LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA
NUTARIMAS
DĖL PRANEŠIMŲ APIE UŽ REGULIUOJAMOS RINKOS RIBŲ SUDARYTUS SANDORIUS DĖL VERTYBINIŲ POPIERIŲ PATEIKIMO TAISYKLIŲ
2006 m. gegužės 4 d. Nr. 1K-6
Vilnius
1. Patvirtinti Pranešimų apie už reguliuojamos rinkos ribų sudarytus sandorius dėl vertybinių popierių pateikimo taisykles (toliau – taisyklės).
2. Nustatyti, kad Pranešimų apie už reguliuojamos rinkos ribų sudarytus sandorius dėl vertybinių popierių pateikimo taisyklės įsigalioja nuo 2006 m. liepos 1 d.
3. Įpareigoti AB „Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas“ parengti pagal šias taisykles detalią pranešimų apie sandorius perdavimo tvarką ir pateikti ją derinti Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijai iki 2006 m. birželio 1 d.
4. Pripažinti Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos 1997 m. balandžio 25 d. nutarimą Nr. 10 „Dėl pranešimų apie už vertybinių popierių biržos ribų sudarytus sandorius dėl vertybinių popierių, įtrauktų į biržos prekybos sąrašus, pateikimo taisyklių“ (Žin., 1997, Nr. 43-1077; 2000, Nr. 11-279; 2001, Nr. 54-1937) nuo 2006 m. liepos 1 d. netekusiu galios.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vertybinių popierių
komisijos 2006 m. gegužės 4 d. nutarimu
Nr. 1K-6
PRANEŠIMŲ APIE UŽ REGULIUOJAMOS RINKOS RIBŲ SUDARYTUS SANDORIUS DĖL VERTYBINIŲ POPIERIŲ PATEIKIMO TAISYKLĖS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šių taisyklių teisinis pagrindas – Vertybinių popierių rinkos įstatymo 141 straipsnio 3 dalis. Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Vertybinių popierių rinkos įstatymo nustatytąsias.
2. Šios taisyklės nustato tvarką, kaip turi būti informuojama apie antrinės vertybinių popierių apyvartos metu už reguliuojamos rinkos ribų sudarytus pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo, paveldėjimo, atpirkimo, vertybinių popierių skolinimo, atsiskaitymo už įsiskolinimą ir kitus sandorius dėl atskaitingų emitentų vertybinių popierių.
3. Šios taisyklės netaikomos sandoriams dėl Vyriausybės vertybinių popierių, kai viena sandorio šalių yra Lietuvos bankas.
4. Pranešimai apie kiekvieną 2 punkte nurodytą sandorį turi būti siunčiami AB Lietuvos centriniam vertybinių popierių depozitoriumui (toliau – Depozitoriumas).
II. PRANEŠIMŲ SIUNTIMO TVARKA
6. Sąskaitų tvarkytojas privalo išsiųsti pranešimą apie sandorį Depozitoriumui šia tvarka:
6.1. jeigu sandoris apskaitytas Depozitoriumo darbo dienai nepasibaigus, pranešimas turi būti siunčiamas iki Depozitoriumo darbo dienos pabaigos;
7. Kai už reguliuojamos rinkos ribų sudaryto sandorio pagrindu įrašus asmeninėse vertybinių popierių sąskaitose daro skirtingi sąskaitų tvarkytojai, pranešimą apie sandorį turi siųsti sąskaitų tvarkytojas, tvarkantis pardavėjo (perleidėjo) vertybinių popierių sąskaitą.
8. Pranešimai apie sandorius parengiami ir siunčiami Depozitoriumui pagal Depozitoriumo nustatytą detalią pranešimų apie sandorius perdavimo tvarką, suderintą su Vertybinių popierių komisija.
9. Pranešimuose apie sandorius turi būti ši informacija:
9.2. sandorio tipas (pirkimo-pardavimo, mainų, dovanojimo, paveldėjimo, atpirkimo, atsiskaitymo už įsiskolinimą, skolinimo ir kt.);
III. PRANEŠIMŲ SKELBIMO TVARKA
10. Iš gaunamų pranešimų Depozitoriumas turi parengti rezultatų suvestinę, kurioje nurodomas vertybinių popierių pavadinimas, vertybinių popierių kaina (didžiausia, mažiausia ir svertinė vidutinė), perleistų vertybinių popierių skaičius, apyvartos suma, atsiskaitymo būdas, taip pat pateikiama Depozitoriumo nustatyta papildoma informacija, ir skelbti ją Depozitoriumo interneto svetainėje ne rečiau kaip kartą per savaitę.
11. Depozitoriumo gaunama informacija apie už reguliuojamos rinkos ribų sudarytus sandorius turi būti visada prieinama Vertybinių popierių komisijos įgaliotiems darbuotojams, o rezultatų suvestinė – visiems to pageidaujantiems rinkos dalyviams. Depozitoriumo ir AB Vilniaus vertybinių popierių biržos susitarimu Depozitoriumo gaunama informacija apie už reguliuojamos rinkos ribų sudarytus sandorius gali būti prieinama AB Vilniaus vertybinių popierių biržai, jei tenkinami asmens duomenų teisinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai.
IV. ATSAKOMYBĖ