LIETUVOS RESPUBLIKOS VALDYMO REFORMŲ IR SAVIVALDYBIŲ REIKALŲ MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ MOKYMO PROGRAMŲ SANTYKIO SU FORMALIOJO MOKYMO PROGRAMOMIS NUSTATYMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2000 m. spalio 5 d. Nr. 107
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 11 d. nutarimo Nr. 1260 „Dėl įgaliojimų suteikimo ministerijoms“ (Žin., 1999, Nr. 97-2799) 1.11.2 punktu,
Tvirtinu Valstybės tarnautojų mokymo programų santykio su formaliojo mokymo programomis nustatymo tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
valdymo reformų ir
savivaldybių reikalų ministro
2000 m. spalio 5 d. įsakymu Nr. 107
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ MOKYMO PROGRAMŲ SANTYKIO SU FORMALIOJO MOKYMO PROGRAMOMIS NUSTATYMO TVARKA
I. BENDROJI DALIS
1. Šiuo dokumentu siekiama nustatyti santykį tarp nuosekliųjų ir nenuosekliųjų universitetinių ir neuniversitetinių studijų programų, jų dalių ar kreditų (toliau – aukštųjų mokyklų studijų programos) ir valstybės tarnautojų mokymo programų, atitinkančių valstybės tarnautojų mokymo programų turinio reikalavimus.
2. Valstybės tarnautojų mokymo programų santykio su aukštųjų mokyklų studijų programomis nustatymas – tai šių programų palyginimas ir vienašališkas ar abipusis pripažinimas, kad viena programa iš dalies ar visiškai atitinka kitą.
II. VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ MOKYMO PROGRAMŲ SANTYKIS SU AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ STUDIJŲ PROGRAMOMIS
3. Aukštosiose mokyklose valstybės tarnautojų išklausytų studijų programų atitikimą valstybės tarnautojų mokymo programoms nustato Viešojo administravimo lavinimo asociacijos ekspertų taryba (toliau – Ekspertų taryba) valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų personalo tarnybų, skyrių ar asmenų, atsakingų už personalo tvarkymą (toliau – personalo tarnyba), prašymu.
4. Personalo tarnybos, sudarydamos metinius valstybės tarnautojų mokymo planus, vadovaujasi kasmetinio valstybės tarnautojų veiklos vertinimo rezultatais, taip pat kvalifikacijos kėlimo įstaigų mokymo programomis ir valstybės tarnautojo aukštojo mokslo baigimo diplomo išraše nurodytos studijų programos bei atskirų jos dalių apimtimi, įvertinta kreditais.
5. Siekdamos mažinti valstybės tarnautojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo išlaidas, personalo tarnybos gali kreiptis į Ekspertų tarybą dėl valstybės tarnautojų aukštosiose mokyklose išklausytų studijų programų pripažinimo atitinkančiomis valstybės tarnautojų mokymo programas.
6. Lietuvos ar užsienio aukštųjų mokyklų studijų programos pripažįstamos atitinkančiomis valstybės tarnautojų mokymo programas vadovaujantis Aukštojo mokslo įstatymo nustatyta tvarka patvirtintu kvalifikacijų sąrašu, studijų krypčių reglamentu, aukštųjų mokyklų studijų programų bei atskirų dalykų ar jų ciklų sąrašu. Užsienio valstybių aukštųjų mokyklų studijų programos gali būti pripažįstamos atitinkamai kaip ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programos, jeigu jos pripažįstamos Lietuvos aukštosiose mokyklose Aukštojo mokslo įstatymo 46 straipsnio 2 dalies ir Vyriausybės 1999 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1460 „Dėl Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Europos Tarybos ir UNESCO kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo Europos regiono valstybėse konvencijos ratifikavimo“ patvirtintų nuostatų nustatyta tvarka.
7. Valstybės tarnautojų žinios, įgytos išklausius aukštųjų mokyklų studijų programas, Ekspertų tarybos pripažintas atitinkančiomis valstybės tarnautojų mokymo programas, gali būti pripažįstamos kvalifikacijos kėlimo įstaigose, jei valstybės tarnautojas aukštąją mokyklą baigė ne anksčiau kaip prieš 3 metus.