LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL ATSISKAITYMO SU VALSTYBĖS GARANTIJAS TURINČIAIS LIKVIDUOTOS AKCINĖS BENDROVĖS LIETUVOS AKCINIO INOVACINIO BANKO KREDITORIAIS – FIZINIAIS ASMENIMIS, IŠPERKANT IŠ JŲ NE DAUGIAU KAIP DU TREČDALIUS LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VERTYBINIŲ POPIERIŲ (EMISIJOS NR. 60501), TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2000 m. gruodžio 7 d. Nr. 1418

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko prievolių banko kreditoriams įvykdymo bei jo turto perėmimo įstatymo (Žin., 1997, Nr. 35-869; 2000, Nr. 61-1817) 4 straipsnio 1 dalies 3 punktu ir 7 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Atsiskaitymo su valstybės garantijas turinčiais likviduotos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko kreditoriais – fiziniais asmenimis, išperkant iš jų ne daugiau kaip du trečdalius Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (emisijos Nr. 60501), tvarką (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 26 d. nutarimą Nr. 1304 „Dėl Atsiskaitymo su valstybės garantijas turinčiais likviduojamos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko kreditoriais – fiziniais asmenimis, išperkant iš jų 1/3 dalį Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (emisijos Nr. 60501), tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 102-2931).

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                       Rolandas Paksas

 

Finansų ministras                                                                                   Jonas Lionginas

______________


Patvirtinta

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2000 m. gruodžio 7 d. nutarimu Nr. 1418

 

ATSISKAITYMO SU VALSTYBĖS GARANTIJAS TURINČIAIS LIKVIDUOTOS AKCINĖS BENDROVĖS LIETUVOS AKCINIO INOVACINIO BANKO KREDITORIAIS – FIZINIAIS ASMENIMIS, IŠPERKANT IŠ JŲ NE DAUGIAU KAIP DU TREČDALIUS LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VERTYBINIŲ POPIERIŲ (EMISIJOS Nr. 60501), TVARKA

 

1. Ši tvarka nustato, kaip išpirkti ne daugiau kaip du trečdalius emisijos Nr. 60501 Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (toliau vadinama – Vyriausybės vertybiniai popieriai), įskaitant trečdalį emisijos Nr. 60501 Vyriausybės vertybinių popierių, kurie galėjo būti išperkami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 26 d. nutarimu Nr. 1304 „Dėl Atsiskaitymo su valstybės garantijas turinčiais likviduojamos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko kreditoriais – fiziniais asmenimis, išperkant iš jų 1/3 dalį Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (emisijos Nr. 60501), tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1999, Nr. 102-2931) patvirtinta Atsiskaitymo su valstybės garantijas turinčiais likviduojamos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko kreditoriais – fiziniais asmenimis, išperkant iš jų 1/3 dalį Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (emisijos Nr. 60501), tvarka iš likviduotos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko (toliau vadinama – Akcinis inovacinis bankas) kreditorių – fizinių asmenų (toliau vadinama – kreditoriai).

2. Kreditoriai, iš kurių nebuvo išpirktas trečdalis Vyriausybės vertybinių popierių pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. lapkričio 26 d. nutarimu Nr. 1304 patvirtintą Atsiskaitymo su valstybės garantijas turinčiais likviduojamos akcinės bendrovės Lietuvos akcinio inovacinio banko kreditoriais – fiziniais asmenimis, išperkant iš jų 1/3 dalį Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybinių popierių (emisijos Nr. 60501), tvarką, turi teisę pateikti akcinei bendrovei Lietuvos taupomajam bankui (toliau vadinama – Taupomasis bankas) prašymą išpirkti ne daugiau kaip du trečdalius Vyriausybės vertybinių popierių. Asmenys, iš kurių vadovaujantis minėtąja tvarka buvo išpirktas trečdalis Vyriausybės vertybinių popierių, gali pateikti Taupomajam bankui prašymą išpirkti ne daugiau kaip trečdalį (antrąjį trečdalį) Vyriausybės vertybinių popierių.

3. Lėšos už Vyriausybės vertybinius popierius įskaitomos į kreditoriaus nurodytą sąskaitą arba išmokamos grynais pinigais 8 darbo dieną nuo 5 punkte nurodyto prašymo pateikimo.

4. Jeigu iš kreditoriaus išperkama jo turimų Vyriausybės vertybinių popierių dalis nėra sveikasis skaičius, išperkamas tik sveikasis Vyriausybės vertybinių popierių skaičius (skaičiai po kablelio lieka vertybinių popierių sąskaitoje).

5. Kreditoriai ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki pageidaujamos išpirkimo dienos, bet ne anksčiau kaip 2000 m. gruodžio 14 d., pateikia Taupomajam bankui prašymą išpirkti Vyriausybės vertybinius popierius, indėlio sutartį (jeigu ją turi), asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

6. Lėšas už Vyriausybės vertybinius popierius Taupomasis bankas perveda į kreditoriaus nurodytą sąskaitą bet kuriame komerciniame banke arba išmoka grynais pinigais Taupomojo banko skyriuose.

7. Kiekvienos savaitės antrąją darbo dieną Taupomasis bankas informuoja Finansų ministeriją ir akcinę bendrovę Lietuvos centrinį vertybinių popierių depozitoriumą (toliau vadinama – depozitoriumas), kiek Vyriausybės vertybinių popierių išpirkta praėjusią savaitę, ir ne vėliau kaip kiekvienos savaitės priešpaskutinę darbo dieną – kiek Vyriausybės vertybinių popierių bus išperkama kitą savaitę ir kiek reikės lėšų jiems išpirkti. Jeigu mėnesio pabaiga nesutampa su savaitės pabaiga, Taupomasis bankas atskirai nurodo, kiek Vyriausybės vertybinių popierių išpirkta praėjusią savaitę iki mėnesio pabaigos ir kiek – nuo kito mėnesio pradžios.

8. Lėšas Vyriausybės vertybiniams popieriams išpirkti Finansų ministerija perveda į tam tikslui Taupomajame banke atidarytą specialiąją Finansų ministerijos sąskaitą ir suteikia Taupomajam bankui teisę iš šios sąskaitos kiekvienos savaitės paskutinę darbo dieną nusirašyti lėšas, kurių reikia Vyriausybės vertybiniams popieriams išpirkti kitą savaitę.

9. Depozitoriumas iki kiekvieno mėnesio 5 d. informuoja Finansų ministeriją, koks Vyriausybės vertybinių popierių likutis buvo bendroje vertybinių popierių sąskaitoje praėjusio mėnesio paskutinę darbo dieną.

______________