LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO

Į S A K Y M A S

 

DĖL KINO POLITIKOS TARYBOS NUOSTATŲ

 

2013 m. lapkričio 29 d. Nr. ĮV-823

Vilnius

 

Siekdamas įgyvendinti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 13 d. nutarimu Nr. 1469 (Žin., 2010, Nr. 125-6392), 8.1 ir 11.1 punktus,

t v i r t i n u pridedamus Kino politikos tarybos nuostatus.

 

 

Kultūros ministras                                                                      Šarūnas Birutis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2013 m. lapkričio 29 d.

įsakymu Nr. ĮV-823

 

KINO POLITIKOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kino politikos tarybos nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Kino politikos tarybos (toliau – Taryba) uždavinį ir funkcijas, Tarybos sudėtį, Tarybos narių teises ir pareigas, Tarybos darbo organizavimą.

2. Taryba yra prie Kultūros ministerijos visuomeniniais pagrindais veikianti kolegiali patariamoji institucija Lietuvos kino politikos klausimams spręsti.

3. Taryba nėra juridinis asmuo.

4. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kultūros ministro įsakymais, kitais teisės aktais, taip pat šiais nuostatais.

 

II. TARYBOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

5. Tarybos uždavinys – nagrinėti svarbiausias kino politikos problemas ir teikti kultūros ministrui pasiūlymus ir išvadas šiais klausimais:

5.1. dėl kino srities strateginio planavimo;

5.2. dėl kino srities plėtros programų, jų tikslų ir pasiektų rezultatų;

5.3. dėl kino srities valstybinio finansavimo;

5.4. dėl kino paveldo išsaugojimo;

5.5. dėl kino srities stiprinimo priemonių;

5.6. dėl kino sritį reglamentuojančių teisės aktų rengimo ir (ar) tobulinimo;

5.7. dėl kitų kino veiklos klausimų, kuriuos pateikia kultūros ministras.

 

III. TARYBOS SUDĖTIS, JOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Tarybą sudaro 12 narių ir Tarybos pirmininkas: 3 narius deleguoja Lietuvos kinematografininkų sąjunga, po 1 narį deleguoja Nepriklausomų prodiuserių asociacija, Lietuvos Respublikos kino rodytojų asociacija, asociacija „Autorinio kino aljansas“, Kino Industrijos Asociacija, 5 narius skiria kultūros ministras iš nepriklausomų kino meno vertintojų, kino festivalių organizatorių, valstybinių kino organizacijų. Tarybos pirmininkas – kultūros ministro paskirtas kultūros viceministras, atsakingas už profesionalaus meno sritį.

7. Tarybos personalinę sudėtį 2 metų laikotarpiui tvirtina kultūros ministras.

8. Tarybos sudėtyje narys negali būti daugiau nei 2 kadencijas iš eilės. Tarybos narys turi teisę atsistatydinti nepasibaigus kadencijai, Tarybos narį taip pat gali atšaukti jį delegavusi institucija.

9. Jeigu Tarybos narys (-iai) keičiamas (-i) nepasibaigus Tarybos kadencijai, naujas (-i) Tarybos narys (-iai) skiriamas (-i) likusiam Tarybos kadencijos laikui.

10. Taryba visų Tarybos narių balsų dauguma išsirenka Tarybos pirmininko pavaduotoją.

11. Taryba turi teisę:

11.1. kviesti į posėdžius Kultūros ministerijos valstybės tarnautojus, kultūros įstaigų darbuotojus, kino srityje veikiančių organizacijų atstovus ir kitus specialistus ir ekspertus, galinčius pateikti išvadas bei pasiūlymus dėl iškilusių klausimų;

11.2. Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš ministerijos bei valstybės ar savivaldybių, kino įstaigos, kitų institucijų informaciją, kurios reikia ekspertų funkcijoms atlikti.

12. Tarybos nariai turi teisę:

12.1. teikti Tarybos pirmininkui pasiūlymus dėl Tarybos posėdžio sušaukimo ir posėdžio darbotvarkės sudarymo;

12.2. siūlyti Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus;

12.3. susipažinti su nagrinėjimui pateiktais dokumentais;

12.4. reikšti pastabas ir teikti pasiūlymus Tarybos nagrinėjamais klausimais;

12.5. negalėdami dalyvauti Tarybos posėdyje, raštu pateikti nuomonę apie priimamą sprendimą;

12.6. nesutikti su Tarybos sprendimu ir pareikšti atskirąją nuomonę, kuri įrašoma posėdžio protokole;

12.7. teikti pasiūlymus dėl Tarybos veiklos tobulinimo.

13. Tarybos narių pareigos:

13.1. pasirengti posėdžiams ir dalyvauti juose;

13.2. laiku vykdyti kultūros ministro ir Tarybos pirmininko pavedimus;

13.3. dalyvauti aiškinant visuomenei Tarybos siūlymus.

 

IV. TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

14. Tarybos pirmininkas, jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojas, organizuoja Tarybos darbą, pirmininkauja Tarybos posėdžiams, atsako už jos veiklą, atstovauja jai.

15. Taryba renkasi ne rečiau kaip 4 kartus per metus. Neeilinis posėdis gali būti sušauktas Tarybos pirmininko iniciatyva, kultūros ministro iniciatyva arba 2/3 Tarybos narių reikalavimu.

16. Kultūros ministerija techniškai aptarnauja Tarybos veiklą. Tarybos posėdžiams rengti ir jiems protokoluoti, kitai dokumentacijai tvarkyti kultūros ministras skiria sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.

17. Tarybos veiklos forma yra posėdžiai.

18. Tarybos posėdžiai rengiami pagal jos pasitvirtintą reglamentą.

19. Prieš pradedant Tarybos darbą, visi nariai pateikia sekretoriui konfidencialumo pasižadėjimą, nurodytą šių nuostatų priede.

20. Tarybos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių.

21. Tarybos sprendimai priimami, jeigu už juos balsuoja daugiau kaip pusė Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojo) balsas.

22. Tarybos sprendimai įforminami posėdžio protokolu, kuriame turi būti fiksuojami kiekvieno darbotvarkės klausimo sprendimo argumentai, vertinimo kriterijai, kiekvieno nario pasisakymai arba atskira nuomonė svarstomu klausimu, balsavimo rezultatai. Prie protokolo pridedamos Tarybos narių, negalėjusių dalyvauti posėdyje, raštu pareikštos nuomonės. Protokolą pasirašo Tarybos pirmininkas ir sekretorius.

 

_________________


 

 

Kino politikos tarybos nuostatų

priedas

 

__________________________________________________________________________

(Kino politikos tarybos nario vardas, pavardė)

 

Kino politikos TARYBOS NARIO KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS

 

201__ m. _______________ d.

Vilnius

 

Būdamas (-a) Kino politikos tarybos nariu (-e) p a s i ž a d u:

1. Savo, asmenų, susijusių su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, privačių interesų naudai nesinaudoti ir neleisti naudotis informacija, kurią įgijau dalyvaudamas sprendimo rengimo, svarstymo ar priėmimo procedūroje, kitokia tvarka ir mastu, nei nustato Lietuvos Respublikos teisės aktai.

2. Užtikrinti potencialių paramos gavėjų ir kitų asmenų pateiktų duomenų konfidencialumą ir naudoti juos tik sprendimo rengimo, svarstymo ar priėmimo procedūroje bei šių duomenų neatskleisti tretiesiems asmenims be šių asmenų sutikimo, išskyrus Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatytus atvejus.

Žinau, kad kilus šališkumo ar interesų konflikto grėsmei galiu būti nušalintas nuo dalyvavimo tolesnėje procedūroje.

Man išaiškinta, kad asmenys, susiję su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra: tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai.

 

____________________                                                           __________________________

(parašas)                                                                                       (vardas, pavardė)

 

_________________