LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTERIJA

 

Į S A K Y M A S

DĖL GELEŽINKELIŲ PRIVAŽIUOJAMŲJŲ KELIŲ DARBUOTOJŲ KVALIFIKACINIŲ ŽINIŲ TIKRINIMO

 

1995 m. rugpjūčio 3 d. Nr. 345

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 06 14 nutarimu Nr. 821, iš dalies pakeitusiu Laikinąjį Lietuvos geležinkelių statutą,

ĮSAKAU:

1. Pavesti Valstybinei geležinkelių inspekcijai nuo 1995 08 01 atlikti respublikos įmonių ir organizacijų geležinkelių privažiuojamųjų kelių darbuotojų, susijusių su traukinių eismu ir manevravimu, kvalifikacinių žinių patikrinimą.

2. Patvirtinti darbuotojų kvalifikacinių žinių tikrinimo (egzaminavimo) tvarką (priedas).

3. Pagal šio įsakymo 1 p. nuostatas darbuotojų kontingento kvalifikacinių žinių tikrinimui bei konsultacijoms pasitelkti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atitinkamų profesijų specialistus.

4. AB „Lietuvos geležinkeliai“ generaliniam direktoriui S. Labučiui pagal aktą turimą geležinkelio privažiuojamųjų kelių darbuotojų kvalifikacinių žinių tikrinimo norminę dokumentaciją bei metodinę medžiagą perduoti Inspekcijai.

5. Įsakymo vykdymo kontrolę pavesti Geležinkelių departamento direktoriui A. Zubkevičiui.

 

 

SUSISIEKIMO MINISTRAS                                                                              JONAS BIRŽIŠKIS

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos

1995 08 03 įsakymu Nr. 345

 

Lietuvos geležinkelių privažiuojamųjų kelių darbuotojų, dirbančių prie traukinių eismo ir manevravimo, bei darbuotojų, vadovaujančių krovos darbų ir tvirtinimo atviruose geležinkelių riedmenyse darbams, kvalifikacinių žinių tikrinimo (egzaminavimo) tvarka

 

1. Lietuvos Respublikos įmonėms ir organizacijoms priklausančių geležinkelių privažiuojamųjų kelių darbuotojai, susiję su traukinių eismu ir manevravimu (toliau – eismo darbuotojai), privalo išlaikyti egzaminą, ar jie moka geležinkelių techninio naudojimo nuostatus, eismo ir signalizacijos taisykles, pareigines instrukcijas bei kitus norminius aktus, o darbuotojai, vadovaujantys krovos darbų ir tvirtinimo atviruose geležinkelio riedmenyse darbams, ar jie žino šių darbų technines sąlygas.

2. Eismo darbuotojų kategorijai priskiriamos šios profesijos ir pareigybės: lokomotyvų mašinistai ir padėjėjai, stočių budėtojai, manevriniai tvarkdariai, traukinių derintojai (konduktoriai) ir jų padėjėjai, iešmininkai, vagonų tikrintojai – remontininkai, kelio meistrai ir brigadininkai.

3. Eismo darbuotojai egzaminus laiko kas dveji metai, be to, priimant į darbą, grąžinant į buvusias pareigas, pasikeitus taisyklėms ir instrukcijoms, o taip pat darbuotojai, dėl kurių kaltės buvo pažeistas eismo saugumas dėl instrukcijų nežinojimo.

4. Visi eismo darbuotojai privalo mokėti signalizacijos taisykles. Geležinkelių techninio naudojimo nuostatų, eismo taisyklių, kitų norminių aktų žinių minimumas analogiškas profesijoms, nurodytoms AB „Lietuvos geležinkeliai“.

5. Eismo darbuotojus egzaminuoja tokios sudėties komisija: pirmininkas – Valstybinės geležinkelių inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Inspekcija) vyr. specialistas, nariai:AB „Lietuvos geležinkeliai“ Eismo saugumo tarnybos vyr. techninis revizorius, jungiamosios stoties viršininkas, įmonės atstovas.

6. Įmonių, organizacijų darbuotojai, vadovaujantys krovinių krovimo ir tvirtinimo geležinkelių riedmenyse darbams, privalo išlaikyti egzaminą, ar jie žino krovos darbų ir tvirtinimo sąlygų techninius reikalavimus bei siunčiamų krovinių tvirtininmo taisykles. Jų žinios tikrinamos kas dveji metai.

7. Darbuotojus, vadovaujančius krovos darbų ir tvirtinimo darbams, egzaminuoja tokios sudėties komisija:

egzaminų komisijos pirmininkas – Inspekcijos vyr. specialistas,

nariai: AB „Lietuvos geležinkeliai“ Eismo saugumo tarnybos vyr. techninis revizorius, AB „Lietuvos geležinkeliai“ komercinio darbo kontrolės inspektorius, jungiamosios stoties viršininkas, įmonės atstovas.

8. Kvalifikacinės žinios tikrinimos įmonėse, organizacijose, aprūpintose vaizdinėmis priemonėmis, arba darbo vietose. Kiekvienas darbuotojas apie žinių tikrinimo datą privalo būti įspėtas ne vėliau kaip prieš 10 dienų.

9. Egzaminų komisijos patikrinimui egzaminuojamajam klausimai turi būti aiškūs ir konkretūs.

10. Egzaminuojamasis pripažįstamas išlaikiusiu egzaminą, jeigu komisija jo žinias įvertina patenkinamai. Komisijos pirmininkas ir nariai yra atsakingi už egzaminų kokybišką pravedimą bei teisingą žinių įvertinimą.

11. Išlaikiusiems egzaminą, egzaminų komisija išduoda atitinkamos formos pažymėjimus. Egzaminų rezultatai įrašomi į nustatytos formos žurnalą. Jame egzaminas įvertinamas žodžiais „išlaikė“ arba „neišlaikė“, ir pasirašo visi komisijos nariai.

12. Darbuotojai, neišlaikę egzamino, gali jį laikyti pakartotinai tik po tam tikro pasiruošimo laiko, kurį nustato komisija, bet ne anksčiau kaip po mėnesio. Darbuotojas, neišlaikęs pakartotinio egzamino, dirbti darbą, susijusį su traukinių eismu bei vadovauti krovinių krovimo ir tvirtinimo geležinkelio riedmenyse darbams, neturi teisės.

13. Įmonių ir organizacijų vadovai yra atsakingi už darbuotojų, susijusių su eismu ir krovinių gabenimu, periodinį kvalifikacinių žinių tikrinimą ir mokymą.

14. Už darbuotojų kvalifikacinių žinių tikrinimą (egzaminavimą) imamas nustatyto dydžio mokestis, kuris sumokamas pervedimu į Valstybinės geležinkelių inspekcijos sąskaitą.

 

 

VALSTYBINĖS GELEŽINKELIO INSPEKCIJOS VIRŠININKAS                       J. SAVICKAS

______________