LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1990 M. RUGSĖJO 25 D. NUTARIMO NR. 290 DALINIO PAKEITIMO

 

1990 m. gruodžio 20 d. Nr. 387

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Iš dalies pakeičiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1990 m. rugsėjo 25 d. nutarimo Nr. 290 „Dėl prekių pardavimo bei išleidimo iš įmonių, prekių išvežimo ir išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos tvarkos“ (Žin., 1990, Nr. 28-691; Nr. 32-785) priedą „Laikina prekių išvežimo ir išsiuntimo iš Lietuvos Respublikos tvarka“, jo 8 punktą išdėstyti taip:

8. Pašto siuntos, siunčiamos už Lietuvos Respublikos ribų su maisto ir ne maisto prekėmis, priimamos iš asmenų, jeigu jos siunčiamos asmenims, atliekantiems karinę tarnybą ir bausmę pataisos darbų ir kitose įstaigose, studentams ir moksleiviams, tremtiniams ir jų palikuonims, o vienos siuntos vertė neviršija 50 rublių, taip pat siuntos iš asmenų, besiverčiančių individualia darbine veikla (su jiems leista realizuoti produkcija).

Ryšių įmonės vadovas turi teisę, esant ypatingiems atvejams, leisti priimti ir siunčiamas kitiems asmenims siuntas su prekėmis, kurių vertė neviršija 50 rublių.

Gėlių svogūnėlių ir kitos sėklinės medžiagos (tarp jų vaistažolių), dėvėtų asmeninių rūbų išsiuntimas neribojamas.

Vaistai gali būti priimami išsiųsti už Lietuvos Respublikos ribų tik pateikus gydančiojo gydytojo leidimą (ne daugiau kaip viena gydymo kurso vaistų norma žmogui ir ne ilgiau kaip vienam mėnesiui). Siunčiant didesnį vaistų kiekį, reikalingas gydymo ar profilaktikos įstaigos vyriausiojo gydytojo leidimas.

Knygų priimama išsiųsti už Lietuvos Respublikos ribų ne daugiau kaip po vieną tos pačios knygos egzempliorių.

Brokuoti gaminiai (nepasibaigus jų garantiniam terminui) priimami išsiųsti tik į gamyklas, fabrikus ir taisyklas, taip pat iš jų.

Pašto darbuotojai turi teisę tikrinti priimamas pašto siuntas“.

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MINISTRĖ PIRMININKĖ                                                                                     K. PRUNSKIENĖ