LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

Į S A K Y M A S

 

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2011 M. VASARIO 28 D. ĮSAKYMO Nr. 5-V-166 „DĖL JURIDINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2013 m. rugsėjo 16 d. Nr. 5-V-733

Vilnius

 

Vadovaudamasis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 2, 8, 9, 12, 14, 17, 21, 23, 24, 30, 32, 33, 35, 37, 41, 46 straipsnių ir priedo pakeitimo ir papildymo įstatymu (Žin., 2013, Nr. 78-3928):

1. P a k e i č i u Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 28-1364):

1.1. Išdėstau 1 punktą taip:

1. Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklės (toliau – taisyklės) nustato Europos fizinių ir Europos juridinių asmenų, kurie verčiasi ginklų, šaudmenų, jų dalių ir ginklų priedėlių gamyba, taisymu, perdirbimu, importu, eksportu, prekyba, nuoma, tirų, šaudyklų eksploatavimu, tarpininko veikla arba ginklus ir šaudmenis turi (naudoja) profesinei veiklai, sportui, medžioklei, medžioklės ūkių veiklai, mokymui, moksliniams tyrimams, kolekcijoms sudaryti ir kitai įstatymų nustatytai veiklai, kuriai reikalingi ginklai (toliau – fiziniai ir juridiniai asmenys), civilinės apyvartos ir jos kontrolės tvarką, teritorinių policijos įstaigų, kontroliuojančių juridinių asmenų veiklą, teises ir pareigas.“

1.2. Išdėstau 3 punktą taip:

3. Šių taisyklių reikalavimai netaikomi specialaus statuso subjektams.“

1.3. Išdėstau 4 punktą taip:

4. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis verstis ginklų ir šaudmenų gamyba, taisymu, perdirbimu, importu, eksportu, prekyba, nuoma, tirų, šaudyklų eksploatavimu, tarpininko veikla arba ginklus ir šaudmenis įsigyti (naudoti) profesinei veiklai, sportui, medžioklei, medžioklės ūkių veiklai, mokymui, moksliniams tyrimams, kolekcijoms sudaryti ir kitai įstatymų nustatytai veiklai, kuriai reikalingi ginklai, privalo gauti leidimą laikyti ginklus, patvirtinantį, kad patalpos ginklams laikyti atitinka nustatytus reikalavimus ir fizinis ar juridinis asmuo turi teisę šiose patalpose laikyti ginklus, jų šaudmenis, jų dalis (toliau – leidimas laikyti ginklus). Leidimą laikyti ginklus fiziniam ar juridiniam asmeniui penkeriems metams išduoda teritorinė policijos įstaiga. Tais atvejais, kai verstis tam tikra veikla yra reikalingas sutikimas ar licencija, leidimas laikyti ginklus gali būti išduodamas tik po to, kai fizinis ar juridinis asmuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka gauna sutikimą ar licenciją.“

1.4. Išdėstau 5 punktą taip:

5. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis įsigyti ir laikyti C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose, ir šaudmenis bei naudoti juos profesinei veiklai, sportui, medžioklei, medžioklės ūkių veiklai, mokymui, moksliniams tyrimams ir kitai įstatymų nustatytai veiklai, kuriai reikalingi ginklai, privalo gauti neterminuotą leidimą laikyti ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose, jų šaudmenis, jų dalis (toliau – neterminuotas leidimas laikyti ginklus). Neterminuotą leidimą laikyti ginklus fiziniam ar juridiniam asmeniui išduoda teritorinė policijos įstaiga.“

1.5. Išdėstau 6 punktą taip:

6. Fizinis ar juridinis asmuo turi gauti tiek leidimų laikyti ginklus ar neterminuotų leidimų laikyti ginklus, kiek jo padalinių, kuriuose bus laikomi ginklai, yra skirtingais adresais.“

1.6. Išdėstau II skyriaus pavadinimą taip:

II. LEIDIMŲ LAIKYTI GINKLUS IŠDAVIMAS“.

1.7. Išdėstau 7 punktą taip:

7. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis gauti leidimą laikyti ginklus, teritorinei policijos įstaigai tiesiogiai arba per policijos elektroninių paslaugų sistemą (toliau – PEPS) pateikia:

7.1. prašymą, kuriame nurodoma juridinio asmens teisinė forma, pavadinimas, kodas, adresas, telefono ir (ar) fakso numeriai arba fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, padalinio, kuriame bus laikomi ginklai, adresas, telefono ir (ar) fakso numeriai (jeigu fizinio ar juridinio asmens ir padalinio, kuriame bus laikomi ginklai, adresai nesutampa), juridinio asmens darbuotojo, įgalioto pateikti dokumentus ir paimti leidimą laikyti ginklus, vardas, pavardė, asmens kodas, planuojamų laikyti ginklų, šaudmenų skaičius ir kokiems tikslams jie bus naudojami. Prašyme fizinis ar juridinis asmuo turi nurodyti fizinio asmens, juridinio asmenį kontroliuojančių asmenų (reikia nurodyti fizinius ir juridinius asmenis bei valdomų akcijų dalį), administracijos vadovo, ginklininkų ir kitų susijusių darbuotojų duomenis (pareigas, asmens kodus, vardus, pavardes, adresus). Prašyme asmuo taip pat nurodo planuojamų įsigyti ginklų paskirtį ir rūšis;

7.2. fizinio asmens, juridinį asmenį kontroliuojančio asmens, administracijos vadovo, ginklininko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir jų sutikimus leisti policijai gauti duomenis iš sveikatos priežiūros institucijų dėl jų ligų ar fizinių trūkumų, trukdančių tinkamai elgtis su ginklu, taip pat dėl jų įrašymo į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar buvimo sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo;

7.3. pažymas, kad fizinis asmuo, ginklininkas neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ir nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo. Dėl specialaus statuso subjektų pareigūnų, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, gali būti pateikiama specialaus statuso subjektų pažyma, kad pareigūnas tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;

7.4. fizinio ar juridinio asmens veiklą pagrindžiančius dokumentus (šis punktas netaikomas, kai fizinis ar juridinis asmuo turi kitų teisės aktų nustatyta tvarka išduotą licenciją ar sutikimą verstis tam tikra veikla, kuriai reikalingi ginklai);

7.5. juridinio asmens administracijos vadovo sprendimą dėl juridinio asmens ginklininko paskyrimo (tik juridiniam asmeniui);

7.6. patalpų, kuriose ketinama įrengti ginklų saugyklą, valdymo, naudojimo ar disponavimo jomis pagrindimo dokumentą;

7.7. fizinio asmens, ginklininko medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a), patvirtinančią, kad jis neserga liga (-omis) ar neturi fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašą (toliau – medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a). Medicininėje patikrinimo išvadoje (Forma 049/a) turi būti žyma apie sveikatos priežiūros įstaigą, kuri ją išdavė, medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta asmens sveikatos priežiūros įstaigos antspaudu ir gydytojų konsultacinės komisijos pirmininko asmeniniu spaudu ir parašu. Dėl specialaus statuso subjektų pareigūnų, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, gali būti pateikiama specialaus statuso subjektų pažyma, kad pareigūnas tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą.“

1.8. Išdėstau 8 punktą taip:

8. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis gauti neterminuotą leidimą laikyti ginklus, teritorinei policijos įstaigai tiesiogiai arba per PEPS pateikia šių taisyklių 7 punkte nurodytus dokumentus. Prašyme fizinis ar juridinis asmuo turi nurodyti fizinio asmens, juridinį asmenį kontroliuojančių asmenų (reikia nurodyti fizinius ir juridinius asmenis bei valdomų akcijų dalį), administracijos vadovo, ginklininkų ir kitų susijusių darbuotojų duomenis (pareigas, asmens kodus, vardus, pavardes, adresus). Prie prašymo turi būti pridėti atsakingų už ginklus asmenų sutikimai leisti policijai gauti duomenis iš sveikatos priežiūros institucijų dėl jų ligų ar fizinių trūkumų, trukdančių tinkamai elgtis su ginklu, taip pat dėl jų įrašymo į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar buvimo sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo.“

1.9. Išdėstau 10 punktą taip:

10. Teritorinės policijos įstaigos įgaliotas pareigūnas (toliau – pareigūnas), gavęs dokumentus, padaro dokumentų originalų elektronines kopijas ir įkelia jas į Policijos informacinės sistemos licencijuojamos veiklos posistemį (toliau – LVP). Dokumentų originalus grąžina dokumentus pateikusiam asmeniui. Gautą prašymą pareigūnas užregistruoja LVP, atspausdina ir pateikia įgaliotam asmeniui pasirašyti.“

1.10. Išdėstau 11 punktą taip:

11. Jeigu trūksta kurio nors dokumento (-ų) ar jis (jie) netinkamai įformintas (-i), fizinis ar juridinis asmuo ne vėliau kaip per 15 dienų jį (juos) turi pateikti (patikslinti), priešingu atveju teritorinė policijos įstaiga prašymą palieka nenagrinėtą ir apie tai per 5 darbo dienas, pasibaigus 15 dienų terminui, informuoja fizinį ar juridinį asmenį. Prašymo nagrinėjimo pradžia laikoma visų reikiamų ir tinkamai įformintų dokumentų pateikimo diena. Gavęs visus tinkamai įformintus dokumentus ir juos užregistravęs pareigūnas patikrina, ar nėra priežasčių, dėl kurių leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus fiziniam ar juridiniam asmeniui galėtų būti neišduotas.“

1.11. Išdėstau 12 punktą taip:

12. Fizinis asmuo, juridinį asmenį kontroliuojantis (-ys) asmuo (-enys), administracijos vadovas, ginklininkas tikrinami, ar yra (nėra) nepriekaištingos reputacijos asmenys (šių asmenų tikrinti nereikia, jeigu jų patikrinimai teritorinėje policijos įstaigoje yra atlikti ir nuo to laiko nėra praėję 6 mėnesiai):

12.1. ar asmenys teisti (neteisti), bausti (nebausti) administracinėmis nuobaudomis, ar asmenims pagal Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą taikyti (netaikyti) teismo įpareigojimai, ar teritorinė policijos įstaiga turi (neturi) duomenų, kad asmenys kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui. Tikrina pareigūnas, naudodamasis Policijos informacine sistema ar kitomis programinėmis priemonėmis. Gavus netikslią, neišsamią informaciją, kuria remiantis negalima priimti sprendimo dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo (neišdavimo), privaloma patikslinti ar papildyti informaciją su tyrimą atlikusia (atliekančia) institucija (pareigūnu);

12.2. ar asmenys per pastaruosius 3 metus ne mažiau kaip 2 kartus bausti už šiurkštų teisės aktų, reglamentuojančių medžioklę, reikalavimų pažeidimą, tikrinama Aplinkos apsaugos agentūros informacinėje sistemoje, esant galimybei, naudojantis Policijos informacine sistema arba pateikiant paklausimą raštu regiono aplinkos apsaugos departamentui. Patikrinimas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo visų dokumentų, kurių reikia leidimui laikyti ginklus ar neterminuotam leidimui laikyti ginklus gauti, pateikimo teritorinei policijos įstaigai dienos.“

1.12. Išdėstau 13 punktą taip:

13. Remiantis patikrinimo rezultatais ir šių taisyklių 7 punkte nurodytais dokumentais, parengiamas sprendimas dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo. Jeigu nenustatoma priežasčių, dėl kurių leidimas laikyti ginklus neišduodamas, pareigūnas LVP parengia teigiamą sprendimą ir atsakymą asmeniui dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus išdavimo. Teigiamą sprendimą LVP tvirtina teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Neigiamas sprendimas dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus surašomas laisva forma. Neigiamą sprendimą pasirašo jį surašęs pareigūnas ir pateikia tvirtinti teritorinės policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui. Patvirtinus neigiamą sprendimą jis įkeliamas į LVP. Patvirtinus sprendimą, pareigūnas parengia, atspausdina ir pateikia atsakymą pasirašyti teritorinės policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui. Sprendimai ir atsakymai asmenims dėl leidimo laikyti ginklus išdavimo registruojami LVP. Teigiamų atsakymų kopijos pridedamos prie asmenų prašymų ir susegami į fizinio ar juridinio asmens bylą. Neigiamų atsakymų kopijos ir sprendimai pridedami prie asmenų prašymų ir eilės tvarka segami į atskirą neigiamų sprendimų dėl leidimų laikyti ginklus bylą.“

1.13. Išdėstau 14 punktą taip:

14. Patikrinimai turi būti atlikti ir sprendimas dėl leidimo laikyti ginklus išdavimo (neišdavimo) priimtas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų šių taisyklių 7 punkte nurodytų dokumentų pateikimo ir prašymo užregistravimo dienos. Prie medžiagos gali būti pridėti kiti dokumentai (pažymos, nutartys ir kt.), apibūdinantys tikrinamus asmenis.“

1.14. Išdėstau 15 punktą taip:

15. Priėmusi sprendimą, teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja fizinį ar juridinį asmenį, kad jam bus išduotas leidimas laikyti ginklus, arba pateikia rašytinį motyvuotą atsisakymą išduoti leidimą laikyti ginklus, nurodydama apskundimo tvarką. Asmenys, kurie pateikė prašymą per PEPS, papildomai informuojami pateikiant atsakymą (jei sprendimas neigiamas, – sprendimą ir atsakymą) per PEPS.“

1.15. Išdėstau 17 punktą taip:

17. Fizinis ar juridinis asmuo, gavęs teigiamą teritorinės policijos įstaigos atsakymą dėl leidimo laikyti ginklus išdavimo ir įsirengęs ar išsinuomojęs tinkamas patalpas ginklams laikyti, tiesiogiai teritorinei policijos įstaigai arba per PEPS pateikia prašymą patikrinti įrengtas ar išsinuomotas patalpas. Teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens įsakymu sudaryta komisija ne vėliau kaip per 10 dienų nuo juridinio asmens prašymo gavimo privalo atlikti juridinio asmens patalpų, kuriose bus laikomi ginklai, patikrinimą. Atlikus patikrinimą, turi būti surašomas patalpų, kuriose laikomi ginklai, patikrinimo aktas (3 priedas). Akte turi būti pažymėta, ar fizinio ar juridinio asmens patalpos atitinka joms keliamus reikalavimus. Prie akto turi būti pridėti paslėptų darbų aktai, gamintojų išduoti durų, seifų, apsauginių žaliuzių pasai, apsauginių signalizacijų projektai. Aktas pridedamas prie asmens prašymo ir susegamas į fizinio ar juridinio asmens bylą, taip pat padaroma akto elektroninė kopija ir įkeliama į LVP. Teritorinė policijos įstaiga per 5 darbo dienas nuo patalpų, kuriose laikomi ginklai, patikrinimo akto surašymo dienos (jeigu akte konstatuota, kad fizinio ar juridinio asmens patalpos atitinka policijos generalinio komisaro nustatytus reikalavimus) fiziniams ar juridinio asmens įgaliotam darbuotojui įteikia leidimą laikyti ginklus, kurį pasirašo teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Leidimas laikyti ginklus suteikia teisę įsigyti leidime nurodytų ginklų. Leidimas taip pat suteikia teisę laikyti asmens turimus ginklus nurodytu adresu. Leidimo laikyti ginklus numeris suteikiamas eilės tvarka automatiniu būdu iš LVP. Leidimas laikyti ginklus galioja 5 metus.“

1.16. Išdėstau 18 punktą taip:

18. Patikrinimai turi būti atlikti, sprendimas dėl neterminuoto leidimo laikyti ginklus turi būti priimtas ir neterminuotas leidimas laikyti ginklus išduotas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo visų šių taisyklių 7 punkte nurodytų dokumentų pateikimo ir prašymo užregistravimo dienos. Neterminuoti leidimai laikyti ginklus išrašomi naudojantis LVP. Neterminuoto leidimo laikyti ginklus numeris suteikiamas eilės tvarka automatiniu būdu iš LVP.“

1.17. Išdėstau 19 punktą taip:

19. Sprendimai ir atsakymai asmenims dėl neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo registruojami LVP. Teigiami atsakymai pridedami prie asmenų prašymų ir susegami į fizinio ar juridinio asmens bylą. Neigiami atsakymai ir sprendimai pridedami prie asmenų prašymų ir eilės tvarka segami į atskirą neigiamų sprendimų dėl neterminuotų leidimų laikyti ginklus bylą.“

1.18. Išdėstau 20 punktą taip:

20. Fizinis ar juridinis asmuo sprendimą neišduoti leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus turi teisę apskųsti teismui.“

1.19. Išdėstau III skyriaus pavadinimą taip:

III. LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS AR NETERMINUOTO LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS PATIKSLINIMAS AR DUBLIKATO IŠDAVIMAS“.

1.20. Išdėstau 21 punktą taip:

21. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus patikslinamas (išrašomas naujas leidimas su patikslintais rekvizitais), jeigu pasikeičia leidime nurodytas fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas ar juridinio asmens teisinė forma, kodas, pavadinimas, adresas.“

1.21. Išdėstau 22 punktą taip:

22. Fizinis ar juridinis asmuo, turintis leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus, privalo pranešti teritorinei policijos įstaigai apie pakeistą juridinio asmens teisinę formą, kodą, pavadinimą, adresą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo duomenų pakeitimo steigimo dokumentuose dienos.“

1.22. Išdėstau 23 punktą taip:

23. Fizinis ar juridinis asmuo, norintis patikslinti leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus, teritorinei policijos įstaigai pateikia prašymą, dokumentus, patvirtinančius pasikeitusius duomenis, ir leidimo originalą (pateikiamas atsiimant patikslintą leidimą). Prašyme taip pat turi būti nurodytas juridinio asmens darbuotojo, įgalioto pateikti dokumentus ir paimti patikslintą leidimą, asmens kodas, vardas, pavardė.“

1.23. Išdėstau 24 punktą taip:

24. Teritorinė policijos įstaiga išduoda patikslintą leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus arba pateikia fiziniam ar juridiniam asmeniui rašytinį motyvuotą sprendimą neišduoti patikslinto leidimo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo dokumentų, kurių reikia leidimui patikslinti, gavimo dienos. Jeigu pateikti ne visi arba nevisiškai (netiksliai) užpildyti dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų dokumentų, kurių reikia leidimui patikslinti, gavimo (patikslinimo) dienos.“

1.24. Išdėstau 27 punktą taip:

27. Dokumentai, gauti dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus patikslinimo ar leidimo dublikato išdavimo, segami į fizinio ar juridinio asmens bylą. Duomenys apie patikslinto leidimo arba leidimo dublikato išdavimą įrašomi į LVP.“

1.25. Išdėstau IV skyriaus pavadinimą taip:

IV. LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS PERREGISTRAVIMAS“.

1.26. Išdėstau 28 punktą taip:

28. Ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki leidimo laikyti ginklus galiojimo pabaigos fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis, kad šio leidimo galiojimas būtų pratęstas, teritorinei policijos įstaigai tiesiogiai ar per PEPS pateikia šių taisyklių 7.1, 7.3, 7.4 ir 7.7 punktuose nurodytus dokumentus ir ginklo (-ų) išbandymo (identifikavimo) pažymą (-as), jeigu tai trumpasis (-ieji) šaunamasis (-ieji) ginklas (-ai). Ginklo išbandymo (identifikavimo) pažymos pateikti nereikia, jeigu ginklas buvo išbandytas ir nuo jo išbandymo (identifikavimo) nėra praėję 1 metai.“

1.27. Išdėstau 29 punktą taip:

29. Pareigūnas, gavęs dokumentus, padaro dokumentų originalų elektronines kopijas ir įkelia jas į LVP. Dokumentų originalus grąžina dokumentus pateikusiam asmeniui. Gautą prašymą pareigūnas užregistruoja LVP, atspausdina ir pateikia įgaliotam asmeniui pasirašyti. Teritorinė policijos įstaiga atlieka reikalingus patikrinimus šių taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka ir naudodamasi LVP parengia sprendimą dėl leidimo laikyti ginklus perregistravimo ne vėliau kaip per 30 dienų nuo visų taisyklių 28 punkte nurodytų dokumentų pateikimo. Sprendimas neperregistruoti leidimo laikyti ginklus surašomas laisva forma ir įkeliamas LVP. Sprendimą pasirašo jį surašęs pareigūnas ir pateikia tvirtinti teritorinės policijos įstaigos vadovui ar jo įgaliotam asmeniui.“

1.28. Išdėstau 30 punktą taip:

30. Priėmusi sprendimą teritorinė policijos įstaiga perregistruoja fizinio ar juridinio asmens leidimą laikyti ginklus arba pateikia rašytinį motyvuotą sprendimą neperregistruoti leidimo laikyti ginklus, nurodydama šio sprendimo apskundimo tvarką. Iš fizinio ar juridinio asmens, kurio leidimas laikyti ginklus neperregistruotas, ginklai, ginklų pažymėjimai, leidimai nešiotis ginklus ir ginklų apskaitos dokumentai nedelsiant paimami saugoti į teritorinę policijos įstaigą. Paimtų ginklų tolesnio panaudojimo tvarka nustatyta šių taisyklių 39–46 punktuose.“

1.29. Išdėstau 32 punktą taip:

32. Sprendimai ir atsakymai asmenims dėl leidimo laikyti ginklus perregistravimo registruojami LVP. Atsakymų kopijos (jei sprendimas neigiamas, – ir sprendimai) pridedamos prie asmenų prašymų ir įsegamos į fizinio ar juridinio asmens bylą.“

1.30. Išdėstau V skyriaus pavadinimą taip:

V. ATSISAKYMAS IŠDUOTI, PATIKSLINTI ARBA PERREGISTRUOTI LEIDIMĄ LAIKYTI GINKLUS AR NETERMINUOTĄ LEIDIMĄ LAIKYTI GINKLUS“.

1.31. Išdėstau 33 punktą taip:

33. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus fiziniam ar juridiniam asmeniui neišduodamas, atsisakoma jį patikslinti arba jis neperregistruojamas, jeigu:

33.1. pateikti ne visi šių taisyklių 7, 8, 23, 26 ar 28 punktuose nurodyti dokumentai;

33.2. pateikti klaidingi, netikslūs, neišsamūs duomenys;

33.3. paaiškėja, kad fizinis asmuo, juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas, ginklininkas:

33.3.1. serga kai kuriomis ligomis ar turi fizinių trūkumų, įrašytų į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą ligų ir fizinių trūkumų sąrašą, dėl kurių asmuo negali turėti ginklo, arba yra įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar yra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (šis punktas netaikomas juridinį asmenį kontroliuojančiam asmeniui ir administracijos vadovui);

33.3.2. nėra nepriekaištingos reputacijos asmuo;

33.4. teritorinė policijos įstaiga turi duomenų, kad fizinis asmuo, juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas, ginklininkas kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui;

33.5. fizinio ar juridinio asmens patalpos ginklams laikyti neatitinka policijos generalinio komisaro nustatytų reikalavimų (taikomas tik dėl leidimo laikyti ginklus);

33.6. fiziniam ar juridiniam asmeniui dėl pažeidimų buvo panaikintas leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus ir nuo to laiko nėra praėję 3 metai.“

1.32. Išdėstau VI skyriaus pavadinimą taip:

VI. ĮSPĖJIMAS APIE GALIMĄ LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS AR NETERMINUOTO LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS PANAIKINIMĄ, LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS AR NETERMINUOTO LEIDIMO LAIKYTI GINKLUS PANAIKINIMAS IR TO PADARINIAI“.

1.33. Išdėstau 34 punktą taip:

34. Fizinis ar juridinis asmuo teritorinės policijos įstaigos gali būti raštu įspėjamas apie galimą leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus panaikinimą, jeigu fizinis ar juridinis asmuo pažeidė įstatymų, šių taisyklių ir kitų teisės aktų reikalavimus, susijusius su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu.“

1.34. Išdėstau 35 punktą taip:

35. Jeigu fizinis ar juridinis asmuo yra įspėjamas apie galimą leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus panaikinimą, jis turi pašalinti pažeidimus per teritorinės policijos įstaigos rašte nustatytą terminą.“

1.35. Išdėstau 36 punktą taip:

36. Leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus panaikinamas, jeigu:

36.1. fizinis ar juridinis asmuo raštu prašo panaikinti leidimą;

36.2. mirė fizinis asmuo arba juridinis asmuo reorganizuotas ar likviduotas;

36.3. nustatoma, kad fizinis ar juridinis asmuo sąmoningai pateikė klaidingą informaciją ar suklastotus dokumentus;

36.4. fizinis ar juridinis asmuo teritorinės policijos įstaigos buvo raštu įspėtas apie galimą leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus panaikinimą už pažeidimus, susijusius su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, tačiau nepašalino pažeidimų per teritorinės policijos įstaigos nustatytą terminą;

36.5. fizinis ar juridinis asmuo, kuris buvo teritorinės policijos įstaigos įspėtas apie galimą leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus panaikinimą, antrą kartą per vienerius metus padarė pažeidimą, susijusį su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu;

36.6. fiziniam ar juridiniam asmeniui panaikintas sutikimas ar licencija verstis licencijuojama veikla, susijusia su ginklų ir šaudmenų apyvarta, ar ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko pažymėjimas (taikomas tik dėl leidimo laikyti ginklus);

36.7. fizinis ar juridinis asmuo akivaizdžiai neleidžia arba sudaro kliūtis kontroliuojančių institucijų darbuotojams atlikti patikrinimą;

36.8. fizinis ar juridinis asmuo laiku be svarbių priežasčių nepratęsia leidimo laikyti ginklus ir dėl to gavęs teritorinės policijos įstaigos įspėjimą per 10 darbo dienų nesikreipia dėl leidimo pratęsimo.“

1.36. Išdėstau 37 punktą taip:

37. Teritorinė policijos įstaiga, panaikinusi leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus, nedelsdama paima visus fizinio ar juridinio asmens ginklus, šaudmenis, ginklo pažymėjimus, leidimus nešiotis ginklus bei ginklų apskaitos dokumentus saugoti į teritorinę policijos įstaigą. Jei teritorinėje policijos įstaigoje nėra galimybių saugoti ginklų ir šaudmenų, ginklai ir šaudmenys gali būti saugomi fizinio ar juridinio asmens patalpose, kurios antspauduojamos teritorinės policijos įstaigos antspaudu. Ginklų paėmimas vykdomas pagal Vidaus reikalų ministerijos ir Finansų ministerijos nustatytą tvarką.“

1.37. Išdėstau 38 punktą taip:

38. Apie leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus panaikinimą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas informuojamas Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas). Sprendimas dėl leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus panaikinimo, taip pat dėl ginklų paėmimo įkeliamas į LVP.“

1.38. Išdėstau 47 punktą taip:

47. Fizinis ar juridinis asmuo, turintis leidimą laikyti ginklus ir pageidaujantis gauti leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus fiziniam asmeniui ar juridinio asmens ginklininkui (-ams) ar (ir) darbuotojui (-ams), tiesiogiai susijusiam (-iems) su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, nešiojimu, ar sporto organizacijos nariui (-iams), arba fizinis ar juridinis asmuo, turintis neterminuotą leidimą laikyti ir nešiotis ginklus ir pageidaujantis gauti neterminuotą leidimą nešiotis ginklus fiziniam asmeniui ar juridinio asmens ginklininkui (-ams) ar (ir) darbuotojui (-ams), tiesiogiai susijusiam (-iems) su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, nešiojimu, ar sporto organizacijos nariui (-iams), teritorinei policijos įstaigai, išdavusiai leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus, tiesiogiai ar per PEPS pateikia:

47.1. prašymą, kuriame nurodoma teritorinės policijos įstaigos išduoto leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus data ir numeris, fizinio asmens ar juridinio asmens darbuotojo, įgalioto pateikti dokumentus ir paimti leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus, vardas, pavardė, asmens kodas;

47.2. šių taisyklių 7.3, 7.4 ir 7.7 punktuose nurodytus fizinio asmens, ginklininko (-ų) ir darbuotojo (-ų) ar sporto organizacijos nario (-ių) dokumentus (taisyklių 7.7 punkte nurodytų dokumentų pateikti nereikalaujama, jeigu prašoma išduoti neterminuotą leidimą nešiotis ginklus);

47.3. pažymas, patvirtinančias, kad kiekvienas ginklininkas ar darbuotojas išlaikė egzaminą pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą arba kad jam kitų teisės aktų nustatyta tvarka yra suteikta apsaugos darbuotojo kvalifikacija (pateikiama, kai juridinis asmuo verčiasi asmens ir turto sauga). Egzamino laikyti nereikia asmenims, kurie yra įgiję apsaugos darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir išlaikę egzaminą pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Apsaugos darbuotojo mokymo programą (jeigu pateikiami tai patvirtinantys dokumentai), taip pat asmenims, kurie yra (buvo) specialaus statuso subjektų ar jiems pavaldžių įstaigų pareigūnai (jeigu pateikiama pažyma (raštas), patvirtinanti, kad bet kurioje iš šių institucijų jis turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, arba pažyma (raštas), patvirtinanti, kad asmuo specialaus statuso subjektų nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimo);

47.4. pažymas (raštus), patvirtinančias, kad fizinis asmuo, kiekvienas ginklininkas ar darbuotojas sporto organizacijos nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl ginklo sportui nešiojimo ir naudojimo (pateikiama, kai fizinis ar juridinis asmuo verčiasi veikla, susijusia su ginklų naudojimu sporto tikslais);

47.5. pažymas, patvirtinančias, kad fizinis asmuo, kiekvienas ginklininkas ar darbuotojas išlaikė egzaminą pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą ar pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą (dėl specialaus statuso subjektų pareigūnų, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, gali būti pateikiama specialaus statuso subjektų pažyma, kad pareigūnas tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, arba pažyma (raštas), patvirtinanti, kad asmuo specialaus statuso subjektų nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimo (priskyrimo)) (pateikiama, kai fizinis ar juridinis asmuo verčiasi kita veikla, išskyrus asmens ir turto saugą bei veiklą, susijusią su ginklų naudojimu sporto tikslais) (egzamino laikyti nereikia asmenims, kurie yra įgiję apsaugos darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir išlaikę egzaminą pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Apsaugos darbuotojo mokymo programą);

47.6. vieną fizinio asmens, kiekvieno juridinio asmens ginklininko, darbuotojo ar sporto organizacijos nario nuotrauką.“

1.39. Išdėstau 48 punktą taip:

48. Pareigūnas, gavęs dokumentus, padaro dokumentų originalų elektronines kopijas ir įkelia jas į LVP. Dokumentų originalus grąžina dokumentus pateikusiam asmeniui. Gautą prašymą pareigūnas užregistruoja LVP, atspausdina ir pateikia įgaliotam asmeniui pasirašyti. Teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo šių taisyklių 47 punkte išvardytų dokumentų pateikimo šių taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka atlieka patikrinimus ir fiziniam asmeniui, įgaliotam juridinio asmens darbuotojui išduoda leidimą (-us) nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus arba pateikia rašytinį motyvuotą sprendimą neišduoti leidimo (-ų).“

1.40. Išdėstau 49 punktą taip:

49. Leidimas nešiotis ginklus galioja 5 metus. Leidimas nešiotis ginklus suteikia teisę fiziniam asmeniui nešiotis fizinio ar juridinio asmens ginklus. Leidimo nešiotis ginklus numeris suteikiamas automatiniu būdu iš LVP.“

1.41. Išdėstau 50 punktą taip:

50. Sprendimai ir atsakymai asmenims dėl leidimo nešiotis ginklus ar neterminuoto leidimo nešiotis ginklus išdavimo registruojami LVP. Atsakymų kopijos (jei sprendimas neigiamas, – ir sprendimai) pridedamos prie asmenų prašymų ir įsegamos į fizinio ar juridinio asmens bylą.“

1.42. Išdėstau 51 punktą taip:

51. Ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų iki leidimo nešiotis ginklus galiojimo pabaigos fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis perregistruoti leidimą (-us) nešiotis ginklus juridinio asmens ginklininkui (-ams), darbuotojui (-ams) ar sporto organizacijos nariui (-iams), teritorinei policijos įstaigai tiesiogiai ar per PEPS pateikia šių taisyklių 47.1, 7.3, 7.4 ir 7.7 punktuose nurodytus dokumentus.“

1.43. Išdėstau 52 punktą taip:

52. Pareigūnas, gavęs dokumentus dėl leidimo nešiotis ginklus perregistravimo, padaro dokumentų originalų elektronines kopijas ir įkelia jas į LVP. Dokumentų originalus grąžina dokumentus pateikusiam asmeniui. Gautą prašymą pareigūnas užregistruoja LVP, atspausdina ir pateikia įgaliotam asmeniui pasirašyti. Teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 30 darbo dienų nuo šių taisyklių 51 punkte išvardytų dokumentų pateikimo taisyklių 12 punkte nustatyta tvarka atlieka patikrinimus ir fiziniam asmeniui ar įgaliotam juridinio asmens darbuotojui išduoda perregistruotą (-us) leidimą (-us) nešiotis ginklus arba pateikia rašytinį motyvuotą sprendimą neperregistruoti leidimo (-ų) nešiotis ginklus. Sprendimai ir atsakymai asmenims dėl leidimo nešiotis ginklus perregistravimo registruojami LVP. Atsakymų kopijos (jei sprendimas neigiamas, – ir sprendimai) pridedamos prie asmenų prašymų ir įsegamos į fizinio ar juridinio asmens bylą.“

1.44. Išdėstau 55 punktą taip:

55. Teritorinė policijos įstaiga, panaikinusi leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus fiziniam asmeniui, juridinio asmens darbuotojui, apie tai nedelsdama informuoja fizinį ar juridinį asmenį. Fizinis ar juridinis asmuo panaikintą leidimą nešiotis ginklus ar neterminuotą leidimą nešiotis ginklus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas grąžina teritorinei policijos įstaigai.“

1.45. Išdėstau 56 punktą taip:

56. Jeigu fizinis asmuo ar juridinio asmens darbuotojas, turintis leidimą nešiotis ginklus, įstatymų nustatyta tvarka yra įtariamas ar kaltinamas padaręs tyčinę nusikalstamą veiką, ar jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, teritorinė policijos įstaiga leidimą nešiotis ginklus, neterminuotą leidimą nešiotis ginklus paima motyvuotu sprendimu ir saugo tol, kol bus nutrauktas ikiteisminis tyrimas ar įstatymų nustatyta tvarka asmeniui bus panaikinta kardomoji priemonė.“

1.46. Išdėstau 57 punktą taip:

57. Fizinis ar juridinis asmuo, kuris ginklus naudos (-oja) profesinei veiklai, sportui, medžioklei, mokymui, moksliniams tyrimams, kolekcijoms sudaryti, versis (-čiasi) tirų, šaudyklų eksploatavimu, ginklų nuoma ar kita įstatymų nustatyta veikla, kuriai reikalingi ginklai, turintis teritorinės policijos įstaigos išduotą galiojantį leidimą laikyti ginklus, B, C kategorijos (įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktai) ginklus ir šaudmenis įsigyja Ginklų fonde arba įmonėse, turinčiose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą sutikimą ar licenciją gaminti, importuoti ar prekiauti ginklais, pateikęs leidimą laikyti ginklus ir ginklininko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, taip pat ginklo pažymėjimą, jei įsigyja šaudmenų.“

1.47. Išdėstau 58 punktą taip:

58. Ginklų fondas ar fizinis ar juridinis asmuo, besiverčiantis ginklų importu, eksportu, pardavimu, ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla, pardavęs asmeniui B ar C kategorijos (įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktai) ginklą, per PEPS pateikia informaciją teritorinei policijos įstaigai apie asmeniui parduotą ginklą ir naudodamasis PEPS išduoda asmeniui ginklo pažymėjimą. Ginklo pažymėjime nurodomas asmens vardas, pavardė, asmens kodas, ginklo rūšis, markė, modelis, šovinio tipas, ginklo identifikacinis numeris, ginklo pažymėjimo išdavimo data, ginklo pažymėjimą išdavęs asmuo ir išdavimo data. Ginklo pažymėjimą pasirašo Ginklų fondo ar prekybininko ginklais administracijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Pardavus ginklą iš PEPS atspausdinamas ginklo perdavimo priėmimo aktas, kurį pasirašo Ginklų fondo ar prekybininko ginklais administracijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo ir pirkėjas. Aktas segamas į bendrą juridinio asmens realizuotų ginklų bylą.“

1.48. Išdėstau 59 punktą taip:

59. Fiziniai ir juridiniai asmenys, turintys neterminuotą leidimą laikyti ginklus, C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 dalyse, šaudmenis jiems įsigyja Ginklų fonde arba įmonėse, turinčiose Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą sutikimą ar licenciją gaminti, importuoti ar prekiauti ginklais, pateikdami neterminuotą leidimą laikyti ginklus.“

1.49. Išdėstau 60 punktą taip:

60. Ginklų fondas arba įmonės, turinčios Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą sutikimą ar licenciją gaminti, importuoti ar prekiauti ginklais, naudodamosi PEPS, prieš parduodamos ginklą ar šaudmenis patikrina, ar asmuo turi teisę įsigyti ginklų ir šaudmenų.“

1.50. Išdėstau 61 punktą taip:

61. Fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie verčiasi ginklų ir šaudmenų importu, eksportu, prekyba, gamyba, ginklus ir šaudmenis, taip pat jų dalis, o fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie verčiasi ginklų taisymu ar ginklų ir šaudmenų perdirbimu, ginklų ir šaudmenų dalis įsigyja pateikę leidimą laikyti ginklus. Perkamų ir parduodamų ginklų duomenys apskaitomi PEPS.“

1.51. Išdėstau 62 punktą taip:

62. Fizinis ar juridinis asmuo, kuris ginklus naudos (-oja) profesinei veiklai, sportui, medžioklei, mokymui, kolekcijoms sudaryti, moksliniams tyrimams, versis (-čiasi) tirų, šaudyklų eksploatavimu ar ginklų nuoma ar kita įstatymų nustatyta veikla, kuriai reikalingi ginklai, įsigijęs užsienio valstybėje B kategorijos ginklų ar C kategorijos ginklų, nurodytų Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose, privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas juos užregistruoti teritorinėje policijos įstaigoje. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis užregistruoti ginklus teritorinėje policijos įstaigoje, jai pateikia:

62.1. galiojantį leidimą laikyti ginklus;

62.2. dokumentus, patvirtinančius ginklo įsigijimą ir įvežimą į Lietuvos Respubliką, ir (ar) dokumentus, patvirtinančius, kad ginklas užsienio valstybėje įsigytas teisėtai;

62.3. ginklą;

62.4. duomenis apie ginklo išbandymą (identifikavimą), jeigu įsigytas trumpasis šaunamasis ginklas. Pareigūnas gautus duomenis patikrina LVP;

62.5. ginklo taisymo (perdirbimo) aktą, jei registruojami imitaciniai ginklai.“

1.52. Išdėstau 63 punktą taip:

63. Teritorinė policijos įstaiga, nustatyta tvarka priėmusi šių taisyklių 62 punkte nurodytus dokumentus, tą pačią dieną prašymą registruoja LVP, taip pat ne vėliau kaip per 5 darbo dienas fizinio ar juridinio asmens ginklą užregistruoja LVP ir išduoda ginklo pažymėjimą. Ginklo pažymėjimą pasirašo teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo. Ginklo pažymėjimo galiojimo laikas neterminuotas. Juridinio asmens prašymu teritorinė policijos įstaiga vietoj prarasto ar susidėvėjusio ginklo pažymėjimo išduoda kitą ginklo pažymėjimą. Ginklo pažymėjimai apskaitomi LVP. Ginklo pažymėjimai automatiškai eilės tvarka numeruojami LVP.“

1.53. Išdėstau 64 punktą taip:

64. Fiziniams ir juridiniams asmenims, besiverčiantiems ginklų importu, eksportu, pardavimu, ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla, taisyklių 63 punkto reikalavimai netaikomi. Šie asmenys, Lietuvoje ar užsienio valstybėse įsigiję B kategorijos ginklų ar C kategorijos ginklų, nurodytų Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose, privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas per PEPS pateikti informaciją apie Lietuvoje ar užsienyje įsigytus ginklus teritorinei policijos įstaigai. Teritorinė policijos įstaiga, iš šių asmenų gavusi informaciją apie įsigytus ginklus, privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas ginklus užregistruoti LVP.“

1.54. Išdėstau 65 punktą taip:

65. Teritorinė policijos įstaiga, iš Ginklų fondo arba fizinio ar juridinio asmens, besiverčiančio ginklų importu, eksportu, pardavimu, ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla, gavusi informaciją apie asmeniui parduotą B ar C kategorijos (įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktai) ginklą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas užregistruoja jį LVP.“

1.55. Išdėstau 66 punktą taip:

66. Fizinio ir juridinio asmens, kuris ginklus naudos (-oja) profesinei veiklai, sportui, medžioklei, mokymui, moksliniams tyrimams, kolekcijoms sudaryti, versis (-čiasi) tirų, šaudyklų eksploatavimu ar ginklų nuoma ar kita įstatymų nustatyta veikla, kuriai reikalingi ginklai, įsigytus C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose, teritorinės policijos įstaigos registruoja po to, kai gauna informaciją iš subjektų, turinčių teisę prekiauti šiais ginklais, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo. Tuo atveju, jeigu paminėtas fizinis ar juridinis asmuo C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose, įsigyja užsienio valstybėje, jis privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo ginklų įvežimo į Lietuvos Respubliką pateikti prašymą kartu su ginklais ir įsigijimo dokumentais teritorinei policijos įstaigai, kuri ne vėliau kaip per 5 darbo dienas užregistruoja ginklus.“

1.56. Išdėstau 67 punktą taip:

67. Fizinis ar juridinis asmuo turimus ginklus gali realizuoti per Ginklų fondą ar kitus juridinius asmenis, turinčius teisę prekiauti tos rūšies ginklais, pateikęs leidimą laikyti ginklus ir ginklo pažymėjimą ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus.“

1.57. Išdėstau 68 punktą taip:

68. Fizinis ar juridinis asmuo, pateikęs motyvuotą prašymą ir gavęs teritorinės policijos įstaigos leidimą perdirbti ginklus, gali perdirbti (pakeisti ginklo kokybines charakteristikas) savo turimus ginklus į kitokius arba į visiškai netinkamus naudoti. Leidimą perdirbti ginklą teritorinė policijos įstaiga išduoda per 10 darbo dienų nuo prašymo užregistravimo dienos. Ginklus gali perdirbti tik juridiniai asmenys, turintys teisę verstis ginklų perdirbimu.“

1.58. Išdėstau 69 punktą taip:

69. Juridinį asmenį reorganizavus, juridinis asmuo gali tiesiogiai perduoti ginklus juridinio asmens teisių ir pareigų perėmėjui, kai jis šių taisyklių nustatyta tvarka gauna leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus. Šiuo atveju turi būti teritorinės policijos įstaigos sutikimas. Apie ginklų perėmimą juridinis asmuo per PEPS informuoja teritorinę policijos įstaigą. Teritorinė policijos įstaiga, įregistravusi ginklus juridinio asmens teisių ir pareigų perėmėjui, nustatyta tvarka išduoda leidimą laikyti ginklus ir naujus ginklų pažymėjimus ar išduoda naują neterminuotą leidimą laikyti ginklus.“

1.59. Išdėstau 70.5 punktą taip:

70.5. asmeniui panaikintas leidimas laikyti ginklus ar neterminuotas leidimas laikyti ginklus;“.

1.60. Išdėstau 71 punktą taip:

71. Ginklo išregistravimo pagrindas šių taisyklių 70.1 punkte nurodytu atveju yra fizinio ar juridinio asmens, prekiaujančio ginklais, per PEPS pateikta informacija apie ginklo pardavimą, fizinio ar juridinio asmens pateiktas perdavimo aktas, dovanojimo sutartis ar dokumentai, patvirtinantys, kad ginklas yra perduotas sunaikinti. Juridinis asmuo, prekiaujantis ginklais, informaciją per PEPS teritorinei policijos įstaigai turi pateikti ginklo pardavimo dieną.“

1.61. Išdėstau 77 punktą taip:

77. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis naudotis PEPS, teritorinei policijos įstaigai turi pateikti prašymą naudotis PEPS jo įgaliotam (-iems) asmeniui (-ims). Prašyme turi būti nurodyta fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono ir fakso numeriai, elektroninio pašto adresas arba juridinio asmens teisinė forma, pavadinimas, kodas, adresas, telefono ir fakso numeriai, elektroninio pašto adresas ir įgalioto (-ų) asmens (-ų), kuriam (-iems) leidžiama tvarkyti įmonės darbuotojų, kurie gali įmonės vardu per PEPS pateikti ginklų duomenis policijos įstaigoms, vardas (-ai), pavardė (-ės), asmens kodas (-ai), adresas (-ai), telefono ir fakso numeriai, elektroninio pašto adresas (-ai). Teritorinė policijos įstaiga, gavusi prašymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas fizinio ar juridinio asmens įgaliotą (-us) asmenį (-is) įrašo į LVP ir apie tai informuoja fizinį ar juridinį asmenį.“

1.62. Išdėstau 82 punktą taip:

82. Jeigu paaiškėja, kad fizinis asmuo, juridinį asmenį kontroliuojantis asmuo, administracijos vadovas, ginklininkas ar darbuotojas, kurio darbas tiesiogiai susijęs su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu ar nešiojimu, nėra nepriekaištingos reputacijos asmuo arba serga kai kuriomis ligomis ar turi fizinių trūkumų, įrašytų į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą ligų ir fizinių trūkumų sąrašą, dėl kurių asmuo negali įsigyti ir turėti ginklo (netaikoma kontroliuojančiam asmeniu ir administracijos vadovui, taip pat asmenims, kurie turi neterminuotus leidimus laikyti ginklus), arba yra įrašytas į sveikatos priežiūros įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar yra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (netaikoma kontroliuojančiam asmeniu ir administracijos vadovui), fizinis ar juridinis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas privalo teritorinei policijos įstaigai pateikti apie tai informaciją. Teritorinė policijos įstaiga ne vėliau kaip per 10 darbo dienų informuoja fizinį ar juridinį asmenį, ar dėl šių priežasčių leidžia fiziniam asmeniui ar juridiniam asmeniui, jo ginklininkui ar darbuotojui tęsti veiklą, arba įpareigoja fizinį ar juridinį asmenį per 10 darbo dienų pašalinti priežastis, dėl kurių fizinis ar juridinis asmuo negali vykdyti veiklos.“

1.63. Išdėstau 83 punktą taip:

83. Teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu fizinis asmuo, turintis leidimą laikyti ginklus ar leidimą nešiotis ginklus, arba juridinio asmens ginklininkas ar darbuotojas (turintis leidimą nešiotis ginklus), kurio darbas tiesiogiai susijęs su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu ar nešiojimu, kilus pagrįstam įtarimui, gali būti įpareigotas pasitikrinti sveikatą ir per vieną mėnesį pristatyti medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a). Teritorinės policijos įstaigos sprendime nurodomi motyvai, dėl kokių priežasčių fizinis asmuo, juridinio asmens ginklininkas ar darbuotojas įpareigojamas pasitikrinti sveikatą. Sprendimas įkeliamas į LVP.“

1.64. Išdėstau 85 punktą taip:

85. Teritorinės policijos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimu fizinis asmuo, turintis leidimą laikyti ginklus ar leidimą nešiotis ginklus, arba juridinio asmens ginklininkas ar darbuotojas (turintis leidimą nešiotis ginklus), kurio darbas tiesiogiai susijęs su ginklų nešiojimu, kilus pagrįstam įtarimui, gali būti įpareigotas baigti kursus ir perlaikyti egzaminą pagal Asmens ir turto saugotojų pirminio parengimo programą arba pagal Šaunamojo ginklo savigynai įsigijimo, laikymo, nešiojimosi ir naudojimo programą ir per du mėnesius pristatyti tai patvirtinančią pažymą. Teritorinės policijos įstaigos sprendime nurodomi motyvai, dėl kokių priežasčių fizinis asmuo, juridinio asmens ginklininkas ar darbuotojas įpareigojamas perlaikyti egzaminą. Sprendimas įkeliamas į LVP.“

1.65. Išdėstau 87 punktą taip:

87. Nešiotis fizinio ar juridinio asmens, kuris ginklus naudoja profesinei veiklai, B kategorijos ginklus ir C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose, gali fizinis asmuo, juridinio asmens darbuotojai, turintys su savimi leidimą nešiotis ginklus ir ginklo pažymėjimą. Gabenti fizinių ir juridinių asmenų, kurie verčiasi ginklų, šaudmenų, jų dalių ir ginklų priedėlių gamyba, taisymu, perdirbimu, importu, eksportu, prekyba, taip pat fizinių ir juridinių asmenų, kurie ginklus naudoja sportui, medžioklei, medžioklės ūkių veiklai, mokymui, moksliniams tyrimams, kolekcijoms sudaryti ir kitai įstatymų nustatytai veiklai, kuriai reikalingi ginklai, B kategorijos ginklus ir C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose, gali fiziniai asmenys, turintys su savimi leidimą nešiotis ginklus ir ginklo pažymėjimą.“

1.66. Išdėstau 88 punktą taip:

88. Gabenti juridinio asmens, kuris ginklus naudoja medžioklei, mokymui, moksliniams tyrimams ar juos nuomoja, B kategorijos ginklus ir C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose, gali teritorinės policijos įstaigos nustatyta tvarka patikrinti juridinio asmens darbuotojai, tiesiogiai susiję su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, turintys su savimi leidimą laikyti ginklus ir ginklo pažymėjimą. Gabenti juridinio asmens, kuris verčiasi ginklų nuoma, išsinuomotus B kategorijos ginklus ir C kategorijos ginklus, nurodytus Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose, gali asmenys, turintys su savimi leidimą laikyti (nešiotis) tos rūšies ginklus ir ginklo pažymėjimą. Iki ginklų įregistravimo teritorinėje policijos įstaigoje dienos ginklai gabenami su leidimu įsigyti ginklus.“

1.67. Išdėstau 90 punktą taip:

90. Gabenti fizinio ar juridinio asmens, gaminančio, taisančio (perdirbančio), importuojančio, eksportuojančio ginklus ar prekiaujančio jais, ginklus gali teritorinės policijos įstaigos nustatyta tvarka patikrinti juridinio asmens darbuotojai, tiesiogiai susiję su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, realizavimu, gabenimu, turintys su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, taip pat fizinio ar juridinio asmens leidimą laikyti ginklus ir leidimą nešiotis fizinio ar juridinio asmens ginklus arba neterminuotą leidimą laikyti ginklus ir neterminuotą leidimą nešiotis ginklus.“

1.68. Išdėstau 96 punktą taip:

96. Fizinio ar juridinio asmens, taisančio ginklus, perdirbančio ginklus ar šaudmenis, atsakingas darbuotojas turi iš asmens, pageidaujančio taisyti ginklą, pareikalauti teritorinės policijos įstaigos leidimo laikyti (nešiotis) ginklus, leidimo laikyti ginklus ar neterminuoto leidimo laikyti ginklus. Atsakingas darbuotojas, padaręs dokumento originalo kopiją ir ją patvirtinęs savo parašu, leidimą laikyti (nešiotis) ginklus, leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus grąžina asmeniui. Iš asmens, pageidaujančio perdirbti ginklą, atsakingas darbuotojas papildomai pareikalauja teritorinės policijos įstaigos leidimo perdirbti ginklus. Viena leidimo perdirbti ginklus dalis paimama ir saugoma įmonėje, taisančioje (perdirbančioje) ginklus.“

1.69. Išdėstau 102 punktą taip:

102. Fiziniai ir juridiniai asmenys, besiverčiantys ginklų, jų šaudmenų, jų dalių ir ginklų priedėlių importu, eksportu, pardavimu, ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla, apie visus įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti B, C kategorijų ginklus ir jų pagrindines dalis, privalo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas per PEPS informuoti teritorinę policijos įstaigą, išdavusią leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus. Fizinis ar juridinis asmuo, pateikęs informaciją apie įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti B, C kategorijų ginklus ir jų pagrindines dalis, privalo iš PEPS atspausdinti ginklų priėmimo aktą ir įsegti jį į bendrą juridinio asmens išsigytų ginklų bylą. Jeigu pagal vieną įsigijimo (įvežimo) dokumentą įsigytas (įvežtas) ne vienas ginklas ar jo dalis, spausdinamas vienas ginklų priėmimo aktas su visų priimtų ginklų ar jų dalių duomenimis. Asmeniui, iš kurio priimtas ginklas parduoti komiso pagrindais, išduodama akto kopija.

Fiziniai ir juridiniai asmenys, besiverčiantys ginklų, jų šaudmenų, jų dalių ir ginklų priedėlių importu, eksportu, pardavimu, ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla, visus įsigytus (įvežtus) ar komiso pagrindais iš asmenų priimtus parduoti ginklų priedėlius privalo įrašyti į ginklų įsigijimo (įvežimo) ir realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnalą (14 priedas). Kiekvienas ginklo priedėlis turi būti įrašomas atskiroje eilutėje. Jeigu pagal vieną įsigijimo (įvežimo) dokumentą įsigytas (įvežtas) ne vienas ginklo priedėlis, žurnalo 3 ir 4 skiltis galima užpildyti vieną kartą, toliau rašant pakartojimo ženklą. Įsigijęs ar priėmęs ginklo priedėlius fizinis ar juridinis asmuo papildomai privalo skiltyje „Leidimo importuoti ginklus data ir numeris“ įrašyti leidimo laikyti (nešiotis) ginklus, leidimo laikyti, leidimo parduoti ginklus, neterminuoto leidimo laikyti (nešiotis) ginklus arba neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo datą ir numerį.“

1.70. Išdėstau 103 punktą taip:

103. Fizinis ar juridinis asmuo apie kiekvieną realizuotą (išvežtą) B, C kategorijos šaunamąjį ginklą ar jo pagrindinę dalį privalo tą pačią dieną per PEPS informuoti teritorinę policijos įstaigą, išdavusią leidimą laikyti ginklus ar neterminuotą leidimą laikyti ginklus. Fizinis ar juridinis asmuo, pateikęs informaciją apie realizuotus (išvežtus) B, C kategorijų ginklus ir jų pagrindines dalis, privalo iš PEPS atspausdinti ginklų perdavimo aktą ir įsegti jį į bendrą juridinio asmens realizuotų ginklų bylą. Jeigu pagal vieną realizavimo dokumentą realizuotas ne vienas ginklas ar jo dalis, spausdinamas vienas ginklų perdavimo aktas su visais realizuotų ginklų ar jų dalių duomenimis. Jeigu ginklą, kuris buvo priimtas parduoti komiso pagrindais, asmuo, iš kurio jis buvo priimtas parduoti, atsiima, fizinis ar juridinis asmuo tą pačią dieną apie tai per PEPS informuoja teritorinę policijos įstaigą, išdavusią asmeniui leidimą bei iš PEPS atspausdina ginklų perdavimo aktą, kurį įsega į bendrą juridinio asmens realizuotų ginklų bylą.

Fizinis ar juridinis asmuo, realizavęs (išvežęs) ginklo priedėlį, ginklų įsigijimo (įvežimo) ir realizavimo (išvežimo) apskaitos žurnalo (14 priedas) skiltyje „Realizavimas (išvežimas)“ turi padaryti įrašą apie kiekvieną realizuotą (išvežtą) ginklo priedėlį. Skiltis „Kam realizuota (išvežta) (valstybė, juridinio asmens pavadinimas <..>)“ pildoma tuo atveju, jeigu ginklo priedėlį įsigyja juridinis asmuo. Jeigu skiltis nepildoma, joje dedamas horizontalus brūkšnys. Į skiltį „Kam realizuota (išvežta) (fizinio asmens vardas <..>)“ įrašomi fizinio asmens, įsigijusio ginklo priedėlį, ar juridinio asmens įgalioto asmens duomenys. Fizinis asmuo ar juridinio asmens įgaliotas asmuo, įsigijęs ginklo priedėlį, privalo pasirašyti skiltyje „Asmens, įsigijusio ginklą, parašas“.“

1.71. Išdėstau 113 punktą taip:

113. Kartu su ginklais ir šaudmenimis asmeniui turi būti išduodamas ir ginklo pažymėjimas, kurį asmuo turi nešiotis su savimi (išskyrus atvejus, kai išnuomojamas C kategorijos Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose nurodytas ginklas).“

1.72. Išdėstau 122 punktą taip:

122. Už leidimų laikyti ginklus, neterminuotų leidimų laikyti ginklus išdavimą, papildymą įrašais, patikslinimą, perregistravimą, leidimų nešiotis ginklus, neterminuotų leidimų nešiotis ginklus išdavimą, perregistravimą, leidimų įsigyti ginklus, leidimų perdirbti ginklus, ginklo pažymėjimų išdavimą imama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio rinkliava.“

2. Pavedu Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Viešosios policijos valdybai kontroliuoti įsakymo vykdymą.

3. Nustatau, kad:

3.1. policijos įstaigų iki 2013 m. rugsėjo 30 d. fiziniams ir juridiniams asmenims išduoti leidimai laikyti ginklus bei leidimai nešiotis ginklus galioja iki juose nurodytos galiojimo datos, taip pat galioja policijos įstaigų iki 2013 m. rugsėjo 30 d. fiziniams ir juridiniams asmenims išduoti neterminuoti leidimai įsigyti ir laikyti ginklus bei neterminuoti leidimai nešiotis ginklus;

3.2. šis įsakymas įsigalioja 2013 m. rugsėjo 30 d.

 

Policijos generalinis komisaras                                  Saulius Skvernelis