LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO

ĮSAKYMAS

 

DĖL DAKTILOSKOPINIŲ DUOMENŲ REGISTRO DUOMENŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. balandžio 18 d. Nr. 5-V-341

Vilnius

 

Vadovaudamasis Daktiloskopinių duomenų registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 5-V-88 (Žin., 2007, Nr. 19-751; 2011, Nr. 10-474), 13.1 punktu:

1. Tvirtinu Daktiloskopinių duomenų registro duomenų tvarkymo taisykles (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2011 m. gegužės 1 d.

3. Pripažįstu nuo 2011 m. gegužės 1 d. netekusiais galios:

3.1. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. birželio 12 d. įsakymą Nr. 5-V-388 „Dėl Duomenų teikimo Lietuvos policijos daktiloskopinių duomenų registrui tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 67-2641);

3.2. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. liepos 2 d. įsakymą Nr. 5-V-447 „Dėl Lietuvos policijos daktiloskopinių duomenų registro tvarkymo taisyklių patvirtinimo“;

3.3. Lietuvos policijos generalinio komisaro 2000 m. birželio 26 d. įsakymą Nr. 12RN „Dėl Automatizuotos daktiloskopinės identifikavimo sistemos darbo organizavimo instrukcijos patvirtinimo“.

4. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

Policijos generalinis komisaras                                  Saulius Skvernelis

 

_________________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2011 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 5-V-341

 

DAKTILOSKOPINIŲ DUOMENŲ REGISTRO DUOMENŲ TVARKYMO TAISYKLĖS

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Daktiloskopinių duomenų registro duomenų tvarkymo taisyklės (toliau – taisyklės) reglamentuoja duomenų teikimą ir įrašymą į Daktiloskopinių duomenų registro (toliau – registras) duomenų bazę, registro duomenų keitimo ir duomenų teikimo gavėjams tvarką.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse (Žin., 2000, Nr. 89-2741), Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse (Žin., 2002, Nr. 37-1341, Nr. 46) ir Daktiloskopinių duomenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos policijos generalinio komisaro 2007 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. 5-V-88 (Žin., 2007, Nr. 19-751; 2011, Nr. 10-474), vartojamas sąvokas.

3. Taisyklės parengtos vadovaujantis Daktiloskopinių duomenų registro nuostatais.

 

II. REGISTRUI TEIKTINI DOKUMENTAI

 

4. Ikiteisminio tyrimo įstaigos, policijos įstaigos, Lietuvos Respublikos prokuratūros, Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžios įstaigos registro tvarkymo įstaigai teikia:

4.1. daktiloskopines korteles (1 priedas) arba elektronines daktiloskopines korteles, kai daktiloskopavimui yra naudojamas elektroninis skenavimo įrenginys:

4.1.1. asmenų, kuriems taikomos prevencinio poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą (Žin., 1997, Nr. 69-1731; 2001, Nr. 60-2138);

4.1.2. asmenų, įstatymų ar kitų teisės aktų nustatyta tvarka įrašytų į policijos įskaitas;

4.1.3. asmenų, kuriems įteiktas pranešimas apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką;

4.1.4. kardomojo kalinimo tvarka suimtų asmenų atvejais, nustatytais Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatyme (Žin., 1996, Nr. 12-313; 2008, Nr. 81-3172);

4.1.5. laikinai sulaikytų asmenų;

4.1.6. teistų asmenų, Lietuvos Respublikoje atlikusių teismo nuosprendžiu paskirtą arešto ar terminuoto laisvės atėmimo bausmę;

4.1.7. neatpažintų lavonų;

4.1.8. nežinomų bejėgių asmenų;

4.2. rankų pėdsakų informacines korteles (2 priedas);

4.3. informaciją, susijusią su registrui pateiktais objektais:

4.3.1. nutarimo apie asmens tapatybės nustatymo bylos nutraukimą kopiją;

4.3.2. informaciją apie rankų pėdsakus palikusių asmenų nustatymą;

4.3.3. prašymus dėl rankų pėdsakų perkėlimo į archyvą;

4.4. asmenų, nurodytų taisyklių 4.1.1–4.1.6 punktuose, daktiloskopines korteles, išskyrus elektronines daktiloskopines korteles, kartu su kontroliniu sąrašu, kuriame turi būti nurodoma asmens vardas, pavardė, asmens kodas arba gimimo data, jeigu nežinomas asmens kodas.

 

III. DOKUMENTŲ TEIKIMO TVARKA

 

5. Ikiteisminio tyrimo pareigūnai, prokurorai, įteikę fiziniam asmeniui pranešimą apie įtarimą padarius nusikalstamą veiką, nedelsdami priima sprendimą dėl nutarimo paimti įtariamojo rankų atspaudus, jeigu tokio pobūdžio nusikalstama veika gali būti išaiškinama naudojant registro tvarkymo įstaigos duomenis. Ikiteisminio tyrimo pareigūnas arba prokuroras, priėmęs nutarimą paimti įtariamojo rankų atspaudus, organizuoja įtariamojo rankų atspaudų paėmimą, o paėmus įtariamojo rankų atspaudus – daktiloskopinę kortelę ne vėliau kaip per 3 darbo dienas išsiunčia paštu registro tvarkymo įstaigai. Ikiteisminio tyrimo metu lyginamajam tyrimui paimti įtariamojo rankų atspaudai visuomet turi būti išsiunčiami registro tvarkymo įstaigai.

Įtariamajam arba jo gynėjui apskundus ikiteisminio tyrimo pareigūno arba prokuroro nutarimą paimti rankų atspaudus, o teisę tokį skundą išnagrinėti turinčiam subjektui priėmus sprendimą skundą tenkinti ir skundžiamą ikiteisminio tyrimo pareigūno ar prokuroro nutarimą panaikinus kaip neteisėtą ar nepagrįstą, apie tai raštu informuojama registro tvarkymo įstaiga, kurioje panaikinto nutarimo pagrindu paimti įtariamojo rankų atspaudai, o šių atspaudų skaitmeninė informacija sunaikinama.

6. Policijos įstaigos vadovo arba jį pavaduojančio policijos pareigūno įgalioti policijos pareigūnai organizuoja asmenų, kuriems taikomos prevencinio poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą, ir asmenų, įstatymų ar kitų teisės aktų nustatyta tvarka įrašytų į policijos įskaitas, rankų atspaudų paėmimą ir daktiloskopinių kortelių išsiuntimą paštu registro tvarkymo įstaigai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.

7. Ikiteisminio tyrimo pareigūnai, prokurorai, policijos pareigūnai organizuoja laikinai sulaikytų asmenų rankų atspaudų paėmimą ir daktiloskopinių kortelių išsiuntimą paštu registro tvarkymo įstaigai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

8. Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžios įstaigos teistų ir kardomojo kalinimo tvarka suimtų asmenų daktiloskopines korteles išsiunčia paštu registro tvarkymo įstaigai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.

9. Ikiteisminio tyrimo pareigūnai, policijos pareigūnai organizuoja neatpažintų lavonų, nežinomų bejėgių asmenų rankų atspaudų paėmimą ir daktiloskopinių kortelių išsiuntimą paštu registro tvarkymo įstaigai, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, o nutraukus asmens tapatybės nustatymo bylą nutarimo kopiją išsiunčia registro tvarkymo įstaigai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

10. Specialistai (ekspertai), atlikę daktiloskopinius tyrimus (ekspertizes) ir nenustatę asmenų, kurie paliko rankų pėdsakus įvykio vietoje, rankų pėdsakų informacines korteles išsiunčia paštu registro tvarkymo įstaigai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

11. Specialistai (ekspertai), išsiuntę rankų pėdsakų informacines korteles registro tvarkymo įstaigai ir vėliau nustatę asmenis, kurie paliko rankų pėdsakus įvykio vietoje, informuoja apie tai registro tvarkymo įstaigą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

12. Ikiteisminio tyrimo įstaigos, policijos įstaigos, Lietuvos Respublikos prokuratūros užtikrina, kad, prieš pateikiant įrašyti į registrą rankų pėdsakus, bus patikrinta, ar jie nepalikti nukentėjusiųjų ar asmenų, kurie galėjo būti įvykio vietoje, bet nesusijusių su nusikaltimu arba įvykiu.

13. Ne rečiau kaip kartą per metus teritorinių policijos įstaigų specialistai (ekspertai) peržiūri turimas rankų pėdsakų informacines korteles ir suderinę su ikiteisminio tyrimo pareigūnais nustato, kurias jų tikslinga perkelti į archyvą; apie tai informuoja registro tvarkymo įstaigą raštu, bet ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

 

IV. DOKUMENTŲ, TEIKTINŲ REGISTRO TVARKYMO ĮSTAIGAI, PILDYMO TVARKA

 

14. Asmens daktiloskopinė kortelė:

14.1. duomenys kortelėje įrašomi aiškiai, be perbraukimų ir pataisymų, asmens vardas ir pavardė rašomi didžiosiomis raidėmis vardininko linksniu;

14.2. 2–4 ir 6–8 punktuose įrašomi duomenys apie asmenį: pavardė, vardas, asmens kodas. Tėvo vardas, gimimo data ir vieta bei lytis nurodomi, jeigu nežinomas asmens kodas. Asmenų, kurie turi du vardus, pavardes, nurodomi abu vardai, pavardės;

14.3. 5 punkte įrašomas dokumento, pagal kurį nustatyta asmens tapatybė, pavadinimas ir numeris arba nurodoma, kaip buvo nustatyta asmens tapatybė;

14.4. 9 punkte įrašomas įstaigos, kurioje buvo daktiloskopuotas asmuo, visas pavadinimas;

14.5. 10 punkte įrašomas daktiloskopavusio pareigūno vardas, pavardė ir pasirašoma;

14.6. 11 punkte įrašoma daktiloskopavimo data;

14.7. skiltyje „ATSPAUDAI“ spaudžiami rankų pirštų atspaudai, jų papiliarinės linijos turi būti aiškiai matomos, nesusiliejusios;

14.8. skiltyje „KONTROLINIAI ATSPAUDAI“ spaudžiami nykščių ir kairės bei dešinės rankų pirštų atspaudai;

14.9. antroje daktiloskopinės kortelės pusėje pasirašo daktiloskopuojamas asmuo ir atspaudžiami delnų atspaudai;

14.10. skaitmeniniai veido ir ypatingų žymių atvaizdai, kai daktiloskopavimui yra naudojamas elektroninis skenavimo įrenginys. Veidas turi būti nufotografuotas pagal atpažįstamosios (signaletinės) fotografijos taisykles.

15. Neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens daktiloskopinė kortelė:

15.1. duomenys kortelėje įrašomi aiškiai, be perbraukimų ir pataisymų;

15.2. 1 punkte įrašoma radimo vieta;

15.3. 2 punkte įrašoma radimo data;

15.4. 7 punkte įrašoma lytis;

15.5. 9 punkte įrašomas įstaigos, kurioje buvo daktiloskopuotas asmuo, visas pavadinimas;

15.6. 10 punkte įrašomas daktiloskopavusio pareigūno vardas, pavardė ir pasirašoma;

15.7. 11 punkte įrašoma daktiloskopavimo data;

15.8. skiltyje „ATSPAUDAI“ spaudžiami rankų pirštų atspaudai, jų papiliarinės linijos turi būti aiškiai matomos, nesusiliejusios;

16. Rankų pėdsakų informacinė kortelė:

16.1. 1 punkte įrašomas įstaigos, tiriančios nusikalstamą veiką, pavadinimas;

16.2. 2 punkte įrašoma nusikalstamos veikos rūšis;

16.3. 3 punkte įrašoma nusikalstamos veikos padarymo vieta;

16.4. 4 punkte įrašoma nusikalstamos veikos padarymo data;

16.5. 5 punkte nurodomas objektas, ant kurio buvo palikti pėdsakai;

16.6. 6 punkte įrašomas ikiteisminio tyrimo bylos numeris;

16.7. 7 punkte įrašomas specialisto išvados (ekspertizės akto) numeris ir data;

16.8. 8 punkte įrašomas specialisto (eksperto), atlikusio tyrimą (ekspertizę), vardas ir pavardė;

16.9. 9 punkte įrašoma asmenų patikrinimo data;

16.10. 10 punkte įrašomas patikrintų daktiloskopinių kortelių skaičius;

16.11. antroje rankų pėdsakų informacinės kortelės pusėje suklijuojamos rankų pėdsakų nuotraukos, atliktos pagal mastelinės fotografijos taisykles. Pėdsakai nuotraukose turi būti sunumeruoti, taip kaip sunumeruoti specialisto išvadoje (ekspertizės akte).

17. Informacija apie rankų pėdsakus palikusių asmenų nustatymą ir prašymai dėl rankų pėdsakų perkėlimo į archyvą pasirašomi įstaigos vadovo arba pavaduotojo.

 

V. DUOMENŲ ĮRAŠYMAS Į REGISTRĄ

 

18. Asmens daktiloskopinių duomenų įrašymas:

18.1. Duomenys iš daktiloskopinės kortelės į registro duomenų bazę įrašomi užpildant užklausą pagal asmens pavardę, vardą ir asmens kodą (jeigu asmens kodo nėra – gimimo datą). Prieš įrašymą į registro duomenų bazę duomenys sutikrinami su Lietuvos Respublikos gyventojų registro (toliau – Gyventojų registras) duomenų bazėje esančiais duomenimis.

18.2. Duomenys iš daktiloskopinės kortelės į registro duomenų bazę įrašomi, kai asmens vardas, pavardė ir asmens kodas (jeigu asmens kodo nėra – gimimo data) sutampa su Gyventojų registre esančiais duomenimis. Šiems duomenims nesutapus, daktiloskopinė kortelė grąžinama duomenų teikėjui duomenims patikslinti.

18.3. Registro programinės įrangos lange „Asmens anketiniai duomenys“ iš daktiloskopinės kortelės blanko įrašomi šie duomenys:

18.3.1. lauke „Pavardė“ įrašoma daktiloskopuoto asmens pavardė;

18.3.2. lauke „Vardas“ įrašomas daktiloskopuoto asmens vardas;

18.3.3. lauke „Tėvo vardas“ įrašomas daktiloskopuoto asmens tėvo vardas (pildoma, tik jeigu nežinomas asmens kodas);

18.3.4. lauke „Lytis“ įrašoma daktiloskopuoto asmens lytis (pildoma, tik jeigu nežinomas asmens kodas);

18.3.5. lauke „Asmens kodas“ įrašomas daktiloskopuoto asmens asmens kodas;

18.3.6. lauke „Gimimo data“ įrašoma daktiloskopuoto asmens gimimo data (pildoma, tik jeigu nežinomas asmens kodas);

18.3.7. lauke „Gimimo vieta“ įrašoma daktiloskopuoto asmens gimimo vieta (pildoma, tik jeigu nežinomas asmens kodas);

18.3.8. lauke „Institucija“ įrašomas įstaigos, pateikusios duomenis, pavadinimas;

18.3.9. lauke „Daktiloskopavimo data“ įrašoma asmens daktiloskopavimo data.

19. Neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens duomenų įrašymas – registro programinės įrangos lange „Asmens anketiniai duomenys“ iš neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens daktiloskopinės kortelės blanko įrašomi šie duomenys:

19.1. lauke „Radimo vieta“ įrašoma neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens radimo vieta;

19.2. lauke „Radimo data“ įrašoma neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens radimo data;

19.3. lauke „Lytis“ įrašoma neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens lytis;

lauke „Institucija“ įrašomas įstaigos, pateikusios duomenis, pavadinimas.

20. Rankų pėdsakų duomenų įrašymas – registro programinės įrangos lange „Latentinio pėdsako duomenys“ iš rankų pėdsakų informacinės kortelės įrašomi šie duomenys:

20.1. lauke „Institucija“ įrašomas įstaigos, pateikusios duomenis, pavadinimas;

20.2. lauke „Nusikalstama veika“ įrašoma nusikalstamos veikos rūšis;

20.3. lauke „Nusikalstamos veikos data“ įrašoma nusikalstamos veikos data;

20.4. lauke „Nusikalstamos veikos vieta“ įrašoma nusikalstamos veikos vieta;

20.5. lauke „Bylos numeris“ įrašomas ikiteisminio tyrimo bylos numeris;

20.6. lauke „Tyrimo numeris“ įrašomas specialisto išvados (ekspertizės akto) numeris;

20.7. lauke „Tyrimo data“ įrašoma specialisto išvados (ekspertizės akto) atlikimo data.

 

VI. DUOMENŲ APIE REGISTRO DUOMENŲ PERKĖLIMĄ Į REGISTRO ARCHYVĄ ĮRAŠYMAS

 

21. Asmens daktiloskopiniai duomenys iš registro duomenų bazės išregistruojami ir perkeliami į archyvą automatiniu būdu, gavus iš Gyventojų registro ir Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų žinybinio registro reikiamą informaciją, iš atitinkamų institucijų įsigaliojusio sprendimo nutraukti tyrimą, teismo nutarties nutraukti baudžiamąjį procesą arba teismo išteisinamojo nuosprendžio patvirtintą kopiją. Įrašo laukui (įrašoma į įrašo lauką) „Archyvo pož.“ suteikiama reikšmė 1.

22. Neatpažinto lavono ar nežinomo bejėgio asmens daktiloskopiniai duomenys iš registro duomenų bazės išregistruojami ir perkeliami į archyvą automatiniu būdu, gavus iš teritorinių policijos įstaigų nutarimo apie asmens tapatybės nustatymo bylos nutraukimą kopiją ar nustačius lavono, nežinomo bejėgio asmens tapatybę. Įrašo laukui „Archyvo pož.“ suteikiama reikšmė 1.

23. Ant daktiloskopinių kortelių, nurodytų taisyklių 21 ir 22 punktuose, užrašoma duomenų perkėlimo į archyvą priežastis ir data.

24. Rankų pėdsakų informacinės kortelės duomenys iš registro duomenų bazės išregistruojami ir perkeliami į archyvą automatiniu būdu, nustačius pėdsakus palikusius asmenis ar gavus iš teritorinių policijos įstaigų prašymus perkelti pėdsakų informacines korteles į archyvą. Šiais atvejais ant informacinės kortelės užrašoma informacinės kortelės perkėlimo į archyvą priežastis ir data. Skaitmeninė pėdsako informacija iš bazės ištrinama.

 

VII. REGISTRO DUOMENŲ TEIKIMAS REGISTRO DUOMENŲ GAVĖJAMS

 

25. Registro duomenys teikiami Daktiloskopinių duomenų registro nuostatų 45 punkte nustatytais būdais. Vienkartinio teikimo atveju duomenys teikiami pagal duomenų gavėjo prašymą, kuriame nurodomas duomenų naudojimo tikslas, teikimo bei gavimo teisinis pagrindas ir prašomų pateikti duomenų apimtis.

26. Daugkartinio duomenų teikimo atveju registro duomenys teikiami pagal duomenų teikimo sutartis, gavus rašytinį prašymą, kuriame, vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu (Žin., 1996, Nr. 63-1479; 2008, Nr. 22-804), turi būti nurodytas teisėtas registro duomenų gavimo tikslas, pageidaujama registro duomenų apimtis ir teisėti duomenų tvarkymo kriterijai.

27. Fiziniams asmenims kartą per kalendorinius metus išrašai apie registre tvarkomus jų daktiloskopinius duomenis pateikiami gavus rašytinį prašymą. Fizinis asmuo ar jo atstovas registro duomenų pagrindu parengtą registro išrašą gali atsiimti tiesiogiai Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre, peržiūrėti juos kompiuterio ekrane arba gauti registruotu laišku. Fizinis asmuo ar jo atstovas, registro išrašą atsiimdamas tiesiogiai Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre, pateikia pareiškėjo ar jo atstovo asmens tapatybę liudijantį dokumentą, pareiškėjo atstovas papildomai pateikia atstovavimą liudijantį dokumentą.

28. Europos Sąjungos valstybių narių ir valstybių, įgyvendinusių Tarybos sprendimus, nurodytus Daktiloskopinių duomenų registro nuostatų 8.7 ir 8.8 punktuose, teisėsaugos institucijoms duomenys automatiniu būdu teikiami per nacionalinius kontaktinius centrus.

29. Registro duomenimis gali tiesiogiai naudotis registruoti Vidaus reikalų informacinės sistemos centrinio duomenų banko naudotojai, turintys teisę dirbti su registro duomenų baze. Duomenų paieška (užklausa) registro duomenų bazėje atliekama tik turint teisėtą pagrindą, kai vykdant tarnybines funkcijas būtina gauti daktiloskopinius duomenis apie laikinai sulaikytus, suimtus, įtariamus, kaltinamus, teistus asmenis, neatpažintus lavonus, nežinomus bejėgius asmenis ar rankų pėdsakus.

 

VIII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

30. Asmenys, pažeidę šių taisyklių reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_________________

 


Daktiloskopinių duomenų registro duomenų tvarkymo taisyklių

1 priedas

 

DAKTILOSKOPINĖ KORTELĖ

Vieta registre suteikiamam unikaliam identifikaciniam kodui

 

1.

VARDAS

 

 

9.

Įstaigos, kurioje buvo daktiloskopuotas asmuo, pavadinimas

2.

PAVARDĖ

 

 

3.*

TĖVO VARDAS

 

 

4

Asmens kodas

 

10.

Daktiloskopavusio pareigūno (-ės) vardas, pavardė, pareigos, parašas

5.

Dokumento, pagal kurį nustatyta asmens tapatybė, pavadinimas ir numeris/ kitos priemonės

 

6.*

Gimimo vieta

 

 

11.

Daktiloskopavimo data

7.*

Lytis

8.*

Gimimo data

 

 

* Pildoma, tik jeigu nežinomas asmens kodas


 

 

             

ATSPAUDAI

 

1. D. nykštys

 

2. D. smilius

 

3. D. didysis

 

4. D. bevardis

 

5. D. mažylis

 

40 mm

 

50 mm

 

 

 

40 mm

 

40 mm

 

40 mm

 

40 mm

 

6.  K. nykštys

 

7. K. smilius

 

8. K. didysis

 

9. K. bevardis

 

10. K. mažylis

 

40 mm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTROLINIAI  ATSPAUDAI

 

 

Kairės rankos keturi pirštai

 

NYKŠČIAI

 

Dešinės rankos keturi pirštai

 

kairysis

 

dešinysis

75 mm

30 mm

30 mm

75 mm

65 mm

 

55 mm

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kairė ranka

 

 

Delnų atspaudau

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dešinė ranka

 

 

Daktiloskopuoto asmens parašas

 

 

 

 

 

________________


Daktiloskopinių duomenų registro duomenų tvarkymo taisyklių

2 priedas

 

RANKŲ PĖDSAKŲ INFORMACINĖ
KORTELĖ

Vieta registre suteikiamam unikaliam identifikaciniam kodui

 

1.

Tyrimą atliekanti policijos įstaiga

 

2.

Nusikalstamos veikos rūšis

 

3.

Nusikalstamos veikos padarymo vieta

 

4.

Nusikalstamos veikos padarymo data

 

5.

Pėdsakai palikti ant

 

6.

Ikiteisminio tyrimo bylos numeris

 

7.

Specialisto išvados (ekspertizės akto) numeris ir data

 

8.

Specialisto (eksperto), atlikusio tyrimą (ekspertizę), vardas, pavardė

 

9.

Asmenų patikrinimo data

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.

Patikrintų daktiloskopinių kortelių skaičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kortelės antra pusė

 

Rankų pėdsakų fotonuotraukos

(nurodyti, kokios rankos ir kokiu pirštu jie palikti)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_________________