LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL SPROGMENŲ GAMYBOS LICENCIJAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. gruodžio 2 d. Nr. 1512

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo (Žin., 2003, Nr. 17-701) 11 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Sprogmenų gamybos licencijavimo taisykles (pridedama).

2. Pavesti Lietuvos Respublikos ginklų fondui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išduoti licencijas verstis šiuo nutarimu patvirtintose taisyklėse nurodyta licencijuojama veikla ir vykdyti licencijos sąlygų laikymosi priežiūrą, taip pat prireikus sustabdyti licencijų galiojimą, panaikinti licencijų galiojimo sustabdymą ir licencijų galiojimą.

3. Nustatyti, kad iki šio nutarimo įsigaliojimo išduotoms licencijoms verstis sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų gamyba taikomos šio nutarimo nuostatos ir juridiniai asmenys, turintys iki šio nutarimo įsigaliojimo išduotas licencijas verstis sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų gamyba, turi teisę šiuo nutarimu patvirtintų taisyklių nustatyta tvarka verstis licencijoje nurodyta veikla, iki jiems išduotų licencijų galiojimas teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka bus panaikintas.

4. Šis nutarimas įsigalioja nuo 2004 m. sausio 1 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                               ALGIRDAS BRAZAUSKAS

 

 

 

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS                                                             LINAS LINKEVIČIUS

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2003 m. gruodžio 2 d. nutarimu Nr. 1512

 

SPROGMENŲ GAMYBOS LICENCIJAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Sprogmenų gamybos licencijavimo taisyklės (toliau vadinama – Taisyklės) nustato licencijų, kurios suteikia teisę gaminti sprogmenis, sprogstamąsias medžiagas, sprogdinimo priemones (toliau vadinama – sprogmenys), išdavimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ir galiojimo panaikinimo sąlygas ir tvarką, licencijų turėtojų teises ir pareigas, taip pat reglamentuoja licencijuojamos veiklos sąlygų laikymosi priežiūrą ir nustato patikimumo vertinimo kriterijus, kuriais vadovaujantis nustatoma, ar įmonė gali verstis šiose Taisyklėse nustatyta licencijuojama veikla.

2. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatyme (Žin., 2003, Nr. 17-701).

3. Gaminti sprogmenis leidžiama tik šių Taisyklių nustatyta tvarka licenciją gaminti sprogmenis gavusioms įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje įregistruotoms įmonėms (toliau vadinama – įmonės).

 

II. LICENCIJOS RŪŠIS. LICENCIJŲ IŠDAVIMAS

 

4. Nustatoma šios rūšies licencija – gaminti sprogmenis.

5. Licencijas šių Taisyklių nustatyta tvarka išduoda Lietuvos Respublikos ginklų fondas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau vadinama – Ginklų fondas).

6. Įmonės, norinčios gauti licenciją, Ginklų fondui pateikia šiuos dokumentus ir duomenis:

6.1. prašymą išduoti licenciją, kuriame nurodoma:

6.1.1. įmonės pavadinimas, teisinė forma, kodas, buveinė, telefono ir fakso numeriai;

6.1.2. licencijuojamos veiklos, kuria verstis prašoma išduoti licenciją, rūšis;

6.1.3. duomenys apie numatomų gaminti sprogmenų rūšis ir numatoma metinė gamybos apimtis;

6.1.4. įmonės administracijos vadovo vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas;

6.1.5. asmens, įgalioto pateikti dokumentus licencijai gauti ir paimti licenciją, vardas, pavardė ir asmens kodas;

6.2. įmonės registravimo pažymėjimą ir jo kopiją;

6.3. įmonės steigimo dokumentus ir jų kopijas;

6.4. Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka išduotas medicininio patikrinimo išvadas, patvirtinančias, kad įmonės administracijos vadovas neserga Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytame ligų ir sveikatos problemų, dėl kurių negalima tinkamai naudotis civiliniais ginklais, sąraše nurodytomis ligomis, nėra įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ir nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo;

6.5. mokamąjį pavedimą su banko žyma arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatytojo dydžio valstybės rinkliava (pateikiama atsiimant licenciją).

7. Šių Taisyklių 6 punkte nurodyti dokumentai Ginklų fondui pateikiami asmeniškai arba siunčiami registruotu laišku. Jeigu dokumentai licencijai gauti siunčiami registruotu laišku, įmonės registravimo pažymėjimo ir steigimo dokumentų originalai nepateikiami, tačiau siunčiamų nurodytųjų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos notaro.

8. Ginklų fondas įmonės administracijos vadovo duomenis persiunčia teritorinei policijos įstaigai pagal nurodytojo asmens gyvenamąją vietą ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui, kurie gautus duomenis ne vėliau kaip per 30 dienų pagal kompetenciją patikrina ir informuoja Ginklų fondą, ar šiam asmeniui netaikomos šių Taisyklių 17.1.2–17.1.5 punktų nuostatos.

Įmonės duomenis Ginklų fondas persiunčia teritorinei policijos įstaigai, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui ir teritorinėms valstybinėms mokesčių inspekcijoms, teritorinėms valstybinio socialinio draudimo valdybos ir muitinės įstaigoms pagal įmonės buveinę, kurios gautus duomenis ne vėliau kaip per 30 dienų pagal kompetenciją patikrina ir informuoja Ginklų fondą, ar šiai įmonei netaikomos šių Taisyklių 17.2 ir 17.4 punktų nuostatos, ar įmonė neturi mokestinių nepriemokų Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybės biudžetui ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, ar nėra skolinga Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui, ar įvykdė įsipareigojimus muitinei, ar nėra nustatyta Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 61-1525; 2001, Nr. 62-2211) 49 straipsnyje nurodytų piktybinių mokesčių įstatymų pažeidimų ir nėra įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal nurodytojo įstatymo 50 straipsnio 3 dalį skyrimo įmonei.

9. Ginklų fondas priima sprendimą išduoti licenciją ar pateikia pareiškėjui rašytinį motyvuotą atsisakymą ją išduoti, nurodydamas apskundimo tvarką, ne vėliau kaip per 60 dienų nuo visų dokumentų, kurių reikia licencijai išduoti, gavimo Ginklų fonde.

10. Sprendimas išduoti licenciją įforminamas Ginklų fondo direktoriaus įsakymu. Apie priimtą sprendimą pareiškėjas informuojamas raštu.

11. Licencija išduodama, jeigu įvykdytos šiose Taisyklėse nustatytos sąlygos. Licencija išduodama neterminuotam laikui.

12. Licencijos formą nustato Ginklų fondo direktorius. Licencijoje nurodoma:

12.1. licenciją išdavusios institucijos pavadinimas;

12.2. licencijos registravimo numeris;

12.3. licencijos turėtojas (įmonės pavadinimas, teisinė forma, kodas, buveinė);

12.4. sprogmenų, kuriems gaminti išduota licencija, rūšis;

12.5. didžiausias leistinas per metus pagaminti kiekvienos rūšies sprogstamųjų medžiagų kiekis (jeigu licencijoje nurodoma sprogstamųjų medžiagų gamyba);

12.6. licencijos išdavimo data;

12.7. licenciją išdavusios institucijos vadovo vardas ir pavardė.

13. Licenciją pasirašo Ginklų fondo direktorius ar jo nesant jo pareigas einantis kitas asmuo. Licencija tvirtinama Ginklų fondo antspaudu.

14. Ginklų fondas išduotas licencijas registruoja Ginklų fondo direktoriaus nustatytos formos licencijų registravimo žurnale, kuriame vėliau registruojami šių licencijų duomenų pasikeitimai. Licencijos gali būti registruojamos kompiuteriniu būdu.

15. Atsisakymas išduoti licenciją turi būti motyvuotas ir pagrįstas šių Taisyklių 16 ir 17 punktuose nurodytomis aplinkybėmis.

16. Licencija neišduodama, jeigu:

16.1. pateikiami ne visi arba netinkamai įforminti dokumentai, kurių reikia licencijai gauti;

16.2. licencijai gauti pateikiami netikslūs, klaidinantys duomenys ir iki Ginklų fondo nustatyto termino pabaigos jie tinkamai neištaisomi;

16.3. įmonė neatitinka šių Taisyklių 17 punkte nustatytų patikimumo kriterijų.

17. Laikoma, kad įmonė neatitinka patikimumo kriterijų, jeigu:

17.1. prašymą pateikusios įmonės administracijos vadovas yra asmuo:

17.1.1. įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos arba prižiūrimas sveikatos priežiūros įstaigos dėl psichikos ligos ar sutrikimo;

17.1.2. kuris įrašytas į operatyvinę įskaitą arba kuriam Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 69-1731; 2001, Nr. 60-2138) nustatyta tvarka taikomi teismo įpareigojimai;

17.1.3. kuriam verstis Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo nustatyta licencijuojama veikla uždrausta teismo nuosprendžiu;

17.1.4. kuris kaltinamas, teisiamas ar nuteistas padaręs nusikalstamą veiką;

17.1.5. apie kurį turimi duomenys suteikia pakankamą pagrindą manyti, kad jis savo elgesiu gali sukelti grėsmę sprogmenų apyvartos saugumui ar valstybės saugumo interesams;

17.2. įmonė nuteista už tyčinį nusikaltimą ir teistumas neišnykęs arba nepanaikintas;

17.3. įmonė turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybės biudžetui ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija, yra skolinga Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui (išskyrus tuos atvejus, kai įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas, arba įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas sustabdytas nagrinėjant mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimo atidėjimo klausimus, arba įmonė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka kreipėsi į Komisiją mokesčio mokėtojų prašymams dėl atsiskaitymo turtu nagrinėti dėl atsiskaitymo už šias mokestines nepriemokas turtu), nevykdo įsipareigojimų muitinei arba yra nustatyta Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 49 straipsnyje nurodytų piktybinių mokesčių įstatymų pažeidimų ir įsigaliojęs Valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimas dėl baudos pagal nurodytojo įstatymo 50 straipsnio 3 dalį skyrimo įmonei;

17.4. įmonės kapitalo struktūra ir jo kilmė, įmonę kontroliuojančių asmenų reputacija suteikia pakankamą pagrindą manyti, kad šios įmonės veikla gali sukelti grėsmę valstybės saugumo interesams.

Šiose Taisyklėse įmonę kontroliuojančiu asmeniu laikomas fizinis asmuo, kuris būdamas įmonės akcininkas (pajininkas, narys) pats turi daugiau kaip trečdalį visų balsų arba teisę išrinkti (paskirti) daugumą stebėtojų tarybos (valdybos) narių, administracijos vadovus, arba faktiškai kontroliuoja įmonės priimamus sprendimus.

Įmonę kontroliuojančių asmenų reputacija vertinama pagal tuos pačius kriterijus kaip ir įmonės administracijos vadovo.

18. Duomenimis, sudarančiais pakankamą pagrindą manyti, kad asmuo savo elgesiu gali sukelti grėsmę sprogmenų apyvartos saugumui ar valstybės saugumo interesams, šiose Taisyklėse laikomi duomenys, kurie rodo, kad asmuo:

18.1. susijęs su nusikalstamomis grupuotėmis ar palaiko ryšius su asmenimis, priklausančiais šioms grupuotėms;

18.2. susijęs su tarptautinėmis teroristinėmis organizacijomis ar palaiko ryšius su asmenimis, priklausančiais šioms organizacijoms;

18.3. dėl Lietuvos Respublikai priešiškų interesų bendradarbiauja su užsienio valstybių slaptosiomis ar specialiosiomis tarnybomis;

18.4. susijęs su visuomeninėmis organizacijomis, judėjimais ar religinėmis bendruomenėmis, kurių veikla prieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams.

19. Apie licencijos išdavimą Ginklų fondas skelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, nurodydamas:

19.1. įmonės pavadinimą, teisinę formą, kodą, buveinę;

19.2. licencijos registravimo numerį;

19.3. sprogmenų, kuriems gaminti išduota licencija, rūšį;

19.4. didžiausią leistiną per metus pagaminti kiekvienos rūšies sprogstamųjų medžiagų kiekį (jeigu licencijoje nurodoma sprogstamųjų medžiagų gamyba);

19.5. licencijos išdavimo datą.

20. Pradėjus veikti Juridinių asmenų registrui, apie licencijos išdavimą, nurodydamas šių Taisyklių 19 punkte nurodytus duomenis, Ginklų fondas praneša Juridinių asmenų registrui šio registro nuostatų nustatyta tvarka.

21. Licencijos turėtojas, praradęs gautą licenciją, privalo ne vėliau kaip per 5 dienas nuo licencijos praradimo raštu kreiptis į Ginklų fondą su prašymu išduoti licencijos dublikatą ir pateikti motyvuotą paaiškinimą. Licencijos dublikatas su nauju numeriu išduodamas remiantis anksčiau išduotai licencijai gauti pateiktais dokumentais. Kad prarasta licencija nebegalioja ir išduotas licencijos dublikatas, Ginklų fondas skelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, nurodydamas šių Taisyklių 19 punkte išvardytus duomenis. Prarasta licencija laikoma negaliojančia nuo pranešimo apie licencijos negaliojimą paskelbimo dienos.

22. Licencija patikslinama (išduodama nauja licencija su patikslintais rekvizitais), jeigu pasikeičia licencijoje nurodyta įmonės teisinė forma, pavadinimas, buveinė ar didžiausias leistinas per metus pagaminti kiekvienos rūšies sprogstamųjų medžiagų kiekis (jeigu licencijoje nurodoma sprogstamųjų medžiagų gamyba).

23. Licencijos turėtojas privalo pranešti Ginklų fondui apie pasikeitusią įmonės teisinę formą, pavadinimą, buveinę ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo duomenų pakeitimo įsigaliojimo (įregistravimo Juridinių asmenų registre, jeigu įstatymai nenustato kitaip) ir kartu su dokumentais, patvirtinančiais duomenų pasikeitimą, pateikti prašymą patikslinti licenciją.

Apie numatomą didžiausio leistino per metus pagaminti kiekvienos rūšies sprogstamųjų medžiagų kiekio pasikeitimą (jeigu licencijoje nurodoma sprogstamųjų medžiagų gamyba) licencijos turėtojas privalo Ginklų fondui pranešti, iki pradeda plėsti gamybą.

24. Ginklų fondas privalo patikslinti licenciją ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų, kurių reikia licencijai patikslinti, gavimo. Jeigu pateikti ne visi arba netiksliai užpildyti dokumentai, terminas licencijai patikslinti skaičiuojamas nuo visų patikslintų dokumentų gavimo dienos. Apie licencijos patikslinimą Ginklų fondas skelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, nurodydamas patikslintus licencijos duomenis.

25. Patikslinus licenciją, licencijos turėtojas privalo grąžinti turėtos licencijos originalą (atsiimdamas patikslintą licenciją).

 

III. LICENCIJUOJAMOS VEIKLOS SĄLYGOS, LICENCIJOS TURĖTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

26. Licencijos turėtojas turi teisę vykdyti licencijoje nurodytą veiklą tik tose patalpose, kurios atitinka Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos nustatytus reikalavimus.

27. Licencijos turėtojas privalo:

27.1. vykdyti licencijoje nurodytą veiklą, laikydamasis įstatymų, kitų teisės aktų ir šių Taisyklių reikalavimų;

27.2. iki licencijuojamos veiklos pradžios įsirengti sprogmenims gaminti ir sandėliuoti skirtas patalpas, gauti teritorinės policijos įstaigos leidimą, patvirtinantį, kad patalpos atitinka Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos nustatytus reikalavimus ir licencijos turėtojas turi teisę šiose patalpose gaminti ir laikyti sprogmenis (toliau vadinama – leidimas laikyti sprogmenis). Licencijos turėtojas, numatantis vykdyti licencijuojamą veiklą keliose patalpose, esančiose skirtingais adresais, privalo gauti leidimą laikyti sprogmenis kiekvienoje iš jų;

27.3. užtikrinti tinkamą pagamintų ir nebaigtų gaminti sprogmenų, gamybai naudojamų žaliavų apskaitą, laikymą ir apsaugą;

27.4. kas ketvirtį, bet ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 dienos, pateikti Ginklų fondui jo nustatytos formos licencijuojamos veiklos ataskaitą;

27.5. kasmet atlikti vidaus auditą – nustatyti, ar jo veikla atitinka nustatytuosius reikalavimus;

27.6. pasikeitus įmonės veiklos pobūdžiui ar kitoms sąlygoms, nurodytoms dokumentuose, pateiktuose licencijai gauti, apie tai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų raštu informuoti Ginklų fondą;

27.7. kontroliuojančiųjų institucijų reikalavimu pateikti savo darbuotojų, dirbančių su sprogmenimis susijusį darbą, sąrašą ir asmens duomenis;

27.8. sudaryti sąlygas Ginklų fondo ir kitų kontroliuojančiųjų valstybės institucijų valstybės tarnautojams tikrinti licencijos turėtojo veiklą, susijusią su licencijuojama veikla;

27.9. vykdyti teisės aktų, reglamentuojančių darbuotojų saugą ir sveikatą gaminat sprogmenis, reikalavimus;

27.10. prieš priimdamas į darbą naują darbuotoją, kurio darbas bus tiesiogiai susijęs su šiose Taisyklėse numatyta licencijuojama veikla, pateikti teritorinei policijos įstaigai ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui patikrinti, ar nėra aplinkybių, dėl kurių darbuotojas negalėtų dirbti su licencijuojama veikla susijusio darbo, šio asmens duomenis (vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta) ir medicininio patikrinimo išvadas, patvirtinančias, kad jis neserga ligomis, dėl kurių negalėtų dirbti šio darbo, nėra įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, neprižiūrimas sveikatos priežiūros įstaigos dėl psichikos ligos ar sutrikimo, ir neleisti jam dirbti, kol nebus gauti teritorinės policijos įstaigos ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento pranešimai, kad nurodytajam asmeniui netaikomi teisės dirbti darbą, susijusį su licencijuojama veikla, apribojimai, nurodyti šių Taisyklių 17.1.1–17.1.5 punktuose;

27.11. saugoti sprogmenų apskaitos žurnalus ir kitus dokumentus ne mažiau kaip 10 metų nuo paskutinio įrašo padarymo dienos, neatsižvelgdamas į tai, ar įmonė verčiasi licencijuojama veikla, ar ne (likvidavus įmonę, apskaitos dokumentai perduodami Ginklų fondui ar jo įgaliotai institucijai);

27.12. gaminti tik tuos sprogmenis, kuriems gaminti išduota licencija;

27.13. ženklinti sprogmenis žymenimis, leidžiančiais nustatyti gamintoją;

27.14. užtikrinti saugos sąlygas, šalinančias ar kiek įmanoma mažinančias sprogmenų, žaliavų, komponentų ir gavinių savaiminio užsidegimo ar sprogimo tikimybę;

27.15. parengti ir turėti objektų, kuriuose laikomi ar gaminami sprogmenys, galimų avarijų prevencijos ir padarinių likvidavimo planus;

27.16. užtikrinti reikiamą produkcijos kokybę;

27.17. išbandyti savo pagamintus sprogmenis realiomis sąlygomis, o jeigu laboratorijoje neįmanoma sukurti realių sąlygų, – tokiomis sąlygomis, kuriomis numatoma juos naudoti;

27.18. jeigu ketina pateikti savo pagamintus sprogmenis rinkai, prieš teikdamas privalo gauti paskelbtosios (notifikuotos) įstaigos (įtrauktos į Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje skelbiamą atitikties įvertinimo institucijų sąrašą) išduotą atitikties sertifikatą, kad parduodami ar eksportuojami sprogmenys atitinka jų saugos reikalavimus;

27.19. teisės aktų nustatyta tvarka ženklinti CE ženklu bet kurios Europos Sąjungos valstybės rinkai pateikiamus sprogmenis;

27.20. jeigu verčiasi sprogstamųjų medžiagų gamyba, neviršyti licencijoje nurodyto didžiausio leistino per metus pagaminti sprogstamųjų medžiagų kiekio;

27.21. apie pradėtus gaminti naujus sprogmenis pranešti Lietuvos kriminalinės policijos biuro Kriminalistinių tyrimų centrui per 10 darbo dienų nuo pirmosios šių sprogmenų partijos pagaminimo;

27.22. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Kriminalistinių tyrimų centrui pareikalavus, pateikti prašomus pagamintų sprogmenų pavyzdžius ir jų techninius aprašymus.

28. Licencijos turėtojas, numatantis 3 mėnesius ir ilgiau nevykdyti licencijuojamos veiklos, privalo apie tai raštu informuoti Ginklų fondą. Tokiu atveju, kol neatnaujinama licencijuojama veikla, licencijos turėtojas neteikia Ginklų fondui licencijuojamos veiklos ataskaitų. Atnaujinęs licencijuojamą veiklą licencijos turėtojas privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas apie tai raštu informuoti Ginklų fondą.

29. Jeigu pasikeičia įmonės administracijos vadovas, jį pakeitęs naujas administracijos vadovas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų pateikia Ginklų fondui savo asmens duomenis (vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta) ir Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka išduotas medicininio patikrinimo išvadas, patvirtinančias, kad jis neserga Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytame sąraše nurodytomis ligomis ir neturi fizinių trūkumų, dėl kurių jam negalėtų būti išduotas leidimas įsigyti ar turėti šaunamąjį ginklą, nėra įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ir nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo.

30. Ginklų fondas šių Taisyklių 29 punkte nurodytus duomenis persiunčia teritorinei policijos įstaigai ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentui, kurie gautus duomenis ne vėliau kaip per 30 dienų pagal kompetenciją patikrina ir informuoja Ginklų fondą, ar šiam asmeniui netaikomos šių Taisyklių 17.1.2–17.1.5 punktų nuostatos.

31. Licencijos turėtojui draudžiama:

31.1. pavesti, įgalioti ar kitaip perleisti teisę verstis licencijoje nurodyta veikla kitam asmeniui;

31.2. verstis licencijuojama veikla patalpose, kurioms neišduotas teritorinės policijos įstaigos leidimas verstis šia veikla;

31.3. leisti dirbti su licencijuojama veikla susijusį darbą asmenims, kuriems taikomi teisės dirbti darbą, susijusį su licencijuojama veikla, apribojimai, nurodyti šių Taisyklių 17.1.1–17.1.5 punktuose.

32. Licencijos turėtojas turi teisę:

32.1. įsigyti Lietuvos Respublikoje ir užsienyje teisės aktų nustatyta tvarka šiai veiklai reikalingas sprogmenų sudėtines dalis, žaliavas ir medžiagas;

32.2. prekiauti savo pagamintais sprogmenimis.

 

IV. LICENCIJOS GALIOJIMO SUSTABDYMAS, GALIOJIMO SUSTABDYMO PANAIKINIMAS IR GALIOJIMO PANAIKINIMAS

 

33. Licencijos galiojimas gali būti sustabdytas, jeigu licencijos turėtojas pažeidžia įstatymų, kitų teisės aktų ar šių Taisyklių reikalavimus, susijusius su licencijoje nurodyta veikla.

34. Apie sprendimą sustabdyti licencijos galiojimą Ginklų fondas per 5 darbo dienas raštu informuoja licencijos turėtoją, nurodydamas tokio sprendimo motyvus, licencijuojamos veiklos pažeidimus, kuriuos licencijos turėtojas privalo pašalinti, ir terminą šiems pažeidimams pašalinti – ne trumpesnį kaip 30 dienų. Sprendimas sustabdyti licencijos galiojimą įsigalioja tą dieną, kurią licencijos turėtojas gauna pranešimą apie licencijos galiojimo sustabdymą, nepaisant to, ar sprendimas sustabdyti licencijos galiojimą apskundžiamas.

35. Pašalinęs pažeidimus, licencijos turėtojas privalo apie tai raštu informuoti Ginklų fondą, kuris ne vėliau kaip per 10 darbo dienų šią informaciją patikrina ir, jeigu visi pažeidimai pašalinti, panaikina licencijos galiojimo sustabdymą. Jeigu paaiškėja, kad pažeidimai per nustatytąjį laiką nepašalinti, Ginklų fondas išanalizuoja pažeidimų nepašalinimo priežastis ir sprendžia, ar skirti naują terminą pažeidimams pašalinti, ar panaikinti licencijos galiojimą.

36. Licencijos galiojimas panaikinamas, jeigu:

36.1. licencijos turėtojas nutraukia veiklą kaip savarankiškas ūkio subjektas (likviduojamas arba reorganizuojamas);

36.2. licencijos turėtojas raštu prašo panaikinti licencijos galiojimą;

36.3. licencijos galiojimas sustabdytas dėl licencijuojamos veiklos pažeidimų, o licencijos turėtojas per nustatytąjį terminą šių pažeidimų nepašalina ir nepateikia įrodymų, kad to negalėjo padaryti dėl nuo jo nepriklausančių aplinkybių;

36.4. nustatoma, kad Ginklų fondui ar kitoms licencijuojamą veiklą kontroliuojančioms institucijoms pateikti suklastoti duomenys;

36.5. licencijos turėtojas, kuriam sustabdytas išduotos licencijos galiojimas, per vienerius metus po to, kai licencijos galiojimo sustabdymas panaikintas, vėl pažeidžia įstatymų, teisės aktų ar šių Taisyklių reikalavimus, susijusius su licencijoje nurodyta veikla;

36.6. nustatoma, kad įmonės administracijos vadovui galima taikyti bent vieną šių Taisyklių 17.1.1-17.1.5 punktų nuostatą ir asmuo, kuriam šios nuostatos taikytinos, per Ginklų fondo nustatytą terminą nenusišalina arba nenušalinamas nuo administracijos vadovo pareigų;

36.7. nustatoma, kad licencijos turėtojas apgaulingai tvarkė sprogmenų apskaitą;

36.8. licencijos turėtojas per 3 metus nuo licencijos išdavimo dienos nepradeda licencijoje nurodytos veiklos arba sustabdo veiklą ir daugiau kaip 3 metus jos nevykdo;

36.9. licencijos turėtojas, kuriam licencijos galiojimas sustabdytas, vykdo licencijuojamą veiklą;

36.10. licencijos turėtojas pažeidžia Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo reikalavimus taip, kad šis pažeidimas kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai, ir iš kitų sprogmenų apyvartą kontroliuojančių institucijų dėl šio pažeidimo gautas motyvuotas pasiūlymas panaikinti licenciją.

37. Jeigu padarytas teisės pažeidimas, kuris tiriamas kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais, galutinį sprendimą dėl licencijos galiojimo sustabdymo arba galiojimo panaikinimo priima Ginklų fondas. Licencijos galiojimas gali būti sustabdomas, kol atlikus tyrimą priimamas atitinkamas sprendimas.

38. Apie sprendimą panaikinti licencijos galiojimą Ginklų fondas per 5 darbo dienas raštu informuoja licencijos turėtoją, motyvuotai nurodydamas licencijos galiojimo panaikinimo priežastis. Sprendimas panaikinti licencijos galiojimą įsigalioja tą dieną, kurią licencijos turėtojas gauna pranešimą apie licencijos galiojimo panaikinimą, nepaisant to, ar sprendimas panaikinti licencijos galiojimą apskundžiamas.

39. Panaikinęs licencijos galiojimą, Ginklų fondas sudaro komisiją įmonės turimiems sprogmenims inventorizuoti. Per inventorizaciją rasti sprogmenys paimami ir realizuojami arba sunaikinami teisės aktų nustatyta tvarka.

40. Panaikinus licencijos galiojimą, nauja licencija gali būti išduota ne anksčiau kaip po 3 metų nuo ankstesnės licencijos galiojimo panaikinimo. Ši nuostata netaikoma, kai licencijos galiojimas panaikinamas šių Taisyklių 36.2 ir 36.8 punktuose nurodytais atvejais.

41. Apie licencijos galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą ar galiojimo panaikinimą Ginklų fondas skelbia „Valstybės žinių“ priede „Informaciniai pranešimai“, nurodydamas:

41.1. įmonės pavadinimą, teisinę formą, kodą, buveinę;

41.2. licencijos registravimo numerį;

41.3. sprogmenų, kuriems gaminti išduota licencija, rūšį;

41.4. licencijos galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo, galiojimo panaikinimo datas.

42. Pradėjus veikti Juridinių asmenų registrui, apie licencijos galiojimo sustabdymą, galiojimo sustabdymo panaikinimą ar galiojimo panaikinimą Ginklų fondas praneša Juridinių asmenų registrui šio registro nuostatų nustatyta tvarka, nurodydamas šių Taisyklių 41 punkte nurodytus duomenis.

 

V. LICENCIJOS SĄLYGŲ LAIKYMOSI PRIEŽIŪRA

 

43. Įmonių veiklą, susijusią su šiose Taisyklėse nurodyta licencijuojama veikla, kontroliuoja Ginklų fondas ir kitos institucijos pagal kompetenciją.

 

VI. SPRENDIMŲ APSKUNDIMAS

 

44. Atsisakius išduoti licenciją, sustabdžius ar panaikinus jos galiojimą įmonė gali ne vėliau kaip per 30 dienų nuo sprendimo gavimo kreiptis į Ginklų fondo direktorių su prašymu sprendimą apsvarstyti iš naujo. Pareiškėjas, per 30 dienų negavęs jį tenkinančio arba jokio atsakymo, sprendimą gali apskųsti teismui.

 

VII. RINKLIAVOS UŽ LICENCIJAS

 

45. Už licencijos išdavimą, licencijos dublikato išdavimą ar licencijos patikslinimą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka imama nustatytojo dydžio valstybės rinkliava.

______________

 

part_13b4e35128c047f2af9d88a934e4c0f6_end