SUDERINTA                                                  PATVIRTINTA

SPAB „Lietuvos geležinkeliai“                       Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

1998 m.                                                            1998 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. 67

 

Muitinės departamentas prie Lietuvos

Respublikos Finansų ministerijos

1998 m. vasario 18 d.

 

Pasienio policijos departamentas

prie Lietuvos Respublikos vidaus

reikalų ministerijos

1998 m.

 

TRAUKINIU „BALTIC EKSPRES“ (KLAIPĖDA-MINSKAS-MASKVA-MINSKAS-KLAIPĖDA) TRANZITU PER LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITŲ TERITORIJĄ GABENAMŲ KONTEINERIAIS PREKIŲ IR TUŠČIŲ KONTEINERIŲ GRĄŽINIMO LAIKINOJI TVARKA

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Ši tvarka reglamentuoja Lietuvos Respublikos pasienio policijos, muitinės pareigūnų bei geležinkelio darbuotojų bendradarbiavimą, atliekant traukiniu „Baltic ekspres“ gabenamų prekių pasienio kontrolę, muitinį įforminimą ir muitinį tikrinimą, nepažeidžiant traukinio „Baltic ekspres“ eismo grafiko.

2. Traukinio „Baltic ekspres“ eismo grafiką sudaro SPAB „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su tranzitinių šalių geležinkeliais ir derina su Pasienio policijos departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

3. Traukinio „Baltic ekspres“ eismo grafikas, keičiantis traukinių eismo grafikui, gali būti keičiamas.

4. Ši tvarka taikoma tik traukiniui „Baltic ekspres“, kuriuo iš Klaipėdos į Maskvą per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją gabenamos konteineriais prekės, o tušti konteineriai gabenami iš Maskvos į Klaipėdą.

5. Traukiniai „Baltic ekspres“ formuojami tik iš geležinkelio įmonėms priklausančių vagonų.

6. Traukiniu „Baltic ekspres“ vežami tik ne geležinkelio įmonėms priklausantys konteineriai.

7. Prekės konteineriuose ir tušti konteineriai tranzitu per Lietuvos Respublikos muitų teritoriją gabenami laikantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytos Muitinio tranzito procedūros atlikimo tvarkos.

8. SPAB „Lietuvos geležinkeliai“ pagal 1996 04 15 „Garantijų teikimo ir pripažinimo sutartį“ JD-224-19K 91 suteikia „Baltic ekspres“ gabenamoms prekėms bendrąją garantiją.

9. Traukinio „Baltic ekspres“ lokomotyvų brigadoms ir geležinkelio apsaugos darbuotojams taikomas pasienio kontrolės ir keleivių muitų režimas.

 

II. Pasienio kontrolės tvarka

 

10. Traukinio „Baltic ekspres“ pasienio kontrolė atliekama Kenos geležinkelio stotyje.

11. Pasienio kontrolės trukmė nustatyta traukinio eismo grafike:

– išvykstant iš Lietuvos Respublikos – 15 min.;

– įvažiuojant į Lietuvos Respubliką – 30 min.

12. Traukinio“Baltic ekspres“ lokomotyvų brigados ir geležinkelio apsaugos darbuotojai, vykdami per Lietuvos Respublikos sieną, privalo turėti asmens dokumentus, kurie pripažinti 1994 02 25 Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės laikinojo susitarimo „Dėl abiejų valstybių piliečių kelionių“ ir 1995 02 24 Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Rusijos Federacijos Vyriausybės laikinojo susitarimo „Dėl abiejų valstybių piliečių kelionių“.

 

III. Muitinio tikrinimo tvarka

 

13. Traukiniu „Baltic ekspres“ gabenamos prekės deklaruojamos ir pateikiamos muitiniam tikrinimui Muitinės departamento nustatyta tvarka.

14. Vagonai su konteineriais kaupiami Vitės, Kuršių ir Terminalo jūrų uosto postuose. Iš šių postų „Baltic ekspres“ traukiniui sukaupti vagonai vežami į Klaipėdos geležinkelio stotį, kurioje traukinys suformuojamas.

Prekes su būtinais dokumentais ir bendruosius dokumentus (toliau – BD) išvykimo įstaigose (Vitės, Kuršių, Terminalo jūrų uosto postuose) pateikia traukinio operatorius.

15. Prekių muitinis tikrinimas atliekamas prieš pakraunant konteinerius į platforminius vagonus.

16. Kartu su muitiniu tikrinimu gali būti atliekamas pasienio policijos, veterinarinis, fitosanitarinis ir kitoks būtinas tikrinimas. Po prekių patikrinimo konteineriai plombuojami muitinės ir traukinio operatoriaus plombomis.

17. Traukinys „Baltic ekspres“, susidarius nenumatytoms svarbioms aplinkybėms, gali būti sulaikytas išvykimo įstaigoje, pažeidžiant eismo grafiką.

18. SPAB „Lietuvos geležinkeliai“ Muitinės departamento nustatyta tvarka iš anksto pateikia žiniaraščius Vilniaus teritorinės muitinės Vaidotų postui ir Šiaulių teritorinės muitinės Radviliškio geležinkelio postui.

19. Paskirties įstaigoje (Vaidotų stotyje) traukiniu „Baltic ekspres“ gabenamos prekės tikrinamos tik tais atvejais, kai yra pagrindo įtarti, kad jos gabenamos pažeidžiant Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus.

20. Kai Šiaulių teritorinės muitinės Radviliškio geležinkelio poste pastebimi pažeidimai, pvz., techninis ar komercinis riktas, pažeistos muitinės plombos ar keičiasi sąstato sudėtis, būtina iš naujo atlikti muitinį, pasienio ir (arba) kitokį būtiną tikrinimą. Nuo traukinio atkabinti vagonai iš šios įstaigos išsiunčiami bendra tvarka.

 

IV. Krovinių priėmimas vežti

 

21. Konteineriai kraunami ir tvirtinami pagal Krovinių krovimo ir tvirtinimo taisyklėse nustatytą tvarką.

22. Klaipėdos stotis traukiniu „Baltic ekspres“ vežamų krovinių siuntėjams (traukinio operatoriui) išduoda atskirą numeraciją turinčius važtaraščius. Apie šių važtaraščių numerių intervalus Klaipėdos geležinkelio stotis informuoja Klaipėdos teritorinės muitinės viršininką.

23. Draudžiama šiuose intervaluose sunumeruotus važtaraščius naudoti kitais traukiniais vežamiems kroviniams.

24. Klaipėdos geležinkelio stotis priima vežti krovinius tik su pagal nustatytą tvarką įformintais SMGS važtaraščiais ir kitais pasienio kontrolei būtinais dokumentais. Įforminant SMGS važtaraštį 4 grafoje privalo būti įrašas LG – operatorius „Kaminera“ Nr. 1027, kodas 2471022, 20 grafoje – už LG – operatorius „Kaminera“ 24. Traukinio operatorius išvykimo įstaigoje pateikdamas vežti krovinį prideda ir muitinės įstaigos nustatytą, jai būtiną, važtaraščio lydraščio kopijų kiekį. Kitose muitinės įstaigose šias kopijas pateikia SPAB „Lietuvos geležinkeliai“.

25. Tušti konteineriai vežami pagal nustatytą tvarką įformintus SMGS formos važtaraščius.

26. Tvarka įsigalioja nuo jos patvirtinimo dienos ir galioja iki 1998 12 31.

27. Ši tvarka gali būti pakeista arba papildyta, jei to reikalauja bent viena iš šią tvarką pasirašiusių šalių.

28. Prieš mėnesį iki tvarkos galiojimo termino pabaigos, šalims nepareiškus noro ją nutraukti, tvarka atnaujinama kitiems metams.

______________