LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KONSULTAVIMO KOMISIJOS SUDĖTIES IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2004 m. balandžio 13 d. Nr. 3D-162

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos augalų apsaugos įstatymo (Žin., 1995, Nr. 90-2013; 2003, Nr. 102-4583) 19 straipsnio 2 dalimi:

1. Sudarau Konsultavimo komisiją:

Dr. Irena Brazauskienė

Lietuvos žemdirbystės instituto direktoriaus pavaduotoja, komisijos pirmininkė;

Dr. Bronislavas Giedraitis

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento direktorius, komisijos pirmininko pavaduotojas;

Dr. Irena Deveikytė

Lietuvos žemdirbystės instituto Žemdirbystės skyriaus mokslo darbuotoja;

Danguolė Gorobecienė

Valstybinio aplinkos sveikatos centro darbo higienos gydytoja;

Dr. Almantas Kranauskas

Respublikinio mitybos centro direktoriaus pavaduotojas;

Dr. Jolita Kruopienė

Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja;

Dr. Valerija Morkūnienė

Valstybinio aplinkos sveikatos centro higienos chemikė;

Dr. Laimutis Raudonis

Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos vedėjas;

Dr. Jolanta Rimšaitė

Vilniaus universiteto Ekologijos instituto mokslo darbuotoja;

Dr. Algimantas Urbelis

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto docentas;

Kristina Valionienė

Valstybinės augalų apsaugos tarnybos Augalų apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė.

2. Pavedu Konsultavimo komisijai teikti Valstybinei augalų apsaugos tarnybai pasiūlymus ir rekomendacijas dėl augalų apsaugos produktų registravimo.

3. Tvirtinu Konsultavimo komisijos darbo reglamentą (pridedamas).

4. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2004 m. gegužės 1 d.

 

 

 

ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS                                                                   JERONIMAS KRAUJELIS

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2004 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3D-162

 

KONSULTAVIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS

 

i. Bendrosios nuostatos

 

1. Konsultavimo komisijos (toliau – komisija) darbo reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos augalų apsaugos įstatymo (Žin., 1995, Nr. 90-2013; 2003, Nr. 102-4583) 19 straipsnio 2 dalimi.

2. Komisijos darbo reglamentas (toliau – darbo reglamentas) nustato šios komisijos funkcijas, teises, pareigas ir darbo organizavimą.

3. Komisija yra kolegialus organas, kurio tikslas yra moksliškai pagrįstų pasiūlymų ir rekomendacijų teikimas Valstybinei augalų apsaugos tarnybai dėl augalų apsaugos produktų registravimo.

4. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos augalų apsaugos įstatymu, Lietuvos Respublikos cheminių medžiagų ir preparatų įstatymu (Žin., 2000, Nr. 36-987), Pavojingų cheminių medžiagų ir preparatų klasifikavimo ir ženklinimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 532/742 (Žin., 2001, Nr. 16-509; 2002, Nr. 81-3501), Augalų apsaugos produktų vertinimo ir sprendimų dėl jų registravimo priėmimo taisyklėmis, patvirtintomis žemės ūkio ministro, kitais teisės aktais bei šiuo darbo reglamentu.

 

II. KOMISIJOS uždaviniai, FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

5. Komisijos uždaviniai – teikti Valstybinei augalų apsaugos tarnybai moksliškai pagrįstus pasiūlymus ir rekomendacijas dėl augalų apsaugos produktų registravimo, perregistravimo, naudojimo reglamentų pakeitimo, įregistruotų augalų apsaugos produktų naudojimo išplėtimo mažais plotais auginamiems augalams, augalų apsaugos produktų registracijos kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse pripažinimo bei augalų apsaugos produktų registracijos panaikinimo (prireikus), vadovaujantis Augalų apsaugos įstatymo 6 straipsnio 1 dalies nuostatomis bei Augalų apsaugos produktų vertinimo ir sprendimų dėl jų registravimo priėmimo taisyklėmis.

6. Vykdydama šiuos uždavinius, komisija atlieka tokias funkcijas:

6.1. išnagrinėjusi Valstybinės augalų apsaugos tarnybos specialistų įvertinimo ataskaitas apie veikliųjų medžiagų, esančių augalų apsaugos produktuose ir augalų apsaugos produktų tapatumą, fizikines ir chemines savybes, analitinių metodų galiojimą, toksikologinius ir metabolizmo tyrimus, išlikimą ir pasiskirstymą aplinkoje, ekotoksikologinius tyrimus, veiksmingumą, klasifikavimo ir žymėjimo pasiūlymus bei Sveikatos apsaugos ministerijos ir/ ar jos įgaliotos institucijos įvertinimo ataskaitas apie likučius apdorotuose produktuose, maisto produktuose, pašaruose ir ant jų:

6.1.1. rekomenduoja registruoti, neregistruoti, perregistruoti arba neperregistruoti augalų apsaugos produktus;

6.1.2. rekomenduoja keisti augalų apsaugos produktų naudojimo reglamentus, išplėsti įregistruotų augalų apsaugos produktų naudojimą mažais plotais auginamiems augalams;

6.1.3. teikia rekomendacijas dėl augalų apsaugos produktų registracijos kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse pripažinimo;

6.1.4. teikia rekomendacijas dėl saugaus augalų apsaugos produktų naudojimo Lietuvos Respublikoje;

6.1.5. prireikus, rekomenduoja uždrausti arba apriboti augalų apsaugos produktų naudojimą Lietuvos Respublikoje;

6.2. siūlo rizikos mažinimo priemones dėl augalų apsaugos produktų naudojimo;

6.3. teikia pasiūlymus dėl augalų apsaugos produktų etikečių.

7. Komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę pagal kompetenciją gauti iš Valstybinės augalų apsaugos tarnybos informaciją su jos veikla susijusiais klausimais.

 

III. KOMISIJOS sudarymas IR darbo organizavimas

 

8. Komisijos nariais gali būti asmenys iš mokslo ir kitų institucijų ir galintys kompetentingai vertinti duomenis apie veikliąsias medžiagas, esančias augalų apsaugos produktuose, ir augalų apsaugos produktus.

9. Komisiją sudaro 11 narių. Komisijos sudėtį tvirtina žemės ūkio ministras.

10. Valstybinės augalų apsaugos tarnybos Augalų apsaugos skyriaus specialistai numatomų svarstyti augalų apsaugos produktų įvertinimo ataskaitas turi pateikti komisijos pirmininkui ir jos nariams prieš 7 darbo dienas iki svarstymo komisijos posėdyje. Išimties atvejais, kilus neaiškumų dėl pateiktų ataskaitų, gali būti pareikalauta papildomos medžiagos.

11. Komisijos pirmininkas narius į posėdžius pakviečia prieš 5 darbo dienas.

12. Posėdžiams pirmininkauja komisijos pirmininkas, o jo nesant – pirmininko pavaduotojas arba pirmininko paskirtas komisijos narys.

13. Posėdyje sprendimai priimami, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų komisijos narių. Negalint dalyvauti pusei narių, komisijos pirmininkas posėdį atideda, apie tai informuodamas komisijos narius.

14. Svarstomus klausimus pristato komisijos pirmininkas.

15. Visų komisijos narių balsai yra lygūs. Balsuojama atvirai dėl kiekvieno klausimo. Jeigu kokiu nors klausimu nuomonės nesutampa, komisijos narys gali pareikšti savo nuomonę raštu.

16. Priimti sprendimai yra teisėti, kai už juos balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvavusių komisijos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai lemia komisijos pirmininko balsas.

17. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, prieš tris darbo dienas privalo apie tai pranešti komisijos pirmininkui.

18. Komisijos narys neturi teisės balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis ar jo šeimos nariai (tėvai ir vaikai, broliai ir seserys, sutuoktinis) yra asmeniškai suinteresuoti sprendimo rezultatais. Komisijos narys privalo apie tai informuoti posėdžio narius.

19. Komisijos posėdžiuose svarstomi klausimai yra protokoluojami. Protokolą surašo posėdžio sekretorius, kurį skiria komisijos pirmininkas. Protokolas įforminamas pagal Dokumentų rengimo ir įforminimo taisykles, patvirtintas Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2001 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 19 (Žin., 2001, Nr. 30-1009).

20. Komisijos pirmininkas atsako už jos darbą, atstovauja jai ar įgalioja tai daryti kitus komisijos narius, atsako už komisijos funkcijų vykdymą.

21. Komisijos posėdžio protokolus, su moksliškai pagrįstais pasiūlymais ir rekomendacijomis, per 3 darbo dienas nuo jų pasirašymo komisijos pirmininkas pateikia Valstybinei augalų apsaugos tarnybai.

 

V. apmokėjimo tvarka

 

22. Komisijos nariams už darbą komisijoje gali būti apmokama vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

 

VI. atsakomybė

 

23. Komisijos veikla grindžiama kolegialiu klausimų svarstymu, demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais, taip pat asmenine komisijos narių atsakomybe už komisijos veiklą.

24. Komisijos nariai raštiškai įsipareigoja saugoti konfidencialią informaciją, kuri pateikiama posėdžio metu ir įvardijama kaip konfidenciali informacija.

______________