KŪNO KULTŪROS IR SPORTO DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS GENERALINIO DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBĖS STIPENDIJŲ, MOKAMŲ DIDELIO MEISTRIŠKUMO NEĮGALIESIEMS SPORTININKAMS, KURIEMS REIKALINGA VALSTYBĖS PARAMA RENGTIS TARPTAUTINĖMS VARŽYBOMS, ATSTOVAUTI JOSE LIETUVAI, MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2007 m. kovo 30 d. Nr. V-154

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatymo (Žin., 1996, Nr. 9-215; 2005, Nr. 76-2745) 41 straipsnio nuostatomis ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugpjūčio 16 d. nutarimu Nr. 927 „Dėl sportininkų ir jų trenerių, gydytojų, masažuotojų ir mokslininkų skatinimo“ (Žin., 2000, Nr. 69-2060; 2006, Nr. 61-2202),

Tvirtinu Valstybės stipendijų, mokamų didelio meistriškumo neįgaliesiems sportininkams, kuriems reikalinga valstybės parama rengtis tarptautinėms varžyboms, atstovauti jose Lietuvai, mokėjimo tvarkos aprašą (pridedamas).

 

 

GENERALINIS DIREKTORIUS                                                             ALGIRDAS RASLANAS

______________

 


PATVIRTINTA

Kūno kultūros ir sporto departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio

direktoriaus 2007 m. kovo 30 d.

įsakymu Nr. V-154

 

VALSTYBĖS STIPENDIJŲ, MOKAMŲ DIDELIO MEISTRIŠKUMO NEĮGALIESIEMS SPORTININKAMS, KURIEMS REIKALINGA VALSTYBĖS PARAMA RENGTIS TARPTAUTINĖMS VARŽYBOMS, ATSTOVAUTI JOSE LIETUVAI, MOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės stipendijų (toliau – Stipendijos) mokamų didelio meistriškumo neįgaliesiems sportininkams, kuriems reikalinga valstybės parama rengtis tarptautinėms varžyboms, atstovauti jose Lietuvai, mokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato dokumentų pateikimo, stipendijų skyrimo prioritetus ir tvarką, sutarčių pasirašymo su sportininkais bendrąsias sąlygas.

2. Stipendijų, mokamų neįgaliesiems sportininkams, tikslas – sudaryti tinkamas sąlygas sportininkams rengtis atstovauti Lietuvai parolimpinėse ir kurčiųjų žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose.

3. Apraše vartojamos pagrindinės sąvokos:

3.1. Didelis sportinis meistriškumas – sportininko ugdymo sudarant specialias judėjimo sąlygas rezultatas, gebėjimas pakelti tokius pratybų ir varžybų krūvius, kurie leistų įgyti fizinį, techninį, taktinį, integralųjį ir psichinį parengtumą, reikalingą siekiant pačių geriausių sportinių rezultatų.

3.2. Nacionalinė neįgaliųjų sporto federacija, komitetas – savarankiška nevyriausybinė sporto organizacija, kuri rūpinasi atitinkamos negalios žmonių sporto plėtote šalyje ir vienija sporto klubus, asociacijas, draugijas ir pan.

3.3. Neįgaliųjų sportinio meistriškumo komisija (toliau – Komisija) – Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Departamentas) generalinio direktoriaus įsakymu iš sporto specialistų sudaryta komisija, kuri formuoja didelio meistriškumo neįgaliųjų sportininkų ir komandų rengimo politiką šalyje.

3.4. Neįgalus sportininkas – žmogus, turintis negalią, sistemingai besitreniruojantis, dalyvaujantis sporto varžybose, siekiantis kuo geresnių sportinių rezultatų, nuosekliai didinantis savo sportinį meistriškumą.

3.5. Parolimpinių, kurčiųjų žaidynių sporto šakos – sporto šakos, įtrauktos į parolimpinių, kurčiųjų žaidynių programas.

3.6. Sportinis rezultatas – kiekybinis sportinės veiklos rodiklis, reiškiamas pagal sporto šakų specifiką laiko, erdvės ir masės matavimo vienetais, balais, arba kokybinis rodiklis, reiškiamas pergale rungtynėse ar varžybose.

3.7. Sporto varžybos – dviejų ar daugiau sportininkų, komandų, sporto klubų varžymasis pagal iš anksto paskelbtus nuostatus, laikantis oficialių sporto šakos taisyklių, turint tikslą nustatyti nugalėtojus, prizininkus.

3.8. Sportinės veiklos sutartis – sportininko ir sporto organizacijos susitarimas, kuriuo sportininkas įsipareigoja rengtis sporto varžyboms ir dalyvauti jose paklusdamas nustatytai sporto organizacijos vidaus tvarkai, o sporto organizacija įsipareigoja mokėti sportininkui stipendiją už sportinę veiklą ir užtikrina sąlygas rengtis varžyboms ir jose dalyvauti, taip pat įsipareigoja vykdyti kitas sutartyje numatytas sąlygas.

3.9. Tarptautinės varžybos – Parolimpinės, kurčiųjų žaidynės, neįgaliųjų pasaulio ir Europos čempionatai.

3.10. Treneris – asmuo, įgijęs atitinkamą kvalifikaciją ar kvalifikacinę kategoriją, kurios nors sporto šakos specialistas, turintis teisę rengti sportininkus arba komandą varžyboms.

3.11. Varžybų nuostatai – varžybų organizatoriaus parengtas norminis dokumentas, kuriame nurodoma varžybų tikslas ir uždaviniai, vykdymo vieta, laikas, programa, sistema, reikalavimai varžybų dalyviams ir komandoms, nugalėtojų nustatymo būdai ir kt.

 

II. DOKUMENTŲ PATEIKIMAS

 

4. Įvykus varžyboms, kurios nurodytos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugpjūčio 16 d. nutarime Nr. 927 „Dėl sportininkų ir jų trenerių, gydytojų, masažuotojų ir mokslininkų skatinimo“ (Žin., 2000, Nr. 69-2060; 2006, Nr. 61-2202), ir sportininkui įvykdžius šio nutarimo reikalavimus, už kuriuos gali būti skiriama stipendija, sportininkas pateikia Parolimpiniam komitetui arba sporto federacijai nustatytos formos prašymą (1 priedas) ir 2 metų mokomojo sportinio darbo planavimo ir apskaitos žurnalus.

5. Parolimpinis komitetas ar sporto federacija, susipažinę su sportininko prašyme pateikta informacija ir ją sutikslinę, ne vėliau kaip po mėnesio nuo prašymo gavimo datos teikia informaciją Neįgaliųjų sportinio meistriškumo komisijai siūlydama skirti stipendiją ir kartu pateikia šiuos dokumentus bei informaciją apie sportininką:

5.1. Sportininko medicininės klasifikacijos pažymą, patvirtintą tarptautinės neįgaliųjų sporto organizacijos.

5.2. Sportininko prašyme nurodytų varžybų (Europos, pasaulio čempionatų, žaidynių) nuostatus ir kitą svarbią informaciją apie varžybas.

5.3. Sportininko prašyme nurodytų varžybų protokolus.

5.4. Ateinančių metų svarbiausių varžybų (Europos, pasaulio čempionatų, žaidynių) nuostatus ir kitą informaciją.

5.5. Sportininkui pasirengti padėjusių trenerių, gydytojų, masažuotojų ir mokslininkų vardus ir pavardes.

5.6. Dvejų metų mokomojo sportinio darbo planavimo ir apskaitos žurnalus.

5.7. Paskutinėms varžyboms (pasaulio, Europos čempionatui, žaidynėms) pasirengti (maitinimui) skirtų valstybės biudžeto, savivaldybės biudžeto, Parolimpinio komiteto, sporto federacijos, sporto klubo, rėmėjų lėšų (iššifravimą).

5.8. Kiek kartų per savaitę ir kokiose bazėse (nurodyti adresą, telefoną) sportininkas treniruojasi.

5.9. Sportininko mokymosi ar darbo vietą, pareigas, darbo laiką.

 

III. STIPENDIJŲ SKYRIMO PRIORITETAI IR MOKĖJIMO SĄLYGOS

 

6. Skiriant stipendijas prioritetas teikiamas:

6.1. parolimpinių, kurčiųjų žaidynių sporto šakų sportininkams;

6.2. sportininkams, kurių pasiekti rezultatai pasaulio, Europos ir šalies čempionatuose būtų užtikrinę prizinę vietą praėjusiose parolimpinėse, kurčiųjų žaidynėse;

6.3. sportininkams, kurių rezultatai yra stabilūs, geri ir kasmet gerėja;

6.4. sportininkams, kurie pagal tarptautinių neįgaliųjų sporto organizacijų patvirtintas medicininės klasifikacijas yra priskirti sunkesnei negalios grupei;

6.5. sportininkams, kurie besirengdami varžyboms taiko didelius fizinius krūvius.

 

IV. STIPENDIJŲ SKYRIMO TVARKA

 

7. Neįgaliųjų sportinio meistriškumo komisija, gavusi sporto federacijos ar Parolimpinio komiteto informaciją apie pasiektus rezultatus ir kitus Aprašo II skyriuje nurodytus dokumentus, per dvi savaites nuo prašymo gavimo dienos išanalizuoja dokumentus ir teikia išvadą Departamentui, ar stipendijos skyrimas yra tikslingas.

8. Departamentas, gavęs teigiamą Neįgaliųjų sportinio meistriškumo komisijos išvadą, stipendiją skiria generalinio direktoriaus įsakymu. Įsakyme gali būti nustatoma, kad sutartį su sportininku pasirašyti ir stipendiją mokėti pavedama kitai kūno kultūros ir sporto organizacijai.

9. Jeigu Neįgaliųjų sportinio meistriškumo komisija priima sprendimą, kad sportininkui skirti stipendiją nėra tikslinga, Departamentas apie šį sprendimą informuoja prašymą pateikusią organizaciją raštu per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos. Atsisakymas skirti stipendiją turi būti motyvuotas.

 

V. SUTARTIS DĖL STIPENDIJOS

 

10. Sutartyje, kurią sportininkas pasirašo su Departamentu ar kita Departamento įsakymu nurodyta organizacija, turi būti:

10.1. sutarties sudarymo data;

10.2. sportininko įsipareigojimai konkrečiose varžybose (rungtynėse) pasiekti tam tikrą rezultatą, užimti tam tikrą vietą;

10.3. sportininko įsipareigojimai planingai vykdyti mokomąjį sportinį darbą, laikytis sporto etikos reikalavimų, pratybų ir varžybų režimo, kitų taisyklių;

10.4. organizacijos įsipareigojimas mokėti stipendiją tam tikrais terminais;

10.5. stipendijos mokėjimo sustabdymo arba nutraukimo sąlygos;

10.6. stipendijos dydžio sumažinimo sąlygos;

10.7. sportininko banko sąskaitų rekvizitai;

10.8. kitos sąlygos.

Sutartis dėl stipendijos mokėjimo galioja nuo pasirašymo dienos iki svarbiausių ateinančių metų varžybų, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

______________


1 priedas

 

Kūno kultūros ir sporto departamento prie

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

Neįgaliųjų sportinio meistriškumo komisijai

 

TARPININKAUJU:____________________

Komiteto ar federacijos vadovas (vardas,

pavardė, parašas)

 

________________________________________

(sportininko vardas, pavardė, gimimo metai)

________________________________________

(medicininė klasifikacija, sporto šaka, pagrindinė rungtis)

________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas, telefonas, sporto klubas)

 

PRAŠYMAS

 

2007 m. ______ ___ d.

 

Prašau tarpininkauti, kad man būtų mokama valstybės stipendija. Mano geriausi 5 metų sportiniai rezultatai svarbiausiose varžybose, pagrindinėje rungtyje (pasaulio, Europos čempionatuose, žaidynėse):

 

Eil. Nr.

Metai

Varžybų pavadinimas

Sporto šaka

Pagrindinė rungtis

Užimta vieta

Planuotas rezultatas

Pasiektas rezultatas

Aplenkta varžovų, komandų

Praėjusių žaidynių III vietos rezultatas mano rungtyje

Planuoju ateinančiais metais pasiekti rezultatą Lietuvos Čempionate

Planuoju ateinančiais metais pasiekti rezultatą pasaulio, Europos Čempionate, žaidynėse

1.

2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

2006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pateikiu dokumentus: 1. Mokomojo sportinio darbo žurnalai (2 metų).

 

Sportininko parašas _____________                       Treneris ________________________________

(vardas, pavardė, parašas)

______________