LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL STATINIŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS KARINIŲ VIENETŲ DISLOKAVIMU AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE, DALYVAUJANT NATO TARPTAUTINIŲ SAUGUMO PARAMOS PAJĖGŲ OPERACIJOJE, PROJEKTAVIMO IR PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO, PAPRASTOJO REMONTO DARBŲ IR JŲ VYKDYMO PRIEŽIŪROS BEI STATINIŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO

 

2009 m. spalio 8 d. Nr. V-962

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo (Žin., 1998, Nr. 49-1325; 1999, Nr. 64-2069; 2003, Nr. 91(1)-4106; 2004, Nr. 169-6215; 2006, Nr. 72-2679; 2008, Nr. 38-1377) 10 straipsnio 2 dalies 4 punktu ir 3 dalimi, atsižvelgdama į karinio techninio susitarimo, pasirašyto tarp Tarptautinių saugumo paramos pajėgų ir Laikinosios Afganistano administracijos, nuostatas, reglamentuojančias teritorijų ir patalpų skyrimą Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms, ir siekdama užtikrinti infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimą Lietuvos Respublikos vadovaujamos Afganistano Islamo Respublikos Goro provincijos atkūrimo grupės karinio vieneto bei Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų junginio eskadrono „Aitvaras“ stovyklose,

t v i r t i n u pridedamus:

1. statinių projektavimo ir projektų, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, įgyvendinimo tvarkos aprašą;

2. statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų organizavimo tvarkos aprašą;

3. statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, techninės priežiūros organizavimo tvarkos aprašą;

4. statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų priežiūros organizavimo tvarkos aprašą.

 

 

 

Krašto apsaugos ministrė                                                  Rasa Juknevičienė


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos

ministro 2009 m. spalio 8 d.

įsakymu Nr. V-962

 

STATINIŲ PROJEKTAVIMO IR PROJEKTŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS KARINIŲ VIENETŲ DISLOKAVIMU AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE, DALYVAUJANT NATO TARPTAUTINIŲ SAUGUMO PARAMOS PAJĖGŲ OPERACIJOJE, ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Statinių projektavimo ir projektų, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, įgyvendinimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja infrastruktūros statinių projektavimo ir projektų, susijusių su Lietuvos Respublikos vadovaujamos Afganistano Islamo Respublikos Goro provincijos atkūrimo grupės karinio vieneto (toliau – PAG) bei Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų junginio eskadrono „Aitvaras“ (toliau – SOE) stovyklų teritorijose, įgyvendinimo procesą.

2. Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje, infrastruktūros statinių projektavimo ir projektų įgyvendinimo procesą sudaro šie etapai:

2.1. pirmasis – rengiami statinių projektavimą įteisinantys dokumentai: Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose planas, projektavimo programinės užduotys pastatų projektiniams pasiūlymams rengti (toliau – PPU) (priedas), techninės specifikacijos ir privalomieji statinio projekto rengimo dokumentai (toliau – privalomieji dokumentai);

2.2. antrasis – rengiami statinių projektai: statinių techniniai ir darbo ar supaprastinti projektai, taikomi kartotinio taikymo projektai;

2.3. trečiasis – statinių statyba: statomi nauji statiniai, esami rekonstruojami ar atliekamas kapitalinis remontas.

3. Privalomųjų dokumentų rengimo (gavimo), statinių projektavimo, projekto vykdymo priežiūros, projektų ekspertizės paslaugų ir statybos darbų pirkimai organizuojami vadovaujantis pirkimus, susijusius su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu užsienio valstybėse pagal tarptautinį susitarimą, reglamentuojančiais teisės aktais ir kitais įstatymų numatytais pagrindais. Su statinio projektuotoju, statinio projekto ekspertizės rangovu, statinio statybos rangovu sutartis sudaro Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas arba Jungtinio štabo viršininko įgaliotas Nacionalinio paramos elemento vadas.

4. Statinio techninio projekto rengimo, statinio projekto ekspertizės ir statinio statybos (rangos) sutarčių projektai derinami su Infrastruktūros plėtros departamentu prie KAM (toliau – IPD), Įsigijimų departamentu (toliau – ĮD), Lietuvos kariuomenės kanceliarijos Teisės departamentu (toliau – LK TD) ir Lietuvos kariuomenės Finansų ir apskaitos departamentu (toliau – LK FAD), taip pat kitomis KAS suinteresuotomis institucijomis ir jų padaliniais.

5. Projektuojant infrastruktūros statinius ir įgyvendinant projektus, susijusius su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, rengiami dokumentai svarstomi, derinami ir probleminiai klausimai sprendžiami Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo (toliau – Jungtinis štabas) Jungtinės logistikos koordinavimo grupės pasitarimuose, kuriuose dalyvauja ir IPD atstovas. Jungtinio štabo Jungtinės logistikos koordinavimo grupės (toliau – JLKG) struktūra, uždaviniai ir funkcijos bei darbo organizavimas nustatyti Jungtinio štabo viršininko patvirtintuose grupės veiklos procedūras reglamentuojančiuose ir kituose teisės aktuose.

6. Statinių projektavimo ir projektų įgyvendinimo procesą kontroliuoja Jungtinio štabo (toliau – JŠ) viršininko paskirti atsakingi specialistai ir Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Provincijos atkūrimo grupės bei Specialiųjų operacijų eskadrono stovyklose projekto vadovas (toliau – IPSSPĮPV), kurių pareiginiuose nuostatuose (pareigybės aprašymuose) numatytos šios funkcijos.

7. Šis aprašas nenustato Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje, statinio paprastojo remonto ir su įslaptinta informacija susijusio statinio projektavimo ir projektų įgyvendinimo.

8. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597) ir šio įstatymo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. STATINIO PROJEKTAVIMĄ ĮTEISINANČIŲ DOKUMENTŲ RENGIMAS

 

9. Statinių projektavimo procesas pradedamas pagal kariuomenės vado patvirtintame Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane nurodytas priemones. Planas sudaromas atsižvelgiant į patvirtintus Lietuvos kariuomenės operacinių vienetų infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo plano prioritetus.

10. Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane turi būti pateiktas statinio (statinių) statybos pagrindimas, prioriteto tvarka surašyti projektuotinų statinių objektų pavadinimai, nurodyti planuojami statinių statybos metai, statybos rūšis (naujo statinio statyba, statinio rekonstravimas, statinio kapitalinis ar paprastasis remontas) ir planuojamas lėšų poreikis.

11. Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plano infrastruktūros (statybinė) dalis derinama su IPD.

12. Patvirtinto Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plano kopiją JŠ per 5 darbo dienas nuo jo patvirtinimo dienos pateikia IPD, ĮD, LK FAD, Ryšių ir informacinių sistemų tarnybai prie KAM (toliau – RIST).

13. JŠ viršininkas, atsižvelgdamas į Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane nurodytus prioritetus ir skirtą finansavimą, paveda IPSSPĮPV organizuoti LK operacinių vienetų statinių PPU parengimą.

14. Paskirti specialistai rengia PPU. Parengta PPU derinama su:

14.1. Nacionalinės paramos elemento (toliau – NPE) vadu;

14.2. IPSSPĮPV;

14.3. IPD;

14.4. RIST;

14.5. JLKG.

15. Suderinta PPU teikiama tvirtinti JŠ viršininkui.

16. Privalomieji dokumentai paprastai rengiami (gaunami) šia seka ir yra tokie:

16.1. statinio (statinių) statybos pagrindimas, kuris pateiktas Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane;

16.2. pastatų ir inžinerinių statinių išdėstymo teritorijoje schema (planas);

16.3. visi reikalingi statybos sklypo ir/ar statinių tyrimai ir matavimai;

16.4. projektiniai pasiūlymai.

17. Priklausomai nuo PPU paskirties, normatyvinių statybos techninių dokumentų reikalavimų ir turimų dokumentų IPD nustato, kuriuos privalomuosius dokumentus reikės parengti (gauti).

18. Privalomiesiems dokumentams parengti (gauti) parenkami turintys teisę projektuoti pageidaujamus statinius projektuotojai ar kiti įstatymuose ir kituose teisės aktuose nurodyti fiziniai arba juridiniai asmenys (toliau – kiti fiziniai ar juridiniai asmenys).

19. Parinktam statinio projektuotojui ar kitam fiziniam arba juridiniam asmeniui pateikiami dokumentai, susiję su sutartinių įsipareigojimų vykdymu.

20. Statinio (statinių) statybos pagrindimas rengiamas siekiant įsitikinti, ar statinį (statinius) yra tikslinga statyti (rekonstruoti, atlikti kapitalinį ar paprastąjį remontą).

21. JŠ, remdamasis statinių statybos pagrindimais, inicijuoja statinių statybai būtinų lėšų planavimą atitinkamoje programoje. Skubos atveju statybos pagrindimai gali būti rengiami kartu su projektiniais pasiūlymais.

22. Pastatų ir inžinerinių statinių išdėstymo teritorijoje schemą (planą) rengia IPSSPĮPV ir suderina su IPD ir JLKG.

23. Pastatų ir inžinerinių statinių išdėstymo teritorijoje schemos (plano) sprendiniai svarstomi ir sprendimai priimami vadovaujantis šio aprašo 5 punkto nuostatomis.

24. Pastatų ir inžinerinių statinių išdėstymo teritorijoje schemą (planą) IPSSPĮPV pateikia tvirtinti JŠ viršininkui.

25. Projektiniai pasiūlymai rengiami, jeigu yra priimtas sprendimas, kad statinį (statinius) statyti yra tikslinga, ir atlikti visi reikalingi statybos sklypo ir statinių tyrimai ir matavimai. Statinio projektuotojas ar kitas fizinis arba juridinis asmuo projektinių pasiūlymų sprendinius privalo suderinti su IPSSPĮPV ir IPD. Pirmenybė turi būti teikiama konteinerinio (arba surenkamų lengvų konstrukcijų) tipo statiniams. Jeigu projektiniuose pasiūlymuose pateikti sprendiniai neatitinka PPU numatytų esminių reikalavimų, sprendimai priimami vadovaujantis aprašo 5 punkto nuostatomis.

 

III. STATINIO PROJEKTAVIMAS

 

26. Parinkti statinio projekto rengėją leidžiama, kai yra skirtos lėšos projektui parengti.

27. Statinio projektą (statinio techninį ir darbo projektą ar supaprastintą statinio projektą) rengia ir jo vykdymo priežiūrą atlieka statinio projektuotojas. Jeigu tam pačiam statinio projektuotojui nebuvo pavesta parengti projektinių pasiūlymų ir statinio projekto, jis parenkamas pagal projektinių pasiūlymų dokumentus.

28. Statinio projektuotojui suderinus statinio techninį projektą ar supaprastintą statinio projektą su IPSSPĮPV, IPD ir kitomis KAS institucijomis, JŠ organizuoja statinio techninio projekto ar supaprastinto statinio projekto ekspertizę. Asmenys, su kuriais derinamas statinio techninis ar supaprastintas projektas, informaciją apie statinio techniniame arba supaprastinto statinio projekte pastebėtus trūkumus, susijusius su projektinių pasiūlymų keitimu, teikia JŠ. Statinio projekto ekspertizės rangovas parenkamas pagal statinio techninio projekto arba supaprastinto statinio projekto dokumentus. JŠ organizuodamas statinio techninio projekto ar supaprastinto statinio projekto ekspertizę gali pasitelkti kitas krašto apsaugos sistemos institucijas ir jų padalinius pagal jų kompetenciją.

29. Rengiant ar derinant statinio projektą iškilę probleminiai klausimai sprendžiami ir trūkumai šalinami vadovaujantis aprašo 5 punkto nuostatomis.

30. Statinio projektą tvirtina JŠ viršininkas.

31. Statinio darbo projektas rengiamas, kai yra patvirtintas statinio techninis projektas ir statinio projektuotojui pateiktas rašytinis nurodymas.

32. IPSSPĮPV ir statybos dalyvių teikiami siūlymai dėl parengto statinio projekto projektinių sprendinių keitimo, papildymo ar taisymo svarstomi ir sprendimai priimami vadovaujantis šio aprašo 5 punkto nuostatomis.

 

IV. STATINIO STATYBA

 

33. Parinkti statinio statybos rangovą leidžiama, kai statinio statybai yra skirtos lėšos.

34. Statinio statybos rangovas parenkamas pagal statinio techninio projekto arba supaprastinto statinio projekto dokumentus šio aprašo 3 punkte nurodyta tvarka.

Statinio statybos rangovas gali būti parenkamas statinio projektui parengti ir statybos darbams atlikti. Tokiu atveju vietoj statinio techninio projekto arba supaprastinto statinio projekto konkursui pateikiama PPU.

35. Parinkus statinio statybos rangovą, IPSSPĮPV, atsižvelgdamas į jo pasiūlytą kainą, siūlymus dėl lėšų tikslinimo teikia JŠ štabo viršininkui.

36. Statinio statybos techninę priežiūrą ir statinio statybos rangovo sutartinių prievolių bei garantinių įsipareigojimų vykdymo kontrolę organizuoja JŠ. JŠ organizuodamas statinio statybos techninę priežiūrą ir statinio statybos rangovo sutartinių prievolių bei garantinių įsipareigojimų vykdymo kontrolę gali pasitelkti kitas krašto apsaugos sistemos institucijas ir jų padalinius pagal jų kompetenciją.

37. Statinio projekte numatytų statybos darbų apimties keitimas, būtinas pripažįstant statinį tinkamu naudoti, derinamas su IPD ir atliekamas tik IPD pritarus.

38. Kai per nustatytą terminą ar dėl kitų priežasčių negalima įvykdyti atskirų statinių statybos darbų arba įgyvendinti statinio projekto sprendinių, IPSSPĮPV teikia JŠ viršininkui siūlymus dėl lėšų ir terminų koregavimo (tikslinimo).

39. Pastatyto, rekonstruoto, kapitališkai suremontuoto statinio (jo dalies, kuri gali būti naudojama neatsižvelgus į tai, ar likusių dalių statyba užbaigta) pripažinimą tinkamu naudoti arba statinio priėmimą kaip užkonservuoto dėl statybos darbų sustabdymo organizuoja NPE. Statinys (jo dalis) pripažįstamas tinkamu naudoti arba kaip užkonservuotas statinys priimamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

40. Pripažinus statinį tinkamu naudoti arba jį užkonservavus:

40.1. statybos objekto turto vertę NPE apskaito apskaitos registruose;

40.2. NPE per 10 darbo dienų su lydraščiu perduoda statybos techninius ir vykdymo dokumentus IPSSPĮPV;

40.3. NPE per 10 darbo dienų atsakingam už statinių techninę priežiūrą asmeniui su lydraščiu perduoda statybos techninių dokumentų kopijas;

40.4. statinys naudojamas, saugomas ir prižiūrimas vadovaujantis krašto apsaugos ministro patvirtintu statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, techninės priežiūros organizavimo tvarkos aprašu.

_________________


Statinių projektavimo ir projektų,

susijusių su Lietuvos karinių vienetų

dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, įgyvendinimo tvarkos

aprašo

priedas

 

TVIRTINU

................................................................

(pareigos)

................................................................

(parašas)

................................................................

(vardas, pavardė)

 

......................................................................................................................................................

(Rengėjas)

......................................................................................................................................................

 

PROGRAMINĖ PROJEKTAVIMO UŽDUOTIS PASTATO PROJEKTINIAMS PASIŪLYMAMS RENGTI

 

1. Objektas....................................................................................................................................

(priklausomybė, pavadinimas ir adresas)

..................................................................................................................................................... .

2. Nauja statyba, statinio rekonstravimas (individualus arba tipinis projektas) (reikalingą žodį pabraukite).

3. Rekonstruojamo statinio buvusi paskirtis (punktas pildomas tik tada, jei atliekamas statinio rekonstravimas arba kapitalinis remontas) ................................................................................................................... .

4. Bendras plotas, m2:

4.1. rekonstruojamo statinio – ...................................................... ;

4.2. statinio po rekonstravimo – ................................................... ;

4.3. statinyje atliekamo kapitalinio remonto – ............................. ;

4.4. naujai statomo statinio – ....................................................... .

5. Programinės projektavimo užduoties pagrindas .......................................................................

..................................................................................................................................................... .

6. Objekto funkcinė paskirtis ...................................................................................................... .

(pvz.: kareivinės, sanitariniai mazgai, poilsio pastatas ir pan.)

7. Objektas ............. žmonių (skaičius), iš jų:

7.1. karių – ..............., iš jų:

7.1.1. vyrų – .....;

7.1.2. moterų – .....;

7.2. civilių – ..................., iš jų:

7.2.1. vyrų – .....;

7.2.2. moterų – ..... .

8. Objekte planuojama sumontuoti įranga ar įrenginiai:

8.1. .............................................................................................................................................. .

(nurodyti įrangos ar įrenginio funkcinę paskirtį)

8.2. .............................................................................................................................................. .

(nurodyti įrangos ar įrenginio funkcinę paskirtį)

9. Objekte planuojama įrengti patalpas:

9.1. .............................................................................................................................................. .

(nurodyti planuojamų patalpų funkcinę paskirtį ir žmonių kiekį)

9.2. .............................................................................................................................................. .

(nurodyti planuojamų patalpų funkcinę paskirtį ir žmonių kiekį)

10. Apsaugos sistemos slaptumo lygis:

10.1. patalpos priskiriamos – ......................................;

10.2. prieigos ir teritorija priskiriama – .......................................;

10.3. saugomų patalpų sąrašas ir apsaugos priemonės: ................................................................

..................................................................................................................................................... ;

10.4. išorės apsaugos priemonės: ................................................................................................. ;

10.5. apsaugos priemonių valdymas: ........................................................................................... ;

10.6. gaisro signalizacijos valdymas: ........................................................................................... ;

10.7. teritorijos ir patalpų apsaugos sistemos (sistemos dalys), kurios bus rengiamos pagal atskirą projektą:            .

11. Radijo ir televizijos įrengimas (patalpų sąrašas ir poreikiai) ...................................................

..................................................................................................................................................... .

12. Ryšio priemonės:

 

Eil. Nr.

Vartotojas

Telefonų skaičius

vietiniai

įjungti į KATT

įjungti į ............ t.

iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Darbo vietų kompiuterizavimas:

 

Eil. Nr.

Vartotojas

Kompiuterių skaičius

pavieniai

įjungti į dalinio tinklą (LAN)

įjungti į tinklą (WAN)

iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. Elektros energijos tiekimo šaltinis ......................................................................................... .

15. Elektros energijos tiekimo kategorija .................................................................................... .

16. Projektuojant vėdinimo sistemą maksimaliai taikyti ............................................................. .

(nurodykite)

17. Statinio inžinerinių sistemų ir įrenginių specifiniai reikalavimai ............................................

..................................................................................................................................................... .

(vandentiekio, nuotekų, šildymo, kompiuterinių, ryšių tinklų, UPS ir kt.)

18. Inžinerinių statinių, užtikrinančių statinio funkcionavimą, specifiniai reikalavimai ...............

..................................................................................................................................................... .

(susisiekimo komunikacijos, inžineriniai tinklai, sujungimas su esamomis magistralėmis, teritorijos sutvarkymas ir kt.)

19. Orientacinė skaičiuojamoji statybos ir montavimo darbų vieno kvadratinio metro kaina (be baldų, lauko inžinerinių tinklų ir teritorijos sutvarkymo) – .............................................................................. .

 

Pastaba. Programinėje projektavimo užduotyje galima nurodyti ir kitą svarbią informaciją bei prie jos pateikti kitus svarbius projektavimui duomenis (planus, pageidaujamus išplanavimus ir kt. reikalavimus).

 

...................................                            ..................                           ............................

(PPU rengėjas)                                          (parašas)                              (vardas, pavardė)

 

 

SUDERINTA

 

...............................................

...............................................

(parašas)

...............................................

(vardas, pavardė)

200   m. .........................  ... d.

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos

ministro 2009 m. spalio 8 d.

įsakymu Nr. V-962

 

STATINIŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS KARINIŲ VIENETŲ DISLOKAVIMU AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE, DALYVAUJANT NATO TARPTAUTINIŲ SAUGUMO PARAMOS PAJĖGŲ OPERACIJOJE, PAPRASTOJO REMONTO DARBŲ ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų organizavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja statinių paprastojo remonto (toliau – remontas) darbų ir lėšų šiems darbams atlikti planavimą, remonto darbų organizavimą ir vykdymą Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje, poreikiams naudojamuose statiniuose.

2. Remonto darbų išlaidos planuojamos ir lėšos naudojamos pagal biudžeto programų sąmatos išlaidų straipsnį „Dotacijos užsienio valstybėms“. Remonto darbų ūkio būdu išlaidos jokiame išlaidų straipsnyje neplanuojamos ir remonto darbai ūkio būdu neatliekami. Nacionalinės paramos elementas (toliau – NPE) organizuoja tik su statinių eksploatavimu susijusius darbus, numatytus statinių priežiūrą reglamentuojančiuose dokumentuose.

3. Remonto darbų ir projektavimo paslaugų pirkimai organizuojami vadovaujantis pirkimus, susijusius su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu užsienio valstybėse pagal tarptautinį susitarimą, reglamentuojančiais teisės aktais ir kitais įstatymų numatytais pagrindais.

4. Remonto darbų poreikis nustatomas vykdant statinių techninės priežiūros priemones ir atsižvelgiant į statinio apžiūros metu registruotus statinio, konstrukcijų, įrangos ir kitus defektus, atsiradusius dėl jo naudojimo, ekstremalaus įvykio arba siekiant pagerinti jo savybes. Remonto darbai atliekami pagal statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį arba statinio projektą (toliau – projektas). Jų rengimą organizuoja NPE. Statinių techninė priežiūra vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro įsakymu patvirtintu Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo pajėgų operacijoje, techninės priežiūros organizavimo tvarkos aprašu.

5. Remonto darbų priežiūra vykdoma vadovaujantis Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų priežiūros organizavimo tvarkos aprašu.

6. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597) ir kituose šio įstatymo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. STATINIO PAPRASTOJO REMONTO DARBŲ KIEKIO ŽINIARAŠČIO SUDARYMAS

 

7. Prieš pradedant remonto darbus turi būti sudarytas statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštis (toliau – darbų kiekio žiniaraštis) ir parengti jo priedai (objekto planai (schemos), techninė specifikacija, sąmata remonto skaičiuojamajai rinkos kainai nustatyti).

8. Darbų kiekio žiniaraštį surašo:

8.1. NPE vado įsakymu (nurodymu) sudaryta komisija (toliau – komisija) (jei už Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) operacinių vienetų statinių techninę priežiūrą atsakingas NPE);

8.2. fizinis ar juridinis asmuo, kuris pagal pirkimo sutartį atsakingas už LK operacinių vienetų statinių techninę priežiūrą. Rengiant darbų kiekio žiniaraštį dalyvauja NPE vado paskirtas specialistas, kuris tikrina, ar parengtame darbų kiekio žiniaraštyje nurodyti defektų šalinimo darbai yra būtini ir pagrįsti, bei organizuoja darbų kiekio žiniaraštyje nurodytų darbų kiekio patikrinimą.

9. Darbų kiekio žiniaraštyje surašomi statinio defektų pašalinimo darbai, kurie pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymo ir statybos techninio reglamento STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“, patvirtinto aplinkos ministro 2002 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 622 (Žin., 2002, Nr. 119-5372; 2004, Nr. 50-1685), nuostatas priskiriami prie remonto darbų. Remonto darbai surašomi atsižvelgiant į statinio apžiūrų metu registruotus statinio, konstrukcijų, įrangos ir kitus defektus. Surašomas atskiras kiekvieno statinio darbų kiekio žiniaraštis (1 priedas), kuriame:

9.1. darbai grupuojami į skyrius pagal darbų specifiką;

9.2. darbai skyriuose grupuojami pagal patalpas;

9.3. kiekviename skyriuje kiek įmanoma detaliau aprašomi vienetiniai statybos darbai. Turi būti aprašyti visi parengiamojo ir baigiamojo etapo darbai;

9.4. nurodomas apskaičiuotas kiekvieno vienetinio statybos darbo kiekis fiziniais matavimo vienetais. Apskaičiuojamas toks darbų kiekis, kurį atlikus būtų ištaisyti statinio defektai;

9.5. pastabų grafoje nurodomi darbų I ar II klasės saugumo zonoje reikalavimai, etapai ir eiliškumas, statytojo pateikiami statybos produktai ar įrenginiai ir kiti svarbūs duomenys, susiję su atliekamais darbais.

10. Prie darbų kiekio žiniaraščio pridedamuose objekto planuose (schemose) nurodoma, kada statinys buvo pastatytas ar rekonstruotas, kada atliktas kapitalinis ir paprastasis jo remontas, šių statybos darbų kainos, kiek šiems darbams iš viso panaudota lėšų, remontuojamą statinį apibūdinantis rodiklis (pastato bendras plotas, inžinerinių tinklų ilgis ir pan.), jo likutinė vertė, ar jis arba jo patalpos priskiriamos I ar II klasės saugumo zonai.

11. Atskirame priede surašomos kiekvieno vienetinio statybos darbo techninės specifikacijos, nurodytos darbų kiekio žiniaraštyje, jas pasirašo rengėjas. Technines specifikacijas rengia:

11.1. NPE vado paskirti specialistai arba Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Provincijos atkūrimo grupės bei Specialiųjų operacijų eskadrono stovyklose projekto vadovui (toliau – IPSSPĮPV) priskirti specialistai (jei už LK operacinių vienetų statinių techninę priežiūrą atsakingas NPE);

11.2. fizinis ar juridinis asmuo, kuris pagal sutartį atsakingas už LK operacinių vienetų statinių techninės priežiūros funkcijas;

11.3. arba statinio projektuotojas.

12. Šio aprašo 11.2 ir 11.3 punktuose nurodytų asmenų parengtas technines specifikacijas derina NPE vado paskirtas specialistas. Paskirtas specialistas patikrina, ar parengtose techninėse specifikacijose pateiktos būtinos darbų kiekio žiniaraštyje nurodytų remonto darbų sąlygos, remontuojamo statinio, inžinerinės sistemos, konstrukcijos, statybos produktų (gaminių ir medžiagų), inžinerinės įrangos (įrenginių, gaminių), remonto ir montavimo darbų techniniai, kokybės, kiti reikalavimai, charakteristikos ir rodikliai.

13. Sąmatą remonto skaičiuojamajai rinkos kainai nustatyti rengia NPE vado paskirtas specialistas arba parinktas statinio projektuotojas pagal darbų kiekio žiniaraštį ir technines specifikacijas. Sudarytą sąmatą pasirašo rengėjas.

14. Nustatant remonto skaičiuojamąją kainą (sąmatą), taikomos Afganistano Islamo Respublikoje galiojančios rinkos kainos.

15. Skaičiuojamąja kaina (sąmata) vadovaujamasi planuojant lėšų poreikį Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Lietuvos Respublikos vadovaujamos Afganistano Islamo Respublikos Goro provincijos atkūrimo grupės karinio vieneto (toliau – PAG) bei Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų junginio eskadrono „Aitvaras“ (toliau – SOE) stovyklų plane. Ši kaina yra statytojo (užsakovo) komercinė paslaptis.

16. Darbų kiekio žiniaraštį pasirašo rengėjai, o šio aprašo 23 punkte nustatyta tvarka suderintą tvirtina NPE vadas. Iš kitų institucijų nuomojamų statinių ar patalpų remonto darbų kiekio žiniaraštį reikia suderinti ir su turto valdytoju arba jo įgaliotu asmeniu, jeigu pagal nuomos sutartį nenumatyta kitaip.

 

III. PROJEKTO RENGIMAS

 

17. Projektas rengiamas, kai:

17.1. nėra galimybės detaliai aprašyti vienetinių statybos darbų;

17.2. kai yra Afganistano Islamo Respublikos ar/ir Lietuvos Respublikos įgaliotų institucijų nustatyti reikalavimai.

18. Kiekvienu konkrečiu atveju projekto sudėtis ir detalumas priklauso nuo remontuojamo statinio specifikos, numatytų darbų, normatyvinių statybos dokumentų reikalavimų ir kitų veiksnių.

19. Projektas rengiamas pagal darbų kiekio žiniaraštį, surašytą ir įformintą šio aprašo 9 ir 16 punktuose nustatyta tvarka. Jame turi būti įrašyti reikalingi atlikti statybos darbai, pageidaujami panaudoti statybos produktai ir apytikslė jų apimtis, pastabose – kiti duomenys bei pridėti suprojektuoto objekto planai (schemos). Suprojektuoto objekto planuose (schemose) surašomi duomenys pagal šio aprašo 10 punkto reikalavimus.

20. Projektą rengia komisijos parinktas statinio projektuotojas, su kuriuo NPE vadas sudaro projektavimo paslaugų sutartį.

21. Statinio projektuotojas projektą rengia pagal darbų kiekio žiniaraštyje nurodytus duomenis ir normatyvinių statybos techninių dokumentų reikalavimus. Jeigu būtina, statinio projektuotojas į rengiamą projektą įrašo patikslintus duomenis, nurodytus darbų kiekio žiniaraštyje.

22. Parengtas projektas turi būti suderintas pagal teisės aktų ir šio aprašo 23 punkto reikalavimus. Jį tvarkomuoju dokumentu tvirtina darbų kiekio žiniaraštį patvirtinęs vadovas – NPE vadas.

 

IV. REMONTO DARBŲ IR LĖŠŲ PLANAVIMAS

 

23. Visi darbų kiekio žiniaraščiai ir jų priedai, taip pat projektai tikslinami pagal poreikį (po avarijos ar ekstremalios situacijos ir/ar stichinių nelaimių (gaisrų, liūčių, uraganų, sprogimų ir pan.), pasikeitus statinio ar jo konstrukcijų būklei, statybos produktams rinkoje ar žymiai padidėjus rinkos kainoms ir kitais atvejais), bet ne rečiau kaip kas metai, jeigu remonto darbai pagal juos nebuvo pradėti. Darbų aprašymus, technines specifikacijas ir darbų kainas sąmatose tikrina Infrastruktūros plėtros departamento prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai. Darbų kiekio žiniaraščiai ir statinio remonto projektai derinami su Infrastruktūros plėtros departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoju projektams. Infrastruktūros plėtros departamento prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – IPD) specialistams teikiant tikrinti darbų kiekio žiniaraščius ir jų priedus, kartu su jais turi būti pateikta statinių apžiūros akto kopija.

24. NPE, rengdamas biudžeto paraišką, prioriteto tvarka parengia planuojamų remontuoti statinių sąrašą (toliau – sąrašas), trumpai aprašo planuojamus darbus ir, jei statinio remonto darbų sutartis pasirašyta ir vyksta darbai, nurodo panaudotas lėšas, lėšų numatytiems darbams baigti poreikį ir kitus bendruosiuose biudžeto paraiškos rengimo reikalavimuose nurodytus duomenis.

25. Sąraše papildomai gali būti įrašyti prioriteto tvarka remontuotini statiniai, kuriems remontuoti būtų galima skirti lėšų, likusių po kurio nors darbų (paslaugų) pirkimo, arba iš užsakovo rezervo sutaupytų remonto lėšų. Trumpai aprašius šiuos darbus, būtina pažymėti sąlygą „iš sutaupytų lėšų“ ir nurodyti konkretų lėšų poreikį.

26. NPE teikia derinti sąrašą IPSSPĮPV, kuris įvertina planuojamų atlikti remonto darbų poreikį ir pagrįstumą.

27. IPSSPĮPV suderinęs sąrašą jį teikia LK Jungtinio štabo Jungtinei logistikos koordinavimo grupei (toliau – JLKG) ir IPD, kurie analizuoja planuojamų remontuoti statinių lėšų poreikio pagrįstumą ir teikia siūlymus Jungtinio štabo (toliau – JŠ) viršininkui dėl statinių remonto darbų tikslingumo.

28. JŠ viršininkui pritarus sąraše nurodytam statinių remonto darbų poreikiui, IPSSPĮPV parengia Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose planą (ar plano pakeitimą), nurodydamas planuojamus remontuoti statinius, lėšų poreikį remonto darbams atlikti ir remonto terminus (tikslias pabaigos datas) ir teikia jį tvirtinti kariuomenės vadui.

29. Patvirtinto Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plano kopiją JŠ per 5 darbo dienas nuo jo patvirtinimo dienos pateikia IPD, Įsigijimų departamentui, Lietuvos kariuomenės Finansų ir apskaitos departamentui, Ryšių ir informacinių sistemų tarnybai prie KAM.

30. Remonto darbai atliekami laikantis patvirtinto Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plano, išskyrus tuos atvejus, kai privaloma atlikti statinio ar jo elementų po avarijos ar ekstremalios situacijos remontą. Atliekant statinio ar jo elementų remonto po avarijos ar ekstremalios situacijos ir/ar stichinių nelaimių darbus, reikia parengti dokumentus, kurie nurodyti šio aprašo 7 arba 19 punktuose, atsižvelgiant į šio aprašo 17 punkte nurodytus atvejus.

31. Remonto po avarijos ar ekstremalios situacijos darbų išlaidos apmokamos JŠ viršininko sprendimu. Atlikus darbus tikslinamas Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose planas.

32. Lėšos, likusios po darbų ar paslaugų, pvz., topografinės nuotraukos parengimo ir pan., pirkimo, arba nepanaudotos užsakovo rezervo lėšos gali būti skiriamos statinio elementų po avarijos ar ekstremalios situacijos ir (ar) Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane nurodytų statinių, kuriems nebuvo patvirtinta lėšų, remonto išlaidoms padengti.

33. Nepanaudotos lėšos NPE teikimu JŠ viršininkui pritarus gali būti panaudotos Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane nurodytų statinių remonto darbų apimčiai didinti arba naujiems plane nenurodytiems statiniams remontuoti.

34. NPE prašymus dėl Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose plane nenumatytų statinių remonto teikia IPSSPĮPV pagal IPSSPĮPV nustatytą formą.

35. IPD ir JLKG analizuoja NPE prašymus dėl papildomo statinių remonto poreikio ir teikia siūlymus JŠ viršininkui dėl statinių remonto darbų tikslingumo.

 

V. REMONTO DARBŲ VYKDYMAS

 

36. Perkančiosios organizacijos vadovo įgaliotas NPE ir jo sudarytos komisijos parinktas statybos rangovas sudaro plane numatytų remonto darbų sutartį. Einamųjų metų sutartis sudaroma neviršijant plane statiniui numatytų asignavimų.

37. NPE vadas organizuoja statinio remonto darbų atlikimą ir jų priežiūrą.

38. Sudarytoje sutartyje nenumatyti remonto darbai, būtini ir susiję su remontuojamu statiniu ar jo dalimi, arba sutartyje numatyti, bet nebūtini darbai įteisinami vadovaujantis šio aprašo 5 punkte nurodyto teisės akto reikalavimais.

39. Suremontuotas statinys pripažįstamas tinkamu naudoti surašius suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktą vadovaujantis šio aprašo 5 punkte nurodyto teisės akto reikalavimais.

40. Statinį pripažinus tinkamu naudoti, už jo apsaugą ir techninės priežiūros organizavimą atsako NPE.

 

VI. REMONTO DARBŲ ATASKAITA

 

41. NPE kiekvieną ketvirtį, bet ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 10 dienos, pateikia suderintą su IPSSPĮPV Lietuvos kariuomenės operacinių vienetų Afganistano Islamo Respublikoje per einamųjų ketvirtį atliktų statinių paprastojo remonto darbų ataskaitą (2 priedas) JŠ viršininkui, o ataskaitos kopiją IPD.

 

VII. ATSAKOMYBĖ IR KONTROLĖ

 

42. NPE vadas ir IPSSPĮPV pagal kompetenciją yra atsakingi už efektyvų, racionalų ir tinkamą remontui skirtų lėšų panaudojimą, objektų sąrašo ir remonto darbų kiekio žiniaraščio pagrįstumą, remonto darbų viešojo pirkimo procedūrų, atliekamų perkančiosios organizacijos sudarytos viešojo pirkimo komisijos, vykdymą, pagal sutartį numatytų sąlygų įgyvendinimą, atliktų remonto darbų kiekio ir kokybės priėmimą, dokumentų pristatymą nustatytu laiku apskaitą tvarkančiai ir apmokėjimą vykdančiai tarnybai ir kreditinio įsiskolinimo susidarymą dėl pavėluotai pristatytų remonto darbų apmokėjimo dokumentų.

43. IPSSPĮPV atsako už planuojamų remontuoti statinių sąrašo prioriteto tvarka sudarymą ir tikslios skirtų lėšų panaudojimo ataskaitos pateikimą JŠ viršininkui ir IPD.

44. JŠ JLKG kontroliuoja, kaip sudaromi planuojamų remontuoti statinių sąrašai prioriteto tvarka, ir atsako už konkrečių objektų remonto tikslingumą.

45. IPD savarankiškai kontroliuoja, kaip vykdomi remonto darbai, o Generalinė inspekcija, prireikus pasitelkusi specialistus, Lietuvos kariuomenės kanceliarijos Lietuvos kariuomenės vidaus audito departamentas – pagal kompetenciją.

46. Darbų kiekio žiniaraščiai ir jų priedai bei projektai turi būti saugomi JŠ, bet ne trumpiau nei 10 metų.

47. Su šiuo aprašu turi būti supažindinti fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie vykdo LK operacinių vienetų statinių techninę priežiūrą ar dalyvauja statinių techninės priežiūros vykdymo paslaugų pirkimo procedūrose.

 

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, paprastojo remonto darbų

organizavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

TVIRTINU

................................................................

(pareigos)

................................................................

(parašas)

................................................................

(vardas, pavardė)

 

......................................................................................................................................................

(už statinio techninę priežiūrą atsakingos KAS institucijos ar jos padalinio arba fizinio arba juridinio asmens, kuris pagal sutartį atsakingas už statinių techninės priežiūros funkcijas, pavadinimas)

 

STATINIO PAPRASTOJO REMONTO DARBŲ KIEKIO ŽINIARAŠTIS

 

 

200...m. ................ .... d. Nr. ...

...........................

(Sudarymo vieta)

 

Komisija, sudaryta ..............................................................................................................

(Dokumento pavadinimas, data ir Nr.)

.   

(Pareigos, laipsnis, vardas ir pavardė)

.    , arba

.   

(fizinio arba juridinio asmens, kuris pagal sutartį atsakingas už statinių techninės priežiūros funkcijas, pavadinimas)

.   

(sudarytos sutarties data ir numeris) (įmonės vadovo įgalioto asmens (asmenų) pareigos, vardas ir pavardė)

apžiūros metu nustatė, kad reikia atlikti

(statinio pavadinimas, inventorizavimo Nr.)

šiuos remonto darbus:

 

Eil. Nr.

Darbų pavadinimas

Mato vnt.

Kiekis

Techninių specifikacijų vardinis žymuo

Pastabos

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRIDEDAMA:

1. Sąmata, ....... lapai (-ų).

2. Techninės specifikacijos, ...... lapai (-ų).

3. Objekto planai (schemos), ...... lapai (-ų).

 

Komisijos pirmininkas                                  .....................                ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

Nariai:                                                           .....................                ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

.....................               ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

.....................               ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

.....................               ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

.....................               ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

.....................               ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

.....................               ................................

(Parašas)                     (Vardas ir pavardė)

 

Arba

....................................                              .....................                      ................................

(įmonės vadovo įgalioto                               (Parašas)                          (Vardas ir pavardė)

asmens (asmenų)

 

_________________

 

 

Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų organizavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

........................................................................................

(Programos (paprogramės) (dalinio) pavadinimas)

 

LIETUVOS KARIUOMENĖS OPERACINIŲ VIENETŲ AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE PER 200... METŲ .... KETVIRTĮ ATLIKTŲ STATINIŲ PAPRASTOJO REMONTO DARBŲ ATASKAITA

(USD/Lt)

Eil. Nr.

Statinio pavadinimas, trumpas darbų aprašymas

Plane* numatyta lėšų

Statinio remonto darbų kaina pagal sutartį

Atlikta darbų

Sumokėta už atliktus darbus

Iki metų pradžios

Ketvirčiais

Iš viso 200... metais

Iki metų pradžios

Ketvirčiais

Iš viso 200... metais

I

II

III

IV

I

II

III

IV

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NPE vadas                                           ..........................                      ...................................................

(Parašas)                                       (Vardas ir pavardė)

 

Biudžeto karininkas                             ..........................                      ...................................................

(Parašas)                                       (Vardas ir pavardė)

 

 

SUDERINTA

IPSSPĮPV **

____________________

(parašas)

____________________

(vardas, pavardė)

200... m. .............. .... d.

 

* Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo PAG ir SOE stovyklose planas.

** Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Provincijos atkūrimo grupės bei Specialiųjų operacijų eskadrono stovyklose projekto vadovas.

 

_________________

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos

ministro 2009 m. spalio 8 d.

įsakymu Nr. V-962

 

STATINIŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS KARINIŲ VIENETŲ DISLOKAVIMU AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE, DALYVAUJANT NATO TARPTAUTINIŲ SAUGUMO PARAMOS PAJĖGŲ OPERACIJOJE, TECHNINĖS PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, techninės priežiūros organizavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje, poreikiams naudojamų statinių techninės priežiūros organizavimo ir šios priežiūros dokumentų formų pildymo tvarką.

2. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II. STATINIŲ NAUDOJIMO TVARKA

 

3. Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje (toliau – LK operaciniai vienetai), poreikiams naudojamų statinių techninę priežiūrą organizuoja Nacionalinės paramos elementas (toliau – NPE), kuris privalo:

3.1. nenaudoti statinio, kol jis nebaigtas statyti ir (ar) nustatyta tvarka nepripažintas tinkamu naudoti (netaikoma ekstremalaus įvykio atveju);

3.2. naudoti statinį pagal paskirtį;

3.3. laikytis normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose ar normatyviniuose statinio saugos ir paskirties dokumentuose nustatytų statinio naudojimo ir priežiūros reikalavimų, kad būtų išlaikytos statinio ir statinio inžinerinių sistemų savybės, atitinkančios esminius statinio reikalavimus;

3.4. suremontuoti, rekonstruoti arba nugriauti statinius, jeigu tolesnis jų naudojimas kelia pavojų žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai arba jų toliau negalima naudoti.

4. Statinį galima naudoti ir pradėti jo techninę priežiūrą užbaigus statybą ir (ar) pripažinus tinkamu naudoti.

5. Paaiškėjus, kad statinio būklė kelia pavojų statinyje ar arti jo gyvenančių, dirbančių ar kitais tikslais būnančių žmonių sveikatai, gyvybei bei aplinkai, atsižvelgęs į grėsmės pobūdį, NPE privalo imtis priemonių žmonėms, aplinkai ir statiniui apsaugoti nuo galimų padarinių, sustabdyti statinio naudojimą, uždrausti bet kokią veiklą statinyje (jei reikia, ir statinio sklype).

 

III. STATINIŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS

 

6. Būtina šios paskirties statinių techninė priežiūra:

6.1. pastatų (gyvenamųjų ir negyvenamųjų);

6.2. inžinerinių statinių (komunikacijų, inžinerinių tinklų, įrangos, slėptuvių ir kitų statinių).

7. Statinio techninę priežiūrą atlieka konkretaus statinio techninis prižiūrėtojas, kuris vykdo organizacines ir technines priemones statinio techninei būklei palaikyti, kad būtų užtikrinti esminiai statinio naudojimo reikalavimai per ekonomiškai pagrįstą laikotarpį.

8. NPE statinio techninei priežiūrai atlikti organizuoja reikalingų dokumentų įforminimą, atsižvelgdamas į NPE vienetams pavestas priežiūros funkcijas, naudojamą ūkį, galimą ir racionalesnį priežiūros būdą bei kitus veiksnius. Nuomojamų statinių ar jų dalių priežiūros neorganizuoja, jeigu pagal nuomos sutartį nenumatyta kitaip.

9. Atsižvelgus į šio aprašo 8 punkte nurodytus veiksnius, statinių (tiek atskiros paskirties statinių) techninė priežiūra gali būti atliekama NPE jėgomis arba pagal paslaugų pirkimo sutartį.

10. Atlikti statinio techninės priežiūros funkcijas gali:

10.1. NPE ar jo padalinys, kuriam šios funkcijos priskirtos;

10.2. pagal paslaugų pirkimo sutartį (toliau – sutartis) – fizinis ar juridinis asmuo (specializuota įmonė). Jis priežiūros paslaugoms atlikti parenkamas vadovaujantis viešuosius pirkimus reglamentuojančiais teisės aktais ir kitais įstatymų numatytais pagrindais, o jei informacija apie statinį sudaro valstybės ar tarnybos paslaptį – vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 105-3019; 2004, Nr. 4-29) nuostatomis. Parenkant fizinį ar juridinį asmenį, konkurso dokumentuose būtina nurodyti, kokias funkcijas ir uždavinius privalės vykdyti, jo teisę ir pareigas bei kitus šiame apraše ir kituose teisės aktuose numatytus reikalavimus;

10.3. tam tikslui nustatyta tvarka įsteigtas atskiras krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucijos struktūrinis padalinys, kuris galėtų vykdyti LK operacinių vienetų poreikiams naudojamų statinių techninę priežiūrą.

11. Kai statinio techninio prižiūrėtojo funkcijas atlieka NPE (jo struktūrinis padalinys) arba juridinis asmuo (pagal sutartį), jie turi paskirti atsakingus už statinių techninę priežiūrą darbuotojus (statinių techninius prižiūrėtojus).

12. Statinių techninė priežiūra apima:

12.1. visų paskirčių statinių stebėseną. Ją vykdo ir už ją atsako paskirtas arba parinktas statinio techninis prižiūrėtojas, kuriuo gali būti ne mažesnį kaip aukštesnįjį techninį inžinerinį išsilavinimą turintis asmuo;

12.2. inžinerinės paskirties statinių (elektros, ryšių, dujų ir kitų inžinerinių tinklų bei statinių) techninę priežiūrą ir jų eksploatavimą. Ją vykdo ir už ją atsako paskirti arba parinkti darbuotojai, kurie privalo atitikti kvalifikacinius reikalavimus, numatytus šių statinių priežiūrą reglamentuojančiuose teisės aktuose (pvz.: už šilumos ūkį – turintieji techninį išsilavinimą ir kvalifikacinės komisijos išduotą galiojantį pažymėjimą, suteikiantį teisę būti atsakingam už šilumos ūkį; už elektros ūkį – nustatyta tvarka atestuotieji ir turintieji atitinkamą elektrotechninį išsilavinimą ir pažymėjimus, suteikiančius teisę eksploatuoti veikiančius atitinkamos įtampos elektros įrenginius).

13. Šio aprašo 12 punkte nurodytas statinių techninei priežiūrai priskiriamas funkcijas gali atlikti vienas statinio techninis prižiūrėtojas, jeigu jis atitinka atitinkamos priežiūros vykdymo kvalifikacijos reikalavimus.

14. Statinių techninėms apžiūroms atlikti NPE vadas tvarkomuoju dokumentu sudaro Statinių techninės apžiūros komisiją (toliau – komisija) iš statinių techninės priežiūros procese dalyvaujančių darbuotojų (NPE ir fizinio ar juridinio asmens, kuris pagal sutartį atsakingas už LK operacinių vienetų statinių techninės priežiūros funkcijas). Apžiūros komisijos vadovas privalo turėti kurios nors statybos techninės veiklos pagrindinės srities vadovo atestatą. Šias funkcijas gali atlikti ir juridinis asmuo, jeigu tai numatoma sutartimi.

15. Jei informacija apie statinį sudaro valstybės ar tarnybos paslaptį, statinio techninės priežiūros dalyviai privalo turėti ir atitinkamą leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

16. NPE ar jo padalinys, įgaliotas vykdyti techninės priežiūros funkcijas, turi turėti parengtas techninės priežiūros taisykles, paskirtas statinio techninis prižiūrėtojas (darbuotojas) – pareiginius nuostatus (pareigybės aprašymus), o sudaryta komisija – komisijos darbo reglamentą. Techninės priežiūros taisykles, komisijos darbo reglamentą tvirtina NPE vadas. Parenkamam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris vykdys statinio techninės priežiūros funkcijas, keliami reikalavimai dėl priežiūrą reglamentuojančių dokumentų turi būti numatyti sutartyje.

17. Statinių techninės priežiūros taisyklių projektus būtina suderinti su Infrastruktūros plėtros departamentu prie Krašto apsaugos ministerijos. Statinių techninės priežiūros taisyklėse ir atitinkamai statinio techninio prižiūrėtojo pareiginiuose nuostatuose (pareigybės aprašyme) bei komisijos darbo reglamente remiantis Statybos techniniu reglamentu STR 01.12.07:2004 „Statinių techninės priežiūros taisyklės, kvalifikaciniai reikalavimai statinių techniniams prižiūrėtojams, statinių techninės priežiūros dokumentų formos bei jų pildymo ir saugojimo tvarkos aprašas“, patvirtintu aplinkos ministro 2004 m. birželio 21 d. įsakymu Nr. D1-347 (Žin., 2004, Nr. 98-3658) (toliau – STR 01.12.07:2004), šiuo aprašu ir kitais teisės aktais turi būti:

17.1. statinių priskyrimo statinių techniniams prižiūrėtojams (darbuotojams) ir komisijų sudarymo tvarka, keliami reikalavimai ir uždaviniai, jų pareigos, teisės ir atsakomybė bei veiklą reglamentuojantys teisės aktai;

17.2. statinio naudotojo pareigos ir atsakomybė;

17.3. numatyta, kokios paskirties statinių priežiūra bus vykdoma NPE jėgomis ir pagal sutartį, bei nurodyta, kokias kitas statinių priežiūros paslaugas vykdys specializuotos įmonės;

17.4. nuolatinio statinio būklės stebėjimo pagrindiniai reikalavimai;

17.5. statinių periodinės ir specialiosios apžiūrų sudėtis, pobūdis, trukmė ir darbuotojai;

17.6. techninės priežiūros dokumentų pobūdis, jų surašymo data, rūšis ir autorius, statinių techninių prižiūrėtojų pavardės bei dokumentų saugojimo, registravimo ir laikymo vieta;

17.7. nurodyta, kas organizuoja statinio defektų, deformacijų šalinimą ir remontą bei rekonstravimą;

17.8. kiti reikalavimai atsižvelgus į statinių konstrukcijų ir kitus ypatumus bei jų priežiūros organizavimą.

18. Statinio (-ių) techninę priežiūrą sudaro:

18.1. nuolatinė būklės stebėsena;

18.2. periodinė ir specializuota statinio, atskirų jo konstrukcijų ir inžinerinės įrangos apžiūros (kasmetinė, neeilinė, statybiniai tyrimai, auditas, kitokia papildoma apžiūra);

18.3. pastebėtų statinio būklės defektų šalinimas;

18.4. remonto (paprastojo arba kapitalinio) organizavimas.

19. Nuolatinę statinio stebėseną statinio techninis prižiūrėtojas vykdo ne rečiau kaip kartą per mėnesį, jeigu kitaip nėra nurodyta kituose teisės aktuose. Stebėjimų metu apžiūrimos statinio pagrindinės konstrukcijos, nustatomi pastebėti defektai, avarijų ar griūties pavojai ir numatomos priemonės jiems pašalinti, tikrinama apsaugos, gaisrinės saugos įrenginių ir priemonių būklė, patalpų ir aplinkos sanitarinė būklė. Inžinerinių statinių techninę priežiūrą ir eksploatavimą darbuotojai vykdo vadovaudamiesi teisės aktų (pvz., Statybos techniniuose reglamentuose) reikalavimais.

20. NPE vado sudaryta komisija statinio (-ių) apžiūrą atlieka:

20.1. pasibaigus žiemos sezonui;

20.2. atsižvelgus į statinio naudojimo ypatumus, apžiūra gali būti organizuojama ir prieš prasidedant šildymo sezonui. Dėl apžiūros būtinumo prieš šildymo sezoną sprendimą priima NPE vadas;

20.3. po ekstremalios situacijos ir/ar stichinių nelaimių (gaisrų, liūčių, uraganų, sprogimų ir pan.) ar avarijų statinio ar atskirų jo konstrukcijų griūties ir kitų reiškinių, sukėlusių pavojingas konstrukcijų deformacijas;

20.4. keičiantis statinio naudotojui ar statinio techniniam prižiūrėtojui.

21. Statinio apžiūros metu detaliai apžiūrimos ir tikrinamos pagrindinės statinio konstrukcijos, inžinerinė įranga, įvertinama nuolatinės stebėsenos kokybė, nustatomas statybinių tyrimų poreikis, statinio defektai ir remonto darbų poreikis.

22. Statinio statybinius tyrimus atlieka viešuosius pirkimus reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka parinkti asmenys, jei apžiūras atliekančios komisijos nusprendė, kad tokie tyrimai reikalingi statinio ar atskirų jo dalių būklei nustatyti.

23. Papildoma apžiūra atliekama, jeigu NPE vadas ar jo įgaliotas asmuo nustatė, kad ji būtina, arba yra numatyta kituose teisės aktuose.

24. Apžiūros metu radus deformacijų, defektų ar šiurkščių statinio naudojimo ir priežiūros taisyklių pažeidimų, dėl kurių kyla pavojus žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai arba galimi dideli materialiniai nuostoliai, komisijos vadovas privalo nedelsdamas apie tai informuoti statinio techninį prižiūrėtoją ir NPE vadą. Ne vėliau kaip per 5 dienas apie tai pranešama raštu ir pridedamas statinio apžiūros aktas.

25. Asmuo, kuriam pranešta apie statinio, jo konstrukcijų ar inžinerinės įrangos kritinę būklę, turi nedelsdamas imtis veiksmų, apsaugančių žmones, aplinką ir statinį nuo galimų padarinių. Pašalinus grėsmę, surašomas statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštis ir atliktų darbų aktas bei rengiami kiti statybos darbus įteisinantys dokumentai, nurodyti Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų priežiūros organizavimo tvarkos aprašo 7 arba 19 punktuose, atsižvelgiant į minėto aprašo 17 punkte nurodytus atvejus.

26. Komisija, įvertinusi apžiūros rezultatus, prioriteto tvarka parengia siūlomų remontuoti ar rekonstruoti statinių sąrašą ir, nurodžiusi pagrindinius darbus, pateikia NPE vadui. NPE vadas statinių apžiūros akto kopiją pateikia Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Provincijos atkūrimo grupės bei Specialiųjų operacijų eskadrono stovyklose vadovui. NPE vadas, remdamasis siūlomų remontuoti ar rekonstruoti statinių sąrašu, organizuoja metinių ir ilgalaikių statinio ir jo inžinerinės įrangos remonto (ar rekonstravimo) darbų bei finansinio aprūpinimo planų sudarymą.

27. Statinio paprastojo remonto organizavimo procedūros vykdomos vadovaujantis Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų organizavimo tvarkos aprašu.

28. Statinio kapitalinio remonto ar rekonstravimo procedūros vykdomos vadovaujantis Statinių projektavimo ir projektų, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, įgyvendinimo tvarkos aprašu.

 

IV. BENDRIEJI STATINIŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS REIKALAVIMAI

 

29. Priežiūros tikslai yra mažinti klimato, grunto, vidaus aplinkos, mechaninio ardomojo poveikio įtaką statiniams ir jų konstrukcijoms, išlaikyti tinkamas statinių naudojimo savybes nežalojant žmonių sveikatos ir aplinkos.

30. Mažinant ardomąjį klimato (vėjo, lietaus, drėgmės, temperatūrinių pokyčių, saulės radiacijos) poveikį, būtina prižiūrėti, kad:

30.1. būtų tvarkingi išorės atitvarų (sienų, stogų, cokolių ir kita), pamatų ir kitų konstrukcijų drėgmę izoliuojantys įrenginiai (izoliacija, drenažo sluoksniai ir kt.);

30.2. būtų tvarkingi įrenginiai, skirti vandeniui šalinti nuo statinių ir jų konstrukcijų (apskardinimo vietos, latakai, lietvamzdžiai, įlajos, nuogrindos ir kita);

30.3. nesikauptų sniegas ir ledas prie sienų, švieslangių, langų ir kitų atitvarų vertikaliųjų paviršių, o, jam susikaupus, pašalinti nuo šių paviršių toliau nei 2 m atstumu;

30.4. liūčių metu ir tirpstant sniegui ar ledui nesusidarytų vėjo blaškomi vandens srautai, šlakstantys statinių atitvaras ar kitas konstrukcijas;

30.5. atitvarų elementų sujungimo siūlėse ir kitose vietose neatsirastų pavojingų deformacijų požymių (plyšių, apsaugos sluoksnių arba ekranų pažeidimo, drenažo latakų ar vamzdelių užakimo ir kt.);

30.6. laiku būtų pašalinti atitvarų apsaugos sluoksnio erozijos židiniai, ypač vyraujančiųjų vėjų kryptimis;

30.7. žiemos metu neperšaltų konstrukcijos arba laiku būtų apšiltintos, jei tai numatyta projekte.

31. Saugant statinius ir jų konstrukcijas nuo chemiškai aktyvaus grunto (vandens, tirpalų, biologinių, klaidžiojančių srovių) poveikio, būtina siekti, kad:

31.1. pamatai, pagrindai ir kitos požeminės konstrukcijos nebūtų tiesiogiai paveikti gruntinio vandens ir tirpalų;

31.2. būtų tvarkingos statinių nuogrindos, nuolajos ir kiti vandenį šalinantys įrenginiai;

31.3. tvarkingai veiktų drenažo ir vandens šalinimo sistemos;

31.4. neatsirastų skysčių ar dujų požeminio nutekėjimo ar mišinių, galinčių sukelti konstrukcijų koroziją ar sprogimus;

31.5. nebūtų pažeisti įtaisai klaidžiojančioms srovėms neutralizuoti.

32. Patalpose būtina palaikyti tokį temperatūros, drėgmės ir oro apykaitos režimą, koks numatytas statinio projekte ir statinių bei konstrukcijų eksploatavimo techniniuose dokumentuose.

33. Aplinkoje neturi būti viršijama chemiškai aktyvių medžiagų koncentracija.

34. Neleistina apkrauti papildomomis apkrovomis laikančiųjų konstrukcijų arba keisti jų apkrovimo schemų kabinant arba tvirtinant prie jų atotampas, atramas arba ankerius, sandėliuojant medžiagas, dirbinius, gruntą arba kitokį krūvį, perkeliant arba pastatant naujus įrenginius bei technologinę įrangą, viršijant veikiančių mechanizmų arba transporto priemonių projekte numatytą galią, greitį bei stabdymo jėgą kaupiantis vandeniui, sniegui, dulkėms bei sąnašoms, taip pat kitais poveikiais, nenumatytais statinio projektuose ir galinčiais pakeisti statinio arba konstrukcijų darbo schemą, sukelti pavojingas deformacijas.

35. Susikaupusį sniegą, vandenį, dulkes ir kitokias sąnašas periodiškai pašalinti nuo statinio ir jo konstrukcijų. Reguliariai valyti dulkes, tepalus ir kitokius teršalus nuo šildymo, vėdinimo, vandentiekio, kanalizacijos ir kitų inžinerinių sistemų bei įrenginių.

36. Konstrukcijų zonas, veikiamas transporto priemonių ar perkeliamųjų krūvių sistemingų smūgių, būtina apsaugoti specialiais metaliniais, mediniais, plastikiniais, guminiais ar kitokių medžiagų ekranais ar rėmais. Saugotinos zonos priklausomai nuo poveikio konstrukcijoms pobūdžio nurodomos atitinkamuose projektavimo dokumentuose.

37. Neleidžiama silpninti laikančiųjų konstrukcijų išpjaunant ar įpjaunant atskiras jų dalis ar elementus, gręžiant ar išmušant angas bei skyles perdangose, denginiuose, santvarose, sijose, kolonose, sienose ir kitose jų vietose.

38. Eksploatuojant laikančiąsias konstrukcijas, neleidžiama statyti naujų arba pašalinti esamų (taip pat ir laikinųjų) stovų, pakabų, įstrižainių ir kitokių ažūrinių konstrukcijų elementų, pašalinti ar perstatyti ryšių konstrukcijų, sustandinti atramų šarnyrų ar kitaip keisti konstrukcijų darbo schemų.

39. Prie gelžbetoninių laikančiųjų konstrukcijų armatūros neleidžiama privirinti ar tvirtinti detalių arba pakabų.

40. Metalinių konstrukcijų ir detalių apsauga nuo korozijos turi būti sistemingai atnaujinama įvertinus aplinkos cheminį aktyvumą statinių eksploatavimo metu. Korozijos pažeistos vietos turi būti nuvalomos, o antikorozinė danga atnaujinama. Korozijos paveiktų konstrukcijų laikomoji galia patikrinama skaičiavimais ar kitokiais būdais. Metalinių konstrukcijų neleidžiama kaitinti ar valyti atvira ugnimi.

41. Turi būti neleidžiama medinėms konstrukcijoms drėkti ir pūti.

42. Medinių ir medinių metalinių laikančiųjų konstrukcijų elementų sujungimo detalės turi būti tvarkingos.

43. Neleidžiama siaurinti evakuacinių kelių, perėjimo, įvažiavimo kelių ir koridorių, užstatyti jų įrenginiais, inventoriumi, medžiagomis ar kitokiais daiktais.

44. Natūraliai neapšviestose laiptinėse, koridoriuose ir kitose vietose, skirtose žmonėms ir transportui judėti, turi būti įrengtas nuolatinis dirbtinis apšvietimas.

45. Pamatų slinkimas turi būti stebimas vadovaujantis norminiais dokumentais.

46. Statinio sklype būtina prižiūrėti:

46.1. paviršinio ir gruntinio vandens nuleidimo iš visos teritorijos ir nuo statinių sistemas;

46.2. vandentiekio, kanalizacijos, drenažo, šilumos, transporto, dujų ir skystojo kuro vamzdynų įrenginius ir statinius;

46.3. lavinų bei krantų apsaugos statinius;

46.4. pagrindinius ir darbo reperius bei ženklus;

46.5. statinių ir teritorijų apsaugos bei apsaugos nuo žaibo sistemas ir įžeminimo įrenginius.

 

V. STATINIŲ TECHNINĖS PRIEŽIŪROS DOKUMENTAI

 

47. Turi būti surašomi šie statinio techninės priežiūros dokumentai:

47.1. statinio techninis pasas (1 priedas);

47.2. statinio kasmetinių arba neeilinių apžiūrų aktas (2 priedas);

47.3. statinio techninės priežiūros žurnalas (STR 01.12.07:2004 2 priedas), tuo atveju, kai perkama statinių techninės priežiūros paslauga.

48. Pripažinus statinį tinkamu naudoti, statinio techninis prižiūrėtojas parengia statinio techninį pasą, kuriame įrašo:

48.1. statinio numerį (pagal stovyklos plane/schemoje nurodytą statinio numerį), teisinės priklausomybės, projektavimo ir statybos įmonės duomenis;

48.2. pagrindines statinio technines ekonomines ir konstruktyvines charakteristikas;

48.3. papildomus kitų statinio charakteristikų punktus su pagrindiniais duomenimis apie statinį, kurie jį apibūdina, jeigu nustatytoje formoje jų nėra;

48.4. pokyčius po statinio kapitalinio remonto ir rekonstravimo.

49. Statinio techninis prižiūrėtojas raštu ne rečiau kaip kartą per savaitę NPE vadui pateikia pranešimus, kuriuose nurodomi:

49.1. statinio (-ių) numeris (-iai) ir statinio naudojimo paskirtis;

49.2. pastebėti defektai, deformacijos ir kt. arba, kad stebėjimų metu nepastebėti statinio ir jo konstrukcijų pokyčiai;

49.3. rekomenduojamos priemonės (kokius statybos darbus tikslinga atlikti ir kada) defektams pašalinti;

49.4. duomenys apie paskutinę komisijos atliktą statinių apžiūrą (pridedant akto kopiją).

50. Statinio techniniame pase įrašomi ir kiti papildomi duomenys, kuriuos reikalingais nurodė NPE vadas arba reglamentuoja kiti teisės aktai.

51. Statinio techninį pasą saugo statinio techninis prižiūrėtojas. Su valstybės ar tarnybos paslaptimi susijusi informacija saugoma NPE ir laikoma Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 105-3019; 2004, Nr. 4-29) nustatyta tvarka.

52. Statinio techninį pasą, statinio techninio prižiūrėtojo teikiamus pranešimus ir statinio apžiūrų komisijos aktus NPE registruoja ir saugo visą statinio naudojimo laikotarpį. Parengus naują statinio techninį pasą (po statinio kapitalinio remonto ar rekonstravimo arba kai nėra vietos pildyti), senas statinio techninis pasas atiduodamas saugoti į archyvą Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe. Keičiantis statinio naudotojui ar techniniam prižiūrėtojui, dviem egzemplioriais surašomas dokumentų perdavimo ir priėmimo aktas.

 

VI. STATINIŲ NAUDOJIMO INSTITUCINĖ PRIEŽIŪRA

 

53. Statinio naudojimo institucinę priežiūrą pagal nustatytą kompetenciją atlieka:

53.1. Infrastruktūros plėtros departamento prie KAM (toliau – IPD) specialistai;

53.2. krašto apsaugos ministro, kariuomenės vado arba kitų vadovų teisės aktų nustatyta tvarka sudaryta specialistų grupė (komisija).

54. NPE privalo organizuoti patikrinimo pažymose (aktuose) surašytų trūkumų pašalinimą.

55. Specialistų grupės (komisijos) sudaromos IPD ar kitiems asmenims nustačius šiurkščius statinio techninės priežiūros pažeidimus. Jos tikrina pažeidimų mastą, nustato pažeidimus padariusius statinio techninės priežiūros specialistus ir teikia išvadas atsakingų KAS institucijų ar padalinių vadovams, kokius tolesnius sprendimus priimti.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

56. NPE ar jo struktūrinis padalinys bei fizinis ar juridinis asmuo, įgaliotas vykdyti statinių techninės priežiūros funkcijas, ir jų techninės priežiūros specialistai už statinių priežiūros reikalavimų pažeidimus ir statinio naudotojas už statinio naudojimo reikalavimų nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

57. Su šiuo aprašu turi būti supažindinti fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie vykdo LK operacinių vienetų statinių techninę priežiūrą ar dalyvauja statinių techninės priežiūros vykdymo paslaugų pirkimo procedūrose.

 

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, techninės priežiūros

organizavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

STATINIO TECHNINIS PASAS

Nr. ____________

 

Adresas ____________________________________________________________________

(šalis, vietovė, miestas, kaimas)

 

Statinio numeris ______________________________________________________________

(pagal stovyklos plane/schemoje nurodytą statinio numerį)

 

Nuosavybės forma ____________________________________________________________

(privati, viešoji, mišri)

 

Savininkas __________________________________________________________________

 

Statinio naudojimo paskirtis ____________________________________________________

 

Statinys pastatytas (rekonstruotas) _______________________________________________

(metai)

 

Projektavo __________________________________________________________________

(organizacija, projekto vadovas)

 

Statė (rekonstravo) ___________________________________________________________

 

Pasą parengęs asmuo __________________________________________________________

(organizacija, pareigos, vardas, pavardė, parašas)

 

Paso lapų skaičius __________________

 

 

1. Statinio charakteristikos.

 

Aprašomas statinys, nurodant jo aukštų skaičių, aukštį, matmenis plane, iš kokių konstrukcijų pastatytas (pamatai, karkasas, sienos, perdangos, denginys, pertvaros ir kt.), iš kokių dalių sudarytas, kitos charakteristikos.

 

2. BENDRIEJI DUOMENYS

 

Užstatymo plotas ________________ m2

 

Pastato bendras patalpų plotas ________________m2

 

Pastato skirtingos naudojimo paskirties patalpų plotai:

_________________ _______________m2

(patalpų paskirtis)

_________________ _______________m2

(patalpų paskirtis)

_________________ _______________m2

(patalpų paskirtis)

_________________ _______________m2

(patalpų paskirtis)

 

Pastato tūris _________________________m3

 

Žalingi veiksniai (jei jų yra)

 

Nr.

Statinio dalis

Aplinkos poveikis

temperatūra, °C

drėgmė,

%

cheminis užterštumas

kita

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išorės atitvarų charakteristika

 

Nr.

Išorinės atitvaros

Plotas, m2

Konstrukcija

Apdaila

Šilumos laidumas,

W/(m2.K)

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inžinerinės sistemos bei įranga statinyje

 

Nr.

Inžinerinės sistemos bei įranga

Vieta statinyje

Charakteristikos

Pastabos

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Statinio vertė

 

Statinio pavadinimas

Likutinė

Lt

Kapitalinio remonto

Lt

Rekonstravimo

Lt

Iš viso

Lt

1

2

3

4

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

 

 

Pagrindiniai statinio brėžiniai

 

Nr.

Brėžinio pavadinimas

Brėžinio Nr.

ar kodas

Lapų skaičius

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso ___________________ lapų.

 

Kitos charakteristikos:

 

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

 

 

Pasą sudarė _____________________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

Pareigos _______________________________________

 

Pasas sudarytas 20_ _ m. _____________ mėn. _ _ d.

 

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, techninės priežiūros

organizavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

___________________________________________________________________________

(už statinio techninę priežiūrą atsakingo asmens vardas, pavardė, juridinio asmens pavadinimas)

 

STATINIO ______________________________ APŽIŪROS AKTAS

(kasmetinės arba neeilinės (reikalinga įrašyti)

 

_________ Nr. _____

(data)

______________________________

(sudarymo vieta)

 

Adresas ____________________________________________________________________

(šalis, vietovė, miestas, kaimas)

 

Statinio numeris ______________________________________________________________

(pagal stovyklos plane/schemoje nurodytą statinio numerį)

 

Apžiūra ____________________________________________________________________

 

Apžiūros tikslas ______________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________

 

Eil. Nr.

Apžiūros tikslas

Pastebėti defektai, deformacijos, gedimai

Rekomenduojami darbai defektams pašalinti

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(apžiūros vadovo pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

(apžiūros vykdytojo pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

(apžiūros vykdytojo pareigos)

 

(parašas)

 

(vardas, pavardė)

 

_________________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos

ministro 2009 m. spalio 8 d.

įsakymu Nr. V-962

 

STATINIŲ, SUSIJUSIŲ SU LIETUVOS KARINIŲ VIENETŲ DISLOKAVIMU AFGANISTANO ISLAMO RESPUBLIKOJE, DALYVAUJANT NATO TARPTAUTINIŲ SAUGUMO PARAMOS PAJĖGŲ OPERACIJOJE, PAPRASTOJO REMONTO DARBŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Statinių, susijusių su Lietuvos karinių vienetų dislokavimu Afganistano Islamo Respublikoje, dalyvaujant NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje, paprastojo remonto darbų priežiūros organizavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos karinių vienetų, dislokuotų Afganistano Islamo Respublikoje, poreikiams naudojamų statinių paprastojo remonto darbų priežiūros (toliau – remonto darbų priežiūra) reikalavimus.

2. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos statybos įstatyme (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597) ir šio įstatymo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

3. Užsakovo funkcijas vykdo Nacionalinės paramos elementas (toliau – NPE), atsakingas už statinių paprastojo remonto darbų organizavimą ir jų vykdymo kontrolę.

4. Statinio remonto techninis prižiūrėtojas (toliau – prižiūrėtojas) skiriamas Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko arba jo įgalioto NPE vado įsakymu. Juo gali būti krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucijos ar jos padalinio darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį, valstybės tarnautojas ar karys, kurie vykdo konkretaus statinio remonto darbų priežiūros funkcijas, numatytas nuostatuose (pareigybės aprašyme), arba samdytas asmuo, kuris atstovauja užsakovui, ir vykdo minėtas funkcijas, numatytas sutartyje. Prižiūrėtojas taip pat vadovaujasi šiuo aprašu, kitais teisės aktais ir pagal kompetenciją atsako už suremontuoto statinio normatyvinę kokybę.

 

II. REMONTO DARBŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMO IR VYKDYMO DOKUMENTAI

 

5. Iki remonto darbų pradžios rengiami šie dokumentai:

5.1. Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Lietuvos Respublikos vadovaujamos Afganistano Islamo Respublikos Goro provincijos atkūrimo grupės karinio vieneto (toliau – PAG) bei Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų junginio eskadrono „Aitvaras“ (toliau – SOE) stovyklose planas;

5.2. remontuojamo statinio NPE vado patvirtintas statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštis, techninės specifikacijos. Minėtus dokumentus rengia NPE vado įsakymu sudaryta statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių sudarymo komisija;

5.3. remonto darbų sąmata, remonto darbų skaičiuojamai kainai nustatyti, sudaryta pagal statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį ir technines specifikacijas, kurias parengia NPE paskirtas asmuo arba parinktas statinio projektuotojas;

5.4. statybos rangos sutartis kartu su kalendoriniu darbų vykdymo grafiku;

5.5. rangovo sudaryta ir pateikta remonto darbų sąmata, atitinkanti statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščio ir techninių specifikacijų reikalavimus;

5.6. statybvietės (statinio) perdavimo–priėmimo aktas (1 priedas). Jei rangos sutartyje numatytos tvarkos aprašo 1 priedo 2 ir 3 punktų nuostatos, tuomet minėtas aktas gali būti nepildomas.

6. Vykdant remontą ir jo darbų priežiūrą būtini dokumentai:

6.1. remonto darbų projektas. Remonto darbų projekto rengimą, jei rangos sutartyje nenumatyta kitaip, organizuoja ir projektą rangovui pateikia prižiūrėtojas;

6.2. paslėptų darbų aktai. Juos rengia rangovas, tikrina ir pasirašo prižiūrėtojas;

6.3. inžinerinių tinklų (vandentiekio, kanalizacijos, šilumos tinklų ir kitų) išbandymo aktai. Juos rengia rangovas, tikrina ir pasirašo prižiūrėtojas;

6.4. panaudotų statybos produktų bei įrenginių kokybę patvirtinantys atitikties dokumentai (techniniai pasai, sertifikatai, atitikties deklaracijos, techniniai liudijimai). Šiuos dokumentus rangovas (tiekėjas) pateikia prižiūrėtojui;

6.5. atliktų darbų aktai ir pažymos apie atliktų darbų ir išlaidų vertę. Juos sudaro rangovas, tikrina ir pasirašo (vizuoja) prižiūrėtojas;

6.6. nenumatytų darbų sąrašai (3 priedas), nevykdomų darbų sąrašai (4 priedas), nenumatytų ir nevykdomų remonto darbų įteisinimo aktai (2 priedas) ir juos pagrindžiantys dokumentai (sąmatos, brėžiniai ir pan.). Juos kartu su prižiūrėtoju sudaro rangovas;

6.7. užbaigus remonto darbus būtina parengti suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktą. Aktą kartu su rangovu rengia prižiūrėtojas, pasirašo Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko arba jo įgalioto NPE vado įsakymu sudaryta komisija.

Suremontuoto statinio dokumentus, paminėtus šio aprašo 5, 6 punktuose, prižiūrėtojas pagal aktą perduoda užsakovui – NPE.

 

III. REMONTO DARBŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

7. Remonto darbų priežiūrą organizuoja užsakovas – NPE vadas arba Jungtinio štabo viršininko pavedimu Infrastruktūros plėtros ir saugumo stiprinimo priemonių įgyvendinimo Provincijos atkūrimo grupės bei Specialiųjų operacijų eskadrono stovyklose projekto vadovas (toliau – IPSSPĮPV). Remonto darbų priežiūrą organizuoja užsakovas ir atsako už tinkamą reikalingų dokumentų įforminimą.

8. Remonto darbų priežiūros funkcijas gali atlikti:

8.1. NPE paskirti specialistai arba IPSSPĮPV priskirti specialistai (jei remonto priežiūrą organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko pavedimu IPSSPĮPV);

8.2. pagal remonto darbų priežiūros paslaugų pirkimo sutartį – fiziniai ar juridiniai asmenys, kuriems nustatyta tvarka suteikta teisė verstis šia veikla. Prižiūrėtojas parenkamas vadovaujantis viešuosius pirkimus reglamentuojančiais teisės aktais ir kitais įstatymų numatytais pagrindais, o jei informacija sudaro valstybės ar tarnybos paslaptį – vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 105-3019; 2004, Nr. 4-29) nuostatomis. Parenkant prižiūrėtoją, konkurso dokumentuose būtina nurodyti jo funkcijas ir uždavinius, teises, pareigas, atsakomybę ir atskaitomybę, taip pat kitus šiame apraše ir kituose teisės aktuose numatytus reikalavimus.

9. Prižiūrėtojas (fizinis asmuo) privalo turėti ne žemesnį kaip aukštesnįjį inžinerinį techninį išsilavinimą. Remonto darbų, kurie susiję su valstybės ar tarnybos paslaptimi, prižiūrėtojas turi turėti atitinkamą leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

10. Remonto darbų priežiūra turi:

10.1. būti atliekama kvalifikuotai, laiku (nuo remonto darbų pradžios iki suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti ir garantiniu laikotarpiu) ir atitinkanti teisės aktų reikalavimus;

10.2. užtikrinti, kad statinio remontas būtų vykdomas pagal statinio projektą (jeigu remonto darbams buvo rengtas projektas) ar statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį, remonto darbų sutartį, teisės aktų, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinius statinio saugos ir paskirties dokumentų reikalavimus.

11. Prižiūrėtojas atlieka šias funkcijas:

11.1. prieš remonto darbų pradžią kartu su naudotoju pagal nustatytos formos aktą perduoda rangovui numatytą remontuoti statybvietę (statinį ar statinio dalį), inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų planą bei jų geodezines nuotraukas, reikalingus brėžinius (eskizus) ir kitus būtinus dokumentus, nurodo elektros energijos, vandens prijungimo vietas;

11.2. tikrina, kad remonto darbai būtų vykdomi pagal patvirtintus projektinius sprendinius ar statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį, technines specifikacijas, laikantis įstatymų, kitų teisės aktų, normatyvinių statybos techninių dokumentų, normatyvinių statinio saugos ir paskirties dokumentų;

11.3. organizuoja sutartyje nenumatytų ir/ar nevykdomų remonto darbų nustatymą, įteisinimą ir įkainojimą, kontroliuoja, kad visi pakeitimai būtų įforminti, kol nenumatytų ir nevykdomų remonto darbų nepradėta vykdyti;

11.4. prižiūri, kaip vykdomi remonto darbai, ar jie nuosekliai atliekami pagal darbų technologiją;

11.5. prižiūri, kaip projektuotojai vykdo projekto vykdymo priežiūrą, jei buvo rengtas remonto darbų projektas. Užtikrina, kad projektuotojas sutartyje numatytais terminais atvyktų į statybos aikštelę ir tinkamai prižiūrėtų, kaip vykdomas projektas (taikoma tuo atveju, kai buvo rengtas remonto darbų projektas);

11.6. tikrina, kad remonto darbams naudojamų statybos produktų ir įrenginių kokybė, nurodyta atitikties dokumentuose, atitiktų statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį, techninių specifikacijų ir kitų norminių dokumentų reikalavimus;

11.7. reikalauja, kad rangovai pateiktų panaudotų statybos produktų ir įrenginių kokybę patvirtinančius dokumentus (įrenginių – pasus; statybos produktų – sertifikatus, atitikties deklaracijas, techninius liudijimus su žymomis, kad jie skirti tik konkrečiam statiniui, rangovui, nurodytas konkretus produktas ir data);

11.8. tikrina ir priima iš rangovo atliktus remonto darbus, paslėptas statinio konstrukcijas ir pasirašo aktus (Statybos techninio reglamento STR 1.01.08:2002 „Statinio statybos rūšys“, patvirtinto aplinkos ministro 2002 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 622 (Žin., 2002, Nr. 119-5372; 2004, Nr. 50-1685), 4 priedas);

11.9. dalyvauja išbandant inžinerinius tinklus, inžinerines sistemas ir pasirašo jų bandymo aktus (formų pavyzdžiai pateikti statybos darbų žurnale);

11.10. užtikrina, kad inžineriniai statiniai būtų užpilti, tik užfiksavus tikrąją jų padėtį ir atlikus geodezinę nuotrauką;

11.11. užtikrina, kad paslėptų remonto darbų aktai ir inžinerinių tinklų išbandymo aktai atitiktų normatyvinius kokybės reikalavimus;

11.12. tikrina, kad atliktų darbų aktuose nurodyti darbai atitiktų statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštyje ir techninėje specifikacijoje aprašytus, įteisintus nenumatytus ir nevykdomus darbus, o nurodytas darbų kiekis atitiktų faktiškąjį, organizuoja to kiekio nustatymą apmatuojant;

11.13. pasirašo (vizuoja) sumokėti už atliktus darbus pateiktus dokumentus (pažymas apie atliktų darbų ir išlaidų vertę), kai juose nurodytos sumos atitinka atliktų darbų aktuose nurodytas sumas;

11.14. kartu su rangovu rengia suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktą;

11.15. pagal dokumentų priėmimo–perdavimo aktą užsakovui perduoda visus suremontuoto statinio dokumentus;

11.16. NPE vadui (ir/arba IPSSPĮPV) siūlo sustabdyti remonto darbus, jei statinys (statinio dalis) ar remonto darbai kelia pavojų žmonėms bei aplinkai;

11.17. dalyvauja viešojo administravimo subjektų, atliekančių statybos valstybinę priežiūrą, ir kitų krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) institucijų atliekamuose patikrinimuose;

11.18. nedelsdamas informuoja užsakovą – NPE vadą (ir/arba IPSSPĮPV) apie sutartinių įsipareigojimų nevykdymą, netinkamą vykdymą ir kitus pažeidimus, už kuriuos taikomos sankcijos projektuotojams, jei buvo rengtas projektas, taip pat rangovams, atliekantiems remonto darbus.

 

IV. SUTARTYJE NENUMATYTŲ ARBA NEVYKDOMŲ REMONTO DARBŲ NUSTATYMAS

 

12. Nenumatytų remonto darbų priežastys gali būti:

12.1. užsakovo papildomi reikalavimai, kilę papildžius, pakeitus projektinius sprendinius ar statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį, panaudojus tobulesnes technologijas, pagerinančias statinio kokybę;

12.2. statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščio ar/ir projektavimo klaidos, praleisti remonto darbai aprašymuose ar jų kiekiai;

12.3. darbai, kurie išryškėjo atidengus statinio konstrukcijas;

12.4. statybos teisės aktų reikalavimų ir projekto sprendinių neatitikimas;

12.5. Antrojo operatyvinio tarnybos departamento prie KAM, Ryšių ir informacinių sistemų tarnybos prie KAM, Infrastruktūros plėtros departamento prie KAM ir kitų KAS institucijų ar jų padalinių reikalavimai.

13. Remonto darbai nenumatytais nepripažįstami ir išlaidos nekompensuojamos, jeigu:

13.1. statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštyje pagal nurodytą darbų pavadinimą darbams atlikti reikia kelių technologinių operacijų ir jos yra aprašytos techninėse specifikacijose ar normatyvuose;

13.2. remonto darbai turėjo būti įkainoti pagal atitinkamą įkainį ir numatyti statybos produktai (darbai ir statybos produktai) įeina į įkainio aprašą, bet tas rangovo nebuvo padaryta;

13.3. tai rangovo savavališkai arba užsakovo (prižiūrėtojo ar kito užsakovo atstovo) nurodymu atlikti darbai, kurie nustatyta tvarka nebuvo įteisinti;

13.4. jie su remontuojamu statiniu nėra susieti (statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštyje nenumatyti remonto darbai);

13.5. projektuotojas (tokiu atveju, jei buvo rengtas projektas) nesutiko, kad nenumatytus darbus atlikti yra būtina ir tikslinga.

14. Nevykdomų remonto darbų priežastys:

14.1. išaiškėja, kad atlikti reikia mažesnį kiekį darbų, negu buvo numatyta statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštyje;

14.2. užsakovas inicijuoja ir projektuotojas pakeičia projektinius sprendinius ar atsisako kai kurių remonto darbų, kurie buvo numatyti statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštyje.

 

V. SUTARTYJE NENUMATYTŲ ARBA NEVYKDOMŲ REMONTO DARBŲ ĮTEISINIMAS IR ĮKAINOJIMAS

 

15. Jeigu siekiant užtikrinti statinio normatyvinę kokybę reikia atlikti nenumatytus, tačiau būtinus darbus arba nevykdyti nebūtinų remonto darbų, jie turi būti įteisinti ir patvirtinti užsakovo.

16. Įteisinti nenumatyti remonto darbai atliekami ir už juos sumokama:

16.1. kitų rangos sutarties dokumentuose numatytų remonto darbų, kurių nebūtina atlikti, sąskaita;

16.2. iš užsakovo rezervo sumos, numatytos sutartyje, tik užsakovui leidus.

17. Visi būtini atlikti remonto darbai kartu su nenumatytais darbais negali viršyti sutartinės remonto darbų vertės, o darbus vykdant ne vienerius metus – tiems metams skirtos sumos.

18. Nenumatyti arba nevykdomi darbai įteisinami ir įkainojami užsakovo patvirtintu nenumatytų ir nevykdomų remonto darbų įteisinimo aktu.

19. Įteisinimo metu užsakovui atstovauja NPE vado įsakymu patvirtintos statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių sudarymo komisijos pirmininkas. Nenumatytų ir nevykdomų remonto darbų sąrašus pasirašo komisijos pirmininkas, prižiūrėtojas, statinio statybos vadovas ir projektuotojas, jeigu buvo rengiamas remonto darbų projektas.

20. Statybos vadovas, dalyvaujant prižiūrėtojui, parengia nenumatytų remonto darbų sąrašą, nurodydamas vienetinio darbo pavadinimą, kiekį ir jo atsiradimo priežastį. Visi darbai ir jiems įteisinti reikalingi duomenys aprašomi detaliai, kad būtų galima apskaičiuoti statinio remonto ir su juo susijusių papildomų darbų bei reikalingų dokumentų parengimo kainą. Prie šio sąrašo pridedami visi darbų kiekiui ir kainai pagrįsti reikalingi dokumentai (brėžiniai ar schemos, kiekio skaičiavimai ir kt.). Analogiškai aprašomi ir pagal sutartį nevykdomi numatyti remonto darbai, tik sąrašas rengiamas atskirai, nurodant nebūtinų atlikti remonto darbų priežastis ir pridedant pagrindžiamuosius dokumentus.

21. Pagal remonto darbų sąrašą ir jų kiekį rangovas parengia nenumatytų darbų sąmatą, naudodamasis techniškai pagrįstais statybos išteklių sąnaudų normatyvais ir kitais norminiais teisės aktais. Nevykdomų remonto darbų sąmatą sudaro rangovas, vadovaudamasis konkursui pateiktomis kainomis. Jei nenumatytų remonto darbų priežastis yra tik klaidingai apskaičiuotas jų kiekis ir tokių pat darbų aprašymas ir įkainojimas buvo įtrauktas į pasiūlymą, jiems atskirai rengiamas nenumatytų darbų sąrašas ir darbai įkainojami konkursu nustatytomis kainomis, netaikant šio aprašo 22 punkte minimo koeficiento.

22. Prižiūrėtojas, vadovaudamasis konkurso dokumentais ir pagal rangos sutartį numatytomis sąlygomis, patikrina nenumatytų arba nevykdomų remonto darbų sąmatoje aprašytus darbus, ištaiso neatitikimus ir parengia nenumatytų ir nevykdomų remonto darbų įteisinimo aktą. Jei nenumatytų remonto darbų sąmata parengta skaičiuojamosiomis kainomis, ją prižiūrėtojas perskaičiuoja į pasiūlymo kainas pagal koeficientą, kuris apskaičiuojamas konkursinę remonto darbų kainą be užsakovo rezervo padalijus iš skaičiuojamosios remonto darbų kainos be užsakovo rezervo, o jei konkursinėmis kainomis – koeficientas netaikomas.

23. Prižiūrėtojas, patikrinęs nenumatytus remonto darbus, nenumatytų remonto darbų sąrašą, nevykdomų remonto darbų sąrašą, rangovo konkursinę ir nenumatytų remonto darbų sąmatas pateikia užsakovui – NPE vadui. IPSSPĮPV pritarus ir užsakovui patvirtinus nenumatytų ir nevykdomų remonto darbų įteisinimo aktą su priedais rangovui leidžiama vykdyti nenumatytus ir nevykdyti numatytų remonto darbų.

 

VI. SUREMONTUOTO STATINIO PRIPAŽINIMAS TINKAMU NAUDOTI

 

24. Užbaigus remonto darbus, surašomas suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktas (5 priedas). Suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti komisiją įsakymu sudaro NPE vadas arba Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininko įgaliotas IPSSPĮPV. Į komisiją skiriami ne mažiau kaip 3 asmenys. Komisijos pirmininku skiriamas užsakovo atstovas, nariais: naudotojo atstovas, statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščio sudarymo komisijos pirmininkas ar kitas asmuo, projekto vykdymo priežiūros vadovas, jeigu buvo rengtas statinio remonto projektas, komisijos darbe dalyvauja prižiūrėtojas, rangovas.

 

VII. REMONTO DARBŲ INSTITUCINĖ KONTROLĖ

 

25. Remonto darbų institucinę kontrolę atlieka:

25.1. IPSSPĮPV;

25.2. Infrastruktūros plėtros departamento prie KAM specialistai;

25.3. krašto apsaugos ministro, kariuomenės vado arba kitų KAS institucijų ar jų padalinių vadovų teisės aktų nustatyta tvarka sudaryta komisija.

Komisija sudaroma nustačius šiurkščių remonto darbų priežiūros pažeidimų. Ji tikrina pažeidimų mastą, nustato pažeidimus padariusius statinio remonto darbų priežiūros darbuotojus, surašo pažymą, kurioje teikia išvadas ir siūlymus KAS institucijų ar padalinių vadovams.

26. Prižiūrėtojas privalo reikalauti, kad rangovas pašalintų šio aprašo 25 punkte minimų remonto darbų institucinę kontrolę atliekančių subjektų patikrinimo pažymose surašytus trūkumus.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Su šiuo aprašu turi būti supažindinti fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie vykdo LK operacinių vienetų remonto darbų priežiūrą ar dalyvauja remonto darbų priežiūros vykdymo paslaugų pirkimo procedūrose.

 

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, paprastojo remonto darbų

priežiūros organizavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

STATYBVIETĖS (STATINIO) PERDAVIMO–PRIĖMIMO

AKTAS

 

200 ..... m. .................... ..... d.

.............................

(vietovė)

 

LK operacinio vieneto (naudotojo) atstovas ................................................................................

(pareigos, vardas, pavardė)

Prižiūrėtojas ..................................................................................................................................

(pareigos, vardas, pavardė)

Rangovas ......................................................................................................................................

(pareigos, vardas, pavardė)

Pagal 200 .... m. .............................  ..... d. statybos rangos sutartį Nr. ........... komisija apžiūrėjo

......................................................................................................................................................

(statinio pavadinimas ir adresas)

....................................................... ir perdavė jį rangovui remonto darbų vykdymo laikotarpiui.

Bendras plotas ....................... m2;

1. Kartu perduodami ir priimami šie statinio priklausiniai:

......................................................................................................................................................

(pavadinimas, techninės charakteristikos)

2. užsakovas (naudotojas) įsipareigoja:

2.1. vykdyti teritorijos ir pastatų, kurie neperduoti rangovui, bendrąją apsaugą;

2.2. į saugomą teritoriją įleisti rangovo darbuotojus ir transporto priemones pagal rangovo pateiktus sąrašus;

2.3. sudaryti sąlygas rangovui prisijungti vandenį, elektrą;

2.4. neleisti į statybos aikštelę neblaivių, apsvaigusių nuo narkotinių medžiagų darbuotojų.

3. Rangovas įsipareigoja:

3.1. jeigu reikia, parengti darbų technologijos projektą ir suderinti jį su naudotoju (užsakovu);

3.2. perduotą teritoriją aptverti, su naudotoju (užsakovu) nustatytoje (suderintoje) vietoje įrengti buitines patalpas, medžiagų sandėliavimo, mechanizmų stovėjimo aikšteles;

3.3. šalinti iš statybos aikštelės neblaivius, apsvaigusius nuo narkotinių medžiagų darbuotojus;

3.4. baigus darbus sutvarkyti perduotas patalpas, išvežti šiukšles, likusias medžiagas ir rangovui priklausantį turtą.

Remonto darbai pradedami 200... m. .............. ......d. ir baigiami 200... m. ................ .....d.

Leidimas vykdyti remonto darbus (kai tai privaloma) .................................................................

(data, Nr.)

Aktas surašytas trimis egzemplioriais, kurie perduodami naudotojui, prižiūrėtojui ir rangovui.

PRIEDAI:

1. Perduodamų techninių dokumentų sąrašas.

2. Perduodamo statinio techninės būklės aprašymas ......... lapai.

3. ...................................................................................................

 

Perdavė:   Naudotojas/Užsakovas ................................................................................................

(pareigos, vardas, pavardė, data)

Prižiūrėtojas ..................................................................................................................................

(pareigos, vardas, pavardė, data)

Priėmė:    Rangovas ......................................................................................................................

(pareigos, vardas, pavardė, data)

 

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, paprastojo remonto darbų

priežiūros organizavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

......................................................................................................................................................

(Užsakovo pavadinimas, adresas)

 

TVIRTINU

Užsakovas

200..........................................................

 

NENUMATYTŲ IR NEVYKDOMŲ REMONTO DARBŲ ĮTEISINIMO AKTAS

 

200 ... ..... .... Nr. ....

........................

(vietovė)

 

Atliekant .............................................................................................................................

(objekto pavadinimas)

statybą pagal ................................................................................................................................

(sutarties data, Nr., kaina ir užsakovo rezervo suma)

iki ......................................  pastebėti projekto sprendinių neatitikimai, išvardyti 2, 3 prieduose.

(data)

Pagal parengtus nenumatytiems ir nevykdomiems remonto darbams pagrįsti dokumentus tikslinga atlikti sutartyje nenumatytus darbus ir nevykdyti numatytų darbų, kurių sutartinės kainos yra:

nenumatytų (+) ..............................................................................................................  USD/Lt;

nevykdomų (-) ...............................................................................................................  USD/Lt;

pokytis .......................................................................................................................... . USD/Lt.

 

Užsakovo rezervo lėšų apskaitos duomenys, Lt.

 

Sutartyje numatytas užsakovo rezervas

Įteisintas darbų kainos pokytis aktais Nr.

Sutarties kainos dalis, nepagrįsta konkrečių darbų sąmata

1

2

3

4

5

6

Iš viso

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRIDEDAMA. Nenumatytų ar nevykdomų remonto darbų įteisinimą pagrindžiantys dokumentai, ... lapai (-ų).

 

Statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių sudarymo

komisijos pirmininkas                               .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Prižiūrėtojas                                              .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Statinio projekto vykdymo priežiūros vadovas

(jeigu buvo rengtas projektas)                  .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, paprastojo remonto darbų

priežiūros organizavimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

......................................................................................................................................................

(Užsakovo pavadinimas, adresas, statinio pavadinimas ir statybos rūšis)

......................................................................................................................................................

 

NENUMATYTŲ REMONTO DARBŲ SĄRAŠAS

 

200 ... ..... .... Nr. .....

...................

(vietovė)

 

Remonto dalyviai:

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (rangovo pavadinimas)                                                                  (pareigos)

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (NPE remonto darbų kiekio žiniaraščių sudarymo komisijos pirmininkas)

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (prižiūrėtojas)

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (projektavimo įmonės pavadinimas, jeigu buvo rengtas projektas) (pareigos)

 

pagal 200 .......-.......-....... statybos rangos sutartį Nr. ........... nustatė šiuos nenumatytus darbus:

 

Eil. Nr.

Nenumatytų remonto darbų pavadinimas

Mato vnt.

Kiekis

Nenumatytų remonto darbų atsiradimo priežastis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................................................................................................................................................

(išvados dėl darbų būtinumo ir tikslingumo)

......................................................................................................................................................

 

 

NPE statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių

sudarymo komisijos pirmininkas              .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Prižiūrėtojas                                              .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Statinio projekto vykdymo priežiūros vadovas

(jeigu buvo rengtas projektas)                  .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Rangovas                                                  .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

_________________


Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, paprastojo remonto darbų

priežiūros organizavimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

......................................................................................................................................................

(Užsakovo pavadinimas, adresas, statinio pavadinimas ir statybos rūšis)

......................................................................................................................................................

 

NEVYKDOMŲ REMONTO DARBŲ SĄRAŠAS

 

200 ... ..... .... Nr. .....

...................

(vietovė)

 

Remonto dalyviai: ........................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (rangovo pavadinimas)                                                                  (pareigos)

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (NPE remonto darbų kiekio žiniaraščių sudarymo komisijos pirmininkas)

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (prižiūrėtojas)

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)     (projektavimo įmonės pavadinimas, jeigu buvo rengtas projektas) (pareigos)

 

pagal 200 ....-....-.... statybos rangos sutartį Nr. ............ nustatė šiuos nevykdomus darbus:

 

Eil. Nr.

Nevykdomų remonto darbų pavadinimas

Mato vnt.

Kiekis

Nevykdomų remonto darbų atsiradimo priežastis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

......................................................................................................................................................

(siūlymai apie darbų būtinumą ir tikslingumą)

......................................................................................................................................................

 

NPE statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių

sudarymo komisijos pirmininkas              .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Prižiūrėtojas                                              .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Statinio projekto vykdymo priežiūros vadovas

(jeigu buvo rengtas projektas)                  .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

 

Rangovas                                                  .....................                  ....................................

(parašas)                           (vardas, pavardė)

_________________



Statinių, susijusių su Lietuvos karinių

vienetų dislokavimu Afganistano Islamo

Respublikoje, dalyvaujant NATO

tarptautinių saugumo paramos pajėgų

operacijoje, paprastojo remonto darbų

priežiūros organizavimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

......................................................................................................................................................

(statinio pavadinimas ir adresas)

 

Suremontuoto statinio pripažinimo tinkamu naudoti AKTAS

 

200.....m. ........................... .......d.

............................

(vietovė)

 

Komisija, sudaryta .......................................................................................................................

(institucijos pavadinimas, įsakymo, potvarkio data ir Nr.)

 

komisijos pirmininkas

......................................     ...........................................................................................................

(v. pavardė)                                                           (pareigos)

 

nariai:

Naudotojo atstovas             ..........................................................................................................

(vardas, pavardė)

 

NPE statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių

sudarymo komisijos pirmininkas   ................................................................................................

(vardas, pavardė)

 

Statinio projekto vykdymo priežiūros vadovas (jeigu buvo rengtas projektas) ...........................

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė, kvalifikacijos atestato Nr., galiojimo data)

 

Dalyvaujant:

prižiūrėtojui ..................................................................................................................................

......................................................................................................................................................

(vardas, pavardė)

 

rangovui .......................................................................................................................................

(vardas, pavardė, kvalifikacijos atestato Nr., galiojimo data)

 

apžiūrėjo rangovo atliktus remonto darbus...................................................................................

......................................................................................................................................................

(visas statinio pavadinimas ir adresas)

 

patikrino statybos techninę bei vykdymo dokumentaciją ir nustatė:

 

1. Remonto darbai atlikti pagal projektą (jeigu buvo rengtas projektas) ir statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraštį .......................................................................................................................................

2. Remonto darbus atliko: ............................................................................................................

3. Darbų (sąmatinė) vertė skaičiuojamosiomis kainomis – ................................. USD/Lt.

4. Faktinė darbų vertė – ................................. USD/Lt.

5. Remontas pradėtas 200..... m. ................ ...... d. ir užbaigtas 200..... m. ......................  ...... d.

Komisija pripažįsta, kad ...............................................................................................................

(statinio pavadinimas ir adresas)

......................................................................................................................................................

 

remonto darbai atlikti pagal 200 ..... m. .......................... .......d. statybos rangos sutartį Nr. ........ ir statinys (statinio dalis) yra tinkamas naudoti.

 

Akto priedai:

1. Remonto darbų techniniai ir vykdymo dokumentai ......... lapai (-ų);

2. Inžinerinių tinklų bei įrenginių išbandymo ir priėmimo aktai su aprašu ......... lapai (-ų);

3. Statinio inžinerinių sistemų bei įrangos patikrinimo aktai ........... lapai (-ų);

4. Statybos produktų sertifikatai, atitikties deklaracijos, techniniai liudijimai ........... lapai (-ų);

5. Patvirtinti nenumatytų ir nevykdomų darbų sąrašai, nenumatytų arba nevykdomų remonto darbų įteisinimo aktai ............ lapai (-ų).

 

Komisijos pirmininkas                            .....................                     ..................................

(parašas)                                 (v. pavardė)

 

Nariai:

Naudotojo atstovas                                .....................                     ..................................

(parašas)                                 (v. pavardė)

 

NPE statinio paprastojo remonto darbų kiekio žiniaraščių

sudarymo komisijos pirmininkas            .....................                     ..................................

(parašas)                                 (v. pavardė)

 

Statinio projekto vykdymo priežiūros vadovas

(jeigu buvo rengtas projektas)                .....................                     ..................................

(parašas)                                 (v. pavardė)

 

Dalyviai:

Prižiūrėtojas                                            .....................                     ..................................

(parašas)                                 (v. pavardė)

 

Rangovas                                                .....................                     ..................................

(parašas)                                 (v. pavardė)

 

Akto vieną egzempliorių su priedais ir juose išvardytais dokumentais saugoti:

 

Perdavė:

Rangovas                      .............................                ....................             ..............................

(pareigos)                          (parašas)                      (v. pavardė)

 

Priėmė:

Prižiūrėtojas                  .............................                ....................             ..............................

(pareigos)                          (parašas)                      (v. pavardė)

 

_________________