VALSTYBINĖS KAINŲ IR ENERGETIKOS KONTROLĖS KOMISIJOS

 

NUTARIMAS

DĖL GAMTINIŲ DUJŲ KAINŲ SKAIČIAVIMO METODIKOS PAKEITIMO

 

2002 m. gegužės 21 d. Nr. 52

Vilnius

 

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsižvelgdama į pateiktas vartotojų ir tiekėjų pastabas bei siūlymus dėl Gamtinių dujų kainų skaičiavimo metodikos, nutaria:

Pakeisti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2001 m. lapkričio 16 d. nutarimu Nr. 111 patvirtintą „Gamtinių dujų kainų skaičiavimo metodiką“ (Žin., 2001, 97-3480) ir išdėstyti ją taip:

 

GAMTINIŲ DUJŲ KAINŲ SKAIČIAVIMO METODIKA

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Ši metodika parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymu, Europos Sąjungos direktyvų reikalavimais ir taikoma nustatant gamtinių dujų (toliau tekste – dujų) perdavimo, paskirstymo ir dujų kainų viršutines ribas. Pagal šią metodiką dujų įmonės gali apskaičiuoti ir nustatyti kainas vartotojams ir (ar) jų grupėms.

2. Viršutinė dujų perdavimo ir paskirstymo kainų riba nustatoma trejiems metams, ji kasmet koreguojama priklausomai nuo infliacijos, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau – Komisijos) nustatytų efektyvumo koeficientų, dujų suvartojimo apimčių pasikeitimo bei kitų, nuo įmonės veiklos nepriklausančių veiksnių kaitos. Dujų įmonės nustato konkrečias perdavimo ir paskirstymo kainas, neviršijančias nustatytos viršutinės ribos. Šios kainos taikomos „pašto ženklo“ principu nepriklausomai nuo perdavimo ir paskirstymo atstumo.

3. Gamtinių dujų kainų reguliuojamiesiems vartotojams viršutinė riba perskaičiuojama kas pusę metų priklausomai nuo iš užsienio šalių perkamų dujų kainų pasikeitimo, o kartą per metus – ir dėl perdavimo bei paskirstymo kainų viršutinės ribos korekcijos.

4. Vartotojams nustatoma vienanarė arba dvinarė perdavimo ir (ar) paskirstymo kaina.

5. Kainų projektą prieš 30 dienų iki kainų paskelbimo dujų įmonė pateikia Komisijai. Skaičiavimai atliekami be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

6. Baigiantis kainų viršutinių ribų taikymo trukmei, dujų įmonė pateikia duomenis pagal metodikos 1–8 priedus viršutinės kainų ribos skaičiavimui ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki naujų kainų įsigaliojimo.

 

II. TERMINAI IR APIBRĖŽIMAI

 

7. Gamtinės dujos – iš žemės gelmių išgaunamų angliavandenilių mišinys, kuris normaliomis sąlygomis yra dujinės būsenos.

8. Dujų įmonė – įmonė, kuri verčiasi bent viena iš šių veiklų: gamtinių dujų (toliau – dujų), tarp jų ir suskystintų, gavybos, perdavimo, paskirstymo, tiekimo, pirkimo bei laikymo ir yra atsakinga už susijusius su šiomis veiklomis komercinius, techninius ir (arba) eksploatavimo įpareigojimus. Galutiniai vartotojai dujų įmonėms nepriskiriami.

9. Sistema – dujų įmonei nuosavybės teise priklausantis ir (arba) dujų įmonės valdomas magistralinis dujotiekis ir (arba) skirstomasis tinklas, ir (arba) suskystintų gamtinių dujų įrenginiai, įskaitant kitus šios ir susijusių įmonių įrenginius, skirtus teikti papildomas paslaugas, reikalingas dujoms perduoti ir paskirstyti.

10. Magistralinis dujotiekis (toliau – perdavimo sistema) – aukšto slėgio vamzdynas, su juo susiję statiniai bei įrenginiai dujoms iš verslovių perduoti į dujų talpyklas, miestų ir gyvenviečių skirstomuosius tinklus arba į dujas naudojančius įrenginius iki dujų skirstymo stočių imtinai.

11. Skirstomasis tinklas (toliau – paskirstymo sistema) – vamzdynai dujoms iš magistralinio dujotiekio dujų skirstymo stočių pristatyti iki vartotojų sistemų, taip pat inžinerijos statiniai, įrenginiai bei priemonės šiems vamzdynams funkcionuoti.

12. Para – laikotarpis, prasidedantis bet kurią dieną 9 valandą ryto ir besibaigiantis kitą dieną 9 valandą ryto.

13. Mėnuo – laiko tarpas nuo pirmos kalendorinės ataskaitinio mėnesio dienos 9 valandos iki pirmos kalendorinės po ataskaitinio mėnesio dienos 9 valandos.

14. Metai – laikotarpis, prasidedantis bet kurių metų sausio 1 d. 9 valandą ir besibaigiantis kitų metų sausio 1 d. 9 valandą.

15. Transportavimas – dujų gabenimas gamtinių dujų sistema.

16. Perdavimas – dujų transportavimas magistraliniu dujotiekiu vartotojams ir į laikymo vietas.

17. Perdavimo įmonė – įmonė, kuri verčiasi dujų perdavimo veikla.

18. Paskirstymas – dujų transportavimas skirstomuoju tinklu, siekiant pristatyti jas vartotojams.

19. Paskirstymo įmonė – įmonė, kuri verčiasi dujų paskirstymo veikla.

20. Dujų talpykla – dujų įmonei priklausantys ir (arba) dujų įmonės valdomi įrenginiai dujoms laikyti, išskyrus tą įrenginių dalį, kuri naudojama dujų gavybos operacijoms.

21. Laikymas – dujų sandėliavimas bei saugojimas dujų talpykloje.

22. Tiekimas – dujų pristatymas ir (ar) pardavimas vartotojams.

23. Tiekimo įmonė – įmonė, kuri verčiasi dujų tiekimo veikla.

24. Vartotojas – juridinis ar fizinis asmuo, perkantis dujas.

25. Laisvasis vartotojas – vartotojas, turintis teisę laisvai pasirinkti tiekėją.

26. Reguliuojamasis vartotojas – vartotojas, neturintis teisės pasirinkti tiekėjo.

27. Vartotojo sistema – vamzdynai ir įrenginiai dujoms iš perdavimo ar paskirstymo sistemos priimti ir saugiai panaudoti vartotojo reikmėms.

28. Saugumas – dujų tiekimo ir pristatymo patikimumas bei techninė sauga.

29. Dujų tranzitas – dujų, kilusių iš kitos valstybės teritorijos ir skirtų trečiosios valstybės teritorijai, transportavimas per šalies teritoriją.

30. Tiesioginis vamzdynas – jungtinę sistemą papildantis dujų vamzdynas, jungiantis vartotojo sistemą su magistraliniu dujotiekiu ar skirstomaisiais tinklais, kad laisvasis vartotojas galėtų naudotis sistema.

31. Pagrindinė (dujų sistemos) ūkinė-finansinė veikla – dujų importas (gavyba), dujų transportavimas, prekyba dujomis, dujų eksportas, vartotojų aptarnavimas, patikimas ir saugus dujų tiekimas, dujų sistemų projektavimas, projektų ir sprendimų derinimas, statyba, valdymas, eksploatavimas, priežiūra ir remontas, prijungimo prie veikiančių dujotiekių ir dujų paleidimo darbų vykdymas, apskaitos priemonių patikra, derinimas, bandymas ir remontas.

32. Kita ūkinė-finansinė veikla – visa kita ūkinė-finansinė veikla, patvirtinta įmonės

įstatuose ir nepaminėta 31 punkte.

33. Sąnaudos – per tam tikrą laikotarpį įmonės sunaudotas turtas ar ištekliai pajamoms gauti.

34. Pelno norma – Komisijos nustatyta akcinio kapitalo grąžos norma.

35. Bazinis dujų kiekis – apskaičiuotas dujų kiekis, išreikštas norminiais kubiniais metrais su bazine žemutine dujų degimo šilumos verte.

36. Viršutinė kainos riba – tai trejiems metams pagal bazinius duomenis apskaičiuota kaina, kuri koreguojama priklausomai nuo infliacijos, efektyvumo koeficiento, dujų suvartojimo apimčių, dujų pirkimo kainos bei kitų nuo įmonės veiklos nepriklausančių veiksnių kaitos.

37. Pristatymo vieta vieta, kurioje baigiasi dujų perdavimas magistraliniu dujotiekiu ar paskirstymas skirstomuoju tinklu ir kurioje perdavimo, paskirstymo įmonė atiduoda dujas sistemos naudotojui arba į kurią tiekimo įmonė patiekia dujas vartotojui.

38. Bazinės sąnaudos – apskaičiuotos ekonomiškai pagrįstos (būtiniausios) sąnaudos trejų metų laikotarpiui.

39. Kubinis metras (m3) – dujų kiekis, kuris, esant norminėms sąlygoms, užima vieno kubinio metro tūrį.

40. Žemutinė dujų degimo šilumos vertė – šilumos kiekis, išsiskiriantis visiškai sudegus vienam kubiniam metrui sausų gamtinių dujų, neįskaitant šilumos, susidarančios kondensuojantis vandens garams.

41. Dujų nuostoliai – skirtumas tarp nupirktų ar priimtų transportavimui iš tiekėjų ir vartotojams parduoto (perduoto) dujų kiekio.

42. Vartotojo galia – vartotojui (sistemos naudotojui) reikalingas tiekti, perduoti, paskirstyti ar laikyti didžiausias dujų kiekis per parą vienerių metų laikotarpiu.

 

III. VARTOTOJŲ GRUPĖS

 

43. Dujų vartotojai skirstomi į laisvuosius ir reguliuojamuosius. Laisvojo vartotojo kriterijus nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

44. Vartotojams perduotas ir paskirstytas ar patiektas dujų kiekis ir pareikšta (užsakyta) galia nustatoma sutartimis su dujų įmone.

45. Vartotojai pagal pristatymo vietoje suvartojamą dujų kiekį Q(gr.) per metus diferencijuojami į 7 grupes:

 

Vartotojų grupės

Suvartojamas dujų kiekis Q(gr.) per metus

1 gr. vartotojai

Q(gr.) £ 800 m3

2 gr. vartotojai

800 m3 < Q(gr.) £ 20 tūkst. m3

3 gr. vartotojai

20 tūkst. m3 < Q(gr.) £ 0,1 mln. m3

4 gr. vartotojai

0,1 mln. m3 < Q(gr.) £ 1,0 mln. m3

5 gr. vartotojai

1,0 mln. m3 < Q(gr.) £ 5,0 mln. m3

6 gr. vartotojai

5,0 mln. m3 < Q(gr.) £ 15,0 mln. m3

7 gr. vartotojai

Q(gr.) > 15,0 mln. m3

 

46. Vartotojai gali būti klasifikuojami:

46.1. pagal dujų vartojimo paskirtį:

46.1.1. buitiniai vartotojai (dujas vartojantys buityje ir tik savo reikmėms);

46.1.2. smulkūs komerciniai vartotojai (dujas vartojantys smulkiam verslui);

46.1.3. pramoniniai vartotojai (dujas vartojantys gamyboje);

46.1.4. šiluminę energiją gaminantys vartotojai (gaminantys ir parduodantys šiluminę energiją);

46.1.5. elektros energiją gaminantys vartotojai (gaminantys ir parduodantys elektros energiją);

46.1.6. technologiniai vartotojai (vartojantys dujas kaip žaliavą);

46.2. pagal dujų vartojimo tolygumą:

46.2.1. tolygūs vartotojai (dujas vartojantys tolygiai per metus su 10 procentų ir mažesniu nukrypimu nuo vidutinio dujų suvartojimo per mėnesį);

46.2.2. netolygūs vartotojai (dujas vartojantys netolygiai per metus su didesniu kaip 10 procentų nukrypimu nuo vidutinio dujų suvartojimo per mėnesį);

46.2.3. sezoniniai vartotojai (dujas vartojantys mažiau kaip 100 kalendorinių dienų per metus);

46.3. pagal dujų tiekimo patikimumą:

46.3.1. vartotojų reikalaujamas nepertraukiamas dujų tiekimas;

46.3.2. pertraukiamas dujų tiekimas;

46.4. pagal maksimalų dienos dujų suvartojimą skirtingais metų laikais yra skirstomi:

46.4.1. šiltojo periodo vartotojai (didžiausią dujų kiekį suvartojantys vasaros metu – birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais);

46.4.2. vidutinio periodo vartotojai (didžiausią dujų kiekį suvartojantys balandžio, gegužės, rugsėjo, spalio mėnesiais);

46.4.3. šaltojo periodo vartotojai (didžiausią dujų kiekį suvartojantys sausio, vasario, kovo, lapkričio, gruodžio mėnesiais).

 

IV. DUJŲ NUOSTOLIŲ NUSTATYMAS DUJŲ SISTEMOJE

 

47. Dujų nuostoliai dujų sistemoje susidaro iš:

47.1. dujų natūralios netekties dėl nutekėjimo per perdavimo ir paskirstymo sistemas;

47.2. dujų suvartojimo technologinėms reikmėms perdavimo ir paskirstymo sistemose.

48. Dujų nuostoliai skaičiuojami vadovaujantis norminiais dokumentais kiekvienam iš išvardytų atvejų atskirai metams.

49. Viršutinės kainų ribos nustatymui visi dujų nuostoliai trejų metų ciklui apskaičiuojami atskirai kiekvienai vartotojų grupei, įvertinus trejų paskutinių metų faktinius dujų nuostolius ir priemones jų mažinimui.

 

V. BAZINIO DUJŲ KIEKIO NUSTATYMAS

 

50. Bazinis dujų kiekis nustatomas trejų metų laikotarpiui atskirai kiekvienai vartotojų grupei, įvertinus dujų netektį dujų sistemoje.

51. Dujų transportavimo ir dujų kainų skaičiavimuose bazinis dujų kiekis nustatomas įvertinant praėjusių (faktinio), einamųjų ir prognozuojamų metų dujų suvartojimo kiekį.

52. Faktinio ir bazinio dujų kiekio, Gamtinių dujų įstatyme numatytam kainų perskaičiavimo periodui, pokytis koreguojamas ir korekcija įtraukiama į kitų metų kainų skaičiavimus pagal formulę:

 

                                                          (1.)

 

čia:

q – dujų kiekio pokyčio koregavimo koeficientas;

Qbaz. – bazinis dujų kiekis kiekvienai vartotojų grupei, tūkst m³;

Qt-1 – faktinis suvartotas ir (arba) transportuotas dujų kiekis kiekvienai vartotojų grupei, tūkst. m³.

 

VI. BAZINIŲ SĄNAUDŲ SKAIČIAVIMAS

 

53. Komisija nustato ekonomiškai pagrįstas metines bazines sąnaudas trejų metų laikotarpiui, įvertinant dujų įmonės faktines paskutinių trejų metų veiklos sąnaudas ir jų prognozę trejiems metams.

54. Dujų įmonės veiklos sąnaudoms yra priskiriamos sąnaudos dujoms pristatyti iki pristatymo vietos vartotojams, įvertinant dujų nuostolius dujų sistemoje, užtikrinant patikimą ir saugų dujų tiekimą esant minimalioms sąnaudoms. Skaičiuojant šias sąnaudas, būtina vadovautis galiojančiais įstatymais, poįstatyminiais aktais bei Vyriausybės, Ūkio ir Finansų ministerijų norminiais dokumentais.

55. Skaičiuojant viršutines perdavimo, paskirstymo ir dujų kainas vartotojams, į skaičiuotes įtraukiamos tos dujų įmonės sąnaudos, kurios susidaro perkant dujas ir vykdant pagrindinę (dujų sistemos) ūkinę-finansinę veiklą, tai:

55.1. sąnaudos už perkamas dujas;

55.2. dujų sistemos veiklos (eksploatacinės) sąnaudos.

56. Dujų įmonės apmokėjimo už perkamas dujas sąnaudas sudaro derybomis su dujų pardavėjais sulygtų dujų kainų ir kiekių sandaugų suma.

57. Dujų sistemos veiklos (eksploatacinės) sąnaudos skirstomos ir skaičiuojamos atskirai:

57.1. perdavimo sistemos;

57.2. paskirstymo sistemos;

57.3. dujų tiekimo (pardavimo);

57.4. dujų laikymo (dujų talpyklos tyrinėjimo ir projektavimo bei kiti parengiamieji darbai).

57.5. įmonės valdymo;

57.6. finansinės veiklos;

57.7. kitos paslaugos ir pardavimai.

58. Perdavimo, paskirstymo, tiekimo ir laikymo sąnaudos atskiriamos tvarkant kiekvienos iš šių rūšių atskirą buhalterinę apskaitą.

59. Įmonės valdymo sąnaudos – tai sąnaudos, susijusios su įmonės valdymu, (administracijos darbuotojų darbo užmokesčiu, komunalinėmis, ryšio paslaugomis, administracinių pastatų priežiūra, remontu ir kt.). Jos įvertinamos tiesioginiais skaičiavimais ir priskiriamos proporcingai 58 punkte sąnaudų dydžiams.

60. Finansinės veiklos sąnaudos įvertinamos tiesioginiais skaičiavimais ir priskiriamos 58 punkte nurodytoms sąnaudoms pagal susidarymo vietą.

61. Kitos paslaugos ir pardavimai – tai su pagrindine veikla nesusijusios papildomos mokamos paslaugos ir parduodamas įmonei nereikalingas turtas. Jų sąnaudos neįskaičiuojamos į įmonės pagrindinę veiklą.

62. Perdavimo sistemos sąnaudos mažinamos pajamų, gautų už dujų tranzitą, dydžiu.

63. Paskirstymo sistemos sąnaudos skirstomos pagal vartotojų grupes kiekvienai jų atskirai.

 

VII. PELNAS

 

64. Pelno poreikis skaičiuojamas atskirai perdavimui, paskirstymui ir tiekimui, vadovaujantis galiojančiais įstatymais bei Vyriausybės ir Finansų ministerijos norminiais dokumentais.

65. Normatyvinis pelnas dujų perdavimui (NPp) skaičiuojamas pagal formulę:

 

 Lt;                                              (2.)

 

čia:

Kp – akcinio kapitalo dalis, priskirta perdavimui, Lt;

np – metinė Vyriausybės obligacijų palūkanų norma, kuri yra lygi trejų metų trukmės Vyriausybės obligacijų, išleistų litais per kalendorinius metus, einančius prieš tuos metus, kuriais yra nustatomas tarifas, metinių palūkanų normų pirminėje rinkoje vidurkis;

rm – investicijų rizikos koeficientas (£ 3), procentiniai punktai.

66.  Normatyvinis pelnas dujų paskirstymui (NPsk) skaičiuojamas pagal formulę:

 

 Lt;                                           (3.)

 

čia:

Ksk – akcinio kapitalo dalis, priskirta paskirstymo sistemoje, Lt;

nskmetinė Vyriausybės obligacijų palūkanų norma, kuri yra lygi trejų metų trukmės Vyriausybės obligacijų, išleistų litais per kalendorinius metus, einančius prieš tuos metus, kuriais yra nustatomas tarifas, metinių palūkanų normų pirminėje rinkoje vidurkis;

rsk – investicijų rizikos koeficientas (£ 3), procentiniai punktai.

67. Normatyvinis pelnas (NPsk) dujų paskirstymui skirstomas atskiroms vartotojų grupėms pagal šios metodikos 45 punkte nurodytas grupes.

68. Normatyvinis pelnas dujų tiekimui (pardavimui) (NPt) apskaičiuojamas pagal formulę:

 

 Lt;                                                       (4.)

 

čia:

Kt – akcinio kapitalo dalis, priskirta tiekimui dujų sistemoje, Lt;

nt – metinė Vyriausybės obligacijų palūkanų norma, kuri yra lygi trejų metų trukmės Vyriausybės obligacijų, išleistų litais per kalendorinius metus, einančius prieš tuos metus, kuriais yra nustatomas tarifas, metinių palūkanų normų pirminėje rinkoje vidurkis.

69. Jeigu pasibaigus ūkiniams finansiniams metams įmonė viršija 10% rentabilumą atskirai pagal veiklos rūšis: perdavimui, paskirstymui, tiekimui (pelno iš perdavimo veiklos santykis su akciniu kapitalu, pelno iš paskirstymo veiklos santykis su akciniu kapitalu, pelno iš tiekimo veiklos santykis su akciniu kapitalu), kitais metais perdavimo, paskirstymo, tiekimo paslaugos kainos viršutinė riba būtų mažinama 50% rentabilumo viršijimo suma, o jei įmonė viršija 15% rentabilumąi – mažinama visa rentabilumo viršijimo suma virš 15% rentabilumo ir 50% virš 10% rentabilumo.

 

VIII. VARTOTOJO GALIOS SKAIČIAVIMAS

 

70. Vartotojo galia – vartotojui reikalingas perduoti ir paskirstyti maksimalus dujų kiekis per parą per vienerius metus. Remdamasi vartotojų paraiškomis dujų įmonė nustato bendrą perdavimo ir paskirstymo maksimalią galią.

71. Vartotojo galia per parą kiekvienais metais koreguojama pagal formulę:

 

                                               (5.)

 

čia:

Kgal. maksimalių dujų kiekių pokyčių koeficientas;

Qsut. gal. – vartotojo sutartinis praėjusių metų dujų kiekis (galia) per parą, tūkst. m3;

Qgal.-1 – vartotojo faktinis praėjusių metų dujų kiekis (galia) per parą, tūkst. m3.

 

IX. Dujų PERDAVIMO kainų viršutinės ribos skaičiavimas

 

72. Viršutinė dujų perdavimo kainų riba (Tp. rib.) skaičiuojama pagal formulę:

 

Lt/tūkst. m3;                                       (6.)

čia:

Kk – koregavimo koeficientas, kuris skaičiuojamas pagal formulę: (pirmiesiems metams lygus 1).

 

                        (7.)

čia:

Iinfl. – Statistikos departamento paskelbtas metinis Vartotojų kainų indeksas, %;

Eef. – efektyvumo rodiklį nustato Komisija, atsižvelgdama į panašių įmonių efektyvumo didinimo rodiklius, %;

q dujų kiekio pokyčio koregavimo koeficientas (formulė 1.);

X – rodiklis, atspindintis nuo įmonės veiklos nepriklausančių veiksnių pokyčius, ir apskaičiuojamas pagal formulę:

 

                                                          (8.)

 

čia:

xit – i-tojo veiksnio reikšmė t-siais metais;

n – veiksnių skaičius.

Tpv – vidutinė dujų perdavimo kaina, kuri skaičiuojama remiantis baziniais duomenimis pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m3;                    (9.)

čia:

Sp – nustatytos perdavimo bazinės sąnaudos per metus, Lt;

Ptr – pajamos už dujų tranzitą, Lt;

Np – apskaičiuotos metinės sąnaudos dujų perdavimo nuostoliams padengti, Lt;

NPp – apskaičiuotas perdavimo pelnas, Lt;

Qp – nustatytas perdavimo bazinis dujų kiekis, atėmus tranzito dujų kiekį, tūkst. m³.

 

X. Dujų PERDAVIMO kainų skaičiavimas

 

73. Vidutinė dujų perdavimo kaina (Tpv) skaičiuojama pagal formulę (9.).

74. Dvinarė dujų perdavimo kaina susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalies. Pastovioji dalis skaičiuojama pagal vartotojo pareikštą (užsakytą) paros galią, o kintamoji dalis pagal perduotą (sunaudotą) dujų kiekį.

75. Perdavimo kainos galios pastovioji dalis už tam tikrą laikotarpį (PMp. laik.) skaičiuojama pagal formulę:

 

                                             (10.)

 

čia:

Qv. p. g. – vartotojo perdavimo galia per parą, tūkst. m3/per parą;

Amok. skaičius – sutartyje nustatytas perdavimo kainos pastoviosios dalies mokėjimų per metus skaičius.

Tpgal. – perdavimo galios vieneto kaina, kuri skaičiuojama pagal formulę:

 

 Lt/m3/per parą;                    (11.)

 

čia:

Sp – nustatytos perdavimo bazinės sąnaudos, Lt;

Ptr – pajamos už dujų tranzitą, Lt;

Np – apskaičiuotos metinės sąnaudos dujų perdavimo nuostoliams padengti, Lt;

NPp – apskaičiuotas perdavimo pelnas, Lt;

Mk – dujų įmonės nustatytas pastoviosios dalies mokėjimo koeficientas (0–1), nekintantis trejus metus, suderintas su Komisija. Įmonėms, naudojančioms dujas žaliavai, šiam kiekiui koeficientas yra ne mažesnis negu 0,7;

Qp. gal. – visų vartotojų perdavimo galia per parą, tūkst. m3/per parą.

76. Kai (Mk) mažesnis už 1, vartotojams kintamoji mokėjimo dalis (KMp), skaičiuojama pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m3;                      (12.)

 

čia:

 – pajamos už galią, Lt, skaičiuojama pagal formulę:

 

;                                                                     (13.)

 

Qp – vartotojams nustatytas perdavimo bazinis dujų kiekis, tūkst. m3.

76.1. Skaičiuojant kintamąją dalį atskirai vartotojų grupei, įtraukiamos tik šių vartotojų grupės perdavimo duomenys (galia, sąnaudos, sąnaudos nuostoliams, pelnas ir dujų kiekiai).

 

XI. Dujų PASKIRSTYMO kainų viršutinės RIBOS skaičiavimas

 

77. Viršutinė dujų paskirstymo kainų riba nustatoma trejiems metams pagal vartotojų grupes (Tsk. gr. rib.) ir skaičiuojama pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m3;                                                   (14.)

 

čia:

Kk – koregavimo koeficientas, kuris skaičiuojamas pagal formulę (7.);

Tsk. gr. – grupės dujų paskirstymo kaina pagal bazinius duomenis, skaičiuojama pagal formulę (15.).

 

XII. Dujų PASKIRSTYMO kainų skaičiavimas

 

78. Dujų paskirstymo kainos pagal vartotojų grupes skaičiuojamos pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m³;                  (15.)

 

čia:

Ssk. – nustatytos paskirstymo bazinės sąnaudos be sąnaudų dujų nuostoliams, Lt;

Ksk. gr. – sąnaudų paskirstymo koeficientas tam tikrai vartotojų grupei apskaičiuotas dujų įmonės, atsižvelgus į pagrindinius dujų sistemos ūkio sąnaudų rodiklius ir suderintas Komisijos;

Nsk. gr.apskaičiuotos sąnaudos dujų nuostoliams, tenkančios vartotojų grupei, Lt;

NPsk. gr. – apskaičiuotas pelnas, tenkantis vartotojų grupei, Lt;

Qgr. – vartotojų grupės sunaudotas ir (arba) paskirstytas gamtinių dujų kiekis (gautą visą gamtinių dujų kiekį, praėjusį skirstomaisiais tinklais, paskirsčius pagal atskiras vartotojų grupes), tūkst. m³.

79. Dvinarė paskirstymo kaina vartotojų grupėms skaičiuojama pagal formules (10., 11., 12.) įtraukiant tik šių vartotojų grupės paskirstymo duomenis (t. y. galia, sąnaudos, pelnas ir dujų kiekiai).

 

XIII. DUJŲ TIEKIMO KAINŲ SKAIČIAVIMAS

 

80. Dujų tiekimo (Tt. gr. vart.) kaina pagal vartotojų grupes skaičiuojama:

 

                                                     (16.)

 

čia:

Tt. gr. vart. – dujų tiekimo kaina pagal vartotojų grupes, Lt/per metus;

St – tiekimo sąnaudos, Lt;

KTgr. – tiekimo sąnaudų paskirstymo koeficientas vartotojų grupei, apskaičiuotas dujų įmonės, atsižvelgus į pagrindinius dujų sistemos ūkio tiekimo sąnaudų rodiklius, ir suderintas Komisijos;

NPt. gr. – pelno dalis tiekimui vartotojų grupei, Lt;

Vgr. – grupės vartotojų skaičius;

81. Vidutinė metinė dujų pirkimo kaina (Tv) skaičiuojama pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m³;                                                          (17.)

 

čia:

Ti – dujų įmonės perkamų dujų kaina, Lt/ tūkst. m3;

 – dujų pirkimo (importo) metinės sąnaudos, Lt;

- nupirktas gamtinių dujų kiekis per metus, tūkst. m³.

82. Vartotojams atsiskaitymas už dujų paskirstymą sutartyse su dujų įmone numatomas iki pristatymo vietos (Gamtinių dujų perdavimo, paskirstymo, laikymo ir tiekimo taisyklės), atsižvelgiant į vartotojų klasifikaciją (45 punktas).

 

XIV. Dujų kainų viršutinės ribos skaičiavimas rEGULIUOJAMIEsieMS vartotojams

 

83. Viršutinė dujų kainų riba (Tsk. gr. rib.) kiekvienai vartotojų grupei skaičiuojama pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m3;                                                   (18.)

 

čia:

Kk – koregavimo koeficientas, kuris skaičiuojamas pagal formulę (7.);

Tsk. gr. – vartotojų grupės dujų kaina, kuri skaičiuojama pagal formulę (19.) Lt/tūkst. m3.

 

XV. Dujų kainų skaičiavimas rEGULIUOJAMIEsieMS vartotojams

 

84.  Dujų kaina pagal atskiras vartotojų grupes susideda iš dviejų dalių:

84.1.  dujų tiekimo pagal vartotojų grupes kaina, Lt/per metus, skaičiuojama pagal formulę (16.);

84.2.  dujų kaina, kuri apskaičiuojama pagal formulę:

 

 Lt/tūkst. m³;                                          (19.)

 

čia:

Tvvidutinė metinė dujų pirkimo kaina, skaičiuojama pagal formulę (17.);

Tpv – dujų perdavimo kaina, skaičiuojama pagal formulę (9.), Lt/tūkst. m³;

Tp. sk. gr. – dujų paskirstymo kaina vartotojų grupei, Lt/tūkst. m³, skaičiuojama pagal formulę:

 

                          (20.)

 

čia:

Ssk – apskaičiuotos paskirstymo bazinės sąnaudos per metus be sąnaudų dujų nuostoliams, Lt;

Ksk. gr. – sąnaudų paskirstymo koeficientas vartotojų grupei, apskaičiuotas dujų įmonės, atsižvelgus į pagrindinius dujų sistemos ūkio sąnaudų rodiklius, ir suderintas Komisijos;

Pt. sk – pajamos, gautos už dujų transportavimą paskirstymo sistema, tenkančios atitinkamai vartotojų grupei, Lt;

Nsk. gr. – apskaičiuotos sąnaudos dujų nuostoliams, tenkančios vartotojų grupei, Lt;

NPsk. gr. – paskirstymo pelnas, apskaičiuotas vartotojų grupei, Lt;

Qgr. – vartotojų grupės sunaudotas gamtinių dujų kiekis (visą gamtinių dujų kiekį, praėjusį paskirstymo sistema (atėmus pagal sutartis su AB „Lietuvos dujos“ transportuotą gamtinių dujų kiekį), paskirsčius pagal atskiras vartotojų grupes), tūkst. m³;

 

XVI. ŽEMUTINĖS DUJŲ DEGIMO ŠILUMOS VERTĖS ĮTAKA GAMTINIŲ DUJŲ KAINAI

 

85. Žemutinės dujų degimo šilumos vertės įtaka apskaičiuotai dujų kainai įvertinama, jeigu metų (per paskutinius 6 mėnesius) vidutinė žemutinė dujų degimo šilumos vertė skiriasi nuo bazinės 7900 kcal/m3 daugiau kaip 100 kcal/m3.

86. Reguliuojamiesiems vartotojams dujų kainų skaičiavimuose įvertinama žemutinė dujų degimo šilumos vertė pagal faktinį pusės metų (per paskutinius 6 mėnesius) žemutinės dujų degimo šilumos vertės vidurkį. Kainos pokytis dėl žemutinės dujų degimo šilumos vertės pasikeitimo skaičiuojamas įvertinus žemutinės dujų degimo šilumos vertės pataisos koeficientą (Kc):

 

Kc =

Cv

,

(21.)

7900 kcal / m3

 

čia:

Cv – metų (per paskutinius 6 mėnesius) vidutinė žemutinė dujų degimo šilumos vertė.

87.  Laisviesiems vartotojams dujų kainos pokytis dėl žemutinės dujų degimo šilumos vertės numatomas sutartyse su tiekimo įmone.“

 

 

PIRMININKAS                                                                                 VIDMANTAS JANKAUSKAS

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________

 

 

2 priedas

 

Normatyvinio pelno (NP), įskaitomo į gamtinių dujų ir transportavimo kainas perdavimo sistemoje, skaičiavimas, tūkst. Lt

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Rodikliai

Kainų nustatymas

_______m.

faktas

_______m.

faktas

_______m.

faktas

200_ m.

planas

200_ m.

planas

200_ m.

planas

Dujų įmonės kainų projektas

Komisija patvirtino

1.

Akcinis kapitalas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Ilgalaikis materialus turtas, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Perdavimo sistema, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.1.

pastatai (administraciniai, gamybiniai, ūkiniai)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.2.

vamzdynai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.3.

transporto priemonės, mechanizmai, įrengimai ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Administracija, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1.

pastatai (administraciniai, ūkiniai ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.

transporto priemonės, mechanizmai, įrengimai ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Rentabilumo procentas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

Pelno poreikis perdavimo sistemoje, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.1.

reguliuojamieji vartotojai, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.2.

laisvieji vartotojai ir vartotojai, suvartojantys daugiau nei 15 mln. m3 dujų per metus, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.2.1.

iš to sk. AB „Achema“

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Pelno poreikis, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.

Privalomi mokėjimai į biudžetą

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

Įmonės grynasis pelnas, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.1.

atskaitymai į privalomąjį rezervą

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.2.

atskaitymai į kitus fondus

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.3.

lėšos investicijoms ir jų aptarnavimui

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.4.

lėšos dividendams

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.5.

lėšos kitoms reikmėms

 

 

 

 

 

 

 

 

Paaiškinimai:

1. Eil. 2.2. „Administracija“ – tai dujų įmonės pagrindinė būstinė ir jai aptarnauti reikalingas turtas.

2. Skaičiuojant 3.1 p. pelno poreikį, 2.2 p. grupės „Administracija“ turtas išdalijamas proporcingai pagrindinei ir kitai veiklai dalimis ir priskiriamas atitinkamai 2.1 p.

 

Gen. direktorius _________________________

Vyr. finansininkas ________________________

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


3 priedas

 

Normatyvinio pelno (NP), įskaitomo į gamtinių dujų ir transportavimo kainas paskirstymo sistemoje, skaičiavimas, tūkst. Lt

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Rodikliai

Kainų nustatymas

______m.

______m.

______m.

200_ m.

200_ m.

200_ m.

Dujų įmonės kainų projektas

Komisija patvirtino

faktas

faktas

faktas

planas

planas

planas

1.

Akcinis kapitalas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Ilgalaikis materialus turtas, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Paskirstymo sistema, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.1.

pastatai (administraciniai, gamybiniai, ūkiniai ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.2.

vamzdynai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.3.

transporto priemonės, mechanizmai, įrengimai ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Administracija, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1.

pastatai (administraciniai, ūkiniai ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.

transporto priemonės, mechanizmai, įrengimai ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Rentabilumo procentas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

Pelno poreikis paskirstymo sistemoje, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.1.

iš to sk.: 1 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.2.

2 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.3.

3 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.4.

4 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.5.

5 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.6.

6 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.7.

7 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Privalomi mokėjimai į biudžetą

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

Įmonės grynasis pelnas, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.1.

atskaitymai į privalomąjį rezervą

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.2.

atskaitymai į kitus fondus

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.3.

lėšos investicijoms ir jų aptarnavimui

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.4.

lėšos dividendams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.5.

kitoms reikmėms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paaiškinimai:

3. Eil. 2.2. „Administracija“ – tai dujų įmonės pagrindinė būstinė ir jai aptarnauti reikalingas turtas.

4. Skaičiuojant 3.1 p. pelno poreikį, 2.2 p. grupės „Administracija“ turtas išdalijamas proporcingai pagrindinei ir kitai veiklai dalimis ir priskiriamas atitinkamai 2.1 p.

 

Gen. direktorius _____________________

Vyr. finansininkas ____________________

 

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


4 priedas

 

Normatyvinio pelno (NP) tiekimui skaičiavimas, tūkst. Lt

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Rodikliai

Kainų nustatymas

______m.

______m.

______m.

200_ m.

200_ m.

200_ m.

Dujų įmonės kainų projektas

Komisija patvirtino

faktas

faktas

faktas

planas

planas

planas

1.

Akcinis kapitalas

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Ilgalaikis materialus turtas, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

Paskirstymo sistema, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.1.

pastatai (administraciniai, gamybiniai, ūkiniai ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.2.

vamzdynai

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.3.

transporto priemonės, mechanizmai, įrengimai ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

Administracija, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.1.

pastatai (administraciniai, ūkiniai ir kt.)

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.2.

transporto priemonės, mechanizmai, įrengimai ir kt.

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Rentabilumo procentas

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

Pelno poreikis paskirstymo sistemoje, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.1.

iš to sk.: 1 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.2.

2 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.3.

3 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.4.

4 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.5.

5 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.6.

6 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.7.

7 gr. vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

Privalomi mokėjimai į biudžetą

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.

Įmonės grynasis pelnas, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.1.

atskaitymai į privalomąjį rezervą

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.2.

atskaitymai į kitus fondus

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.3.

lėšos investicijoms ir jų aptarnavimui

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.4.

lėšos dividendams

 

 

 

 

 

 

 

 

3.3.5.

kitoms reikmėms

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paaiškinimai:

5. Eil. 2.2. „Administracija“ – tai dujų įmonės pagrindinė būstinė ir jai aptarnauti reikalingas turtas.

6. Skaičiuojant 3.1 p. pelno poreikį, 2.2 p. grupės „Administracija“ turtas išdalijamas proporcingai pagrindinei ir kitai veiklai dalimis ir priskiriamas atitinkamai 2.1 p.

 

Gen. direktorius ___________________

Vyr. finansininkas __________________

 

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


5 priedas

 

Dujų nuostolių (N) atskiroms vartotojų grupėms perdavimo sistemoje skaičiavimų suvestinė

 

Eil. Nr.

Vartotojų grupės

Transportuotas dujų kiekis (Qp), tūkst. m3

Dujų natūrali netektis (Np, nat), tūkst. m3

Dujų suvartojimas technologinėms reikmėms (Np, tech), tūkst. m3

Dujų netektis (N=Np, nat+Np, tech),

tūkst. m3

Perkamų dujų vidutinė kaina, Lt/tūkst. m3

Dujų nuostoliai (N), tūkst. Lt

Nuostoliai nuo nupirkto kieko (Qp), %

Kainų nustatymas

Dujų įmonės kainų projektas

Komisija patvirtino

1.

Dujų transportavimas perdavimo sistema, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

Tranzitas į užsienio šalis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Reguliuojamieji vartotojai, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.2.

Laisviesiems vartotojams ir vartotojams, kurie suvartoja daugiau nei 15 mln. m3 dujų per metus, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

Iš to sk. AB „Achema“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gen. direktorius _____________________

Vyr. finansininkas ___________________

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


6 priedas

 

Dujų nuostolių (N) atskiroms vartotojų grupėms paskirstymo sistemoje skaičiavimų suvestinė

 

Eil. Nr.

Vartotojų grupės

Nupirktas dujų kiekis (Q), tūkst. m3

Dujų natūrali netektis (Nsk, nat), tūkst. m3

Dujų suvartojimas technologinėms reikmėms (Nsk, tech), tūkst. m3

Dujų netektis (N=Nsk, nat+Nsk, tech),

tūkst. m3

Perkamų dujų vidutinė kaina, Lt/tūkst. m3

Dujų nuostoliai (N), tūkst. Lt

Nuostoliai nuo nupirkto kieko (Q), %

Kainų nustatymas

Dujų įmonės kainų projektas

Komisijos priimta

1.

Dujų transportavimas paskirstymo sistema, iš viso:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

1-os grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

2-os grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.3.

3-ios grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.4.

4-os grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.5.

5-os grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.6.

6-os grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.7.

7-os grupės vartotojams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gen. direktorius _____________________

Vyr. finansininkas ___________________

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


7 priedas

 

Metinis dujų suvartojimas ir paros maksimalus suvartojimas (galia) perdavimo sistemoje

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Mato vnt.

Gamtinių dujų suvartojimas per metus

Maksimalus paros suvartojimas

200_ m.

faktas

200_ m.

einamieji

200_ m.

prognozė

200_ m.

sutartinė metų galia

200_ m. faktinė sutartinių metų galia

per parą

mėn. pav.

per parą

mėn. pav.

1.

Vartotojai, iš viso:

tūkst. m3

 

 

 

 

 

1.1.

Iš jų: laisvieji vartotojai ir vartotojai, suvartojantys daugiau nei 15 mln. m3 per metus, iš viso:

-“-

 

 

 

 

 

1.1.1.

Iš jų: (išvardyti vartotojus)

-“-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

Reguliuojamieji vartotojai, iš viso:

-“-

 

 

 

 

 

 

 

Gen. direktorius _____________________

 

(Rengėjo nuoroda)

______________


8 priedas

 

Metinis dujų suvartojimas ir paros maksimalus suvartojimas (galia) paskirstymo sistemoje

 

Eil.

Nr.

Pavadinimas

Mato vnt.

Gamtinių dujų suvartojimas per metus

Maksimalus paros suvartojimas

200_ m.

faktas

200_ m.

einamieji

200_ m.

prognozė

200_ m.

sutartinė metų galia

200_ m. faktinė sutartinių metų galia

per parą

mėn. pav.

per parą

mėn. pav.

1.

Vartotojai, suvartojantys daugiau nei 15 mln. m3 per metus, iš viso:

tūkst. m3

 

 

 

 

 

1.1.

Iš jų: (išvardyti vartotojus)

-“-

 

 

 

 

 

 

 

Gen. direktorius ____________________

 

(Rengėjo nuoroda)

______________