LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS 2003 M. BIRŽELIO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-363 „DĖL JURIDINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2003 m. rugsėjo 15 d. Nr. V-492

Vilnius

 

 

Siekdamas tobulinti ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarką,

pakeičiu Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-363 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 63-2876) patvirtintas Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles (toliau – taisyklės):

1. Papildau taisykles 12.3 punktu ir jį išdėstau taip:

12.3. ar asmenys per pastaruosius 3 metus bausti už medžioklės taisyklių pažeidimus, susijusius su šaunamojo ginklo naudojimu ar medžiokle uždraustais būdais ir metodais, tikrinama pateikiant paklausimą raštu regiono aplinkos apsaugos departamentui. Paklausimas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo visų dokumentų, kurių reikia leidimui įsigyti ginklą gauti, pateikimo teritorinei policijos įstaigai dienos“.

2. Papildau 16 punktą šiais sakiniais po paskutinio sakinio:

„Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos ir įstaigos, taip pat jų padaliniai patalpų trumpavamzdžiams ginklams laikyti neprivalo įsirengti ar išsinuomoti, jeigu aplinkos ministro ar jo nustatyta tvarka trumpavamzdžius ginklus, skirtus profesinei veiklai, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams, valstybiniams saugomų teritorijų pareigūnams, valstybiniams miškų pareigūnams ar kitiems valstybės institucijų ar įstaigų, pavaldžių Aplinkos ministerijai, darbuotojams, turintiems teisę nešiotis ginklus, yra suteikta teisė laikyti juos jų nuolatinėse gyvenamosiose vietose. Minėtų pareigūnų ir kitų darbuotojų nuolatinėse gyvenamosiose vietose trumpavamzdžiams ginklams laikyti turi būti sudarytos policijos generalinio komisaro nustatytus reikalavimus atitinkančios ginklų laikymo sąlygos. Ginklų laikymo sąlygas patikrina ir nustato, ar ginklo laikymo sąlygos atitinka nustatytus reikalavimus, teritorinė policijos įstaiga. Jeigu visi Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos, įstaigos ar jos padalinio ginklai laikomi jų darbuotojų gyvenamosiose vietose, į leidimą laikyti ginklus įrašomas Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos, įstaigos ar jos padalinio buveinės adresas“.

3. Išdėstau taisyklių 76 punktą taip:

76. Ginklo išregistravimo pagrindas 70.6 punkte nurodytu atveju yra Ginklų fondo išduota pažyma, kad ginklas yra visiškai netinkamas naudoti. Ginklas šiuo atveju gali būti pažymėtas specialia Ginklų fondo žyma. Jis išregistruojamas po to, kai pateikiama Ginklų fondo pažyma“.

4. Papildau taisyklių 87 punktą antru sakiniu:

„Nešiotis juridinio asmens ginklus, skirtus profesinei veiklai (filmų gamybai ir pan.), be leidimų galima tik filmavimo metu, jeigu jie yra perdirbti taip, kad iš jų galima šaudyti tik tuščiais šoviniais“.

5. Išdėstau taisyklių 98 punkto 1 sakinį taip:

„Juridinis asmuo, pakeitęs pagrindinę šaunamojo ginklo dalį ar perdirbęs ginklą, privalo surašyti ginklo taisymo (perdirbimo) aktą (12 priedas)“.

6. Išdėstau taisyklių 100 punkto 2 sakinį taip:

„Šis aktas kartu su toliau netinkamomis naudoti pagrindinėmis šaunamųjų ginklų dalimis perduodamas teritorinei policijos įstaigai, kuri netinkamas naudoti pagrindines šaunamųjų ginklų dalis nustatyta tvarka perduoda Ginklų fondui. Ginklų fondas netinkamas naudoti pagrindines šaunamųjų ginklų dalis sunaikina teisės aktų nustatyta tvarka“.

7. Išdėstau taisyklių 107 punktą taip:

107. Juridinis asmuo, realizavęs (išvežęs) šaudmenis ar jų užtaisus (parakus) (toliau – užtaisai), skirtus B, C kategorijų ar D kategorijos vienašūviams ilgiesiems šaunamiesiems ginklams, šaudmenų realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnale (18 priedas) turi padaryti įrašą apie šaudmenų, jų užtaisų realizavimą (išvežimą). Šis žurnalas sudaromas iš trijų dalių. Pirmoji dalis skirta graižtvinių ginklų šaudmenims, antroji – lygiavamzdžių ginklų šaudmenims, trečioji – šaudmenų užtaisams. Į grafą „Kam realizuota, valstybė, juridinio asmens pavadinimas […]“ įrašomas juridinio asmens pavadinimas, kodas ir juridinio asmens įgalioto asmens vardas, pavardė ir asmens kodas, jeigu šaudmenis, jų užtaisus įsigyja juridinis asmuo, arba fizinio asmens vardas, pavardė ir asmens kodas, jeigu šaudmenis, jų užtaisus įsigyja fizinis asmuo. Juridinio asmens įgaliotas asmuo ar fizinis asmuo, įsigijęs šaudmenis, jų užtaisus, privalo pasirašyti grafoje „Asmens, įsigijusio šaudmenis, parašas“. Užpildžius vieną žurnalo lapą, reikia suskaičiuoti, kiek realizuota (išvežta) šaudmenų, jų užtaisų, ir padaryti įrašą grafoje „Iš viso realizuota, vnt.“. Grafoje „Likutis, vnt.“ daromas įrašas iš prieš tai buvusio lapo grafos „Yra šaudmenų, vnt“. Grafoje „Gauta, vnt.“ daromas įrašas, jeigu per žurnalo šio lapo pildymo laikotarpį buvo naujai įsigyta (įvežta) šaudmenų, jų užtaisų. Grafoje „Yra šaudmenų, vnt.“ įrašomas tą laikotarpį likęs nerealizuotas šaudmenų, jų užtaisų kiekis. Šaudmenys surašomi vienetais, šaudmenų užtaisai – kilogramais“.

 

 

 

POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS                               VYTAUTAS GRIGARAVIČIUS