LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO
Į S A K Y M A S
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2007 M. RUGSĖJO 3 D. ĮSAKYMO Nr. 3D-399 „DĖL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007–2013 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „ANKSTYVAS PASITRAUKIMAS IŠ PREKINĖS ŽEMĖS ŪKIO GAMYBOS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ“ PAKEITIMO
2013 m. balandžio 11 d. Nr. 3D-264
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. 3D-399 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“ įgyvendinimo taisyklių“ (Žin., 2007, Nr. 95-3841; 2009, Nr. 22-870, Nr. 115-4919; 2010, Nr. 9-442, Nr. 27-1246, Nr. 143-7352; 2011, Nr. 127-6032):
1. Išdėstau 14.2 punktą taip:
„14.2. pastovioji išmokos dalis gali būti didinama 774 EUR dydžio priedu, jei paramos gavėjas (pagal šių Taisyklių 6.1, 6.2 punktus) turi išlaikomą sutuoktinį (pagal šių Taisyklių 9 punktą). Šis priedas neįskaitomas apskaičiuojant šių Taisyklių 14.1 punkte nurodomą pastoviosios dalies mažinimą. Šis priedas yra mokamas tol, kol išlaikomas sutuoktinis pradeda gauti su darbo santykiais susijusias pajamas ar socialinio draudimo išmokas, sutuoktiniai nutraukia santuoką ar sutuoktinis miršta. Nutraukus priedo mokėjimą, nors sutuoktinis ir nebegauna su darbo santykiais susijusių pajamų ar socialinio draudimo išmokų, priedo mokėjimas neatnaujinamas. Šis priedas ar jo dalis turi būti sugrąžinta, jei nustatoma, kad paramos gavimo laikotarpiu išlaikomas sutuoktinis gavo su darbo santykiais susijusias pajamas ar socialinio draudimo išmokas. Jei paramos gavėjo išlaikomas sutuoktinis mirė, priedas apskaičiuojamas ir už tą mėnesį, kada sutuoktinis mirė, ir už ateinantį mėnesį. Santuokos nutraukimo atveju, parama už išlaikomą sutuoktinį mokama iki santuokos nutraukimo dienos;“.
2. Išdėstau 33 punktą taip:
„33. Paramos gavėjui ir jo sutuoktiniui leidžiama pasilikti ne daugiau kaip vieną karvę asmeninėms reikmėms. Kitos karvės turi būti perduotos per 3 mėnesius nuo Agentūros informacinio pranešimo pareiškėjui apie skirtą paramą išsiuntimo dienos. Jei paramos gavėjas atsiunčia argumentuotą paaiškinimą, kad dėl ne nuo jo priklausančių aplinkybių nespėjo perduoti karvių per 3 mėnesius nuo Agentūros informacinio pranešimo pareiškėjui apie skirtą paramą išsiuntimo dienos ir (arba) patikros metu dėl ne nuo jo priklausančių aplinkybių turi daugiau nei vieną karvę, sankcijos netaikomos. Šis perdavimas, kaip ir pasiliktosios vienos karvės bei jos atsivesto prieauglio (telyčios, buliuko – iki 18 mėn.) pardavimas, nelaikomas grįžimu į prekinę žemės ūkio gamybą. Paramos gavėjas už pasiliktosios karvės atsivestą prieauglį paramos gauti negali.“
3. Išdėstau 38 punktą taip:
„38. Pasikeitus paraiškos duomenims, pareiškėjas iki paraiškų surinkimo termino pabaigos gali pateikti prašymą dėl duomenų keitimo. Po paraiškų surinkimo termino pabaigos pareiškėjas gali keisti tik tuos duomenis, kurie nedidina paramos sumos (pareiškėjas gali atsisakyti dalies paramos sumos). Pasibaigus paraiškų priėmimo terminui, paraiškoje nurodyta banko sąskaita ar kontaktiniai duomenys (adresas, telefonas, faksas, el. pašto adresas) gali būti tikslinami raštu pateikus prašymą Agentūrai arba per Agentūros elektroninę asmenų bei organizacijų informacijos paieškos sistemą „Informacinis portalas“ (portal.nma.lt). Teikiant Agentūrai rašytinius prašymus pakeisti banko sąskaitą, į kurią bus pervedamos paramos lėšos, prašymą pasirašiusiojo asmens parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba seniūno Lietuvos Respublikos notariato įstatymo nustatyta tvarka. Paliudyti pasirašiusiojo asmens parašo tikrumą taip pat gali Agentūros darbuotojas.“
4. Išdėstau 57.6 punktą taip:
5. Išdėstau 59 punktą taip:
„59. Einamaisiais metais nustačius pažeidimą, nustatytos sankcijos ir paramos sumos korekcijos taikomos einamųjų metų kintamajai išmokos daliai ir pastoviajai išmokos daliai, mokamai ateinančiais metais už praėjusius metus. Sankcijos taikomos paramos sumai už tuos metus, kuriais buvo padarytas pažeidimas. Jei pažeidimas tęsėsi be pertraukos ilgiau nei metus, sankcija taikoma už visus metus, kuriais tęsėsi pažeidimas, tačiau jis neturėtų būti laikomas kaip antrą kartą padarytas pažeidimas.“