LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
Į S A K Y M A S
DĖL KANDIDATO Į NOTARUS (ASESORIAUS) NOTARO PRAKTIKOS ATLIKIMO TVARKOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
2004 m. gegužės 17 d. Nr. 1R-120
Vilnius
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos teisingumo ministro
2004 m. gegužės 17 d. įsakymu Nr. 1R-120
KANDIDATO Į NOTARUS (ASESORIAUS) NOTARO PRAKTIKOS ATLIKIMO TVARKOS TAISYKLĖS
1. Šios taisyklės reglamentuoja asmenų, laimėjusių kandidatų į notarus (asesorių) viešą konkursą, notaro praktikos atlikimo tvarką.
2. Teisingumo ministro įsakyme dėl asmens, laimėjusio kandidato į notarus (asesoriaus) viešą konkursą, paskyrimo kandidatu į notarus (asesoriumi) nustatoma kandidato į notarus (asesoriaus) praktikos atlikimo pradžia.
3. Kandidatas į notarus (asesorius) skiriamas atlikti notaro praktiką pas notarą, kurio kandidatūrą teisingumo ministrui siūlo Notarų rūmų prezidiumas. Siūlymas pateikiamas ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo laimėto konkurso pabaigos.
Notaro praktikos vadovu skiriamas notaras, turintis ne mažesnį kaip dešimties metų notaro darbo stažą.
4. Kandidato į notarus (asesoriaus) notaro praktikos trukmė turi būti ne trumpesnė kaip vieneri metai.
Notaro praktikos atlikimo trukmę nustato Notarų rūmų prezidiumas, atsižvelgdamas į kandidato į notarus (asesoriaus), pageidavimą.
5. Kandidato į notarus (asesoriaus) atliekamos notaro praktikos programą sudaro Notarų rūmų prezidiumas. Notaro praktikos planą sudaro notaro praktikos vadovas, kurį tvirtina Notarų rūmų prezidiumas.
Notaro praktikos atlikimo programoje turi būti šios temos: teisės aktai, reglamentuojantys notariato veiklą, notaro biuro darbo organizavimas ir veikla, dokumentų parengimo, tvarkymo, saugojimo ir naudojimo tvarka, notarinių veiksmų atlikimo tvarka ir ypatumai, notarinių veiksmų arba atsisakymo juos atlikti apskundimo tvarka, notaro civilinė ir drausminė atsakomybė. Į notaro praktikos atlikimo programą gali būti įtrauktos ir kitos temos, kurios padėtų kandidatui į notarus (asesoriui) geriau pasirengti notaro ar notaro atstovo veiklai.
Notaro praktikos atlikimo plane turi būti nurodyta: temos pavadinimas, valandų skaičius ir laikotarpis, skirtas tos temos praktikai.
7. Kandidatai į notarus (asesoriai) už notarui, kuris vadovauja jų praktikai, padarytą žalą atsako pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą.
8. Notarų rūmai kandidatams į notarus (asesoriams) moka minimalaus darbo užmokesčio dydžio stipendiją.
Notarų rūmai kandidatus į notarus (asesorius) draudžia privalomuoju valstybiniu socialiniu draudimu Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka.
Kandidatams į notarus (asesoriams) kasmet suteikiamos 30 kalendorinių dienų atostogos. Už atostogų laiką mokama stipendija.
9. Kandidatui į notarus (asesoriui) neleidžiama dirbti jokio kito darbo arba verstis kokia nors kitokia mokama veikla (išskyrus mokslinį ar pedagoginį bei kūrybinį darbą). Kandidatas į notarus (asesorius) gali dirbti pagal darbo sutartį notaro biure, kuriame jis atlieka praktiką.
10. Kandidato į notarus (asesoriaus) praktika baigiasi:
10.2. kai paaiškėja, kad kandidatas į notarus (asesorius) dėl kvalifikacijos ar etikos negalės eiti notaro pareigų;
11. Išlaikytas notaro kvalifikacinis egzaminas nenutraukia kandidato į notarus (asesoriaus) atliekamos notaro praktikos.
12. Išvadą apie notaro praktikos atlikimą surašo praktikos vadovas, su ja supažindina praktiką atlikusį kandidatą į notarus (asesorių), ir pateikia tvirtinti Notarų rūmų prezidiumui.
Į Notarų rūmų posėdį, kuriame svarstoma išvada apie notaro praktikos atlikimą, kviečiami notaro praktikos vadovas ir notaro praktiką atlikęs kandidatas į notarus (asesorius).
13. Notarų rūmų prezidiumas nutarimą dėl išvados apie notaro praktikos atlikimą išduoda: