LIETUVOS RESPUBLIKA VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA
Į S A K Y M A S
DĖL PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS PRIĖMIMO, REGISTRAVIMO, APSKAITOS IR NAGRINĖJIMO TVARKOS POLICIJOS KOMISARIATUOSE, NUOVADOSE BEI KITOSE VIDAUS TARNYBOS ĮSTAIGOSE LAIKINOSIOS INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO IR ĮSIGALIOJIMO
1992 m. kovo 13 d. Nr. 162
Vilnius
Siekiant užtikrinti policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus tarnybos įstaigose teisėtumą priimant, registruojant, vykdant apskaitą ir nagrinėjant pareiškimus bei pranešimus apie nusikaltimus,
1. Patvirtinti pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo, registravimo, apskaitos ir nagrinėjimo tvarkos policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus tarnybos įstaigose laikinąją instrukciją (priedas Nr. 1).
2. Policijos ir vidaus tarnybos įstaigų vadovams:
2.1. Aprūpinti policijos ir vidaus tarnybos įstaigas specialiomis knygomis, žurnalais ir vaizdinėmis priemonėmis, būtinomis pareiškimų bei pranešimų apie nusikaltimus apskaitai.
3. VRM Operatyvaus valdymo skyriui (V. Trinkūnas) ir Materialinio-techninio aprūpinimo bei kapitalinės statybos valdybai (Č. Daškevičius) užtikrinti reikiamo kiekio knygų, žurnalų ir plakatų užsakymą bei jų atspausdinimą.
4. Laikinosios instrukcijos vykdymo kontrolę pavesti VRM Operatyvaus valdymo skyriui (V. Trinkūnui, B. Aranauskui).
PRIEDAS Nr. 1
prie Lietuvos Respublikos VRM
1992 m. kovo mėn. 13 d. įsakymo Nr. 162
Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo, registravimo, apskaitos ir nagrinėjimo tvarkos policijos komisariatuose, nuovadose bei kitose vidaus tarnybos įstaigose
LAIKINOJI INSTRUKCIJA
I. Bendrieji nuostatai
1.1. Policijos komisariatai, nuovados bei kitos vidaus tarnybos įstaigos (toliau „policijos įstaigos“) privalo priimti, registruoti, įrašyti į įskaitą ir išnagrinėti:
1.1.1. Žodinius arba rašytinius piliečių pareiškimus, įstaigų, įmonių, bendrų ir uždarų akcinių bendrovių, organizacijų arba pareigūnų pranešimus, pateiktus įstatymo numatyta tvarka, kuriuose yra duomenų apie padarytus arba rengiamus nusikaltimus.
1.1.2. Informaciją, gautą telefonu, telegrafu, telefaksu, per radiją, televiziją, spaudą, suveikus signaliniams apsaugos prietaisams, anoniminius laiškus apie nusikaltimus, įvykius ir kitus signalus apie įvykius, faktus, susijusius su nusikalstamumu ir viešosios tvarkos pažeidimais, kuriuos policijos įstaigos privalo patikrinti (toliau – „kita informacija“). Tokia informacija gali būti pagrindas išvykti į įvykio vietą, atlikti patikrinimą, bet ji nepriskiriama prie pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus.
1.2. Pareiškimų, pranešimų, taip pat kitos informacijos apie nusikaltimus priėmimas ir reagavimas į juos nustatyta tvarka tiek betarpiškai tarnybinėse patalpose, tiek už jų ribų – yra kiekvieno policijos ir kitų vidaus tarnybos įstaigų darbuotojų pareiga.
Pastaba: vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 127 str. žodinius pareiškimus kvotėjas, tardytojas įrašo į protokolą, kurį pasirašo pareiškėjas ir pareiškimą priėmęs asmuo. Rašytiniai pareiškimai turi būti pasirašyti to asmens, kuris juos pateikia. Valstybinių bei visuomeninių įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimai apie nusikaltimus turi būti pateikiami raštu. Kaltininko atvykimas ir prisipažinimas padarius nusikaltimą įforminamas protokolu, vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 129 str.
1.3. Pareiškimai ir pranešimai apie visus nusikaltimus ir kita informacija registruojama ir apskaitoma miestų, rajonų policijos įstaigų budėtojų dalyse bei transporto policijos įstaigose.
1.4. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygoje (priedas Nr. 1) įstatymo nustatyta tvarka registruojami:
- piliečių pareiškimai ir laiškai;
- visuomeninių organizacijų, įmonių, įstaigų, organizacijų bei pareigūnų pranešimai;
- kaltininko atvykimas ir prisipažinimas padarius nusikaltimą.
1.5. Informacija, nurodyta Instrukcijos 1.1.2. punkte, registruojama budėtojų dalies informacijos žurnale. (Priedas Nr. 6).
Šiame žurnale taip pat registruojami pranešimai apie avarijas gamyboje, nelaimingus atsitikimus žmonėms, gaisrus, stichines nelaimes ir kitus ypatingus atsitikimus.
II. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus ir kitos informacijos registravimo ir apskaitos tvarka policijos įstaigose
2.1. Gautus policijos įstaigoje pareiškimus, pranešimus, išvardintus šios Instrukcijos 1.4. punkte, budėtojų dalies darbuotojas registruoja pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygoje, skirdamas jiems eilės numerį. Visi knygos rekvizitai išsamiai užpildomi pagal šioje Instrukcijoje numatytas taisykles. (Priedas Nr. 2). Dokumentas pažymimas antspaudu (priedas Nr. 3) nurodant registravimo datą ir numerį.
Gauti paštu dokumentai registruojami budėtojų dalyje pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygoje, prieš tai įrašius juos į gaunamos korespondencijos žurnalą arba abėcėlinį pareiškimų apskaitos žurnalą. Draudžiama perduoti tyrimui policijos darbuotojams neužregistruotus apskaitos knygoje pareiškimus arba pranešimus apie nusikaltimus.
2.2. Informaciją, gautą telefonu, telegrafu, telefaksu, suveikus apsaugos signalizacijai, nurodytą Instrukcijos 1.1.2. punkte, budėtojų dalies darbuotojas eilės tvarka registruoja informacijos žurnale. (Priedas Nr. 6).
2.3. Raštiški pareiškimai, pranešimai apie nusikaltimus, kuriuos policijos darbuotojas gavo netarnybinėje patalpoje, nedelsiant perduodami registruoti į budėtojų dalį, o žodiniai, jeigu nėra galimybės įforminti juos pagal šios Instrukcijos 1.4 punkto reikalavimus, perduodami budėtojų dalies darbuotojui telefonu arba kitomis ryšių priemonėmis.
Visais atvejais policijos darbuotojai imasi neatidėliotinų priemonių užkirsti kelią nusikaltimų padarymui arba vykdomiems nusikaltimams.
2.4. Pareiškimai arba pranešimai apie nusikaltimus, persiųsti pagal tardyminį priklausomumą (LR BPK 128 str. 2 p.), turi būti pakartotinai įregistruoti juos gavusioje policijos įstaigoje bei išregistruoti iš įskaitos juos išsiuntusioje.
III. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus ir kitos informacijos policijos įstaigose nagrinėjimo tvarka
3.1. Apie užregistruotus pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus ir priimtas neatidėliotinas priemones budėtojų dalies darbuotojas praneša policijos įstaigos vadovui arba jį pavaduojančiam asmeniui.
Dėl kiekvieno pareiškimo, pranešimo apie nusikaltimą gali būti priimtas tik vienas sprendimas, iš numatytų LR BPK 128 str. 3 p. Tokius pareiškimus ir pranešimus draudžiama nurašyti „į bylą“ jų nepatikrinus ir nepriėmus konkretaus sprendimo.
3.2. Budėtojų dalies darbuotojas organizuoja neatidėliotiną kitos informacijos patikrinimą. Gavęs nukentėjusiojo ar kito asmens, pranešusio apie teisės pažeidimą, oficialų pareiškimą, o taip pat valstybinių, bendrų ir uždarų akcinių bendrovių, visuomeninių organizacijų, įstaigų, įmonių, jų pareigūnų rašytinį pranešimą, jį perrašo į pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygą. (Priedas Nr. 1). Šiuo atveju budinčios dalies informacijos žurnale daromos atitinkamos atžymos.
3.3. Jeigu tikrinant pareiškimus (pranešimus) ar kitą informaciją, bus nustatytas administracinis teisės pažeidimas, policijos įstaigos vadovas ar jį pavaduojantis asmuo, vadovaudamasis įstatymu, taiko pažeidėjui administracinio poveikio priemones arba siunčia medžiagą dėl tokių priemonių taikymo į atitinkamas valstybines ar visuomenines organizacijas.
3.4. Medžiagos, dėl kurių tardytojas ar kvotėjas pagal gautą pareiškimą ar pranešimą atsisakė kelti baudžiamąją bylą, registruojamos specialiame žurnale. (Priedas Nr. 4). Pastarąjį dokumentą tvarko policijos įstaigos registracijos, apskaitos ir statistikos inspektorius arba asmuo, kuriam pavesta tai atlikti.
3.5. Tardytojams draudžiama perduoti kvotėjui įvykio vietos apžiūros medžiagą (apžiūros protokolą, planus, schemas, fotonuotraukas, paimtus daiktinius įrodymus), kai joje yra išsami informacija apie esamus nusikaltimo požymius bei pagrindas priimti sprendimą vadovaujantis LR BPK 128 str., išskyrus atvejus, numatytus Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos 1991 m. gruodžio 10 d. priimto Įstatymo „Dėl Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodekso pakeitimo ir papildymo“ 442 straipsnyje.
IV. Policijos įstaigų pareigūnų pareigos priimant, registruojant, įskaičiuojant ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus
4.1. Policijos įstaigos vadovas (transporto policijos vadovas) asmeniškai atsako už pareiškimų, pranešimų bei kitos informacijos priėmimą ištisą parą, jų registraciją ir priimamų sprendimų teisėtumą.
Jis privalo:
- duoti raštišką nurodymą konkrečiam vykdytojui dėl kiekvieno gauto pareiškimo arba pranešimo apie nusikaltimą;
- kasdien tikrinti pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygą ir kitos informacijos žurnalą bei daryti juose atitinkamas atžymas;
- tvirtinti kvotos darbuotojų priimtus nutarimus dėl atsisakymo kelti baudžiamąją bylą, atkreipiant dėmesį į atlikto tyrimo savalaikiškumą, objektyvumą, pilnumą bei teisėtumą;
- nustačius, jog buvo nepagrįstai priimtas nutarimas atsisakyti iškelti baudžiamąją bylą, nedelsiant siūlyti prokurorui panaikinti tokį nutarimą.
4.2. Policijos įstaigos budėtojų dalies pareigūnas ištisą parą priima, įformina ir registruoja pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus bei kitą informaciją. Už šį darbą jis atsako asmeniškai.
4.3. Policijos įstaigos budėtojų dalies darbuotojas privalo:
4.3.1. Remdamasis baudžiamojo proceso įstatymu bei kitais norminiais aktais, organizuoti operatyvinės grupės išvykimą į įvykio vietą, būtinų operatyvių paieškos ir kitų priemonių vykdymą, kai, gavus pareiškimą ar pranešimą, reikia imtis neatidėliotinų veiksmų – surasti ir sulaikyti asmenis, padariusius nusikaltimą, viešajai tvarkai palaikyti, suteikti pagalbą nukentėjusiems ir pan.
4.3.2. Vadovaujantis galiojančiomis taisyklėmis, užregistruoti visus pareiškimus ar pranešimus apie nusikaltimus, gautus policijos įstaigoje budėjimo metu.
4.3.3. Priimti, registruoti ir patikrinti informaciją, gautą:
- iš piliečių, įmonių, įstaigų, bendrų ir uždarų akcinių bendrovių, visuomeninių organizacijų bei pareigūnų;
- iš gydymo įstaigų personalo apie piliečių su kriminalinio pobūdžio kūno sužalojimais kreipimąsi;
- iš centralizuotų stebėjimo pultų budinčiųjų inspektorių ir policijos padalinių pagal „pavojaus“ signalą, gautą iš saugomų objektų;
- iš kelių policijos patrulių tarnybos rikiuotės padalinių budinčiųjų ar kitų policijos patrulių tarnybos rikiuotės padalinių darbuotojų apie kelių – transporto įvykius ir jų pasekmes.
V. Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus ir kitos informacijos, gaunamų policijos įstaigose, registravimo kontrolė ir aiškinamasis darbas gyventojams
5.1. Turint tikslą išaiškinti gyventojams pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus padavimo, priėmimo, nagrinėjimo tvarką, policijos įstaigų budėtojų dalyse ir kitose tarnybinėse patalpose, kur yra priimami piliečiai, turi būti iškabintos taisyklės, kuriose nurodomos pareiškėjo teisės bei policijos darbuotojų pareigos, priimant ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus (Priedas Nr. 5).
5.2. Siekiant turėti informacijos, gautos telefonu, teisingus įrašus, policijos įstaigų budėtojų dalyse daromi magnetiniai įrašai.
Magnetines juostas reguliariai perklauso policijos įstaigos vadovas arba jo pavedimu kitas policijos darbuotojas, sulygindamas magnetinės juostos įrašus su įrašais pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygoje ir informacijos žurnale.
Informacija, įrašyta į magnetinę juostą, budėtojų dalyje saugoma 30 parų, po to sunaikinama nustatyta tvarka.
VI. Tardytojų ir kvotos organų veiklos kontrolė registruojant, apskaitant ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus
6.1. Tardytojų ir kvotos organų veiklą, registruojant, apskaitant ir nagrinėjant pareiškimus ir pranešimus apie nusikaltimus bei priimant pagal juos sprendimus savo kompetencijos ribose kontroliuoja VRM Štabas, Tardymo ir Policijos departamentai, Operatyvaus valdybos skyrius, Vyriausiųjų policijos komisariatų štabai, kitų policijos komisariatų informaciniai analitiniai padaliniai arba tam tikslui paskirti darbuotojai, taip pat baudžiamojo proceso įstatymo įgalioti asmenys.
Suderinta su Lietuvos Respublikos
generaline prokuratūra
LIETUVOS RESPUBLIKOS VRM ŠTABAS
1992 m. kovo 10 d.
______________
PRIEDAS Nr. 1
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 162
Tarnybiniam naudojimui
PAREIŠKIMŲ IR PRANEŠIMŲ APIE NUSIKALTIMUS APSKAITOS KNYGA
............................................... policijos (vidaus tarnybos) įstaigos pavadinimas
Pradėta: 199 m....... mėn.... d.
Baigta: 199 m....... mėn.... d.
prie priedo Nr. 1
Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygos skilčių turinys
Eil. Nr. |
Pareiškimo, pranešimo apie nusikaltimą gavimo data (nurodyti val., min.) |
Kas pranešė apie nusikaltimą (pranešusiojo pavardė, vardas, tėvo vardas, adresas, telefonas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, adresas ir telefonas |
Trumpas pareiškimo, pranešimo apie nusikaltimą turinys (laikas, vieta, aplinkybės) Lietuvos BK straipsnis |
Priemonės, kurių ėmėsi budintis pagal pareiškimą, pranešimą: operatyvinės-tardyminės grupės sudėtis ir išvykimo į įvykio vietą laikas |
Kas, kam ir kada pavedė išnagrinėti pareiškimą, pranešimą |
Asmens, gavusio pareiškimą, pranešimą vykdymui, parašas, gavimo data ir laikas |
Pareiškimo, pranešimo patikrinimo rezultatai: baudžiamosios bylos Nr. ir iškėlimo data; nutarimo atsisakyti kelti baudž. bylą priėmimo data (reg. Nr.), pareiškimo, pranešimo perdavimo pagal tardyminį priklausomumą arba medžiagos persiuntimo visuomeninio poveikio priemonių taikymui data ir siuntimo Nr. |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
PRIEDAS Nr. 2
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 162
Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygos tvarkymo
TAISYKLĖS
Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knyga yra bendra visoms policijos (vidaus tarnybos) įstaigoms.
Policijos įstaigos budėtojas asmeniškai atsako už teisingą knygos tvarkymą. Knyga yra griežtos apskaitos dokumentas, jos lapai turi būti sunumeruoti, persiūti ir patvirtinti antspaudu. Įrašai turi būti aiškūs, tvarkingi ir parašyti rašalu (pasta), juos taisyti ir trinti draudžiama. Pataisytus klaidingus įrašus budėtojas patvirtina parašu.
Remiantis šios Instrukcijos 1.4 punktu, pareiškimų, pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygoje registruojami pagal įstatymą pateikti dokumentai, kuriuose yra duomenų apie padarytą ar rengiamą nusikaltimą:
- piliečių pareiškimai ir laiškai;
- visuomeninių organizacijų pranešimai;
- bendrų ir uždarų akcinių bendrovių, įmonių, įstaigų, organizacijų ir pareigūnų pranešimai;
- kaltininko atvykimas ir prisipažinimas padarius nusikaltimą.
Žodinius pareiškimus kvotėjas, tardytojas įrašo į protokolą, kurį pasirašo pareiškėjas ir priėmęs dokumentą pareigūnas. Rašytiniai pareiškimai turi būti pasirašyti to asmens, kuris juos pateikia.
Bendrų ir uždarų akcinių bendrovių, įmonių, įstaigų, organizacijų bei pareigūnų pranešimai turi būti pateikiami raštu ir patvirtinti atitinkamu antspaudu.
______________
PRIEDAS Nr. 3
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 162
Pareiškimo ir pranešimo apie nusikaltimą registravimo
ANTSPAUDAS
199 m.................... mėn...... d.
................................................................................................................................................................
policijos įstaigos pavadinimas
................................................................................................................................................................
užregistruotas pareiškimų ir pranešimų apskaitos knygoje
Nr..
Budintis darbuotojas.........................................
(pareigybinis laipsnis, pavardė,
...........................................................................
vardas)
...........................................................................
(parašas)
______________
PRIEDAS Nr. 4
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 162
Medžiagų, dėl kurių atsisakyta iškelti baudžiamąsias bylas, registracijos
ŽURNALAS
Eil. Nr. |
Pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus registracijos apskaitos knygoje Nr. |
Nutarimo priėmimo data |
Pareiškėjo pavardė ir inicialai: įstaigos, įmonės, organizacijos pateikusios pareiškimą (pranešimą) pavadinimas |
Trumpas įvykio aprašymas |
Atisakymo motyvai nurodant LR BPK straipsnius |
Pareigūnas, priėmęs nutarimą (pavardė ir inicialai, pareigos) |
Pareigūnas, patvirtinęs nutarimą (pavardė ir inicialai, pareigos) |
Medžiagos eiga |
Nutarimas panaikintas, iškelta baudž. byla Nr.... Persiųsta (bylos ir lapo, kur yra lydraštis, numeriai) |
||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
______________
PRIEDAS Nr. 5
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 162
Piliečių pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus priėmimo ir išnagrinėjimo
TVARKA
Piliečių pareiškimai ir pranešimai apie padarytą, rengiamą nusikaltimą priimami policijos įstaigų budėtojų dalyje ištisą parą.
Piliečių pareiškimai apie nusikaltimą gali būti rašytiniai ir žodiniai.
Rašytiniai pareiškimai turi būti pasirašyti to asmens, kuris juos pateikia. Žodiniai pareiškimai įrašomi į protokolą, kurį pasirašo pareiškėjas ir priėmęs pareiškimą asmuo. Pareiškėjui išaiškinama jo atsakomybė už melagingą pareiškimą, pažymint tai protokole ir patvirtinant pareiškėjo parašu.
Dėl pareiškimo policijos įstaigoje per tris dienas, o išimtinais atvejais per dešimt dienų, priimamas vienas iš sprendimų:
3. Perduoti pareiškimą pagal priklausomumą.
Apie priimtą sprendimą pranešama pareiškėjui raštiškai.
Jei pareiškime yra administracinio, drausminio nusižengimo ar kitokio viešosios tvarkos pažeidimo požymiai, jis gali būti perduotas nagrinėti atitinkamos žinybos vadovui, visuomeninei organizacijai, pranešant apie tai pareiškėjui.
Atsisakymas iškelti baudžiamąją bylą gali būti apskundžiamas prokurorui.
Žinomai melagingas pranešimas apie nusikaltimo padarymą baudžiamas įstatymo nustatyta tvarka.
______________
PRIEDAS Nr. 6
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 262
Tarnybiniam naudojimui
................................................................................
(policijos įstaigos pavadinimas)
Gautos policijos įstaigoje telefonu, telegrafu, suveikus apsauginės signalizacijos prietaisams ir kitos informacijos apie įvykius apskaitos
ŽURNALAS
Pradėtas: 199 m....... mėn... d.
Baigtas: 199 m....... mėn... d.
prie priedo Nr. 6
Eil. Nr. |
Kada gauta informacija (data, val. min.) |
Kas pranešė: pranešusio pavardė, vardas tėvavardis, adresas, telefonas; darbovietės pavadinimas, adresas, telefonas; centralizuotos apsaugos pulto budėtojo pavardė, vardas, t. v. |
Informacijos turinys (laikas, vieta, aplinkybės) |
Priemonės, kurių ėmėsi budėto- jas pagal gautą informaciją |
Informacija pasitvirtino |
Įstatymo nustatyta tvarka gautas pareiškimas (pranešimas), kuris užregistruotas pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus apskaitos knygoje |
Informacija nepasitvirtino (pareigūno, PK budėtojo, tikrinusio informaciją, įrašas) |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
prie priedo Nr. 6
Gautos policijos įstaigoje telefonu, telegrafu, suveikus apsauginės signalizacijos prietaisams, anoniminis laiškas ir kitos informacijos apie įvykius apskaitos žurnalo tvarkymo
TAISYKLĖS
Gautos policijos įstaigoje telefonu, telegrafu, suveikus apsauginės signalizacijos prietaisams ir kitos informacijos žurnalas yra bendras visoms policijos įstaigoms.
Už teisingą žurnalo vedimą asmeniškai atsako policijos įstaigos budėtojas. Žurnalas yra griežtos apskaitos dokumentas, lapai turi būti sunumeruoti, persiūti ir patvirtinti antspaudu. Įrašai turi būti aiškūs, tvarkingi ir parašyti rašalu (pasta), pataisymai ir ištrynimai neleidžiami. Klaidingi įrašai paaiškinami ir patvirtinami budėtojo parašu.
Žurnale registruojama informacija, gauta policijos įstaigoje telefonu, telegrafu, suveikus apsauginės signalizacijos įrengimams ir kiti pranešimai apie įvykius bei faktus, susijusius su teisėtvarkos apsauga, kurią policijos pareigūnai privalo patikrinti.
______________
PRIEDAS Nr. 7
prie Laikinosios instrukcijos, patvirtintos LR
VRM
1992 m. kovo 13 d. įsakymu Nr. 162
Užregistruotų pareiškimų ir pranešimų apie nusikaltimus 199 m............................... SUVESTINĖ
Eil. Nr. |
Teisės pažeidimo pobūdis |
Skaičius |
Išaiškinta nusikaltimų |
1. |
Iš viso nusikaltimų |
|
|
|
- nužudymai (su pasikėsinimais) |
|
|
|
- sunkūs kūno sužalojimai |
|
|
|
- išžaginimai (su pasikėsinimais) |
|
|
|
- plėšimai |
|
|
|
- atviros vagystės |
|
|
|
- valstybinio, visuomeninio turto |
|
|
|
vagystės |
|
|
|
- asmeninio turto vagystės |
|
|
|
- autotransporto priemonių nuvarymas |
|
|
|
- kiti |
|
|
2. |
Sulaikyta už smulkią spekuliaciją |
|
x |
3. |
Sulaikyta už nedidelį chuliganizmą |
|
x |
4. |
Pristatyta į med. išblaivinimo įstaigą |
|
x |
Ypač sunkių nusikaltimų padarymo aplinkybės
Policijos įstaigos vadovas...........................................................................................................
199 m. ......... d.
Reg. Nr. .........
______________