LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LAIKINOJO PREKIŲ IŠVEŽIMO IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS TVARKOS PATVIRTINIMO
2001 m. birželio 14 d. Nr. 720
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos muitinės kodeksu (Žin., 1996, Nr. 52-1239), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
2. Nustatyti, kad:
2.1. laikinai išvežtoms prekėms, kurioms įforminta laikinojo prekių išvežimo procedūra iki šio nutarimo įsigaliojimo dienos, taikoma tuo metu galiojusi laikinojo prekių išvežimo tvarka;
Patvirtinta
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2001 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 720
LAIKINOJO PREKIŲ IŠVEŽIMO IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS TVARKA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Ši tvarka reglamentuoja prekių (įskaitant transporto priemones) išvežimą iš Lietuvos Respublikos muitų teritorijos (toliau vadinama – muitų teritorija), numatant šias prekes reimportuoti neperdirbtas ir nepakeistas (išskyrus normalų jų nusidėvėjimą dėl įprastinio naudojimo).
2. Ši tvarka netaikoma iš muitų teritorijos laikinai išvežamai Lietuvos kariuomenės vienetų (ir jiems priskirtų karinėse pajėgose dirbančių civilių darbuotojų), vykstančių už muitų teritorijos dalyvauti tarptautinėse operacijose ar pratybose, kituose tarptautiniuose karinio bendradarbiavimo renginiuose ar vykdyti pasirengimo tokioms pratyboms bei renginiams užduotis, ginkluotei, amunicijai, karinei įrangai ir kitiems kroviniams. Šių prekių išvežimą iš muitų teritorijos ir įvežimą į ją reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. birželio 15 d. nutarimu Nr. 716 „Dėl Specialiosios sienos perėjimo tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 56-1564) patvirtinta Specialioji sienos perėjimo tvarka.
3. Šioje tvarkoje vartojamos sąvokos:
laikinasis išvežimas – Lietuvos prekių išvežimas iš muitų teritorijos, numatant šias prekes reimportuoti neperdirbtas ir nepakeistas (išskyrus normalų jų nusidėvėjimą dėl įprastinio naudojimo);
laikinai išvežamos (išvežtos) prekės – Lietuvos prekės, išvežamos (išvežtos) iš muitų teritorijos taikant laikinojo išvežimo procedūrą;
prašymas – pagal šios tvarkos nuostatas muitinei teikiamas prašymas leisti taikyti laikinojo išvežimo procedūrą;
leidimas – pagal šios tvarkos nuostatas suteikiamas muitinės leidimas taikyti laikinojo išvežimo procedūrą;
procedūros vykdytojas – asmuo, kuriam suteiktas leidimas ir kuris yra atsakingas muitinei už laikinai išvežamoms prekėms taikomos laikinojo išvežimo procedūros reikalavimų įvykdymą;
laikinojo išvežimo laikotarpis – laikotarpis, per kurį laikinai išvežamos (išvežtos) prekės turi būti reimportuotos į muitų teritoriją;
asmens duomenys – fizinio asmens vardas, pavardė ir gyvenamosios vietos (vietos, kur jis nuolat ar daugiausia gyvena) adresas; juridinio asmens pavadinimas ir buveinės adresas;
išvežimo muitinės įstaiga – muitinės įstaiga, per kurią laikinai išvežamos prekės išvežamos iš muitų teritorijos;
įvežimo muitinės įstaiga – muitinė įstaiga, per kurią laikinai išvežtos prekės reimportuojamos į muitų teritoriją.
4. Kitos šioje tvarkoje vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos muitinės kodekse (Žin., 1996, Nr. 52-1239).
5. Iš muitų teritorijos išvežamoms Lietuvos prekėms gali būti taikoma laikinojo išvežimo procedūra, jeigu:
5.2. išvežama Lietuvos prekė ne muitų teritorijoje nebus išleista laisvai cirkuliuoti, perdirbta ar pakeista;
5.3. išvežtą Lietuvos prekę reimportuojant bus galima identifikuoti. Muitinė gali leisti taikyti laikinojo išvežimo procedūrą ir tuo atveju, kai laikinai išvežtų prekių identifikuoti neįmanoma, jeigu netaikant identifikavimo priemonių nesusidarys sąlygų pažeisti šios muitinės procedūros atlikimo tvarką.
6. Vykdant laikinai išvežamų prekių išvežimą iš muitų teritorijos, taikomi už išvežamas prekes nustatyti eksporto muitai ir mokesčiai, taip pat Lietuvos prekių išvežimui iš muitų teritorijos nustatyti ekonominiai draudimai ir apribojimai. Tais atvejais, kai buvo laikomasi šioje tvarkoje nustatytų reikalavimų, išleidus laisvai cirkuliuoti reimportuotas laikinai išvežtas prekes, už jas sumokėti eksporto muitai ir mokesčiai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka grąžinami arba atsisakoma juos išieškoti.
7. Pagal šią tvarką laikinai išvežtas prekes reimportuojant į muitų teritoriją, šioms prekėms netaikomi ekonominiai draudimai ir apribojimai, nustatyti prekių įvežimui į muitų teritoriją. Tais atvejais, kai buvo laikomasi šioje tvarkoje nustatytų reikalavimų, išleidžiant laisvai cirkuliuoti reimportuotas laikinai išvežtas prekes, jos neapmokestinamos importo muitais ir mokesčiais.
II. Leidimo taikyti laikinojo išvežimo procedūrą suteikimas
9. Leidimas gali būti suteiktas tik tada, kai tenkinamos šios tvarkos 5 punkte nustatytos laikinojo išvežimo procedūros taikymo sąlygos.
Bendra leidimo suteikimo tvarka
10. Asmuo, pageidaujantis taikyti laikinojo išvežimo procedūrą (būsimas procedūros vykdytojas), teritorinei muitinei, kurios veiklos zonoje yra jo buveinė (nuolatinė gyvenamoji vieta), turi pateikti prašymą išduoti leidimą taikyti laikinojo išvežimo procedūrą. Prašymas turi būti parengtas pagal šios tvarkos 1 priede nustatytą formą.
11. Kartu su prašymu turi būti pateikti dokumentai (ar jų kopijos) ir kiti įrodymai, būtini šiam prašymui įvertinti.
12. Muitinė gali pareikalauti, kad prašymą pateikęs asmuo pateiktų papildomos informacijos greta tos, kuri pateikta prašyme ir kartu su juo, jeigu nustato, kad pateiktos informacijos nepakanka.
13. Leidimas taikyti laikinojo išvežimo procedūrą išduodamas arba raštu pranešama pateikusiam prašymą asmeniui apie atsisakymą suteikti leidimą, nurodant atsisakymo motyvus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo ir visų būtinų dokumentų pateikimo muitinei dienos.
14. Leidimas taikyti laikinojo išvežimo procedūrą parengiamas pagal šios tvarkos 2 priede nustatytą formą.
15. Leidimas įsigalioja nuo jo išdavimo dienos. Leidimo galiojimo terminą (terminą, per kurį nurodytos leidime prekės turi būti pateiktos laikinojo išvežimo procedūrai įforminti) nustato muitinė, atsižvelgdama į prašymo pateikėjo nurodytą laikotarpį, per kurį planuojama išvežti prekes. Leidimo galiojimo terminas negali būti ilgesnis už leidime nustatytą laikinojo išvežimo laikotarpį.
17. Jeigu leidimas išduotas, prašymas kartu su jo priedais ir išduotas leidimas turi būti saugomi muitinėje ne trumpiau kaip 3 metus nuo kalendorinių metų, kuriais baigiasi leidimo galiojimo terminas, pabaigos.
Supaprastinta leidimo suteikimo tvarka
19. Kai prekių išvežimo, taikant laikinojo išvežimo procedūrą, įforminimui netaikomos išvežamų prekių deklaravimo supaprastintos procedūros, nustatytos Lietuvos Respublikos muitinės kodekso 75 straipsnyje, laikinai išvežamų prekių muitinės deklaracijos, kurioje nurodyta, kad taikoma laikinojo išvežimo procedūra, pateikimas muitinei laikomas tapačiu prašymo pateikimui. Šiuo atveju pateiktos muitinės deklaracijos priėmimas muitinėje laikomas tapačiu leidimo suteikimui.
20. Norint taikyti laikinojo išvežimo procedūrą, muitinės deklaracijoje, pateikiamoje pagal šios tvarkos 19 punktą, ar kartu su ja pateikiamame dokumente turi būti nurodyta:
21. Šios tvarkos 3 priede pateiktas prekių, kurios gali būti laikinai išvežamos iš muitų teritorijos pateikiant apyrašą, sąrašas. Jame nurodytas prekes nustatytais atvejais leidžiama laikinai išvežti be rašytinės muitinės deklaracijos. Šiais atvejais muitinei turi būti pateiktas išvežamų prekių apyrašas, kurio pateikimas muitinei laikomas tapačiu prašymo pateikimui. Išvežamų prekių apyraše turi būti nurodyta:
22. Procedūros vykdytojo pasirašytas laikinai išvežamų prekių apyrašas muitinei pateikiamas 2 egzemplioriais. Vienas egzempliorius patvirtinamas muitinės ir atiduodamas procedūros vykdytojui, kitas saugomas muitinėje. Pateikto apyrašo muitinės patvirtinimas yra tapatus leidimo suteikimui.
23. Gyvulių, išvežamų perginti iš vienų ganyklų į kitas arba ganyti, naudoti juos ūkio darbams arba kaip transporto priemones, taip pat jiems skirtos įrangos laikinojo išvežimo apyrašas gali galioti visiems šių prekių išvežimo iš muitų teritorijos per vienerius metus atvejams. Apyrašas muitinei turi būti pateikiamas kasmet prieš pirmą laikinąjį šių prekių išvežimą.
24. Laikinojo išvežimo procedūra gali būti vykdoma naudojant ATA knygelę, išskyrus Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, įstatymų ar kitų teisės aktų nustatytas išimtis. ATA knygelės pateikimas muitinei, siekiant taikyti laikinojo išvežimo procedūrą, yra tapatus prašymo pateikimui. ATA knygelės priėmimas muitinėje (muitinės liudijimo, kad ATA knygelė priimta, įrašymas į ATA knygelę) yra tapatus leidimo suteikimui.
25. Keleivių, kurie yra nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, asmeninio naudojimo daiktų ir sporto inventoriaus, taip pat transporto priemonių, įregistruotų muitų teritorijoje, laikinojo išvežimo atvejais leidžiama taikyti laikinojo išvežimo procedūrą be rašytinio prašymo ar kito dokumento pateikimo muitinei ir rašytinio muitinės leidimo, išskyrus Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytas išimtis. Šiuo atveju laikinai išvežamų prekių deklaravimas veiksmu Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių prekių deklaravimą muitinėje, nustatyta tvarka laikomas tapačiu prašymo pateikimui, o tokio deklaravimo priėmimas muitinėje – tapačiu leidimo suteikimui.
III. Laikinojo išvežimo laikotarpis
26. Suteikdama leidimą, muitinė nustato laikinojo išvežimo laikotarpį. Laikinojo išvežimo laikotarpis nustatomas atsižvelgiant į laikinai išvežamų prekių laikymui arba naudojimui reikalingą laiko trukmę, tačiau negali viršyti 24 mėnesių nuo laikinojo išvežimo procedūros įforminimo dienos.
27. Susidarius ypatingoms aplinkybėms, leidimą išdavusi teritorinė muitinė arba, kai leidimas suteiktas pagal šios tvarkos 19, 21, 24 ar 25 punktus, teritorinė muitinė, kurios veiklos zonoje yra išvežimo muitinės įstaiga, turi teisę procedūros vykdytojo prašymu pratęsti laikinojo išvežimo laikotarpį. Laikinojo išvežimo laikotarpis gali būti pratęstas ne daugiau kaip 12 mėnesių nuo nustatyto laikinojo išvežimo laikotarpio pabaigos. Ypatingomis aplinkybėmis suprantamas kiekvienas ne dėl procedūros vykdytojo kaltės įvykęs įvykis, dėl kurio laikinai išvežtos prekės turi būti laikomos arba naudojamos ne muitų teritorijoje ilgesnį laikotarpį, kad būtų pasiektas šių prekių laikinojo išvežimo tikslas.
IV. Prekių išvežimas, taikant laikinojo išvežimo procedūrą
29. Muitinės deklaracija, dėl prekių išvežimo taikant laikinojo išvežimo procedūrą, pateikiama leidime nurodytai išvežimo muitinės įstaigai, išskyrus laikinojo išvežimo atvejus, kai taikomi šios tvarkos 19, 21, 24 ir 25 punktai.
30. Kai taikomi šios tvarkos 19, 21 ir 24 punktai, muitinės deklaracija arba išvežamų prekių apyrašas, arba ATA knygelė turi būti pateikiami bet kuriai išvežimo muitinės įstaigai, turinčiai teisę įforminti laikinojo išvežimo procedūrą. Muitinės įstaigas, kurios turi teisę įforminti laikinojo išvežimo procedūrą, nustato Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos.
31. Laikinojo išvežimo procedūrai įforminti pateikiamos prekės deklaruojamos ir atliekamas jų tikrinimas laikantis Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių prekių deklaravimą ir muitinį tikrinimą, nustatytų reikalavimų.
32. Įforminant prekių laikinojo išvežimo procedūrą, turi būti sumokami šioms prekėms nustatyti eksporto muitai ir mokesčiai. Eksporto muitai ir mokesčiai už laikinai išvežamas prekes mokami laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos muitų ir mokesčių mokėjimo muitinėje tvarkos, taikomos negrąžinamojo eksporto muitinės procedūros vykdymo atveju.
33. Tais atvejais, kai laikinai išvežamos prekės identifikavimo požymių neužtenka, kad šią prekę būtų galima identifikuoti jos reimporto metu, muitinė turi teisę prieš įformindama laikinojo išvežimo procedūrą reikalauti papildomų priemonių šios prekės identifikavimui užtikrinti. Šiomis priemonėmis gali būti: detalaus laikinai išvežamos prekės aprašymo, charakteristikos, schemų, fotografijų pateikimas, ženklų, numerių, markiravimo ir kitų požymių nurodymas, taip pat prekės žymėjimas muitinio įforminimo ženklais (plombomis, antspaudais, perforacijomis), pavyzdžių (mėginių) paėmimas.
V. LAIKINOJO IŠVEŽIMO PROCEDŪROS UŽBAIGIMAS
34. Laikinojo išvežimo procedūra laikinai išvežtoms prekėms baigiama, jeigu:
34.1. šios prekės reimportuojamos į muitų teritoriją. Laikinai išvežtos prekės gali būti reimportuotos viena ar keliomis siuntomis;
35. Reimportuojamos prekės deklaruojamos ir atliekamas jų muitinis tikrinimas laikantis Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių prekių deklaravimą ir muitinį tikrinimą, nustatytų reikalavimų.
36. Reimportuojant laikinai išvežtas prekes, muitinės deklaracijoje turi būti nurodyta, kad vykdoma laikinojo išvežimo procedūra.
37. Išskyrus laikinojo išvežimo atvejus, kai įforminant laikinojo išvežimo procedūrą buvo taikyti šios tvarkos 19, 21, 24 ir 25 punktai, laikinai išvežtų prekių reimportui muitinės deklaracija pateikiama leidime nurodytai įvežimo muitinės įstaigai. Laikinojo išvežimo atvejais, kai leidimas suteiktas pagal šios tvarkos 19 ir 21 punktus, laikinai išvežtų prekių reimportui muitinės deklaracija (arba muitinės patvirtintas prekių apyrašas) pateikiama(-as) leidimą suteikusiai muitinės įstaigai.
38. Laikinojo išvežimo procedūros užbaigimas gali būti įforminamas kitoje (ne šios tvarkos 37 punkte nustatytoje) muitinės įstaigoje, jeigu procedūros vykdytojas ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki prekių pateikimo procedūros užbaigimui įforminti apie tai raštu informuoja leidimą išdavusią teritorinę muitinę, o jeigu leidimas suteiktas pagal šios tvarkos 19 ar 21 punktus, – teritorinę muitinę, kurios veiklos zonoje yra muitinės įstaiga, įforminusi laikinojo išvežimo procedūrą.
39. Reimporto procedūrai įforminti pateiktos prekės neapmokestinamos importo muitais ir mokesčiais, joms netaikomi prekių įvežimui nustatyti ekonominiai draudimai ir apribojimai, jeigu muitinė nustato, kad tenkinamos visos šios sąlygos:
Laikinojo prekių išvežimo iš Lietuvos
Respublikos tvarkos
1 priedas
PrašymAS IŠDUOti leidimą taikyti laikinojo Išvežimo procedūrą
Pateikta teritorinei muitinei 20 __ m. ______________ d.
1. Prašymo pateikėjo vardas, pavardė (pavadinimas) ir adresas (buveinė) ________________
__________________________________________________________________________ .
2. Laikinai išvežamų prekių:
2.1. tikslus komercinis pavadinimas ir aprašymas ___________________________________
__________________________________________________________________________ ;
3. Laikinai išvežamų prekių naudojimo būdas (tikslas)
__________________________________________________________________________ .
4. Laikinai išvežamų prekių naudojimo ir laikymo vieta (vietos) _______________________
__________________________________________________________________________ .
5. Laikotarpis, kuriam išvežamoms prekėms pageidaujama taikyti laikinojo išvežimo procedūrą
__________________________________________________________________________ .
6. Siūlomas laikinai išvežamų prekių identifikavimo metodas _________________________
__________________________________________________________________________ .
7. Siūlomos muitinės įstaigos:
PASTABOS DĖL PRAŠYMO FORMOS PILDYMO
1. Prašymo pateikėjo vardas, pavardė (pavadinimas) ir adresas (buveinė): jeigu prašymas dėstomas prašymo pateikėjo firminiame blanke, 1 punktas gali būti nepildomas, tik nurodoma, kad informacija sutampa su firminio blanko rekvizitais.
2. Laikinai išvežamos prekės:
2.1. tikslus komercinis pavadinimas ir aprašymas: prekių aprašymas turi būti pakankamai aiškus ir detalus, kad būtų galima jo pagrindu priimti sprendimą dėl leidimo suteikimo;
2.2. kodas pagal Kombinuotąją prekių nomenklatūrą: skirta tik identifikavimo tikslais. Pakanka nurodyti keturių skaitmenų kodą, išskyrus atvejus, kai nurodyti aštuonių skaitmenų kodą būtina, kad būtų galima priimti sprendimą dėl leidimo suteikimo ar tinkamai taikyti laikinojo išvežimo procedūrą;
2.3. numatomas išvežti kiekis: numatomų išvežti prekių kiekio išraiška vienetais (kilogramais, litrais, metrais ir t. t.);
3. Laikinai išvežamų prekių naudojimo būdas (tikslas): visi tikslai ir būdai, kuriais pageidaujama naudoti laikinai išvežamas prekes.
4. Laikinai išvežamų prekių naudojimo ir laikymo vieta (vietos): nurodomas adresas (adresai) ne muitų teritorijoje, kur laikinai išvežamas prekes numatoma laikyti ir naudoti.
5. Laikotarpis, kuriam išvežamoms prekėms pageidaujama taikyti laikinojo išvežimo procedūrą: nurodomas laikotarpis, kurio reikės laikinai išvežamų prekių išvežimo tikslui pasiekti.
6. Siūlomas laikinai išvežamų prekių identifikavimo metodas: nurodomas tinkamiausias identifikavimo metodas, skirtas prekėms, kurios pateikiamos laikinojo išvežimo procedūrai įforminti, identifikuoti.
7. Siūlomos muitinės įstaigos: nurodomos galimos muitinės įstaigos, kurios būtų tinkamos kaip:
7.1. išvežimo muitinės įstaiga: muitinės įstaiga, kuriai bus pateikiamos prekės laikinojo išvežimo procedūrai įforminti;
8. Pageidaujamas leidimo galiojimo terminas: nurodomas laikotarpis, per kurį numatoma išvežti prekes (pateikti jas laikinojo išvežimo procedūrai įforminti).
9. Kita informacija: šis punktas pildomas pateikiant bet kokią kitą informaciją, kuri, prašymo pateikėjo nuomone, yra svarbi muitinei.
10. Jeigu numatoma laikinai išvežti kelių rūšių prekes, turi būti pateikta informacija apie kiekvienos rūšies prekes atskirai.
Laikinojo prekių išvežimo iš Lietuvos
Respublikos tvarkos
2 priedas
leidimas taikyti laikinojo išvežimo procedūrą
20 __ m. ______________ d. Nr. ______
Išdavė ______________________________________________________ teritorinė muitinė
Išduotas pagal 20 __ m. ______________________________________ d. pateiktą prašymą
1. Prašymo pateikėjo vardas, pavardė (pavadinimas) ir adresas (buveinė) ________________
__________________________________________________________________________ .
2. Laikinai išvežamų prekių:
2.1. tikslus komercinis pavadinimas ir aprašymas ___________________________________
__________________________________________________________________________ ;
3. Laikinai išvežamų prekių naudojimo būdas (tikslas) _______________________________
__________________________________________________________________________ .
4. Laikinai išvežamų prekių naudojimo ir laikymo vieta (vietos) _______________________
__________________________________________________________________________ .
6. Laikinai išvežamų prekių identifikavimo metodas ________________________________
__________________________________________________________________________
7. Muitinės įstaigos:
9. Kita informacija ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________ .
Teritorinės muitinės viršininkas
(Parašas) (Vardo raidė, pavardė)
20__m. _______________________d.
A. V.
______________
PASTABA DĖL LEIDIMO FORMOS PILDYMO
Leidime turi būti nurodomi duomenys, pateikti prašyme išduoti leidimą taikyti laikinojo išvežimo procedūrą. Kai leidime nurodoma informacija pateikiant nuorodą į prašymą, prašymas turi būti laikomas leidimo taikyti laikinojo išvežimo procedūrą sudedamąja dalimi.
Laikinojo prekių išvežimo iš Lietuvos
Respublikos tvarkos
3 priedas
Prekės, kurios gali būti laikinai išvežamos iš muitų teritorijos pateikiant apyrašą
1. Gyvūnai, kurie genami iš ganyklos į ganyklą, genami iš muitų teritorijos ganyti, naudoti darbo tikslais arba kaip transporto priemones, taip pat jiems skirta įranga, priklausantys asmeniui, nuolat gyvenančiam muitų teritorijoje ir turinčiam teisę vykti per supaprastintus valstybės sienos perėjimo punktus (Lietuvos Respublikos pasienio gyventojui).
2. Tara, konteineriai, padėklai, pažymėti nuolatiniais, patvariais juridinio asmens, kurio buveinė yra muitų teritorijoje, ženklais.
3. Radijo ir televizijos programų rengimo ir transliavimo įranga ir specialiai šiam tikslui pritaikytos transporto priemonės su jose sumontuota radijo ar televizijos įranga, išvežama valstybinių, visuomeninių ar privačių organizacijų, įsteigtų muitų teritorijoje.
4. Medicinos instrumentai, prietaisai ir įranga, būtina gydytojams, kurie teikia pagalbą ligoniams, laukiantiems organų transplantacijos, jeigu šie instrumentai, prietaisai ir įranga išvežami gydytojų, nuolat gyvenančių muitų teritorijoje ir išvykstančių iš muitų teritorijos gydymo arba organų transplantacijos tikslu.
6. Keleivių asmeninio naudojimo daiktai ir sporto inventorius, jeigu šios prekės išvežamos keleivių, kurie yra asmenys, nuolat gyvenantys muitų teritorijoje.
7. Naminiai gyvūnai, jeigu šie gyvūnai išvežami keleivių, kurie yra asmenys, nuolat gyvenantys muitų teritorijoje.
8. Lietuvos Respublikos gelbėjimo pajėgų, išvykstančių Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimu iš muitų teritorijos į užsienį likviduoti stichinės nelaimės padarinių, išvežama technika ir kiti gelbėjimo darbams reikalingi kroviniai.
9. Technika, naudojama Lietuvos Respublikos ir kaimyninių valstybių bendrai naudojamiems vamzdynams prižiūrėti.