LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. BALANDŽIO 28 D. NUTARIMO NR. 613 „DĖL TARNYBINIŲ KOMANDIRUOČIŲ Į UŽSIENĮ“ DALINIO PAKEITIMO

 

2001 m. kovo 29 d. Nr. 341

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 28 d. nutarimą Nr. 613 „Dėl tarnybinių komandiruočių į užsienį“ (Žin., 1995, Nr. 37-929; 1996, Nr. 1-31, Nr. 11-298; 1997, Nr. 59-1377, Nr. 64-1514; 1998, Nr. 43-1178; 1999, Nr. 38-1163):

1. Išdėstyti 1 ir 2 punktus taip:

1. Tarnybine komandiruote į užsienį laikomas darbuotojo išvykimas už Lietuvos Respublikos ribų ne ilgiau kaip 183 kalendorinėms dienoms (neskaitant kelionės laiko) įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens arba individualios (personalinės) įmonės savininko siuntimu atlikti tarnybinį pavedimą.

Tarnybine komandiruote laikomas ir įmonės valdymo organo siuntimu valdymo organo narių, taip pat individualios (personalinės) įmonės savininko išvykimas už Lietuvos Respublikos ribų atlikti tarnybinį pavedimą.

Tarnybine komandiruote į užsienį taip pat laikomas Lietuvos kariuomenės kario išvykimas už Lietuvos Respublikos ribų laikotarpiui iki 90 dienų (įskaitytinai), kai karys krašto apsaugos ministro įsakymu siunčiamas vykdyti tarptautinių įsipareigojimų, dalyvauti su jais susijusiose pratybose ar mokymuose, vykdyti pareigų.

Valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovai arba jų įgalioti asmenys gali siųsti savo darbuotojus į komandiruotę į užsienio valstybę ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų (neskaitant kelionės laiko). Šis laikas gali būti pratęstas, kai yra atskiras Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimas dėl atstovavimo Lietuvos Respublikai tarptautiniuose renginiuose (asmuo siunčiamas į užsienį ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų).

2. Siuntimas į komandiruotę įforminamas institucijos, įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens arba individualios (personalinės) įmonės savininko, taip pat įmonės valdymo organo įsakymu (sprendimu) arba potvarkiu, kuriame nurodomas būsimos komandiruotės tikslas, vietovė (vietovės), trukmė ir skiriamo avanso sudėtis (avansą gali sudaryti 4 punkte nurodytos išlaidos).

Pasiųstam į komandiruotę į užsienį darbuotojui paliekama darbo vieta (pareigos) ir įstatymų nustatyta tvarka darbo užmokestis už visą komandiruotės laiką, taip pat kelionėje išbūtą laiką“.

2. Išdėstyti 4.3–4.6 punktus taip:

4.3. kelionės į užsienio valstybę ir jos teritorijoje visų rūšių transporto priemonėmis transporto išlaidos (įskaitant automobilio nuomos išlaidas), taip pat kelionės nuo oro uosto, geležinkelio, autobusų stoties ir kitų atvykimo vietų ( toliau vadinama – atvykimo stotis) iki viešbučio (ar kitos gyvenamosios vietos) ir atgal transporto išlaidos (įskaitant automobilio nuomos išlaidas); komandiruotės metu užsienio valstybėje patirtos kelionės visų rūšių transporto priemonėmis transporto išlaidos (įskaitant automobilio nuomos išlaidas), jeigu jos susijusios su komandiruotės tikslais;

4.4. dokumentų, susijusių su išvykimu, tvarkymo išlaidos, įskaitant vykstančiųjų į užsienį draudimą nuo nelaimingų atsitikimų ir draudimą ligos atveju;

4.5. kelių mokestis ir transporto priemonės draudimo bei transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo išlaidos;

4.6. degalų įsigijimo išlaidos (atsižvelgiant į nuotolį ir degalų sunaudojimo normas), kai institucijos, įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovui arba jo įgaliotam asmeniui arba individualios (personalinės) įmonės savininkui, arba įmonės valdymo organui leidus važiuoja grupė ar vienas darbuotojas institucijos, įmonės, įstaigos ar organizacijos transportu, taip pat nuomojamu transportu, įskaitant ir pagal panaudos sutartį perduotą transportą“.

3. Išdėstyti 4.8 ir 4.9 punktus taip:

4.8. ryšių išlaidos, išskyrus asmeninio pobūdžio ryšių išlaidas;

4.9. registravimo mokesčiui sumokėti ar bilietams pirkti skirtos išlaidos (vykstant į konferenciją, simpoziumą, parodą).

Visos 4.2–4.9 punktuose nurodytos komandiruotės išlaidos atlyginamos tik tais atvejais, kai pateikiami jas patvirtinantys dokumentai. Institucijos, įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens arba individualios (personalinės) įmonės savininko, arba įmonės valdymo organo sprendimu, esant būtinybei, gali būti nustatomos ir neatlyginamos 4.3–4.9 punktuose nurodytos komandiruotės išlaidos, raštišku susitarimu tai suderinus su vykstančiu į komandiruotę darbuotoju“.

4. Išdėstyti 5.2 punktą taip:

5.2. komandiruotės metu užsienio valstybėje patirtos kelionės visų rūšių transporto priemonėmis transporto išlaidos (įskaitant automobilio nuomos išlaidas), jeigu jos nesusijusios su komandiruotės tikslais“.

5. Išdėstyti 7.1 ir 7.2 punktus taip:

7.1. valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų darbuotojams – tik pagal Finansų ministerijos patvirtintas dienpinigių ir gyvenamojo ploto nuomos užsienio valstybėse normas (išskyrus 10 ir 11 punktuose nurodytus atvejus);

7.2. ne biudžetinių organizacijų darbuotojams – dienpinigiai pagal Finansų ministerijos patvirtintas dienpinigių užsienio valstybėse normas arba darbdavio ir darbuotojo raštišku susitarimu mažesnes negu patvirtintos Finansų ministerijos normas, arba organizacijos vadovo ar valdybos arba individualios (personalinės) įmonės savininko patvirtintas didesnes negu patvirtintos Finansų ministerijos normas (išskyrus 9 punkte nurodytą atvejį). Gyvenamojo ploto nuomos išlaidos atlyginamos pagal faktines išlaidas“.

6. Išdėstyti 8 punkto trečiąją pastraipą taip:

„Užsienio valstybėje aprūpinamam dienpinigiais komandiruojamam asmeniui (išskyrus 9 punkte nurodytus asmenis) įmonės, įstaigos ar organizacijos vadovo arba jo įgalioto asmens arba individualios (personalinės) įmonės savininko, arba įmonės valdymo organo sprendimu gali būti išmokami papildomi dienpinigiai – neviršijant 30 procentų Finansų ministerijos patvirtintos dienpinigių normos (išskyrus 20 punkte nurodytus atvejus). Asmenims, nurodytiems 9 punkte, šie papildomi dienpinigiai skaičiuojami nuo nurodytajame punkte jiems nustatytos padidintos dienpinigių normos“.

7. Išdėstyti 9–11 punktus taip:

9. Įmonių ir nebiudžetinių organizacijų administracijos vadovams, taip pat individualių (personalinių) įmonių savininkams Finansų ministerijos patvirtinta dienpinigių norma gali būti padidinta iki 100 procentų.

10. Oficialių valstybinių delegacijų nariams bei jų šeimos nariams, kurie vyksta į užsienį oficialios valstybinės delegacijos sudėtyje, Lietuvos Respublikos Seimo nariams, vykstantiems į užsienio komandiruotes (Tarpparlamentinės Sąjungos, Šiaurės Atlanto Asamblėjos, Vakarų Europos Sąjungos Asamblėjos, Europos Tarybos, Europarlamento sesijas ir seminarus), ir juos lydintiems asmenims gyvenamojo ploto nuomos išlaidos atlyginamos pagal faktines išlaidas.

11. Valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų darbuotojams (išskyrus 10 punkte nurodytus asmenis), vykstantiems į užsienio komandiruotę, gyvenamojo ploto nuomos išlaidos gali būti atlyginamos didesne suma negu Finansų ministerijos nustatyta norma, jeigu su tuo sutinka institucijos ar įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, tačiau ši suma negali viršyti 30 procentų Finansų ministerijos nustatytos normos. Šiuo atveju suma, viršijanti Finansų ministerijos nustatytą gyvenamojo ploto nuomos normą, apmokestinama fizinių asmenų pajamų mokesčiu“.

8. Pripažinti netekusiu galios 16 punktą.

9. Išdėstyti 18 punktą taip:

18. Nustatant apmokestinamąjį pelną (pajamas), iš įmonės pajamų (įplaukų) atimamos 4.3-4.9 punktuose nurodytos ir darbuotojui atlygintos komandiruotės išlaidos, taip pat dienpinigių sumos, neviršijant Finansų ministerijos nustatytų normų (išskyrus 9 punkte nurodytą atvejį), ir faktinės gyvenamojo ploto nuomos išlaidos“.

10. Pripažinti netekusiu galios 19 punktą.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

 

 

Finansų ministras                                                                                   Jonas Lionginas