LIETUVOS RESPUBLIKOS

LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS DRAUGIJOS, RAUDONOJO KRYŽIAUS IR RAUDONOJO PUSMĖNULIO EMBLEMOS IR PAVADINIMO

Į S T A T Y M A S

 

2000 m. spalio 10 d. Nr. VIII-1978

Vilnius

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

Šis įstatymas nustato Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos statusą, funkcijas ir finansavimą, taip pat Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio emblemos ir pavadinimo naudojimą ir teisinę apsaugą.

 

2 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra valstybės pagalbininkė humanitarinės veiklos srityje, taikos ir karinių konfliktų metu vykdanti 1949 metų Ženevos konvencijų dėl karo aukų apsaugos ir jų 1977 metų papildomų protokolų, taip pat Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo įstatų numatytus uždavinius.

2. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija tęsia tarpukario Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos, įkurtos 1919 m. sausio 12 d. ir 1923 m. priimtos į Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federaciją, veiklą. Ši nuostata negali būti pagrindu spręsti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos turėtos nuosavybės teisių atkūrimo ir turto atgavimo klausimus.

 

3 straipsnis. Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio emblema ir pavadinimas

Šiame įstatyme nustatyta teisinė apsauga taikoma:

1) Raudonojo Kryžiaus emblemai, kuri yra raudonas kryžius baltame fone;

2) Raudonojo Pusmėnulio emblemai, kuri yra raudonas pusmėnulis baltame fone;

3) pavadinimui „Raudonasis Kryžius“;

4) pavadinimui „Raudonasis Pusmėnulis“.

 

II SKYRIUS

LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS DRAUGIJA

 

PIRMASIS SKIRSNIS

LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS DRAUGIJOS

STATUSAS IR VEIKLOS PAGRINDAI

 

4 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos statusas

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra humanitarinė visuomeninė organizacija, priklausanti Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimui, kurį sudaro Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas, Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija, Raudonojo Kryžiaus bei Raudonojo Pusmėnulio nacionalinės draugijos.

2. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra juridinis asmuo.

3. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra ne pelno organizacija, jos veiklos tikslas nėra pelno siekimas.

 

5 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklos teisiniai pagrindai

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija veikia laikydamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos, šio ir kitų įstatymų, Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, kitų teisės aktų, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo įstatų ir savo veiklą grindžia įstatymų nustatyta tvarka įregistruotais Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos įstatais.

2. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos narystė, valdymo organų sudarymas ir jų kompetencija, struktūriniai padaliniai, valdymo organų ir vadovų atskaitomybės aukščiausiajam valdymo organui ir jų veiklos kontrolės tvarka, lėšų bei pajamų naudojimo kontrolės tvarka yra apibrėžiami Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos įstatuose.

3. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai taikomas Visuomeninių organizacijų įstatymas, jeigu šis įstatymas nenustato ko kita.

 

6 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklos principai

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija savo humanitarinėje veikloje ir santykiuose su valstybės ir savivaldybių institucijomis vadovaujasi šiais pagrindiniais Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo principais: humaniškumu, bešališkumu, neutralumu, nepriklausomybe, savanoriškumu, vienumu, universalumu.

2. Santykiuose su valstybės ir savivaldybių institucijomis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija išsaugo savarankiškumą, kuris leidžia visais atvejais veikti pagal šio straipsnio 1 dalyje nurodytus principus.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS DRAUGIJOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

7 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos tikslas

Pagrindinis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos tikslas – apsaugoti žmones nuo kančių ir jas palengvinti, būti valstybės pagalbininke humanitarinės veiklos srityje. Šiam tikslui įgyvendinti draugija gali vykdyti bendras su valstybės institucijomis programas.

 

8 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos funkcijos

1. Pagrindinės Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos funkcijos yra:

1) karinių konfliktų ir taikos metu veikti pagal 1949 metų Ženevos konvencijas dėl karo aukų apsaugos ir jų 1977 metų papildomus protokolus, siekiant suteikti pagalbą karo aukoms;

2) teikti socialinę ir moralinę pagalbą visoms socialiai remtinų asmenų grupėms;

3) teisės aktų nustatyta tvarka mokyti gyventojus teikti pirmąją medicinos pagalbą;

4) padėti Lietuvos valstybės institucijoms teikti pagalbą ekstremalių situacijų aukoms;

5) ieškoti Lietuvos gyventojų giminių užsienyje ir užsieniečių giminių Lietuvoje, pasimetusių Antrojo pasaulinio karo ir pokario metais, karinių konfliktų ir gaivalinių nelaimių metu, tarpininkauti lankant artimųjų, žuvusiųjų Antrojo pasaulinio karo metu, kapus užsienyje ir Lietuvoje;

6) ginti užsieniečių, kurie ieško prieglobsčio Lietuvos Respublikoje, teises bei teikti jiems socialinę pagalbą;

7) skleisti informaciją apie Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklą, propaguoti pagrindinius Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo principus bei skleisti žinias apie tarptautinę humanitarinę teisę;

8) bendradarbiauti su Lietuvos valstybės institucijomis Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio emblemos ir pavadinimo apsaugos bei tarptautinės humanitarinės teisės įgyvendinimo srityse;

9) telkti ir mokyti jaunimą savanoriškai dirbti pagrindinėse Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklos srityse;

10) dalyvauti užsienio šalių vyriausybių, nacionalinių Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų bei tarptautinių Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo organizacijų humanitarinės pagalbos Lietuvai programose; kai būtina, organizuoti ir teikti humanitarinę pagalbą užsienio šalims;

11) teisės aktų nustatyta tvarka teikti labdarą ir paramą.

2. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija gali atlikti ir kitokias funkcijas, kurios neprieštarauja Lietuvos Respublikos įstatymams, draugijos įstatams bei Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo pagrindiniams principams.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

LIETUVOS RAUDONOJO KRYŽIAUS DRAUGIJOS TURTAS IR PAJAMOS

 

9 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos turtas

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai nuosavybės teise gali priklausyti nekilnojamasis ir kilnojamasis turtas, reikalingas jos tikslams ir uždaviniams įgyvendinti. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija jai nuosavybės teise priklausantį turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

 

10 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos pajamų šaltiniai

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos pajamų šaltiniai yra:

1) narių mokesčiai;

2) Lietuvos Respublikos fizinių ir juridinių asmenų bei įmonių, neturinčių juridinio asmens teisių, dovanotos (paaukotos) lėšos bei turtas;

3) užsienio valstybių, užsienio valstybių fizinių ir juridinių asmenų, tarptautinių organizacijų dovanotos (paaukotos) lėšos bei turtas;

4) paveldėtas turtas;

5) pajamos už išnuomotą turtą ir kredito įstaigose laikomas lėšas;

6) lėšos iš valstybės ir savivaldybių biudžetų tikslinėms sveikatos apsaugos, socialinėms ir kitoms Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos programoms įgyvendinti;

7) kitos teisėtai įgytos lėšos.

2. Už šio straipsnio 1 dalies 6 punkte nurodytų lėšų panaudojimą turi būti atsiskaitoma jas skyrusios institucijos reikalavimu, pateikiant jų panaudojimą patvirtinančius dokumentus.

 

11 straipsnis. Pajamų panaudojimas

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos, kaip ne pelno organizacijos, pajamos naudojamos:

1) padėti socialiai remtiniems asmenims;

2) draugijos darbuotojų darbo užmokesčiui;

3) draugijos programoms įgyvendinti;

4) draugijos leidybos veiklai;

5) kitai Lietuvos Respublikos įstatymams, Draugijos įstatams bei Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo principams neprieštaraujančiai veiklai.

 

12 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos leidybinė ir ūkinė veikla

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija turi teisę Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka steigti visuomenės informavimo priemones, labdaros fondus ir kitokias organizacijas, užsiimti leidybine ir kita veikla, reikalinga šiame įstatyme ir kituose teisės aktuose numatytoms draugijos funkcijoms įgyvendinti.

 

III SKYRIUS

RAUDONOJO KRYŽIAUS IR RAUDONOJO PUSMĖNULIO

EMBLEMA IR PAVADINIMAS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

13 straipsnis. Naudojimasis emblema ir pavadinimu

Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio emblema ir pavadinimas Lietuvos Respublikoje naudojami 1949 metų Ženevos konvencijų dėl karo aukų apsaugos ir jų 1977 metų papildomų protokolų, šio ir kitų įstatymų numatytomis sąlygomis ir tvarka.

 

14 straipsnis. Emblemos funkcijos

1. Vadovaujantis 1949 metų Ženevos konvencijomis dėl karo aukų apsaugos ir jų 1977 metų papildomais protokolais, skiriamas dvejopas naudojimasis Raudonojo Kryžiaus ar Raudonojo Pusmėnulio emblema:

1) naudojimasis emblema kaip apsaugos ženklu;

2) naudojimasis emblema kaip atpažinimo ženklu.

2. Karinio konflikto metu emblema naudojama kaip apsaugos ženklas medicinos personalui, medicinos daliniams ir medicinos transporto priemonėms žymėti.

3. Emblema naudojama kaip atpažinimo ženklas siekiant parodyti asmens ar objekto sąsają su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimu.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

NAUDOJIMASIS EMBLEMA KAIP APSAUGOS ŽENKLU

 

15 straipsnis.       Ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnybų ir ginkluotųjų pajėgų kapelionų naudojimasis emblema

1. Tiek taikos, tiek karinio konflikto metu Raudonojo Kryžiaus emblema yra Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnybos skiriamasis ženklas.

2. Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnyba Raudonojo Kryžiaus emblema žymi savo sausumos, jūrų ir oro pajėgų medicinos personalą, medicinos dalinius ir medicinos transporto priemones.

3. Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnybos personalas turi ryšėti ant rankovės vandeniui atsparų raištį su Raudonojo Kryžiaus emblema ir turėti asmens pažymėjimą su emblema. Šiuos raiščius bei asmens pažymėjimus išduoda Karo medicinos tarnybos vadas. Asmens pažymėjimas surašomas lietuvių ir anglų kalbomis.

4. Ginkluotųjų pajėgų kapelionams suteikiama tokia pat apsauga bei tapatybės ženklai kaip šio straipsnio 3 dalyje nurodytam ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnybos personalui.

 

16 straipsnis.       Civilinių medicinos tarnybų ir civilinio religinio personalo naudojimasis emblema

1. Karinio konflikto metu, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai leidžiant ir kontroliuojant, civilinis medicinos personalas, civilinės ligoninės, medicinos daliniai bei transportas, taip pat Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos medicinos personalas, daliniai ir transportas, skirti vežti ir gydyti sužeistuosius, ligonius, nukentėjusiuosius bei patyrusius laivo avariją jūroje, žymimi Raudonojo Kryžiaus emblema.

2. Karinio konflikto metu civilinis medicinos personalas turi ryšėti ant rankovės vandeniui atsparų raištį su emblema ir turėti asmens pažymėjimus su emblema. Šiuos raiščius bei asmens pažymėjimus išduoda Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Asmens pažymėjimas surašomas lietuvių ir anglų kalbomis.

3. Karinio konflikto metu civiliniam religiniam personalui suteikiama tokia pat apsauga bei tapatybės ženklai kaip šio straipsnio 2 dalyje nurodytam medicinos personalui.

4. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai suteikiama teisė perduoti savo medicinos personalą Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų medicinos tarnybos žinion. Tokiam personalui taikomi kariniai įstatymai ir taisyklės. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijai leidus, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos personalas, priskirtas Lietuvos Respublikos karo medicinos tarnybos žinion, naudojasi emblema kaip apsaugos ženklu. Toks personalas turi ryšėti ant rankovės vandeniui atsparų raištį su emblema ir turėti asmens pažymėjimus, išduotus šio straipsnio 2 dalyje numatyta tvarka.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

NAUDOJIMASIS EMBLEMA KAIP ATPAŽINIMO ŽENKLU

 

17 straipsnis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos naudojimasis emblema

1. Teisė naudotis Raudonojo Kryžiaus emblema ir pavadinimu „Raudonasis Kryžius“ kaip atpažinimo ženklais suteikiama Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai – siekiant parodyti asmens ar objekto sąsają su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimu.

2. Emblema, kuria naudojamasi kaip atpažinimo ženklu, turi būti Draugijos nustatytų matmenų. Šiuo atveju draudžiama naudoti ją ant pastatų stogų.

3. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija emblemą naudoja vykdydama Lietuvos Respublikos įstatymų, tarptautinių sutarčių bei Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo įstatų numatytas funkcijas. Emblema naudojama ant Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai priklausančių vėliavų, pastatų iškabų, transporto priemonių bei draugijos narių aprangos.

4. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos darbuotojai ir nariai, atlikdami savo pareigas, nešioja ženklelį su Raudonojo Kryžiaus emblema.

 

18 straipsnis.       Užsienio valstybių Raudonojo Kryžiaus ar Raudonojo Pusmėnulio draugijų naudojimasis emblema

Jeigu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija leidžia, užsienio valstybių Raudonojo Kryžiaus ar Raudonojo Pusmėnulio draugijos, laikinai esančios Lietuvos Respublikos teritorijoje, turi teisę naudoti Raudonojo Kryžiaus ar Raudonojo Pusmėnulio emblemą šio įstatymo 17 straipsnyje numatyta tvarka.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

TARPTAUTINIŲ RAUDONOJO KRYŽIAUS IR RAUDONOJO PUSMĖNULIO JUDĖJIMO ORGANIZACIJŲ NAUDOJIMASIS EMBLEMA

 

19 straipsnis.       Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto bei Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos naudojimasis emblema

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas bei Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija, vykdydami savo veiklą, turi teisę naudoti emblemą bet kuriuo metu.

 

PENKTASIS SKIRSNIS

SPECIALIOSIOS NUOSTATOS

 

20 straipsnis.       Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos naudojimasis Raudonojo Kryžiaus emblema ir pavadinimu „Raudonasis Kryžius“ informaciniais ir lėšų kaupimo tikslais

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai leidžiama naudoti Raudonojo Kryžiaus emblemą bei pavadinimą „Raudonasis Kryžius“ informaciniais ir lėšų kaupimo tikslais.

2. Raudonojo Kryžiaus emblema ir pavadinimas „Raudonasis Kryžius“ naudojami informaciniais tikslais skleidžiant informaciją apie Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo veiklą bei tarptautinę humanitarinę teisę.

3. Raudonojo Kryžiaus emblema ir pavadinimas „Raudonasis Kryžius“ naudojami lėšų kaupimo tikslais prašant fizinius ir juridinius asmenis bei įmones, neturinčias juridinio asmens teisių, suteikti paramą Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai.

4. Vykdydama lėšų kaupimo kampanijas, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija turi teisę leisti įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms naudoti Raudonojo Kryžiaus emblemą reklamoje šiomis sąlygomis:

1) emblema neturi būti naudojama įmonės, įstaigos ar organizacijos vykdomai veiklai ar jų produkcijai reklamuoti;

2) lėšų rinkimo kampanija turi būti apribota laiko ir vietos;

3) įmonės, įstaigos ar organizacijos veikla negali prieštarauti Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo tikslams ir principams;

4) leidimas naudoti emblemą turi būti įforminamas rašytine sutartimi, kurioje turi būti numatyta draugijos teisė nutraukti sutartį;

5) emblema turi būti naudojama su nuoroda, kad įmonė, įstaiga ar organizacija remia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugiją;

6) emblema negali būti naudojama ant gaminių pakuočių.

 

21 straipsnis. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos apdovanojimo atributika

Raudonojo Kryžiaus emblema ir pavadinimas „Raudonasis Kryžius“ gali būti naudojami Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos apdovanojimo atributikoje Draugijos įstatuose nustatyta tvarka.

 

22 straipsnis. Pagalbos kroviniai

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijai leidžiama naudoti Raudonojo Kryžiaus emblemą kartu su savo pavadinimu pagalbos kroviniams į ginkluotų konfliktų ar gaivalinių nelaimių zonas žymėti.

 

23 straipsnis.       Greitosios medicinos pagalbos tarnybų ir medicinos punktų, teikiančių būtinąją medicinos pagalbą ekstremalių situacijų ar įvykių atveju, naudojimasis Raudonojo Kryžiaus emblema

1. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos leidimu Raudonojo Kryžiaus emblema gali būti naudojama greitosios medicinos pagalbos mašinoms žymėti šiomis sąlygomis:

1) greitosios pagalbos tarnybai teikiant būtinąją medicinos pagalbą ar transportuojant nukentėjusiuosius, įvykus ekstremaliai situacijai Lietuvos Respublikoje;

2) greitosios pagalbos tarnybai nemokamai teikiant būtinąją medicinos pagalbą ar transportuojant nukentėjusiuosius, įvykus ekstremaliai situacijai ar įvykiui užsienio valstybėje.

2. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos leidimu Raudonojo Kryžiaus emblema gali būti naudojama medicinos punktams, nemokamai teikiantiems būtinąją medicinos pagalbą nukentėjusiesiems ekstremalios situacijos metu, žymėti.

 

24 straipsnis. Kelio ženklai

Raudonojo Kryžiaus emblema gali būti naudojama kaip kelio ženklas pirmosios pagalbos punktams žymėti ir kitais 1968 metų Konvencijos dėl kelio ženklų ir signalų numatytais atvejais.

 

ŠEŠTASIS SKIRSNIS

EMBLEMOS APSAUGA

 

25 straipsnis. Naudojimosi emblema ir pavadinimu draudimas

Išskyrus šiame įstatyme nustatytus atvejus, visoms Lietuvos valstybės institucijoms, įmonėms, įstaigoms, organizacijoms, fiziniams asmenims draudžiama naudotis:

1) raudono kryžiaus ženklu baltame fone ir žodžiais „Raudonasis Kryžius“;

2) raudono pusmėnulio ženklu baltame fone ir žodžiais „Raudonasis Pusmėnulis“;

3) emblemomis ar pavadinimais, kurie imituoja raudono kryžiaus ženklą baltame fone ar žodžius „Raudonasis Kryžius“;

4) emblemomis ar pavadinimais, kurie imituoja raudono pusmėnulio ženklą baltame fone ar žodžius „Raudonasis Pusmėnulis“.

 

26 straipsnis. Draudimas registruoti prekių ženklais

Draudžiama registruoti firmų vardais, pramoniniu dizainu, prekių ženklais ar šių ženklų sudedamosiomis dalimis žymenis, kurie yra tapatūs ar panašūs į šio įstatymo 25 straipsnyje išvardytus žymenis.

 

27 straipsnis. Atsakomybė už naudojimosi emblema ir pavadinimu pažeidimą

Asmenys, pažeidę šio įstatymo nustatytus reikalavimus, traukiami administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28 straipsnis. Baigiamosios nuostatos

1. Sveikatos priežiūros įstaigos, kurios šio įstatymo įsigaliojimo dieną naudoja Raudonojo Kryžiaus emblemą, per 3 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos turi jos atsisakyti arba pakeisti kitu ženklu.

2. Sveikatos priežiūros įstaigos, kurios šio įstatymo įsigaliojimo dieną naudoja pavadinimą „Raudonasis Kryžius“, per 5 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos turi jo atsisakyti arba pakeisti kitu pavadinimu.

3. Šio straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytoms sveikatos priežiūros įstaigoms šiose straipsnio dalyse nurodytu laikotarpiu netaikoma administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už Raudonojo Kryžiaus emblemos ir pavadinimo „Raudonasis Kryžius“ naudojimą.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                                    VALDAS ADAMKUS

______________