LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS POZICIJOS EUROPOS SĄJUNGOS INSTITUCIJOSE NAGRINĖJAMAIS KLAUSIMAIS RENGIMO, DERINIMO, PRISTATYMO IR EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS (ACQUIS COMMUNAUTAIRE) PERKĖLIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKOS NACIONALINĘ TEISĘ IR JOS ĮGYVENDINIMO KOORDINAVIMO VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS KOMPETENCIJOS KLAUSIMAIS TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2004 m. balandžio 14 d. Nr. 1V-120

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimo Nr. 21 „Dėl Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo“ (Žin., 2004, Nr. 8-184) 2.2 punktu:

1. Tvirtinu Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo Vidaus reikalų ministerijos kompetencijos klausimais koordinavimo tvarkos taisykles (pridedama).

2. Pavedu Vidaus reikalų ministerijos Tarptautinių ryšių ir Europos integracijos departamentui koordinuoti Lietuvos Respublikos pozicijos Vidaus reikalų ministerijos kompetencijos klausimais rengimą ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimą į Lietuvos Respublikos teisę.

3. Įpareigoju Vidaus reikalų ministerijos administracijos padalinių ir įstaigų prie Vidaus reikalų ministerijos vadovus užtikrinti įsakymo 1 punktu patvirtintų taisyklių laikymąsi.

 

 

VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS                                                            VIRGILIJUS BULOVAS

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2004 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. 1V-120

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS POZICIJOS eUROPOS sĄJUNGOS INSTITUCIJOSE NAGRINĖJAMAIS KLAUSIMAIS RENGIMO, DERINIMO, PRISTATYMO ir EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS (ACQUIS COMMUNAUTAIRE) PERKĖLIMO į LIETUVOS RESPUBLIKOS nacionalinę teisę IR JOS ĮGYVENDINIMO KOORDINAVIMO VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS KOMPETENCIJos klausimais TVARKOS taisyklės

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šios taisyklės reglamentuoja Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos (toliau – ES) institucijose: Teisingumo ir vidaus reikalų taryboje (toliau – TVR taryba), Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryboje, 36-ojo straipsnio (CATS) ir Strateginiame imigracijos, sienų ir prieglobsčio (SCIFA) komitetuose, kitose ES Tarybos ir Komisijos darbo grupėse ir komitetuose (toliau – ES institucijos darbo grupė ir/ar komitetas), nagrinėjamais klausimais rengimą, derinimą, pristatymą bei ES teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę (toliau – nacionalinė teisė) ir jos įgyvendinimo koordinavimą Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ministerija) kompetencijos klausimais.

2. Ministerijos administracijos padalinio ar įstaigos prie ministerijos atstovas, paskirtas atstovauti Lietuvos Respublikai ES institucijos darbo grupėje ir/ar komitete (toliau – atstovas ES institucijos darbo grupėje ir/ar komitete), yra atsakingas už Lietuvos Respublikos pozicijos ministerijos kompetencijos klausimais (toliau – pozicija) parengimą, suderintos pozicijos pristatymą ES darbo grupės ar komiteto posėdyje ir posėdžio ataskaitos rengimą.

3. Vidaus reikalų ministerijos Tarptautinių ryšių ir Europos integracijos departamentas (toliau – TREID) kartu su atstovais ES institucijų darbo grupėse ir/ar komitetuose yra atsakingas už pozicijų Nuolatinių atstovų komitetams (COREPER I ir COREPER II) bei TVR tarybos posėdžiams parengimą.

4. Pozicijos ir/ar ES teisės (acquis communautaire) perkėlimo į nacionalinę teisę klausimai, apimantys dviejų ar daugiau valstybės institucijų ar įstaigų veiklos kompetenciją, prireikus derinami Lietuvos Respublikos pozicijos Europos Sąjungos institucijose nagrinėjamais klausimais rengimo, derinimo, pristatymo ir Europos Sąjungos teisės (acquis communautaire) perkėlimo į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę ir jos įgyvendinimo koordinavimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimu Nr. 21 (Žin., 2004, Nr. 8‑184), (toliau – Tvarka) nustatyta tvarka.

5. Pozicija, susijusi su ES teisės akto perkėlimu į nacionalinę teisę, derinama su Teisingumo ministerija ir Europos teisės departamentu. Už pozicijos pateikimą Teisingumo ministerijai ir Europos teisės departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atsako TREID.

 

II. PASIRENGIMAS ES INSTITUCIJŲ DARBO GRUPIŲ IR KOMITETŲ POSĖDŽIAMS IR DALYVAVIMAS JUOSE

 

6. Už ministerijos administracijos padalinių ir įstaigų prie ministerijos atstovų, dalyvaujančių ES institucijų darbo grupėse ir komitetuose, sąrašų parengimą, suderinimą su atitinkamais ministerijos administracijos padaliniais, įstaigomis prie ministerijos bei ministerijos sekretoriumi pagal vidaus reikalų ministro nustatytas administravimo sritis ir pateikimą Ministrui Pirmininkui tvirtinti atsako TREID.

7. Apie tiesiogiai iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos (toliau – Vyriausybės kanceliarija), Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) ar ES institucijos gautą ES institucijos darbo grupės ar komiteto posėdžio darbotvarkę atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo posėdžio darbotvarkės gavimo dienos informuoja savo tiesioginį vadovą ir TREID, o jeigu informaciją gavo tiesiogiai iš ES institucijos – ir atitinkamą Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) atstovą.

8. Atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete išnagrinėja ES institucijos darbo grupės ar komiteto posėdžio darbotvarkę ir esant ministerijos kompetencijai priskirtinų klausimų, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pozicijos ES institucijose nagrinėjamais klausimais tipine struktūra (Tvarkos 3 priedas) (toliau – pozicijos tipinė struktūra), rengia poziciją, kurią derina su tiesioginiu vadovu, atitinkamais ministerijos administracijos padaliniais ir įstaigomis prie ministerijos pagal jų kompetenciją, ministerijos sekretoriais pagal vidaus reikalų ministro nustatytas administravimo sritis ir vidaus reikalų ministru.

9. Atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete parengtą ir pagal šias taisykles suderintą poziciją pateikia TREID.

10. Suderinta pozicija Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka teikiama Vyriausybės kanceliarijai, Užsienio reikalų ministerijai ir atitinkamam Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) atstovui. Už pozicijos pateikimą atsakingas TREID.

11. Jei pozicija aptariama ministerijų valstybės sekretorių pasitarime, ministrų pasitarime arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje, tai informaciją, reikalingą šiems pasitarimams/posėdžiui, ministerijos valstybės sekretoriui ir/arba vidaus reikalų ministrui pateikia TREID.

12. Atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete arba atitinkamas Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) atstovas dalyvauja ES institucijos darbo grupės ar komiteto posėdyje ir atstovauja iš anksto suderintai pozicijai.

 

III. POZICIJOS RENGIMAS NUOLATINIŲ ATSTOVŲ KOMITETŲ (COREPER I IR COREPER II) POSĖDŽIAMS

 

13. Gautas iš Vyriausybės kanceliarijos ir Užsienio reikalų ministerijos Nuolatinių atstovų komitetų (COREPER I ir COREPER II) posėdžių darbotvarkes, TREID persiunčia atstovams ES institucijų darbo grupėse ir/ar komitetuose bei ministerijos administracijos padaliniams ir įstaigoms prie ministerijos pagal jų kompetenciją.

14. Atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete, suderinęs su savo tiesioginiu vadovu, vadovaudamasis pozicijos tipine struktūra, parengia poziciją atitinkamu darbotvarkės klausimu, kurią per vieną darbo dieną nuo darbotvarkės pateikimo atstovui ES institucijos darbo grupėje ar komitete dienos, jeigu Vyriausybės kanceliarija nenustato kito termino, persiunčia TREID.

15. Jei pozicija COREPER posėdžiuose nagrinėjamais klausimais aptariama ministerijų valstybės sekretorių pasitarime, ministrų pasitarime arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje, tai informaciją, reikalingą šiems pasitarimams/posėdžiui, ministerijos valstybės sekretoriui ir/arba vidaus reikalų ministrui pateikia TREID.

16. Suderinta pozicija Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka teikiama Vyriausybės kanceliarijai, Užsienio reikalų ministerijai ir atitinkamam Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) atstovui. Už pozicijos pateikimą atsakingas TREID.

 

IV. PASIRENGIMAS TEISINGUMO IR VIDAUS REIKALŲ TARYBOS POSĖDŽIAMS

 

17. Gavus iš Vyriausybės kanceliarijos arba iš Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) TVR tarybos posėdžio darbotvarkę, TREID įvertina ministerijos kompetencijai priskirtinus klausimus ir persiunčia ją ministerijos administracijos padaliniams ir įstaigoms prie ministerijos pagal jų kompetenciją, kad jie kartu su atstovais ES institucijų darbo grupėse ir/ar komitetuose, vadovaudamiesi pozicijos tipine struktūra, parengtų poziciją nagrinėjamais klausimais. Kartu su parengta pozicija turi būti pateikta ir glausta informacija apie pozicijos pokyčius po pirmojo jos pristatymo ES institucijos darbo grupėje ar komitete. Remdamasis gauta medžiaga iš ministerijos administracijos padalinių ar įstaigų prie ministerijos, TREID, suderinęs su Vidaus reikalų darbo grupės (Tvarkos 2 priedo 24 punktas) vadovu, teikia pasiūlymus vidaus reikalų ministrui dėl pozicijos darbotvarkės klausimais.

18. Tais atvejais, kai į TVR tarybos posėdį vyksta tik teisingumo ministras, TREID su vidaus reikalų ministro ir/ar Vidaus reikalų darbo grupės (Tvarkos 2 priedo 24 punktas) vadovo žinia koordinuoja teisingumo ministrui teikiamos medžiagos pagal ministerijos kompetenciją rengimą remdamasis atstovų ES institucijų darbo grupėse ir/ar komitetuose ir ministerijos administracijos padalinių bei įstaigų prie ministerijos pateikta informacija. Į posėdį vykstant tik vidaus reikalų ministrui, TREID išsiaiškina poziciją darbotvarkės klausimais, priskirtinais Teisingumo ministerijos kompetencijai, ir ją perduoda vidaus reikalų ministrui.

19. Prireikus prieš TVR tarybos posėdį vidaus reikalų ministro pavedimu TREID organizuoja pasitarimą, kuriame dalyvauja vidaus reikalų ministras, Vidaus reikalų darbo grupės (Tvarkos 2 priedo 24 punktas) vadovas, atitinkamų (pagal posėdžio darbotvarkę) ministerijos administracijos padalinių ir įstaigų prie ministerijos vadovai bei atstovai 36-ojo straipsnio (CATS) ir Strateginiame imigracijos, sienų ir prieglobsčio (SCIFA) komitetuose. Pasitarime aptariama parengta pozicija darbotvarkės klausimais ir jos pristatymas TVR taryboje.

20. Suderinta pozicija Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka teikiama Vyriausybės kanceliarijai, Užsienio reikalų ministerijai ir atitinkamam Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) atstovui. Už pozicijos pateikimą atsakingas TREID.

21. TVR Tarybos posėdyje poziciją ministerijos kompetencijai priskirtais klausimais pristato vidaus reikalų ministras arba jo įgaliotas atstovas – Lietuvos Respublikos delegacijos vadovas. Vidaus reikalų ministras, pristatydamas poziciją TVR Tarybos posėdyje, prireikus gali keisti poziciją, atsižvelgdamas į aplinkybes. Apie pozicijos pakeitimą vidaus reikalų ministras praneša artimiausiame ministrų pasitarime, prireikus – Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje.

 

V. PASIRENGIMAS TRANSPORTO, TELEKOMUNIKACIJŲ IR ENERGETIKOS TARYBAI BEI KITIEMS ES VALSTYBIŲ NARIŲ ministrų susitikimAMS

 

22. Gavus iš Vyriausybės kanceliarijos arba iš Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos darbotvarkę, kurioje yra ministerijos kompetencijai priskirtinų klausimų, Vidaus reikalų ministerijos Informacinės politikos departamentas, vadovaudamasis pozicijos tipine struktūra, rengia poziciją, kurią derina su atitinkamu ministerijos sekretoriumi pagal vidaus reikalų ministro nustatytas administravimo sritis ir vidaus reikalų ministru. Prireikus pozicija gali būti derinama su kitais ministerijos administracijos padaliniais, įstaigomis prie ministerijos, ministerijos reguliavimo sričiai priskirtomis įstaigomis ir Telekomunikacijų darbo grupėje (Tvarkos 2 priedo 21 punktas). Parengtą ir suderintą poziciją Vidaus reikalų ministerijos Informacinės politikos departamentas pateikia Susisiekimo ministerijai ir TREID Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

23. Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos darbotvarkėje esant ministerijos kompetencijai priskirtinų klausimų, pristatant poziciją Transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryboje gali dalyvauti vidaus reikalų ministro paskirtas aukšto lygio ministerijos valstybės tarnautojas.

24. Vidaus reikalų ministerijos Informacinės politikos, Viešojo administravimo bei Regioninės politikos departamentai pagal kompetenciją rengia poziciją ES valstybių narių ministrų susitikimams kitais ministerijos kompetencijos klausimais, kurie nėra TVR bei Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybų kompetencija, ją derina su atitinkamu ministerijos sekretoriumi pagal vidaus reikalų ministro nustatytas administravimo sritis. Prireikus pozicija gali būti derinama su kitais ministerijos administracijos padaliniais ir įstaigomis prie ministerijos, taip pat Informacinės visuomenės, Institucinių, personalo ir administravimo reikalų arba Regioninės politikos ir struktūrinių priemonių koordinavimo darbo grupėse (Tvarkos 2 priedo 10, 11 ir 17 punktai). Parengtos ir suderintos pozicijos kopija persiunčiama TREID.

 

VI. DALYVAVIMO ES INSTITUCIJŲ, JŲ DARBO GRUPIŲ IR KOMITETŲ POSĖDŽIUOSE ATASKAITOS

 

25. Atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete, dalyvavęs TVR tarybos, ES Tarybos darbo grupės ar komiteto posėdyje, per vieną darbo dieną po posėdžio, o dalyvavęs kitų ES institucijų darbo grupių ar komitetų posėdžiuose – per 5 darbo dienas po posėdžio, remdamasis ataskaitos apie dalyvavimą ES institucijų, jų darbo grupių, komitetų posėdžiuose bei susitikimuose su ES institucijų ir valstybių narių atstovais tipine struktūra (Tvarkos 5 priedas), parengia posėdžio ataskaitą. TVR Tarybos posėdžio ataskaitą rengia posėdyje dalyvavęs žemiausias pareigas einantis ministerijos atstovas.

26. Atstovas ES institucijos darbo grupėje ar komitete ataskaitą raštu pateikia savo tiesioginiam vadovui, o elektroniniu būdu – TREID, Vyriausybės kanceliarijai, Užsienio reikalų ministerijai ir atitinkamam Lietuvos Respublikos misijos prie Europos Bendrijų (nuo 2004 m. gegužės 1 d. – Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Bendrijų) atstovui.

27. TREID įvertina ataskaitą ir su pagrindinėmis ataskaitos išvadomis supažindina vidaus reikalų ministrą ir/ar ministerijos sekretorių pagal vidaus reikalų ministro nustatytas administravimo sritis.

 

VII. ES TEISĖS AKTŲ PERKĖLIMO į LIETUVOS RESPUBLIKOS teisę IR JŲ ĮGYVENDINIMO KOORDINAVIMAS

 

28. Ministerijos kompetencijos klausimais ES teisės (acquis communautaire) perkėlimą į nacionalinę teisę koordinuoja TREID.

29. Gautus iš Vyriausybės kanceliarijos priimtus naujus ES teisės aktus TREID persiunčia ministerijos administracijos padaliniams ir įstaigoms prie ministerijos pagal jų kompetenciją.

30. Ministerijos administracijos padaliniai ir įstaigos prie ministerijos pagal kompetenciją pateikia TREID:

30.1. dėl ES institucijų direktyvų (toliau – direktyvos):

30.1.1. Lietuvos Respublikos teisės akto (-ų), kuriuo (-iais) planuojama perkelti direktyvą į nacionalinę teisę, pavadinimą (-us);

30.1.2. Lietuvos Respublikos teisės akto (-ų), kuriuo (-iais) planuojama perkelti direktyvą į nacionalinę teisę, numatomą priėmimo datą (-as), o įstatymo projekto – Lietuvos Respublikos Vyriausybės pritarimo projektui numatomą datą;

30.2. dėl ES institucijų reglamentų, sprendimų – pasiūlymus dėl priemonių, būtinų ES teisės akto tiesioginiam taikymui užtikrinti.

31. Gautą iš ministerijos administracijos padalinių ir įstaigų prie ministerijos šių taisyklių 35 punkte nurodytą informaciją, TREID pateikia Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamentui, kuris ją išnagrinėja ir prireikus teikia papildomas pastabas. Kilę nesutarimai dėl ES teisės akto perkėlimo į nacionalinę teisę tarp Vidaus reikalų ministerijos Teisės departamento ir ministerijos administracijos padalinių ir įstaigų prie ministerijos sprendžiami atitinkamoje ES reikalų darbo grupėje.

32. Informacija dėl ES teisės aktų perkėlimo į nacionalinę teisę pateikiama Vyriausybės kanceliarijai per 3 savaites nuo Vyriausybės kanceliarijos informacijos apie priimtus naujus ES teisės aktus pateikimo ministerijai, jeigu Vyriausybės kanceliarija nenustato kito termino. Už šios informacijos pateikimą atsakingas TREID.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. TREID, bendradarbiaudamas su Informatikos ir ryšių departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos, visą informaciją, susijusią su ministerijos atstovų darbu ES institucijų darbo grupėse ir komitetuose, pateikia specialiai sukurtoje ministerijos intraneto svetainėje. Atstovai ES institucijų darbo grupėse ir komitetuose privalo nuolat sekti intranete pateiktą informaciją.

34. Vyriausybės kanceliarijai sukūrus ES dokumentams registruoti ir tvarkyti, darbui su Lietuvos Respublikos pozicijomis, ES teisės (acquis communautaire) perkėlimo į nacionalinę teisę ir įgyvendinimo koordinavimui skirtą informacinę sistemą, ministerija ja naudojasi.

______________