LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

1999 m. spalio 4 d. Nr. 1098

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo (Žin., 1999, Nr. 66-2128) 6 straipsnio 4 dalimi ir 18 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti Lietuvos Respublikos Vyriausybės Peticijų komisiją ir patvirtinti jos sudėtį (pridedama).

2. Patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės Peticijų komisijos nuostatus (pridedama).

3. Pavesti ministerijoms per 10 dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo deleguoti savo atstovus į Lietuvos Respublikos Vyriausybės Peticijų komisiją ir apie tai informuoti Teisingumo ministeriją.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                   Gintaras Balčiūnas

 

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1098

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PETICIJŲ KOMISIJA

 

Komisijos pirmininkas                                 – teisingumo viceministras

Komisijos pirmininko pavaduotojas            – valdymo reformų ir savivaldybių reikalų viceministras

Komisijos nariai:                                             aplinkos viceministras

                                                                        finansų viceministras

                                                                        krašto apsaugos viceministras

                                                                        kultūros viceministras

                                                                        socialinės apsaugos ir darbo viceministras

                                                                        susisiekimo viceministras

                                                                        sveikatos apsaugos viceministras

                                                                        švietimo ir mokslo viceministras

                                                                        ūkio viceministras

                                                                        užsienio reikalų viceministras

                                                                        vidaus reikalų viceministras

                                                                        žemės ūkio viceministras

                                                                        Vyriausybės kancleris arba Vyriausybės sekretorius

______________

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1098

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PETICIJŲ
KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės Peticijų komisijos (toliau vadinama – Peticijų komisija) kompetenciją bei darbo organizavimo tvarką.

2. Peticijų komisija yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudaroma nuolatinė tarpžinybinė institucija, kuri sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija bei peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, nagrinėja peticijas ir pateikia išvadas dėl jose išdėstytų reikalavimų bei pasiūlymų tenkinimo Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka.

Peticijų komisija neturi juridinio asmens teisių.

3. Peticijų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko potvarkiais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, kitais teisės aktais bei šiais nuostatais.

4. Peticijų komisija yra atsakinga ir atskaitinga Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

5. Peticijų komisiją ūkiškai ir techniškai aptarnauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija.

 

II. PETICIJŲ KOMISIJOS KOMPETENCIJA

 

6. Peticijų komisija:

6.1. sprendžia, ar kreipimesi iškeltų reikalavimų ir pasiūlymų nagrinėjimas priklauso Lietuvos Respublikos Vyriausybės kompetencijai;

6.2. sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijos priėmimo nagrinėti klausimą;

6.3. nagrinėja peticijas;

6.4. Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybei išvadas dėl peticijose išdėstytų reikalavimų ir pasiūlymų tenkinimo;

6.5. skelbia peticijų nagrinėjimo vietą ir laiką „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, teikia pareiškėjams ar jų atstovams informaciją apie peticijų nagrinėjimo vietą ir laiką, priimtus sprendimus bei kitą Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatytą informaciją.

7. Peticijų komisija turi teisę:

7.1. pasitelkti specialistus (ekspertus);

7.2. kreiptis į valstybės valdymo institucijas, mokslo bei studijų institucijas, švietimo įstaigas su prašymu jos nustatytu laiku pateikti duomenis, išvadas, pasiūlymus ar kitą reikiamą medžiagą;

7.3. kviesti į savo posėdžius valstybės valdymo institucijų atstovus iš anksto su jais suderintu laiku ir išklausyti jų informaciją;

7.4. nustačiusi, kad kreipimesi iškeltų reikalavimų ir pasiūlymų nagrinėjimas nepriklauso Lietuvos Respublikos Vyriausybės kompetencijai, persiųsti kreipimąsi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 7 straipsnio 1 dalyje nurodytai kompetentingai institucijai;

7.5. sujungti kreipimusis dėl tų pačių reikalavimų bei pasiūlymų ir nagrinėti juos kaip vieną;

7.6. esant Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 9 straipsnio 8 dalyje nurodytiems trūkumams, nustatyti terminą jiems ištaisyti, taip pat atsisakyti priimti peticiją nagrinėti, jeigu nustatytu laiku šie trūkumai nebuvo ištaisyti;

7.7. teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei teisės aktų projektus, siūlyti sudaryti komisiją ar darbo grupę teisės akto projektui parengti, siūlyti pavesti atitinkamoms valstybės valdymo institucijoms parengti teisės akto projektą.

 

III. PETICIJŲ KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Peticijų komisijos pirmininkas – teisingumo viceministras, jo pavaduotojas – valdymo reformų ir savivaldybių reikalų viceministras. Peticijų komisijos nariai yra aplinkos viceministras, finansų viceministras, krašto apsaugos viceministras, kultūros viceministras, socialinės apsaugos ir darbo viceministras, susisiekimo viceministras, sveikatos apsaugos viceministras, švietimo ir mokslo viceministras, ūkio viceministras, užsienio reikalų viceministras, vidaus reikalų viceministras, žemės ūkio viceministras ir Vyriausybės kancleris arba Vyriausybės sekretorius. Peticijų komisijos narius, atstovaujančius ministerijoms, savo įsakymais skiria ministrai, o Vyriausybės kanclerį arba Vyriausybės sekretorių – savo potvarkiu Ministras Pirmininkas.

9. Peticijų komisijos pirmininkas atstovauja šiai komisijai ir vadovauja jos posėdžiams.

Peticijų komisijos pirmininko nesant, jo funkcijas vykdo komisijos pirmininko pavaduotojas, šio nesant – kitas komisijos pirmininko paskirtas komisijos narys.

10. Peticijų komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį – atsižvelgiant į pateiktus kreipimusis ir jų nagrinėjimo terminus. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija rengia ir aptarnauja posėdžius, rengia ir platina posėdžių medžiagą (kreipimusis, kitus su jais susijusius dokumentus bei informaciją), atlieka kitus posėdžio rengimo darbus.

11. Peticijų komisijos posėdį šaukia Peticijų komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į komisijos narių pasiūlymus bei gautų kreipimųsi kiekį ir terminus. Posėdžio darbotvarkę komisija tvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

Apie posėdį komisijos nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas, kartu jiems pateikiami numatomi nagrinėti kreipimaisi bei su jais susijusi medžiaga (dokumentų kopijos).

12. Peticijų komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja 10 šios komisijos narių, įskaitant pirmininką ir jo pavaduotoją. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių bendru susitarimu. Jeigu komisijos nariai nepasiekia bendro susitarimo, sprendimai priimami daugiau kaip pusės komisijos narių, įskaitant pirmininką ir jo pavaduotoją, balsų dauguma.

Peticijų komisijos posėdyje turi teisę dalyvauti pareiškėjas arba jo atstovas, taip pat komisijos pasitelkti specialistai (ekspertai) bei pakviesti į posėdžius valstybės valdymo institucijų atstovai.

13. Peticijų komisijos sprendimai, išvados ir pasiūlymai įforminami protokolu. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

Posėdžio sekretorius yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos darbuotojas. Jis nėra Peticijų komisijos narys.

14. Protokolų kopijos siunčiamos Peticijų komisijos nariams ir Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo nustatyta tvarka – pareiškėjui arba jo atstovui. Peticijų komisijos sprendimai dėl peticijų nagrinėjimo vietos ir laiko skelbiami „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“.

______________