LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LAIKINAI PAIMTŲ DAIKTŲ GRĄŽINIMO IR ATLYGINIMO UŽ SUGADINTUS, NEIŠLIKUSIUS AR REKVIZUOTUS DAIKTUS MOKĖJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2003 m. lapkričio 18 d. Nr. 1427
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos karo padėties įstatymo (Žin., 2000, Nr. 52-1482) 37 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos nepaprastosios padėties įstatymo (Žin., 2002, Nr. 64-2575) 28 straipsnio 11 punktu ir įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. sausio 16 d. nutarimą Nr. 51 „Dėl Daiktų ir (ar) kito turto laikino paėmimo (laikino atlygintino panaudojimo) ir (ar) rekvizicijos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 6-251), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
Patvirtinti Laikinai paimtų daiktų grąžinimo ir atlyginimo už sugadintus, neišlikusius ar rekvizuotus daiktus mokėjimo taisykles (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. lapkričio 18 d. nutarimu
Nr. 1427
LAIKINAI PAIMTŲ DAIKTŲ GRĄŽINIMO IR ATLYGINIMO UŽ SUGADINTUS,
NEIŠLIKUSIUS AR REKVIZUOTUS DAIKTUS MOKĖJIMO TAISYKLĖS
1. Laikinai paimtų daiktų grąžinimo ir atlyginimo už sugadintus, neišlikusius ar rekvizuotus daiktus mokėjimo taisyklės (toliau vadinama – Taisyklės) reglamentuoja karo ar nepaprastosios padėties metu laikinai paimtų daiktų grąžinimo ir atlyginimo už sugadintus, neišlikusius ar rekvizuotus daiktus mokėjimo sąlygas ir tvarką.
2. Išnykus priežastims, dėl kurių daiktai buvo laikinai paimti, vietinė teritorinė karinė įstaiga nedelsdama grąžina savininkams (valdytojams) išlikusius laikinai paimtus daiktus. Surašomas daiktų grąžinimo aktas 2 egzemplioriais, kurių vienas atiduodamas savininkui (valdytojui), o kitas lieka vietinėje teritorinėje karinėje įstaigoje.
3. Išnykus priežastims, dėl kurių daiktai buvo laikinai paimti ar rekvizuoti, šio turto savininkai (valdytojai) ar jų atstovai dėl atlyginimo už sugadintus, neišlikusius ar rekvizuotus daiktus kreipiasi į vietinę teritorinę karinę įstaigą, pateikdami prašymus.
4. Prašymai dėl atlyginimo už sugadintus, neišlikusius ar rekvizuotus daiktus turi būti pateikiami ne vėliau kaip per 3 metus nuo karo ar nepaprastosios padėties atšaukimo.
5. Prašyme turi būti nurodoma prašymą pateikusio savininko (valdytojo), o jeigu jo vardu veikia atstovas, ir atstovo rekvizitai (fizinio asmens – vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta; juridinio asmens – pavadinimas, teisinė forma, buveinė, kodas), rekvizicijos akto ir rekvizuotų daiktų apyrašo ir (ar) laikino paėmimo akto ir apyrašo duomenys, laikinai paimtų ar rekvizuotų daiktų sąrašas ir jų vertė.
6. Vietinė teritorinė karinė įstaiga sutikrina prašyme pateiktus duomenis apie daiktus ir jų vertę su rekvizicijos akte ir rekvizuotų daiktų apyraše ir (ar) laikino paėmimo akte ir apyraše nurodytais duomenimis. Taip pat patikrinama, ar nėra išlikusių daiktų, kuriuos galima grąžinti, ar daiktai nėra grąžinti savininkui (valdytojui).
7. Kiekvieną ketvirtį vietinė teritorinė karinė įstaiga sudaro gautų ir sutikrintų prašymų suvestinę, patvirtina ją ir ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 20 dienos pateikia apskrities viršininkui. Suvestinėje nurodomi pateikusių prašymus asmenų duomenys ir sugadintų, neišlikusių ar rekvizuotų daiktų atlygintina vertė rinkos kainomis, buvusiomis turto rekvizavimo ar laikino paėmimo metu. Kartu pateikiami ir patvirtinti rekvizicijos ir (ar) laikino paėmimo aktų nuorašai bei daiktų grąžinimo aktų nuorašai.
8. Apskrities viršininkas ne vėliau kaip per 30 dienų nuo šių Taisyklių 7 punkte nurodytos suvestinės ir kitų dokumentų gavimo dienos priima sprendimą dėl atlyginimo už sugadintus, neišlikusius ar rekvizuotus daiktus ir informuoja apie tai savininkus (valdytojus) ar jų atstovus.
9. Savininkai (valdytojai) ar jų atstovai šių Taisyklių 8 punkte nurodytą apskrities viršininko sprendimą gali apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.