LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. LIEPOS 11 D. NUTARIMO NR. 897 „DĖL DOKTORANTŪROS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2003 m. vasario 14 d. Nr. 234

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 11 d. nutarimą Nr. 897 „Dėl Doktorantūros nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 63-2281; 2002, Nr. 60-2469):

1. Pripažinti netekusiu galios 5.3 punktą.

2. Nurodytuoju nutarimu patvirtintuose Doktorantūros nuostatuose:

2.1. Išdėstyti 35.2 ir 35.3 punktus taip:

35.2. ne mažiau kaip dviem moksliniais straipsniais, paskelbtais recenzuojamuose periodiniuose mokslo leidiniuose, paskelbia svarbiausius savo tyrimų rezultatus (straipsnis leidinyje, įtrauktame į Mokslinės informacijos instituto leidinių sąrašą, gali būti priimtas spausdinti);

35.3. doktorantūros reglamento nustatyta tvarka institucija nusprendžia, kad disertacija parengta tinkamai, doktoranto mokslinės publikacijos paskelbtos recenzuojamuose periodiniuose mokslo leidiniuose, o doktorantas yra pasiekęs pakankamą tai mokslo sričiai mokslinę kvalifikaciją (jis susipažinęs su šiuolaikiniais mokslinio tyrimo metodais, sugeba atskleisti jų galimybes ir trūkumus atsižvelgdamas į kitus tyrimus šioje srityje, turi bendrą supratimą apie jų taikymą, sugeba formuluoti mokslines problemas ir tikslus), ir teikia ją ginti;“.

2.2. Išdėstyti 46 punktą taip:

46. Oponentas universitetui turi pateikti rašytinį sutikimą oponuoti disertaciją ir svarbiausių mokslinių publikacijų per paskutinius 5 metus sąrašą, įrodantį jo kompetenciją ginamos disertacijos kryptyje (šakoje). Oponentas turi visapusiškai išnagrinėti pateiktą jam oponuoti disertaciją ir nurodyti tai, kas disertacijoje teigiama ir kas – neigiama. Turi būti įvertintas disertacinio darbo mokslinis naujumas, aktualumas ir originalumas, pareikšta nuomonė apie ginamo darbo atitikimą daktaro disertacijos reikalavimus. Oponentas taip pat turi įvertinti doktoranto mokslines publikacijas, paskelbtas recenzuojamuose periodiniuose mokslo leidiniuose, ir jose išdėstytus mokslinių tyrimų rezultatus. Atsiliepimus apie disertaciją ir mokslines publikacijas oponentai turi išdėstyti raštu ir įteikti universitetui ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki gynimo. Disertaciją ginantis asmuo (toliau vadinama – disertantas) turi teisę susipažinti su įteiktais atsiliepimais“.

2.3. Išdėstyti 51 punktą taip:

51. Gynimo metu disertantas turi atskleisti savo mokslinio darbo originalumą, pristatyti pagrindinius savo darbo rezultatus, teiginius ir išvadas. Disertacijos gynimo metu tarybos nariai ir oponentai turi argumentuotai įvertinti disertacijos ir disertanto publikacijų, paskelbtų recenzuojamuose periodiniuose mokslo leidiniuose, mokslinį lygį, gautų rezultatų patikimumą ir išvadų pagrįstumą, santykį su kitų autorių moksliniais darbais ginamos disertacijos kryptyje, nurodyti darbo trūkumus ir netikslumus. Spręsdami klausimą dėl mokslo laipsnio suteikimo, tarybos nariai turi įvertinti pasiektą disertanto mokslinę kvalifikaciją, jo indėlį į darbą ir svarbiausių disertacijos rezultatų sklaidą“.

 

 

 

FINANSŲ MINISTRĖ,

PAVADUOJANTI MINISTRĄ PIRMININKĄ                                     DALIA GRYBAUSKAITĖ

 

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS