, muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas statutinėje komisijoje rengiamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų po to, kai pareigūnas grįžo į tarnybą po ligos, atostogų arba komandiruotės.

 

III. MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO PROCEDŪRA STATUTINĖJE KOMISIJOJE

 

17. Muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo procedūra susideda iš statutinei komisijai pateiktos išvados nagrinėjimo ir pokalbio tarp muitinės pareigūno ir statutinės komisijos narių, skirto įvertinti muitinės pareigūnų teorines žinias, reikalingas sėkmingai eiti pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, praktinio darbo įgūdžių lygį bei profesinę kvalifikaciją.

18. Vertindama išvadą, statutinė komisija turi nustatyti, ar tiesioginis vadovas teisingai įvertino muitinės pareigūno tarnybinę veiklą pagal vertinimo kriterijus, nurodytus šių taisyklių 9 punkte.

19. Jeigu statutinės komisijos darbe dalyvauja tiesioginis vadovas, statutinės komisijos nariai prireikus gali pasiūlyti tiesioginiam vadovui išsamiau apibūdinti tam tikrus muitinės pareigūno gebėjimus, būtinus eiti muitinės pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, taip pat pateikti jam kitų klausimų, susijusių su muitinės pareigūno tarnybinės veiklos rezultatais.

20. Pasibaigus pokalbiui, statutinės komisijos nariai, nedalyvaujant vertinamam muitinės pareigūnui, aptaria būsimą jo tarnybinės veiklos įvertinimą. Aptarimo metu kiekvienas statutinės komisijos narys pasisako dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo.

21. Pasibaigus muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo aptarimui, statutinės komisijos pirmininkas siūlo muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimą ir siūlo statutinės komisijos nariams dėl jo balsuoti. Statutinės komisijos pirmininkas, siūlydamas balsuoti dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimo, turi atsižvelgti į statutinės komisijos narių daugumos nuomonę. Statutinės komisijos pirmininko pasiūlymas priimamas, jeigu už jį balsavo posėdyje dalyvavusių statutinės komisijos narių dauguma. Statutinės komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia statutinės komisijos pirmininko balsas.

22. Statutinės komisijos nariai, vadovaudamiesi šių taisyklių 21 punkte nustatyta tvarka, apsisprendžia ir dėl Statuto 25 straipsnio 5 ar 7 dalyje nurodytų siūlymų.

23. Statutinė komisija, siūlydama muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui suteikti muitinės pareigūnui kvalifikacinę kategoriją, turi nurodyti, kuri kvalifikacinė kategorija turi būti jam suteikta: trečia, antra ar pirma.

24. Statutinė komisija, įvertinusi muitinės pareigūno tarnybinę veiklą, surašo išvadą dėl tarnybinės veiklos vertinimo (2 priedas) – atskirą kiekvienam vertinamam muitinės pareigūnui. Su išvada dėl tarnybinės veiklos vertinimo vertinamas muitinės pareigūnas supažindinamas pasirašytinai.

25. Statutinės komisijos išvadoje dėl tarnybinės veiklos vertinimo gali būti pateikta atskira motyvuota nuomonė statutinės komisijos nario, nesutinkančio su statutinės komisijos siūlymu dėl muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimo.

 

IV. NEEILINIS MUITINĖS PAREIGŪNŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMAS

 

26. Neeilinis muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimas gali būti atliekamas, jeigu iškyla abejonių dėl muitinės pareigūnų kvalifikacijos ir tinkamumo eiti muitinės pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas pareigas, tačiau ne anksčiau kaip praėjus šešiems mėnesiams po eilinio tarnybinės veiklos vertinimo dienos.

27. Dėl neeilinio muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo tiesioginis vadovas pagal šių taisyklių 9 punkte nustatytus kriterijus surašo motyvuotą pasiūlymą dėl neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo (toliau vadinama – pasiūlymas) (3 priedas).

28. Muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimas pasiūlyme neįrašomas.

29. Pasiūlymas pateikiamas muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui, kuris priima sprendimą dėl neeilinio muitinės pareigūno veiklos vertinimo statutinėje komisijoje.

30. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo apie būsimą muitinės pareigūno neeilinį tarnybinės veiklos vertinimą statutinėje komisijoje ne vėliau kaip prieš 20 darbo dienų iki vertinimo pradžios raštu praneša muitinės pareigūnui, Finansų ministerijai ir Muitinės profesinių sąjungų susivienijimui.

31. Muitinės pareigūno neeilinio tarnybinės veiklos vertinimo procedūra susideda iš pasiūlymo nagrinėjimo ir pokalbio tarp muitinės pareigūno ir statutinės komisijos narių. Pokalbio metu vertinami muitinės pareigūno gebėjimai, būtini eiti muitinės pareigūno pareigybės aprašyme nustatytas pareigas.

32. Vertindama pasiūlymą, statutinė komisija turi nustatyti, ar tiesioginis vadovas teisingai apibūdino muitinės pareigūno tarnybinę veiklą pagal vertinimo kriterijus, nurodytus šių taisyklių 9 punkte.

33. Muitinės pareigūno neeilinis tarnybinės veiklos vertinimas atliekamas šių taisyklių 19–25 punktuose nustatyta tvarka.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34. Statutinės komisijos posėdis protokoluojamas. Statutinės komisijos posėdžio protokole pažymima, kaip balsavo kiekvienas iš statutinės komisijos narių.

35. Muitinės pareigūną į pareigas priėmęs asmuo:

35.1. įgyvendindamas statutinės komisijos pasiūlytus Statuto 25 straipsnio 5 ar 7 dalyje nurodytus sprendimus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išleidžia įsakymą;

35.2. nusprendęs neįgyvendinti statutinės komisijos siūlymo, jeigu pagal Statuto 25 straipsnio 8 dalį statutinės komisijos siūlymas muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui nėra privalomas, apie tai pažymi muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje.

36. Dokumentai, susiję su muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimu, saugomi muitinės pareigūno asmens byloje.

______________

 

 

Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos

vertinimo taisyklių

1 priedas

 

(Išvados formos pavyzdys)

_________________________________________________________________

(muitinės pareigūną vertinančio asmens įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas ir pavardė)

 

IŠVADA

DĖL TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO

 

______________________________ Nr.

(surašymo data)

______________________________

(surašymo vieta)

 

________________________________________________________________________________

(vertinamo muitinės pareigūno įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas ir pavardė)

 

Muitinės pareigūno pareigybės kategorija ______, stažas Lietuvos muitinėje ______, paskyrimo į einamas pareigas data _____________________

 

1. Muitinės pareigūno veiklos krūvis _____________________________________________

________________________________________________________________________________

2. Muitinės pareigūno veiklos kokybė ____________________________________________

________________________________________________________________________________

3. Muitinės pareigūno atliekamų užduočių sudėtingumas _____________________________

________________________________________________________________________________

4. Muitinės pareigūno gebėjimas panaudoti turimas žinias ir įgūdžius einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas _________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Muitinės pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas _________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

6. Paskutiniųjų metų muitinės pareigūno skatinimai ir galiojančios tarnybinės nuobaudos ___

________________________________________________________________________________

7. Kiti, tiesioginio vadovo nuomone, būtini duomenys ar informacija apie muitinės pareigūno tarnybinę veiklą ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Muitinės pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimas______________________________________

_____________________               ___________________               ______________________

(tiesioginio vadovo pareigos)                                         (parašas)                                                 (vardas ir pavardė)

 

Susipažinau

_______________________

   (muitinės pareigūno parašas)

_______________________

            (vardas ir pavardė)

_______________________

                        (data)

______________

 

Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos

vertinimo taisyklių

2 priedas

 

(Išvados formos pavyzdys)

 

____________________________________________________

(statutinės komisijos pavadinimas)

 

IŠVADA

DĖL TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO

 

_________________ Nr._______

                                                                                 (surašymo data)

_________________

(surašymo vieta)

 

Muitinės pareigūno vardas ir pavardė __________________________________________________

Muitinės pareigūno pareigos _________________________________________________________

                                                                     (muitinės įstaigos pavadinimas, struktūrinio padalinio pavadinimas, pareigos)

________________________________________________________________________________

 

Statutinės komisijos vertinimas _______________________________________________________

Statutinės komisijos siūlomas sprendimas _____________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Statutinės komisijos pirmininkas               ___________________           ___________________

                                                                                                        (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

Statutinės komisijos nariai:                       ___________________           ___________________

                                                                                                        (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

___________________           ___________________

                                                                                                        (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

___________________           ___________________

                                                                                                        (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

___________________           ___________________

                                                                                                        (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

 

Statutinės komisijos nario atskira nuomonė:_____________________________________________

________________________________________________________________________________

_______________         ________________

          (parašas)                            (vardas ir pavardė)

 

________________________________________________________________________________

(muitinės pareigūną į pareigas priėmusio asmens žyma nusprendus neįgyvendinti statutinės komisijos pasiūlymo)

 

_____________________________

                                (parašas)

_____________________________

                       (vardas ir pavardė)

_____________________________

                                   (data)

 

Susipažinau

______________________

(muitinės pareigūno parašas)

______________________

          (vardas ir pavardė)

______________________

                     (data)

______________

 

 

Muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos

vertinimo taisyklių

3 priedas

 

(Pasiūlymo formos pavyzdys)

__________________________________________________________________

(muitinės pareigūną vertinančio asmens įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas ir pavardė)

 

PASIŪLYMAS

DĖL NEEILINIO TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMO

 

_________________ Nr._______

                                                                                 (surašymo data)

_________________

(surašymo vieta)

 

_______________________________________________________________

(vertinamo muitinės pareigūno įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas ir pavardė)

 

Muitinės pareigūno pareigybės kategorija _________, stažas Lietuvos muitinėje _________,

paskyrimo į einamas pareigas data _____________________

 

1. Muitinės pareigūno veiklos krūvis _____________________________________________

________________________________________________________________________________

2. Muitinės pareigūno veiklos kokybė ____________________________________________

________________________________________________________________________________

3. Muitinės pareigūno atliekamų užduočių sudėtingumas _____________________________

________________________________________________________________________________

4. Muitinės pareigūno gebėjimas panaudoti turimas žinias ir įgūdžius einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas _________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

5. Muitinės pareigūno bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai einant pareigybės aprašyme nustatytas pareigas _________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

6. Paskutiniųjų metų muitinės pareigūno skatinimai ir galiojančios tarnybinės nuobaudos ___

________________________________________________________________________________

7. Kiti, tiesioginio vadovo nuomone, būtini duomenys ar informacija apie muitinės pareigūno tarnybinę veiklą ________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

__________________________           ______________________           _____________________

(tiesioginio vadovo pareigų pavadinimas)                             (parašas)                                            (vardas ir pavardė)

 

______________

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2003 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 1K-213

 

STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės reglamentuoja Finansų ministerijos, Muitinės departamento, muitinės įstaigų statutinių komisijų (toliau vadinama – statutinė komisija) sudarymą ir darbo tvarką.

2. Finansų ministerijoje, Muitinės departamente prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) ir muitinės įstaigose statutinės komisijos sudaromos vadovaujantis Tarnybos Lietuvos Respublikos muitinėje statuto (Žin., 2000, Nr. 94-2917; 2003, Nr. 64-2881) 5 straipsnio 1 dalimi.

3. Statutinė komisija svarsto muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo klausimus ir teikia siūlymus dėl muitinės pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo, kvalifikacinių kategorijų suteikimo muitinės pareigūnams, muitinės pareigūnų perkėlimo į aukštesnės arba žemesnės kategorijos pareigas bei atleidimo iš pareigų.

4. Statutinė komisija sudaroma dvejiems metams. Įsakyme dėl statutinės komisijos sudarymo nurodoma: statutinės komisijos pirmininkas, kiti jos nariai, gali būti paskirtas sekretorius, kuris nėra statutinės komisijos narys.

5. Statutinės komisijos posėdyje dėl svarbių priežasčių negalint dalyvauti statutinės komisijos pirmininkui, statutinę komisiją sudaręs asmuo įsakymu paveda kitam statutinės komisijos nariui vykdyti komisijos pirmininko funkcijas.

6. Statutinė komisija, gavusi Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo taisyklėse nurodytą muitinės pareigūnų tiesioginio vadovo išvadą dėl tarnybinės veiklos vertinimo, praneša muitinės pareigūną į pareigas priėmusiam asmeniui apie gautą išvadą ir nurodo siūlomą muitinės pareigūno tarnybinės veiklos vertinimo datą.

 

II. FINANSŲ MINISTERIJOS STATUTINĖ KOMISIJA

 

7. Finansų ministerijos statutinė komisija vertina Muitinės departamento direktoriaus, jo pavaduotojų ir Muitinės departamento statutinės komisijos narių tarnybinę veiklą.

8. Finansų ministerijos statutinės komisijos nariais skiriami Finansų ministerijos valstybės tarnautojai ir Muitinės departamento pareigūnai. Finansų ministerijos statutinė komisija sudaroma iš 5 narių (įskaitant pirmininką), iš kurių ne mažiau kaip 3 turi būti Finansų ministerijos valstybės tarnautojai.

 

III. MUITINĖS DEPARTAMENTO STATUTINĖ KOMISIJA

 

9. Muitinės departamento statutinė komisija vertina Muitinės departamento pareigūnų, muitinės įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ir muitinės įstaigų statutinių komisijų narių tarnybinę veiklą.

10. Muitinės departamento statutinė komisija sudaroma iš 5 narių (įskaitant pirmininką). Muitinės departamento statutinės komisijos pirmininku skiriamas vienas iš Muitinės departamento direktoriaus pavaduotojų, nariais – Muitinės departamento direktoriaus pavaduotojai ir struktūrinių padalinių viršininkai (vienas iš už personalo tvarkymą atsakingo skyriaus).

 

IV. MUITINĖS ĮSTAIGOS STATUTINĖS KOMISIJOS

 

11. Muitinės įstaigos statutinės komisijos vertina muitinės įstaigų pareigūnų tarnybinę veiklą.

12. Muitinės įstaigos statutinės komisijos sudaromos iš 5 narių (įskaitant pirmininką). Muitinės įstaigos statutinės komisijos pirmininku skiriamas vienas iš tos muitinės įstaigos vadovo pavaduotojų, nariais – tos muitinės įstaigos pavaduotojai ir struktūrinių padalinių viršininkai (vienas iš už personalo tvarkymą atsakingo skyriaus).

 

V. STATUTINIŲ KOMISIJŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

13. Statutinės komisijos darbui vadovauja komisijos pirmininkas.

14. Statutinės komisijos pirmininkas:

14.1. organizuoja komisijos darbą;

14.2. šaukia komisijos posėdžius, nustato jų datą, pirmininkauja komisijos posėdžiams;

14.3. prireikus duoda pavedimus kitiems komisijos nariams.

15. Statutinės komisijos sekretorius:

15.1. rengia komisijos posėdžių medžiagą;

15.2. rašo komisijos posėdžio protokolus, pagal savo kompetenciją pildo statutinės komisijos išvadas dėl tarnybinės veiklos vertinimo, kitus dokumentus;

15.3. perduoda su muitinės pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimu susijusią medžiagą už personalo tvarkymą atsakingam asmeniui;

15.4. vykdo kitus komisijos pirmininko pavedimus.

16. Pagrindinė komisijos darbo forma yra posėdžiai. Komisijos posėdžiai rengiami gavus išvadą dėl tarnybinės veiklos vertinimo ir prireikus.

17. Apie komisijos posėdžio vietą, datą ir laiką komisijos narius informuoja komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki posėdžio.

18. Komisijos posėdžio darbotvarkė tvirtinama posėdžio pradžioje.

19. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja du trečdaliai ar daugiau jos narių (įskaitant pirmininką). Komisijos sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamą balsą turi komisijos pirmininkas, o jo nesant kitas komisijos pirmininko funkcijas vykdantis komisijos narys. Jeigu komisijos nario nuomonė nesutampa su komisijos daugumos nuomone, jis turi teisę svarstomu klausimu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma statutinės komisijos išvadoje dėl tarnybinės veiklos vertinimo ir posėdžio protokole.

20. Muitinės departamento ir muitinės įstaigų statutinių komisijų posėdžiuose stebėtojų teisėmis gali dalyvauti Finansų ministerijos ir Muitinės profesinių sąjungų susivienijimo atstovai.

______________