STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO DIREKTORIUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ VERTINIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. lapkričio 8 d. Nr. 1-01-148

Vilnius

 

Vadovaudamasis Studijų kokybės vertinimo centro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2005 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. ISAK-992 „Dėl Studijų kokybės vertinimo centro nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 72-2624; 2009, Nr. 88-3765), 18.2 punktu:

pakeičiu Aukštųjų mokyklų vertinimo komisijos nuostatus, patvirtintus Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus 2010 m. birželio 8 d. įsakymu Nr. 1-01-53 (Žin., 2010, Nr. 82-4370), ir juos išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

Direktorius                                                                        Artūras Grebliauskas


PATVIRTINTA

Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus

2010 m. birželio 8 d. įsakymu Nr. 1-01-53

(Studijų kokybės vertinimo centro direktoriaus

2011 m. lapkričio 8 d. įsakymo Nr. 1-01-148 redakcija)

 

AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ VERTINIMO komisijos NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Aukštųjų mokyklų vertinimo komisijos nuostatai (toliau vadinama – Nuostatai) nustato Aukštųjų mokyklų vertinimo komisijos (toliau vadinama – Vertinimo komisija), veikiančios prie Studijų kokybės vertinimo centro (toliau vadinama – Centras), funkcijas, teises, pareigas, atsakomybę, sudarymo ir veiklos organizavimo tvarką.

2. Vertinimo komisija pataria Centrui aukštųjų mokyklų paraiškų leidimui vykdyti studijas ir su studijomis susijusiai veiklai gauti (toliau vadinama – aukštosios mokyklos paraiška) bei aukštųjų mokyklų išorinio veiklos vertinimo klausimais.

3. Vertinimo komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymu (Žin., 2009, Nr. 54-2140), kitais teisės aktais, reglamentuojančiais mokslo ir studijų sistemą, Nuostatais, taip pat Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo nuostatomis ir gairėmis.

4. Apie Vertinimo komisijos veiklą visuomenė informuojama Centro metinėje veiklos ataskaitoje.

5. Vertinimo komisijos rekomendacijos skelbiamos Centro interneto svetainėje.

 

II. FUNKCIJOS, TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

6. Vertinimo komisija vykdo šias funkcijas:

6.1. svarsto, ar ekspertų Centrui pateiktos aukštosios mokyklos paraiškos vertinimo išvados yra objektyvios, išsamios, pagrįstos, ir priima vieną iš rekomendacijų, nurodytų Nuostatų 7 punkte;

6.2. svarsto, ar ekspertų Centrui pateiktos aukštosios mokyklos išorinio veiklos vertinimo išvados yra objektyvios, išsamios ir pagrįstos, ir priima vieną iš rekomendacijų, nurodytų Nuostatų 7 punkte;

6.3. Vertinimo komisijos posėdžiuose teikia siūlymus aukštosioms mokykloms dėl aukštosios mokyklos veiklos gerinimo bei plėtros, o Centrui ir ekspertams – dėl aukštosios mokyklos paraiškos dokumentų leidimui vykdyti studijas ir su studijomis susijusią veiklą gauti vertinimo bei aukštųjų mokyklų išorinio vertinimo tobulinimo.

7. Išnagrinėjusi ekspertų parengtas vertinimo išvadas, Vertinimo komisija rekomenduoja Centrui:

7.1. pritarti ekspertų parengtoms vertinimo išvadoms;

7.2. nepritarti ekspertų parengtoms vertinimo išvadoms.

8. Vertinimo komisija, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

8.1. savo posėdžiuose prašyti ekspertų, mokslo ir studijų institucijų, kitų suinteresuotų asmenų pateikti nuomonę dėl nagrinėjamos aukštosios mokyklos paraiškos arba aukštosios mokyklos veiklos vertinimo;

8.2. gauti iš ekspertų ir Centro informaciją, reikalingą Vertinimo komisijos veiklai;

8.3. organizuoti išplėstinius Vertinimo komisijos posėdžius, į kuriuos gali būti kviečiami svarstomu klausimu suinteresuoti specialistai, mokslininkai, asmenys iš mokslo ir studijų institucijų, valstybės institucijų, mokslo ir studijų institucijų socialiniai partneriai.

9. Vertinimo komisijos nariai privalo dalyvauti Vertinimo komisijos posėdžiuose, o negalėdami juose dalyvauti, likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki posėdžio, informuoti Centrą apie neatvykimą pateisinančią priežastį, laiku ir tinkamai atlikti pavestus darbus, laikytis etikos ir kitų reikalavimų (posėdžiuose išsakomą nuomonę grįsti faktais, posėdžių metu elgtis profesionaliai, neviešinti su vykdoma veikla susijusios informacijos (vertinimo išvadų, atskirų posėdyje dalyvavusių asmenų pasisakymų, siūlymų, komentarų ir pan.), viešai nekomentuoti atskirų Vertinimo komisijos narių balsavimo).

10. Vertinimo komisija atsako už pagrįstų, argumentuotų siūlymų ir rekomendacijų parengimą bei pateikimą Centrui šių Nuostatų nustatytais atvejais.

11. Už Vertinimo komisijai priskirtų funkcijų įgyvendinimą, teisės aktų laikymąsi Vertinimo komisijos nariai atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

III. SUDARYMO TVARKA

 

12. Vertinimo komisija sudaroma iš 9 narių. Vertinimo komisijos narius skiria Centras. Vertinimo komisijos nariai skiriami ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Vertinimo komisijos nariu tas pats asmuo gali būti skiriamas ne daugiau kaip 2 kartus iš eilės.

13. Vertinimo komisijos nariais gali būti skiriami mokslininkai, kompetentingumu ir kūrybiškumu pasižymėję atitinkamos srities specialistai, žymūs visuomenės veikėjai, aukštųjų mokyklų administracijos darbuotojai, ekspertinio vertinimo patirties turintys dėstytojai, studentai, aukštųjų mokyklų socialinių partnerių atstovai ir valstybės institucijų, įgyvendinančių mokslo ir studijų viešojo administravimo funkcijas, tarnautojai. Vertinimo komisijoje turi būti bent po vieną mokslo ir studijų institucijos darbuotoją, aukštosios mokyklos valdymo ar administravimo patirties turintį asmenį, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių ar sąjungos (sąjungų) narį, asmenį iš aukštųjų mokyklų socialinių partnerių.

14. Vertinimo komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją iš Vertinimo komisijos narių skiria Centras.

15. Jei pasibaigus Vertinimo komisijos nario paskyrimo terminui nepaskiriamas naujas Vertinimo komisijos narys, jo pareigas eina narys, kurio paskyrimo terminas yra pasibaigęs, tol, kol į jo vietą bus paskirtas naujas narys.

16. Vertinimo komisijos narį, laiku ir tinkamai neatliekantį savo pareigų (be išankstinio pranešimo neatvykusį į tris Vertinimo komisijos posėdžius, nesilaikantį etikos reikalavimų, neatliekantį Vertinimo komisijos pirmininko pavestų užduočių ar nevykdantį kitų Nuostatuose nustatytų pareigų), Centras atšaukia iš Vertinimo komisijos ir vietoj jo bendra nustatyta tvarka paskiria kitą asmenį.

 

IV. DARBO ORGANIZAVIMAS

 

17. Pagrindinė Vertinimo komisijos veiklos forma yra posėdis. Vertinimo komisijos posėdžiai paprastai vyksta Centro patalpose. Vertinimo komisijos darbo sąlygas sudaro Centras.

18. Vertinimo komisijos posėdžius šaukia:

18.1. Vertinimo komisijos pirmininkas (savo iniciatyva arba ne mažiau kaip trečdalio Vertinimo komisijos narių siūlymu);

18.2. Centras.

19. Posėdžio medžiaga Vertinimo komisijos nariams pateikiama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Ypatingais atvejais posėdžio medžiaga gali būti pateikiama vėliau, gavus Vertinimo komisijos pirmininko sutikimą.

20. Vertinimo komisijos posėdis yra teisėtas, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Vertinimo komisijos narių, išskyrus Nuostatų 24 punkte numatytą atvejį. Vertinimo komisijos rekomendacijos, nustatytos Nuostatų 7 punkte, priimamos atviru arba, Vertinimo komisijai nutarus, slaptu balsavimu. Laikoma, kad rekomendacijai yra pritarta, kuomet už pritarimą jai balsuoja dauguma posėdyje dalyvaujančių Vertinimo komisijos narių. Balsavimo metu balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas Vertinimo komisijos posėdžiui pirmininkaujančiojo balsas. Vertinimo komisijos nariai, balsuodami dėl pritarimo rekomendacijai, gali balsuoti „už“ arba „prieš“. Draudžiama balsuojant susilaikyti.

21. Visi Vertinimo komisijos posėdžiai protokoluojami.

22. Negalintys dalyvauti posėdyje Vertinimo komisijos nariai savo nuomonę svarstomais klausimais gali pateikti raštu. Raštu pateikta nuomonė paskelbiama posėdyje.

23. Į posėdį susirinkus mažiau nei dviem trečdaliams Vertinimo komisijos narių, posėdžio darbotvarkės klausimai gali būti svarstomi, tačiau posėdžio metu negali būti priimamos Nuostatų 7 punkte nustatytos rekomendacijos. Posėdžio metu gali būti parengiamas rekomendacijos projektas. Po posėdžio visiems Vertinimo komisijos nariams išsiunčiamas posėdžio protokolo projektas (jame pateikiami ir rekomendacijos projektai). Nariai, susipažinę su protokolo projektu, balsuoja „už“ arba „prieš“ kiekvieną rekomendaciją paštu ar elektroniniu paštu. Laikoma, kad Vertinimo komisijos rekomendacijai yra pritarta, kai už ją ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo posėdžio protokolo projekto išsiuntimo balsuoja ne mažiau kaip trys penktadaliai visų Vertinimo komisijos narių. Pasibaigus balsavimo terminui posėdžio sekretorius parengia posėdžio protokolą ir paštu ar elektroniniu paštu supažindina visus Vertinimo komisijos narius.

24. Kai svarstomas klausimas gali sukelti kurio nors Vertinimo komisijos nario viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, tas narys privalo nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir balsavimo. Jei svarstomas klausimas gali sukelti posėdžiui pirmininkaujančiojo viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą, jis nuo pirmininkavimo svarstant šį klausimą nusišalina. Sprendžiant posėdžio teisėtumo klausimą pagal Nuostatų 20 punktą laikoma, kad nusišalinęs Vertinimo komisijos narys posėdyje dalyvauja.

25. Vertinimo komisijos pirmininkas atlieka šias funkcijas:

25.1. organizuoja Vertinimo komisijos darbą;

25.2. šaukia Vertinimo komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

25.3. atstovauja Vertinimo komisijai arba paveda tai daryti savo pavaduotojui, o kai negali pavaduotojas, – vienam iš Vertinimo komisijos narių;

25.4. atsako už Vertinimo komisijos veiklos kokybę ir veiksmingumą.

26. Nesant Vertinimo komisijos pirmininko, jo funkcijas vykdo Vertinimo komisijos pirmininko pavaduotojas, o nesant abiejų – posėdyje dalyvaujančiųjų balsų dauguma išrinktas vienas iš posėdyje dalyvaujančių Vertinimo komisijos narių.

27. Vertinimo komisijos sekretorius, kurį skiria Centras iš Centro valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, padeda organizuoti Vertinimo komisijos darbą.

28. Vertinimo komisijos sekretorius atlieka šias funkcijas:

28.1. rūpinasi posėdžių organizavimu;

28.2. suderinęs su Centro direktoriumi numato Vertinimo komisijos veiklai reikalingas lėšas;

28.3. padeda rengti dokumentų projektus, susijusius su Vertinimo komisijos darbu, protokoluoja posėdžius;

28.4. informuoja Centrą apie Vertinimo komisijos veiklą.

29. Visi dokumentai, susiję su Vertinimo komisijos veikla, saugomi Centre Centro nustatyta tvarka.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

30. Su Vertinimo komisijos nariais teisės aktų nustatyta tvarka sudaromos paslaugų sutartys.

31. Vertinimo komisijos narių darbas apmokamas iš Centro biudžeto lėšų.

32. Nuostatai gali būti keičiami Vertinimo komisijos ar Centro siūlymu.

_________________