LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL STATYBOS TECHNINIO REGLAMENTO STR 1.07.05:2002 „NUOLATINĖS STATYBOS KOMISIJOS PAVYZDINIAI NUOSTATAI“ PATVIRTINIMO
2002 m. balandžio 23 d. Nr. 202
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 02 26 nutarimo Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos statybos įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 22-819) 1.1.22 punktu bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuostatais (Žin., 1998, Nr. 84-2353; 2002, Nr. 20-766):
1. Tvirtinu statybos techninį reglamentą STR 1.07.05:2002 „Nuolatinės statybos komisijos pavyzdiniai nuostatai“ (pridedama).
3. Aplinkos ministerijos kompiuterinėje sistemoje vadovautis reikšminiais žodžiais „reglamentas“, „statyba“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos aplinkos ministro
2002 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. 202
STATYBOS TECHNINIS REGLAMENTAS
STR 1.07.05:2002 NUOLATINĖS STATYBOS KOMISIJOS PAVYZDINIAI NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis statybos techninis reglamentas (toliau – Reglamentas) parengtas ir patvirtintas vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 32-788; 2001, Nr. 101-3597) ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 02 26 nutarimu Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos statybos įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 22-819) suteiktais Aplinkos ministerijai įgaliojimais.
2. Vadovaudamiesi Reglamente išdėstytais Nuolatinės statybos komisijos pavyzdiniais nuostatais, savivaldybių merai, atsižvelgdami į savivaldybių ypatumus, patvirtina Savivaldybės nuolatinės komisijos nuostatus, kurie neturi prieštarauti Statybos įstatymui ir šiuo Reglamentu patvirtintiems Nuolatinės statybos komisijos pavyzdiniams nuostatams.
II. NUORODOS
4. Teisės aktų ir jų pakeitimų galiojimo duomenys pateikti ne vėlesni kaip prieš 10 dienų iki šio Reglamento patvirtinimo. Informaciją apie vėlesnius teisės aktų pakeitimus galima rasti „Valstybės žiniose“. Jei statybos techninis reglamentas (STR) neturi informacijos apie jo paskelbimą, reiškia, kad reglamentas rengiamas ir įsigalios nuo 2002 m. liepos 1 d. Reglamente pateiktos nuorodos į šiuos dokumentus:
4.2. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 02 26 nutarimą Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos statybos įstatymo įgyvendinimo“ (Žin., 2002, Nr. 22-819);
4.3. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą (Žin., 1994, Nr. 55-1294; 2001, Nr. 99-3519);
III. NUOLATINĖS STATYBOS KOMISIJOS PAVYZDINIAI NUOSTATŲ REIKALAVIMAI
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
6. Už šiuo Reglamentu nustatytos Nuolatinės statybos komisijos darbo organizavimą atsako meras, už Nuolatinės statybos komisijos nuostatų pažeidimą atsako asmuo, padaręs pažeidimą Administracinių teisių pažeidimų kodekso, Civilinio kodekso bei kitų įstatymų nustatyta tvarka.
STR 1.07.05:2002
Priedas (privalomasis)
NUOLATINĖS STATYBOS KOMISIJOS PAVYZDINIAI NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šie Nuolatinės statybos komisijos (toliau – Komisija) pavyzdiniai nuostatai parengti vadovaujantis Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 23 str. 10 punktu [4.1] ir nustato Komisijos sudarymo ir jos darbo organizavimo tvarką.
II. KOMISIJOS SUDĖTIS
3. Savivaldybės meras skiria Komisijos pirmininką ir sudaro Komisiją iš:
3.1. įgalioto savivaldybės administratoriaus ar kito savivaldybės administracijos tarnautojo (-jų), atsakingo už statinio architektūros ir statybos sklypo tvarkymo ir gretimybių bei trečiųjų asmenų pagrįstų teisių apsaugos, susijusios su statinio statyba bei daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo patalpų rekonstravimo ir gyvenamųjų patalpų paskirties keitimo reikalavimų nustatymą, inžinerinių ir transporto komunikacijų plėtrą;
3.2. komunalinių bei vietinių inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijų savininkų (naudotojų) atstovų;
3.5. saugomos teritorijos administracijos atstovo (jei saugomos teritorijos administracijos nėra, regiono aplinkos apsaugos departamento atstovo);
4. 3 punkte nurodytų institucijų ir subjektų atstovai (išskyrus 3.1 punkte nurodytų savivaldybės atstovų) dalyvauja Komisijos posėdžiuose tik tuo atveju, kai jie nustatė (dalyvavo nustatant) teritorijų planavimo ar statinių projektavimo sąlygas.
5. Konkrečius institucijų (subjektų) atstovus (fizinius asmenis) dalyvauti komisijoje skiria raštiškai juos įgaliojusios institucijos (subjektai).
6. Komisija, priimant rekomendaciją dėl statybos leidimo išdavimo ar neišdavimo, į posėdžius kviečia statytoją (užsakovą) ir statinio projekto vadovą Komisijos darbo reglamente nustatyta tvarka.
7. Nuolatinė statybos komisija, gavusi iš savivaldybės mero (jo įgalioto savivaldybės administratoriaus ar kito savivaldybės administracijos tarnautojo) statytojo (užsakovo) prašymą statinio statybos leidimui ar leidimui statinį griauti kartu su dokumentais, nurodytais STR 1.07.04:2002 „Statybos leidimas“ [4.4], privalo juos patikrinti ir nustatyti, ar statyba atitinka teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus statybos sklypo tvarkymo reikalavimus (reglamentą) bei projektavimo sąlygų sąvado reikalavimus [4.5].
III. KOMISIJOS VEIKLA
8. Komisija protokolu įformina statinio projekto patikrinimo rezultatus ir rekomenduoja savivaldybės merui (jo įgaliotam savivaldybės administratoriui ar kitam savivaldybės administracijos tarnautojui) išduoti statybos leidimą. Jei rekomenduojama neišduoti statybos leidimo, pateikiamos konkrečios jo neišdavimo priežastys (priežastys pagrindžiamos nuorodomis į konkrečius teisės aktų punktus). Komisijos protokolas perduodamas merui (jo įgaliotam savivaldybės administratoriui ar kitam savivaldybės administracijos tarnautojui).
9. Komisijos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja Komisijos nariai, kurių atstovaujamos institucijos ar subjektai nustatė konkretaus statinio projektavimo sąlygas, įrašytas į statinio projektavimo sąlygų sąvadą, bei statytojo (užsakovo) ir statinio projektuotojo atstovai. Neatvykus į posėdį statytojo (užsakovo) ir statinio projektuotojo atstovams, statybos leidimo ar leidimo statinį nugriauti neišdavimas nukeliamas, apie tai pranešus raštu statytojui (užsakovui). Leidimo neišdavimas nukeliamas ne daugiau nei vieną kartą dėl statytojo (užsakovo) ir statinio projektuotojo atstovų nedalyvavimo posėdyje.
10. Institucija ar subjektas, įgaliojęs dalyvauti Komisijoje atstovą, jam negalint dalyvauti Nuolatinės statybos komisijos posėdžiuose, privalo suteikti įgaliojimus kitam atstovui.
11. Komisija rekomendaciją dėl leidimo išdavimo ar neišdavimo priima visų išdavusių statinio projektavimo sąlygas narių pritarimu.
13. Ginčus dėl statybos leidimo išdavimo ar neišdavimo tarp institucijų ir subjektų (atstovaujamų Komisijoje) sprendžia savivaldybės meras (jo įgaliotas savivaldybės administratorius) arba teismas.
14. Komisijos protokolas dėl leidimo nekilnojamosios kultūros paveldo vertybės tvarkymo statybos darbams atlikti, taip pat statiniui statyti, rekonstruoti, kapitališkai remontuoti (nugriauti) tos vertybės teritorijoje visais atvejais galioja tik jį pasirašius už nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą atsakingos įgaliotos institucijos atstovui.
15. Komisijos protokolas dėl statybos leidimo statiniui statyti, rekonstruoti, nugriauti saugomoje teritorijoje visais atvejais galioja tik jį pasirašius saugomos teritorijos administracijos atstovui, o kai jos nėra,– regiono aplinkos apsaugos departamento atstovui.
16. II grupės sudėtingumo statiniams, išvardytiems statybos techniniame reglamente STR 1.01.07:2002 „Nesudėtingi (tarp jų laikini) statiniai“ [4.6] (tuo atveju, kai statinio projektavimo sąlygų sąvadas neprivalomas), statybos leidimą išduoda savivaldybės meras (jo įgaliotas savivaldybės administratorius ar kitas savivaldybės administracijos tarnautojas) be statinio projekto patikrinimo Komisijoje. Patikrinimą, ar statinio projektas atitinka teritorijų planavimo dokumentuose nustatytus sklypo reikalavimus (reglamentą), atlieka savivaldybės meras (jo įgaliotas savivaldybės administratorius ar kitas savivaldybės administracijos tarnautojas).
17. Kai I ar II grupės nesudėtingas statinys (STR 1.01.07:2002 „Nesudėtingi (tarp jų laikini) statiniai“) [4.6] statomas nekilnojamosios kultūros paveldo vertybės teritorijoje, statybos leidimą ar leidimą nugriauti statinį išduoda savivaldybės meras (jo įgaliotas savivaldybės administratorius ar kitas savivaldybės administracijos tarnautojas) be Komisijos posėdžio, raštu pritarus Komisijos nariui už nekilnojamųjų kultūros paveldo vertybių apsaugą atsakingam įgaliotos institucijos atstovui.
18. Kai I ar II grupės nesudėtingas statinys (STR 1.01.07:2002 „Nesudėtingi (tarp jų laikini) statiniai“) [4.6] statomas saugomoje teritorijoje, statybos leidimą ar leidimą nugriauti statinį išduoda savivaldybės meras (jo įgaliotas savivaldybės administratorius ar kitas savivaldybės administracijos tarnautojas) be Komisijos posėdžio, raštu pritarus saugomos teritorijos administracijos (kai jos nėra, – regiono aplinkos apsaugos departamento) atstovui.
19. Detalesnė Komisijos darbo procedūrų tvarka nustatoma Komisijos darbo reglamente, kurį suderinęs su Komisijos nariais tvirtina savivaldybės meras.
20. Komisijos darbo reglamente turi būti nustatyta:
20.1. kokia tvarka ir per kokį laikotarpį statytojo (užsakovo) prašymas gauti statybos leidimą bei prie jo pridėti dokumentai pateikiami Komisijos nariams (išvardijant dokumentus, kurie pateikiami kiekvienam Komisijos nariui pagal jo kompetenciją);
20.2. kokia tvarka ir per kurį laikotarpį Komisijos nariai pateikia Komisijai savo išvadas dėl jiems pateiktų dokumentų ir dėl statybos leidimo ar leidimo statinį griauti išdavimo ar neišdavimo;
20.6. kokia tvarka ir per kurį laikotarpį Komisijos protokolas perduodamas savivaldybės merui (jo įgaliotam savivaldybės administratoriui ar kitam savivaldybės administracijos tarnautojui);