LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2002 M. VASARIO 27 D. ĮSAKYMO NR. 80 „DĖL TARŠOS INTEGRUOTOS PREVENCIJOS IR KONTROLĖS LEIDIMŲ IŠDAVIMO, ATNAUJINIMO IR PANAIKINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2011 m. vasario 15 d. Nr. D1-137
Vilnius
Pakeičiu Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, atnaujinimo ir panaikinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. 80 „Dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, atnaujinimo ir panaikinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 85-3684; 2005, Nr. 103-3829), ir 3 priede:
1. Išdėstau 14 punktą taip:
2. Papildau šiuo 141 punktu:
„141. Leidime nustatomi DLT normatyvai apskaičiuojami:
DLT = |
C x qtv |
, t / tvenkinių išleidimo laikotarpiui; (4) |
1000 x 1000 |
čia:
q tv – vandens kiekis (m3), apskaičiuotas tvenkiniams pagal projektinius tvenkinių tūrius;
C – DLK, mg/l.
Faktinė tarša apskaičiuojama:
Tfakt. = |
(Cvid. - Cf) x qi |
, t / tvenkinių išleidimo laikotarpiui; (5) |
1000 x 1000 |
čia:
qi – vandens kiekis (m3), išleidžiamas iš žuvininkystės tvenkinių jų išleidimo laikotarpiu. qi apskaičiuojamas pagal projektinius tvenkinių tūrius arba, kai žuvininkystės ūkiai turi įsirengę automatinius debitmačius, nustatomas pagal matavimo duomenis.
Cf – foninė teršiančios medžiagos koncentracija vandens telkinyje, iš kurio vanduo imamas žuvininkystės tvenkiniams užpildyti, mg/l, nustatoma imant ne mažiau kaip tris mėginius žuvininkystės tvenkinių užpildymo arba išleidimo metu (pradžioje, viduryje, pabaigoje);
Cvid. – vidutinė teršiančios medžiagos koncentracija, mg/l, nustatoma pagal 171 punkte nurodytų laboratorinių tyrimų duomenis.“
3. Išdėstau 15 punktą taip:
„15. Tvenkiniuose – nusodintuvuose, skirtuose iš tvenkinių sistemos išleidžiamo vandens nešamam dumblui nusodinti ir išleidžiamo vandens kokybei pagerinti, turi būti įrengti nešmenų sėsdintuvai ir makrofitų biofiltrai. Nešmenų sėsdintuvų ir makrofitų biofiltrų parametrai (gylis ir plotas), atsižvelgiant į žuvininkystės tvenkinių plotą, gylį ir vandens išleistuvų skaičių, turėtų būti tokie, kad būtų užtikrintas iš žuvininkystės tvenkinių maksimalaus išleidimo metu išleidžiamo vandens kokybės atitikimas 14 punkte nustatytiems reikalavimams.“
4. Išdėstau 16 punktą taip:
„16. Tvenkiniams – nusodintuvams taikomi šie eksploatavimo reikalavimai:
5. Papildau šiuo 161 punktu:
6. Išdėstau 17 punktą taip:
7. Papildau šiuo 171 punktu:
„171. Žuvininkystės tvenkinių išleidimo metu turi būti imami išleidžiamo vandens mėginiai laboratoriniams tyrimams atlikti. Mėginiai imami tvenkinių išleistuvų ar nuleidimo kanalų įtekėjimo į paviršinius vandens telkinius vietose:
171.1. žuvininkystės tvenkinių sistemose, kuriose tvenkinys – nusodintuvas neįrengtas, turi būti imami ne mažiau kaip šeši mėginiai, mėginių ėmimą tolygiai paskirstant visų tvenkinių išleidimo laikotarpiu;