LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

N U T A R I M A S

DĖL SEIMO NUTARIMO „DĖL SEIMO SUBALANSUOTOS APLINKOS PLĖTROS IR NEKILNOJAMŲJŲ KULTŪROS VERTYBIŲ APSAUGOS KOMISIJOS SUDARYMO“ PAKEITIMO IR SEIMO SUBALANSUOTOS PLĖTROS IR NEKILNOJAMŲJŲ KULTŪROS VERTYBIŲ APSAUGOS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2002 m. sausio 24 d. Nr. IX-731

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Seimas nutaria:

 

1 straipsnis.

Seimo 2001 m. balandžio 24 d. nutarimo Nr. IX-295 „Dėl Seimo Subalansuotos aplinkos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos komisijos sudarymo“ (Žin., 2001, Nr. 37-1234) pavadinime išbraukti žodį „aplinkos“ ir šį pavadinimą išdėstyti taip:

Seimo Subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos komisija“.

 

2 straipsnis.

Patvirtinti Seimo Subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos komisijos nuostatus (pridedami).

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKAS                       ARTŪRAS PAULAUSKAS

______________

 


PATVIRTINTI

Lietuvos Respublikos Seimo

2002 m. sausio 24 d.

nutarimu Nr. IX-731

 

SEIMO SUBALANSUOTOS PLĖTROS IR NEKILNOJAMŲJŲ

KULTŪROS VERTYBIŲ APSAUGOS KOMISIJOS

N U O S T A T A I

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Subalansuota plėtra – ilgalaikė, nuolatinė ūkio ir visuomenės plėtra siekiant tenkinti žmonijos poreikius, racionaliai naudoti ir pildyti gamtos išteklius, išsaugoti Žemę ir nekilnojamąsias kultūros vertybes būsimoms kartoms.

2. Seimo Subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos komisija (toliau – Komisija) – tai Seimo sudaryta nuolatinė Komisija, svarstanti ministerijų ir kitų Vyriausybės įstaigų bei institucijų programų rengimą ir įgyvendinimą subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos klausimais. Šioje srityje ji bendradarbiauja su Aplinkos ministerija, Kultūros ministerija, Valstybine paminklosaugos komisija, atitinkamais Seimo komitetais.

3. Komisiją sudaro 10 Seimo narių, atstovaujančių frakcijoms pagal proporcingo frakcijų atstovavimo principą.

4. Komisijos narius, pirmininką ir pirmininko pavaduotoją tvirtina Seimas Seimo statuto nustatyta tvarka.

5. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Saugomų teritorijų įstatymu, Kultūros vertybių apsaugos įstatymu ir kitais įstatymais, Seimo statutu, šiais nuostatais, Vyriausybės nutarimais, Nacionalinės subalansuotos plėtros komisijos nuostatais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais subalansuotą plėtrą ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI

 

6. Komisijos uždaviniai yra šie:

6.1. bendradarbiauti su valstybės valdymo ir mokslo institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, pramonės, žemės ūkio, verslo institucijomis ir visuomenės grupėmis sprendžiant svarbiausius subalansuotos plėtros bei nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos ir su tuo susijusius kultūrinius bei socialinius klausimus;

6.2. analizuoti ir rengti, dalyvauti rengiant, svarstant ir įgyvendinant subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos strategiją ir šią sritį reglamentuojančius įstatymus bei kitus teisės aktus;

6.3. kontroliuoti, kad šalyje vykdoma subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos politika atitiktų tarptautinius aktus, ir tais klausimais teikti Seimui, atitinkamiems komitetams ir institucijoms pasiūlymus dėl įstatymų pataisų;

6.4. analizuoti ir svarstyti šalies institucijų, atliekančių subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos funkcijas, veiklos parlamentinę kontrolę, teikti Seimui ir atitinkamiems komitetams bei institucijoms išvadas ir pasiūlymus šiam darbui gerinti;

6.5. vykdyti valstybės išteklių, susijusių su subalansuota plėtra ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsauga, naudojimo ir valstybės investicinių programų įgyvendinimo parlamentinę kontrolę.

 

III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisija planuoja savo darbą. Komisijos posėdžiai šaukiami Seimo sesijų metu ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį. Prireikus gali būti rengiami išvažiuojamieji posėdžiai. Komisijos posėdžius šaukia Komisijos pirmininkas, o kai jo nėra, – pirmininko pavaduotojas.

8. Komisijos posėdžiams medžiagą rengia Komisijos pirmininko paskirti asmenys, Komisijos nariai, Seimo Komisijų sekretoriato patarėjas.

9. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau nei pusė Komisijos narių. Komisijos nutarimai priimami atviru balsavimu, posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

10. Komisijos posėdžiai yra atviri, skelbiami ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio. Į juos gali būti kviečiami kiti Seimo nariai, Vyriausybės, ministerijų, kitų valstybės institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

11. Komisijos posėdžiai protokoluojami, protokolą pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas ir Komisijos posėdžio sekretorius.

12. Klausimams, susijusiems su Komisijos veikla, svarstyti Komisija gali sudaryti nuolatinę kompetentingų specialistų grupę – ekspertų tarybą ir darbo grupes, pasitelkdama specialistus atskirų sričių problemoms nagrinėti ir pasiūlymams rengti.

13. Komisijos veikla finansuojama Seimo statuto nustatyta tvarka.

 

IV. EKSPERTŲ TARYBA

 

14. Ekspertų tarybos sudėtį ir darbo tvarką tvirtina Komisija.

15. Ekspertų tarybos pirmininkas dalyvauja Komisijos posėdžiuose patariamojo balso teise. Kiti ekspertų tarybos nariai gali dalyvauti Komisijos posėdžiuose, kai svarstomi juos dominantys klausimai.

16. Ekspertų tarybos sprendimai ir išvados Komisijai yra patariamojo pobūdžio.

 

V. KOMISIJOS IR JOS NARIŲ TEISĖS BEI PAREIGOS

 

17. Komisija Seimo statuto nustatyta tvarka turi teisę gauti iš Vyriausybės, ministerijų ir kitų valstybės valdymo institucijų, apskričių administracijų, vietos savivaldos vykdomųjų institucijų informaciją su Komisijos kompetencija susijusiais klausimais.

18. Komisija gali reikalauti informacijos ir svarstyti posėdžiuose ministerijų ir kitų valstybės institucijų informaciją bei pranešimus, kaip vykdomi Lietuvos Respublikos įstatymai ir Seimo priimti aktai subalansuotos plėtros ir nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos ir su tuo susijusiais kitais klausimais.

19. Komisijos nariai gali siūlyti svarstyti Komisijos posėdžiuose aktualius Komisijos veiklai klausimus, taip pat dalyvauti ministerijų kolegijų posėdžiuose, apskričių administracijų pasitarimuose svarstant su Komisijos veikla susijusius klausimus.

20. Komisija kartą per metus pateikia Seimui savo darbo ataskaitą.

______________