LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL APELIACIJŲ DĖL STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO SUDARYTŲ EKSPERTŲ GRUPIŲ PRIIMTŲ SPRENDIMŲ, VERTINANT PASIRENGIMĄ VYKDYTI STUDIJAS, NAGRINĖJIMO TVARKOS PATVIRTINIMO

 

2004 m. kovo 25 d. Nr. ISAK-423

Vilnius

 

Vadovaudamasis Aukštųjų mokyklų steigimo ir leidimų vykdyti studijas išdavimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 1153 (Žin., 2003, Nr. 87-3944), 11 punktu,

tvirtinu Apeliacijų dėl Studijų kokybės vertinimo centro sudarytų ekspertų grupių priimtų sprendimų, vertinant pasirengimą vykdyti studijas, nagrinėjimo tvarką (pridedama).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

švietimo ir mokslo ministro

2004 m. kovo d. 25 įsakymu Nr. ISAK-423

 

APELIACIJŲ DĖL STUDIJŲ KOKYBĖS VERTINIMO CENTRO SUDARYTŲ EKSPERTŲ GRUPIŲ PRIIMTŲ SPRENDIMŲ, VERTINANT PASIRENGIMĄ VYKDYTI STUDIJAS, NAGRINĖJIMO TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ši tvarka reglamentuoja ekspertų komisijų (toliau vadinama – komisijos), nagrinėjančių apeliacijas dėl Studijų kokybės vertinimo centro sudarytų ekspertų grupių priimtų sprendimų atlikus pasirengimo vykdyti studijas vertinimą, kompetenciją, jų sudarymo bei darbo organizavimo tvarką, teises ir funkcijas, apeliacijų pateikimo, nagrinėjimo, komisijų bei švietimo ir mokslo ministro sprendimų priėmimo ir jų apskundimo tvarką.

2. Kiekvienai apeliacijai nagrinėti švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaroma atskira komisija iš 7 narių: Švietimo ir mokslo ministerijos, suinteresuotų valstybės institucijų, mokslo ir studijų įstaigų bei švietimo įstaigų tarnautojų arba darbuotojų.

3. Komisijos savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymu (Žin., 2000, Nr. 27-715), Aukštųjų mokyklų steigimo ir leidimų vykdyti studijas išdavimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. 1153 (Žin., 2003, Nr. 87-3944), Leidimų vykdyti studijas išdavimo ir registravimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. ISAK-1503 (Žin., 2003, Nr. 104-4674), Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis ir kitais teisės aktais bei šia tvarka.

 

II. KOMISIJŲ FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

4. Komisijos veikia Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose adresu: A. Volano g. 2/7, Vilnius.

5. Komisijos atlieka šias funkcijas:

5.1. nagrinėja įregistruotas apeliacijas;

5.2. priima sprendimus dėl apeliacijose išdėstytų reikalavimų;

5.3. teikia suinteresuotoms šalims informaciją apie komisijos priimtus sprendimus.

6. Komisijos, vykdydamos savo funkcijas, turi teisę:

6.1. kreiptis į kompetentingas institucijas ir nustatyta tvarka gauti iš jų išvadas, pasiūlymus ir kitą reikiamą informaciją, reikalingą sprendimui priimti;

6.2. pasitelkti atitinkamų sričių specialistus (ekspertus);

6.3. kviesti į posėdžius iš anksto suderintu laiku Švietimo ir mokslo ministerijos ir jos reguliavimo sričiai priklausančių įstaigų, Studijų kokybės vertinimo centro, kitų valstybės institucijų, mokslo ir studijų įstaigų bei kitų institucijų tarnautojus ir darbuotojus.

 

III. KOMISIJŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Švietimo ir mokslo ministras skiria kiekvienos komisijos pirmininką, jo pavaduotoją bei sekretorių.

8. Komisijų darbo forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį atsižvelgiant į pateiktų apeliacijų nagrinėjimo terminus.

9. Komisijų posėdžius šaukia komisijų pirmininkai. Posėdis taip pat gali būti sušauktas 2/3 komisijos narių reikalavimu.

10. Apie posėdį komisijų nariams pranešama ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio. Kartu jiems pateikiamos gautos apeliacijos bei su jomis susijusi medžiaga.

11. Komisijų sprendimai dėl apeliacijoje išdėstytų reikalavimų laikomi priimtais, jeigu už juos balsuoja dalyvaujančių posėdyje komisijos narių balsų dauguma, bet ne mažiau kaip pusė visų komisijos narių. Jei balsai pasidalija po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

12. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 visų komisijos narių. Posėdžiui pirmininkauja komisijos pirmininkas, nesant jo – komisijos pirmininko pavaduotojas.

13. Komisijų sprendimai dėl apeliacijoje išdėstytų reikalavimų įforminami posėdžio protokolais, kuriuos pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

 

IV. APELIACIJŲ NAGRINĖJIMO TVARKA

 

14. Apeliacija pateikiama raštu švietimo ir mokslo ministrui, kuris per 7 darbo dienas nuo apeliacijos gavimo dienos sudaro komisiją ir įregistruotą apeliaciją pateikia komisijos pirmininkui.

15. Komisija gautą apeliaciją turi išnagrinėti ir priimti dėl jos sprendimą per 30 dienų nuo jos gavimo komisijoje dienos.

16. Apie komisijos posėdžio laiką ir vietą pranešama apeliaciją pateikusiam asmeniui, taip pat Studijų kokybės vertinimo centrui. Studijų kokybės vertinimo centras turi teisę susipažinti su apeliacijomis ir kitais dokumentais iki komisijos posėdžio.

17. Pareiškėjo bei Studijų kokybės vertinimo centro tarnautojų arba darbuotojų neatvykimas į komisijos posėdį, jeigu jiems apie posėdį tinkamai pranešta, nėra kliūtis nagrinėti apeliaciją ir priimti sprendimą dėl apeliacijoje išdėstytų reikalavimų.

18. Komisija gali pareikalauti iš pareiškėjo pateikti papildomų dokumentų.

19. Laikas, per kurį pareiškėjas įpareigotas pateikti papildomus dokumentus komisijai arba per kurį komisija kreipiasi informacijos į kitas institucijas, į apeliacijos nagrinėjimo laiką neįskaitomas.

20. Apeliacija komisijoje laikoma išnagrinėta, kai yra priimamas sprendimas dėl apeliacijoje išdėstytų reikalavimų.

21. Komisija, išnagrinėjusi apeliaciją, priima vieną iš šių sprendimų:

21.1. siūlyti švietimo ir mokslo ministrui patenkinti apeliaciją;

21.2. siūlyti švietimo ir mokslo ministrui patenkinti apeliaciją iš dalies ir įpareigoti Studijų kokybės vertinimo centrą atlikti papildomą vertinimą nurodytu terminu;

21.3. siūlyti švietimo ir mokslo ministrui nepatenkinti apeliacijos ir palikti galioti Studijų kokybės vertinimo centro sudarytos ekspertų grupės priimtą sprendimą.

22. Komisija informuoja pareiškėją ir Studijų kokybės vertinimo centrą, o prireikus, ir kitas suinteresuotas institucijas bei įstaigas apie komisijos priimtą sprendimą.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Švietimo ir mokslo ministras, remdamasis konkrečios komisijos pateiktu siūlymu, priima sprendimą dėl pateiktos apeliacijos.

24. Pareiškėjas, nesutinkantis su švietimo ir mokslo ministro priimtu sprendimu, per mėnesį nuo jo gavimo gali jį apskųsti Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

______________