LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĘ PASLAPTĮ SUDARANČIŲ ŽINIŲ SĄRAŠO
1992 m. rugsėjo 4 d. Nr. 653
Vilnius
2. Nustatyti buvusio TSRS valstybės saugumo komiteto padalinio Lietuvoje agentų asmens byloms ir agentų darbo byloms slaptumo laipsnį „visiškai slaptai“, iki bus priimtas Lietuvos Respublikos paslapčių apsaugos įstatymas.
Iš kitų valstybių gauta medžiaga turi tą slaptumo laipsnį, kurį yra nustačiusi medžiagą perdavusi valstybė, jeigu ko kita nenumatyta tarptautiniuose susitarimuose ar Lietuvos Respublikos įstatymuose.
3. Pripažinti netekusiais galios:
3.1. Lietuvos Ministrų Tarybos 1956 m. gegužės 16 d. nutarimą Nr. 212 „Dėl nustatymo Sąrašo Žinių, sudarančių Valstybinę paslaptį, kurių pagarsinimas baudžiamas pagal įstatymus“;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
1992 m. rugsėjo 4 d. nutarimu Nr. 653
Lietuvos Respublikos valstybinę paslaptį sudarančios žinios
Ekonomika
1. Žinios apie valstybinį ir mobilizacinį materialinių išteklių rezervą (išdėstymas, apimtis, saugojimo vietos ir jų techninė dokumentacija, sukaupimo terminai, nomenklatūra ir normatyvai).
2. Valstybinės visų valstybinių institucijų veiklos ekstremaliomis sąlygomis programos (apsirūpinimas energetikos ištekliais, kuru, transportu, ryšiais ir kt.).
4. Asignavimų naudojimas specialioms vyriausybinėms programoms įgyvendinti (ginkluotei įsigyti, pinigams ir valstybės vertybiniams popieriams spausdinti bei monetoms kalti).
5. Popieriaus vertybiniams popieriams paruošimo ir gamybos technologija, vertybinių popierių projektų eskizai, originalai ir atlikimo technologija, vertybinių popierių formų paruošimo technologija ir jų gamybos technologija.
Ryšiai ir informatika
7. Žinios apie Lietuvos Respublikos vyriausybinį ir Lietuvos Respublikos saugumo tarnybos ryšį, taip pat apie Krašto apsaugos ministerijos ir Vidaus reikalų ministerijos, žinybinių bei karinių ir pavojingų krovinių pervežimą organizuojančių tarnybų tarpžinybinių ir tarpvalstybinių specialiųjų ryšių praeinamumo detalias schemas ir planus.
Mokslas ir technika
8. Žinios apie naujausius mokslo ir technikos pasiekimus (atradimus, išradimus, mokslinius bei techninius projektus), kurie gali būti panaudoti kuriant naujas mokslo ir technikos kryptis bei naujus gaminius, taip pat diegiant naujus technologinius procesus įvairiose pramonės šakose ir statyboje, įgalinančius kokybiškai tobulinti ginkluotę ir karinę techniką.
Ryšiai su užsieniu
Kariniai klausimai
10. Žinios apie mobilizacinę parengtį ir mobilizacinius rezervus (Vyriausybei paskelbus mobilizaciją):
10.1. duomenys apie mobilizacinį kariuomenės išskleidimą, įskaitant kariuomenės rūšių, rinktinių, pulkų mobilizacijos planus;
10.2. duomenys apie mobilizacinio pranešimo ir mobilizacinio išskleidimo valdymo sistemą, kariuomenės papildymo žmonėmis tvarką ir terminus, taip pat apie papildomą kariuomenės aprūpinimą technika, materialinėmis-techninėmis priemonėmis bei finansavimą;
10.3. duomenys apie mobilizacinio išskleidimo aprūpinimą ginkluote, karine technika, šaudmenimis, amunicija ir materialinėmis priemonėmis;
11. Žinios apie kariuomenę ir jos aprūpinimą:
11.3. duomenys, atskleidžiantys kovinio budėjimo sistemą, budėjimo grafikus ir jų sudarymo metodikas;
11.4. duomenys apie įmonių ir įstaigų, vykdančių gynybinius užsakymus, produkcijos nomenklatūrą ir kiekį;
Valstybės saugumo organų ir vidaus reikalų sistemos veikla
12. Žinios apie operatyvinių tarnybų slaptąsias struktūras ir etatus, jų kiekybinę ir personalinę sudėtį.
14. Žinios apie šifrus ir su jais susijusią dokumentaciją, taip pat apie šifravimo darbų organizavimą ir atlikimą.
Geodezija ir kartografija