LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL NACIONALINIŲ, ŠAKOS IR TERITORINIŲ KOLEKTYVINIŲ SUTARČIŲ REGISTRAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO
2002 m. lapkričio 19 d. Nr. 1815
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr. 64-2569) 54 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Patvirtinti Nacionalinių, šakos ir teritorinių kolektyvinių sutarčių registravimo tvarką (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2002 m. lapkričio 19 d. Nutarimu Nr. 1815
NACIONALINIŲ, ŠAKOS IR TERITORINIŲ KOLEKTYVINIŲ SUTARČIŲ REGISTRAVIMO TVARKA
1. Nacionalinių, šakos ir teritorinių kolektyvinių sutarčių (toliau vadinama - kolektyvinė sutartis) registravimas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykdomas susitarimo faktui ir teksto autentiškumui patvirtinti.
2. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pareikštine tvarka registruoja kolektyvines sutartis, kurių šalys yra profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijos.
3. Kolektyvinės sutartys registruojamos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo dokumentų, nurodytų šios tvarkos 4 punkte, pateikimo dienos.
4. Darbdavių organizacijos atstovas ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų po kolektyvinės sutarties pasirašymo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateikia šiuos dokumentus:
4.1. paraišką įregistruoti kolektyvinę sutartį (nurodydamas profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų pavadinimus, buveines, telefono numerius, vadovų vardus ir pavardes, jeigu tai nenurodyta kolektyvinėje sutartyje);
4.2. šalių pasirašytą kolektyvinę sutartį (2 egzempliorius, turinčius vienodą teisinę galią, ir vieną kopiją, patvirtintą įstatymų nustatyta tvarka);
4.3. susirinkimo (konferencijos, suvažiavimo) dėl kolektyvinės sutarties pasirašymo protokolo išrašą;
5. Darbdavių organizacija per 5 darbo dienas nuo paraiškos įregistruoti kolektyvinę sutartį ir kitų šios tvarkos 4 punkte nurodytų dokumentų pateikimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai dienos raštu praneša profesinių sąjungų organizacijai, kad kolektyvinė sutartis pateikta registruoti. Darbdavių organizacijai nepateikus registruoti kolektyvinės sutarties per 20 kalendorinių dienų po jos pasirašymo, teisę pateikti registruoti kolektyvinę sutartį įgyja kita sutarties šalis – profesinių sąjungų organizacija. Profesinių sąjungų organizacija kolektyvinę sutartį pateikia registruoti per 10 kalendorinių dienų nuo šios tvarkos 4 punkte nurodyto termino pabaigos, taip pat pateikia kitus 4 punkte nurodytus dokumentus.
6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija registruoja kolektyvines sutartis nacionalinių, šakos ir teritorinių kolektyvinių sutarčių registravimo žurnale.
7. Prieš pradedant daryti įrašus, kolektyvinių sutarčių registravimo žurnalo lapai turi būti sunumeruoti, jų skaičius patvirtintas antspaudu ir valstybės tarnautojo parašu, taip pat turi būti užpildytas kolektyvinių sutarčių registravimo žurnalo titulinis lapas. Baigus pildyti kolektyvinių sutarčių registravimo žurnalą, po paskutiniu įrašu nurodomi šio žurnalo kolektyvinių sutarčių registravimo numeriai ir datos, kada pradėtas ir baigtas pildyti šis žurnalas. Kolektyvinių sutarčių registravimo žurnalas saugomas teisės aktų nustatyta tvarka.
8. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija neregistruoja kolektyvinių sutarčių, kuriose yra taisymų, prierašų, užbrauktų žodžių, taip pat jeigu kolektyvinė sutartis yra iš dviejų ir daugiau lapų ir jie nesusiūti, nesunumeruoti, jeigu susiūtų lapų skaičius nepatvirtintas profesinės sąjungos ir darbdavių organizacijos vadovų ar įgaliotų atstovų parašais ir antspaudu (susiūtų ir sunumeruotų lapų skaičius, patvirtintas parašais ir antspaudu, įrašomas paskutiniame kolektyvinės sutarties puslapyje, prie susiuvimo vietos).
9. Valstybės tarnautojas, atsakingas už kolektyvinių sutarčių registravimą, kolektyvinės sutarties tituliniame lape deda Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudą, nurodo registravimo numerį, datą ir pasirašo, taip pat paskutinio lapo antrojoje pusėje, prie susiuvimo vietos, deda ministerijos spaudą, įrašo registravimo numerį, datą ir pasirašo.
10. Įregistravus kolektyvinę sutartį, du egzemplioriai grąžinami darbdavių organizacijos atstovui. Darbdavių organizacijos atstovas antrąjį įregistruotos kolektyvinės sutarties egzempliorių įteikia kitai šaliai. Kopija saugoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje Lietuvos archyvų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.
11. Kolektyvinių sutarčių registravimo žurnale turi būti šie duomenys:
11.3. profesinių sąjungų organizacijos vadovo ar įgalioto atstovo vardas ir pavardė, pareigos, parašas (jeigu kolektyvinę sutartį registruoti pateikia profesinių sąjungų organizacija);
11.5. darbdavių organizacijos vadovo ar įgalioto atstovo, pristačiusio nacionalinę, šakos ar teritorinę kolektyvinę sutartį, vardas ir pavardė, pareigos, parašas (jeigu kolektyvinę sutartį registruoti pateikia darbdavių organizacija);
12. Kolektyvinės sutarties šalims padarius pakeitimus sutartyje, pakeistas jos tekstas pateikiamas registruoti ta pačia tvarka.
13. Pasikeitus įmonių, kurioms taikoma kolektyvinė sutartis (jeigu nesikeičia šios sutarties tekstas), sąrašui, kolektyvinės sutarties šalys pateikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai susirinkimo (konferencijos, suvažiavimo) protokolą, kuriame nurodyti sąrašo pakeitimai. Šiuo atveju Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kolektyvinės sutarties iš naujo neregistruoja.
14. Kolektyvinės sutarties registravimas panaikinamas, jeigu:
16. Galioja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įregistruotas kolektyvinės sutarties tekstas.