LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL KRAŠTO APSAUGOS MINISTRO 2008 M. VASARIO 29 D.
ĮSAKYMO Nr. V-163 „DĖL KARO TARNYBOS STATUTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2011 m. vasario 7 d. Nr. V-154
Vilnius
Pakeičiu Karo tarnybos statutą, patvirtintą Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2008 m. vasario 29 d. įsakymu Nr. V-163 „Dėl Karo tarnybos statuto patvirtinimo“ (Žin., 2008, Nr. 30-1057):
1. Išdėstau 4.5 punktą taip:
2. Išdėstau 44 punktą taip:
„44. Detalią karo tarnybos organizavimo tvarką ir sąlygas, kiek jos nereglamentuotos šio Statuto ir kitų teisės aktų, kiekviename pagrindiniame kariniame vienete ar tarptautinių operacijų kariniame vienete nustato tų karinių vienetų vadai (viršininkai) karinio vieneto SVP, o KAS institucijose – tų institucijų vadai (viršininkai) vidaus tvarkos taisyklėse (darbo reglamentuose). Karinio vieneto SVP rengiamos laikantis šio Statuto ir kitų teisės aktų reikalavimų. Detalius pagrindinių karinių vienetų SVP rengimo reikalavimus nustato kariuomenės vadas, o tarptautinių operacijų karinių vienetų – Jungtinio štabo viršininkas.“
3. Papildau nauju 8 skirsniu (ankstesniuosius 117–139 punktus laikant atitinkamai 125–147 punktais):
„Aštuntas SKIRSNIS
tarnybA tarptautinIŲ operacijŲ VIETOVĖJE
117. Į tarptautines operacijas, pratybas ir kitus bendradarbiavimo renginius kariai ir kariniai vienetai siunčiami Lietuvos Respublikos tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymo (Žin., 1994, Nr. 58-1133; 2002, Nr. 13-465) nustatyta tvarka. Į tarptautinių operacijų vietovę kariai taip pat gali būti komandiruojami Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
118. Jungtinio štabo viršininkas ir tarptautinių operacijų karinių vienetų vadai privalo užtikrinti karių drausmę šiuose vienetuose, o nustačius karių drausmės pažeidimus – pradėti tarnybinį patikrinimą ir skirti drausmines nuobaudas Lietuvos kariuomenės drausmės statuto (Žin., 1999, Nr. 51-1635; 2006, Nr. 17-603) nustatyta tvarka.
119. Siunčiami į tarptautinę operaciją kariai visą dalyvavimo tarptautinėje operacijoje laiką nuo išvykimo į tarptautinę operaciją iki grįžimo iš jos, išskyrus atostogų laikotarpį, atlieka tarnybą ir turi būti nuolatos pasirengę vykdyti netikėtai iškilusias užduotis, tačiau karinių vienetų vadai privalo užtikrinti tinkamą tarnybos užduočių ir poilsio laiko balansą leidžiantį kariui būti tinkamai pasirengusiam vykdyti užduotis.
120. Komandiruojami į tarptautinių operacijų vietovę kariai nuo išvykimo į tarptautinės operacijos vietovę iki grįžimo iš jos atlieka tarnybą ir turi būti nuolatos pasirengę vykdyti netikėtai iškilusias užduotis. Šiems kariams tarnybos metu suteikiamas poilsio laikas karinių vienetų, į kuriuos jie atvyksta, SVP nustatyta tvarka.
121. Siunčiamų į tarptautinę operaciją arba komandiruojamų į tarptautinių operacijų vietovę karių nuo išvykimo į tarptautinių operacijų vietovę iki grįžimo iš jos operacinis pavaldumas priklauso Jungtinio štabo viršininkui.
122. Prieš išvykdami į tarptautinės operacijos vietovę, visi kariai turi būti instruktuojami apie tarnybos konkrečioje tarptautinėje operacijoje tvarką ir ypatumus. Už tinkamą karių instruktavimo organizavimą atsako Jungtinis štabas.
123. Atvykę į tarptautinėje operacijoje dalyvaujantį karinį vienetą kariai, to karinio vieneto SVP nustatyta tvarka ir terminais supažindinami su tarnybos organizavimo jame tvarka ir esama saugumo situacija. Šio karinio vieneto vadas gali duoti įsakymus visiems atvykusiems kariams saugumo užtikrinimo ir tarybos organizavimo kariname vienete klausimais.