LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL FORMŲ PATVIRTINIMO

 

1999 m. balandžio 21 d. Nr. 100

Vilnius

 

Remdamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1500 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. gegužės 9 d. nutarimo Nr. 546 „Dėl pridėtinės vertės mokesčio“ dalinio pakeitimo ir papildymo“ (Žin., 1998, Nr. 114-3202),

1. Tvirtinu:

1.1. PVM deklaracijos formą (pridedama) ir šios formos užpildymo tvarką;

1.2. pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo įregistravimo prašymo formą (pridedama);

1.3. pridėtinės vertės mokesčio mokėtojo registracijos pažymėjimo formą (pridedama);

1.4. išregistravimo prašymo formą (pridedama).

2. Nustatau, kad šio įsakymo 1.1 punkte nurodytoji PVM deklaracijos forma pradedama naudoti apskaičiuojant už 1999 m. birželio mėnesį mokėtiną į biudžetą (grąžintiną iš biudžeto) PVM, kitos 1 punkte nurodytos formos naudojamos nuo 1999 m. birželio 1 d.

3. Laikau, kad įsigaliojus šio įsakymo 2 punkto nuostatoms, netenka galios finansų ministro 1994 m. balandžio 20 d. įsakymu Nr. 58 patvirtintos Pridėtinės vertės mokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo instrukcijos (Žin., 1994, Nr. 31-564) 12.3 ir 14 punktai.

 

 

 

FINANSŲ MINISTRAS                                                                                  ALGIRDAS ŠEMETA

 

PVM DEKLARACIJOS UŽPILDYMO TVARKA

 

1. Mokesčio laikotarpiui pasibaigus, PVM mokėtojai privalo apskaičiuoti į biudžetą mokėtiną (iš biudžeto grąžintiną) PVM sumą. Ši suma apskaičiuojama užpildant PVM deklaraciją.

1.1. 11, 13, 14 eilutėse įrašoma per mokesčio laikotarpį realizuotų prekių ir suteiktų paslaugų apmokestinamoji vertė, o 12 eilutėje – apmokestinamoji realizuotų prekių ir paslaugų vertė, įskaitant PVM (Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – įstatymas) 14 straipsnyje nustatytais atvejais), 11a eilutėje – apmokestinamoji realizuotų prekių ir paslaugų vertė (pvz., realizuotos žemės ūkio produkcijos apmokestinamoji vertė, realizuotos visų rūšių energijos, už kurią sumokama iš biudžeto lėšų, apmokestinamoji vertė ar kitais Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytais atvejais) tų 11 eilutėje įrašytų realizuotų prekių ir paslaugų, už kurias gautino PVM sumokėjimo į biudžetą terminas yra atidėtas.

16, 16a, ir 17 eilutėse įrašomos per mokesčio laikotarpį nuo 11, 11a, ir 12 eilutėse įrašytų apyvartos sumų apskaičiuotos PVM sumos. Į 16 eilutėje nurodomą PVM sumą taip pat įtraukiama ta PVM suma, kuria tikslinama atskaityta pirkimo (importo) PVM suma, pvz., kai prekės parduodamos pigiau arba nepanaudojamos PVM apmokestinamai veiklai ir pan.

Į 14a ir 19a rezervines eilutes galima įrašyti apmokestinamąją vertę ir PVM sumą tų prekių ar paslaugų, kurias norima ypač išskirti, pvz., su minuso ženklu galima įrašyti grąžinamų prekių apmokestinamąją vertę ir PVM sumą (pildo asmuo, kuriam grąžinamos prekės).

1.2. Įmonės, kurių importuotų prekių importo PVM sumokėjimo į biudžetą kontrolę įstatymo 18 straipsnyje nustatyta tvarka iš muitinės perėmė Valstybinė mokesčių inspekcija, 21 eilutėje nurodo šią į biudžetą nesumokėtą apskaičiuotą PVM sumą.

1.3. Į 22 eilutę įrašoma per mokesčio laikotarpį gautų ir į apskaitą įtrauktų materialinių vertybių bei paslaugų (tarp jų gautų iš ūkininkų, kuriems taikomas PVM kompensacinis tarifas, – 22a eilutė) apmokestinamoji vertė, o į 23 eilutę įrašoma tų importuotų prekių ar paslaugų, už kurias sumokėtas importo PVM, bei tų importuotų prekių ar ilgalaikio gamybinės paskirties turto, kurio sumokėjimo į biudžetą kontrolę iš muitinių perėmė Valstybinė mokesčių inspekcija, apmokestinamoji vertė. Už šias materialines vertybes tiekėjams (paslaugų teikėjams) priklausanti sumokėti (arba sumokėta) PVM suma įrašoma į 25 eilutę (tarp jų ūkininkams, kuriems taikomas PVM kompensacinis tarifas, – 25a eilutė), o į muitinės sąskaitą sumokėta PVM suma, taip pat importo PVM suma, kurios sumokėjimo kontrolę iš muitinių perėmė Valstybinė mokesčių inspekcija, įrašoma į 26 eilutę.

Į 23a ir 26a rezervines eilutes galima įrašyti apmokestinamąją vertę ir PVM sumą tų prekių ar paslaugų, kurias norima ypač išskirti, pvz., su minuso ženklu galima įrašyti grąžintų prekių apmokestinamąją vertę ir PVM sumą (pildo asmuo, grąžinantis prekes).

1.4. Į 28 eilutę įrašoma gautų prekių ir paslaugų, panaudotų su prekių gamyba ir paslaugų teikimu nesusijusioms priemonėms, išvardytoms įstatymo 19 straipsnio 2-5 punktuose, pirkimo PVM suma.

1.5. Į 29 eilutę įrašoma pirkimo PVM suma, tenkanti realizuotoms neapmokestinamoms prekėms (suteiktoms paslaugoms). Šios sumos apskaičiavimo būdas priklauso nuo PVM mokėtojo veiklos pobūdžio:

1.5.1. asmenys, gaminantys prekes (teikiantys paslaugas), pirkimo PVM sumą, tenkančią realizuotoms neapmokestinamoms prekėms (suteiktoms paslaugoms), apskaičiuoja arba tiesiogiai (jei tai įmanoma pagal apskaitos duomenis), arba proporcingai per mokesčio laikotarpį pirkėjams išsiųstų neapmokestinamų prekių (suteiktų paslaugų) vertei:

1.5.1.1. taikant tiesioginį paskirstymo būdą, neatskaitomą pirkimo PVM sumą (29 eilutė) sudarys:

pirkimo (importo) PVM suma, tiesiogiai tenkanti per mokesčio laikotarpį realizuotoms savo gamybos neapmokestinamoms prekėms (suteiktoms paslaugoms);

netiesioginių išlaidų (ilgalaikio turto, komunalinių patarnavimų, remonto ir pan.) pirkimo (importo) PVM suma, proporcingai tenkanti per mokesčio laikotarpį realizuotų savo gamybos neapmokestinamų prekių (paslaugų) vertei;

1.5.1.2. taikant proporcinį paskirstymo būdą, asmenys, gaminantys PVM apmokestinamas prekes (teikiantys paslaugas), į šią eilutę įrašomus duomenis gali apskaičiuoti pagal formulę: [13:(15-17)]x(27-28), kur 13, 15, 17, 27 ir 28 – deklaracijos eilutės.

Kalendoriniais metais taikomas tik vienas paskirstymo būdas (tiesioginis arba proporcinis);

1.5.2. asmenys, perparduodami PVM apmokestinamas ir neapmokestinamas prekes, į 29 eilutę įtraukia savo reikmėms įsigytų prekių, ilgalaikio turto ir paslaugų pirkimo (importo) PVM sumą, proporcingai tenkančią parduotų neapmokestinamų prekių vertei.

1.6. 30 eilutėje apskaičiuojama PVM atskaita, t. y. pirkimo (importo) PVM suma, tenkanti apmokestinamoms vidaus rinkoje realizuotoms prekėms ir suteiktoms paslaugoms, eksportuotoms prekėms ir paslaugoms.

1.7. Į 31 eilutę įrašoma į biudžetą sumokėtina ankstesniais mokesčio laikotarpiais atskaityto pirkimo PVM sumos dalis, tenkanti gamybinės paskirties ilgalaikiam turtui, kai dėl šio turto paskirties pakeitimo netenkama teisės į PVM atskaitą (įstatymo 17 straipsnis).

1.8. 32 eilutėje apskaičiuojama iš biudžeto grąžintina PVM suma.

1.9. 33 eilutėje nurodomos papildomos PVM lengvatos (pvz., įstatymo 38-1 straipsnyje nurodyta lengvata, PVM kompensacija už šiluminę energiją).

1.10. 34 eilutėje apskaičiuojama per apyskaitinį laikotarpį į biudžetą mokėtina PVM suma.

2. Mokesčio laikotarpiui pasibaigus, mokėtojai privalo iki kito mėnesio 15 d. PVM deklaraciją pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Nurodytu laiku nepateikus deklaracijos, mokesčių inspekcija 1 proc. padidina pagal mokesčio laikotarpio deklaraciją apskaičiuotą mokėti PVM sumą arba 1 proc. sumažina grąžintiną PVM sumą.

3. Jeigu deklaracija nepateikiama iki PVM sumokėjimo į biudžetą termino, valstybinė mokesčių inspekcija laikinai, iki deklaracijos pateikimo, iš PVM mokėtojų ne ginčo tvarka išieško į biudžetą praėjusio mokesčio laikotarpio, per kurį buvo apskaičiuotas mokėtinas PVM, deklaracijoje apskaičiuotą mokesčio sumą padidintą 10 procentų.

4. PVM sumos apvalinamos: 49 centai ir mažiau atmetami, 50 centų ir daugiau laikomi litu.

______________

 


Deklaraciją pildyti tik didžiosiomis

spausdintinėmis raidėmis, o skaičius

suapvalinti iki sveikųjų. Raidės ir skaičiai turi

būti tiksliai įrašyti į linijomis apvestus

laukelius.

 

PVM4 forma

 

 PVM deklaracija

 

 

Pardavimo PVM

 

 

Pirkimo PVM

 

 

 

Atsiskaitymas su biudžetu

 

 

 

 

Įmonės vadovas                           .................................................................................................

(asmuo)                                                Vardo raidė, pavardė                                            Parašas

 

Vyr. finansininkas                        .................................................................................................

(vyr. buhalteris)                                   Vardo raidė, pavardė                                            Parašas

 

 

 

______________ m._____________ mėn._____ d.

______________

 


Deklaraciją pildyti tik didžiosiomis

spausdintinėmis raidėmis, o skaičius

suapvalinti iki sveikųjų. Raidės ir skaičiai turi

būti tiksliai įrašyti į linijomis apvestus

laukelius.

 

PVM1 forma

 

Gauta

 

apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje

 

Data: ________ m. ______ mėn. _____ d.

 

 

PRIDĖTINĖS VERTĖS MOKESČIO MOKĖTOJO ĮREGISTRAVIMO PRAŠYMAS

 

Prašome įrašyti į pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų registrą ir suteikti PVM mokėtojo kodą

 

Papildoma informacija   

 

__________________________                                                                           

                        Įmonės vadovo (asmens) vardas, pavardė                                                      parašas

 

_________ m. _________ mėn. _______ d.

 

__________________________                                                                           

                Vyr. finansininko (Vyr. buhalterio) vardas, pavardė                                              parašas

______________

 


PVM2 forma

 

 

______________

 

 

 

PVM forma 3

 

______________