LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VALSTYBINIŲ KOLEGIJŲ ADMINISTRACIJOS TARNAUTOJŲ (IŠSKYRUS KOLEGIJOS DIREKTORIŲ), MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ TARNYBINIŲ ATLYGINIMŲ PRIEDŲ IR PRIEMOKŲ NUSTATYMO PRINCIPŲ PATVIRTINIMO

 

2005 m. vasario 14 d. Nr. ISAK-211

Vilnius

 

Vykdydamas Valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo apmokėjimo sąlygų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 21 d. nutarimu Nr. 57 (Žin., 2005, Nr. 11- 344), 5 ir 17.3 punktus,

tvirtinu Valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų (išskyrus kolegijos direktorių), mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų priedų ir priemokų nustatymo principus (pridedama).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                                     REMIGIJUS MOTUZAS

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministro

2005 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. ISAK-211

 

VALSTYBINIŲ KOLEGIJŲ ADMINISTRACIJOS TARNAUTOJŲ (IŠSKYRUS KOLEGIJOS DIREKTORIŲ), MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ TARNYBINIŲ ATLYGINIMŲ PRIEDŲ IR PRIEMOKŲ NUSTATYMO PRINCIPAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybinių kolegijų (toliau vadinama – kolegijos) administracijos tarnautojų (išskyrus kolegijos direktorių), mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų priedų ir priemokų nustatymo principų (toliau vadinama – Principai) patvirtinimo tikslas –veiksmingiau naudoti valstybės biudžeto lėšas, užtikrinti skaidrumą skirstant tarnybinių atlyginimų priedus ir priemokas bei didinti kolegijų direktorių atsakomybę už racionalų finansinių išteklių naudojimą.

2. Principų paskirtis – užtikrinti kolegijose vienodas administracijos tarnautojų (išskyrus kolegijos direktorių) (toliau vadinama – administracijos tarnautojai), mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų priedų ir priemokų nustatymo sąlygas.

3. Kiekvienam administracijos tarnautojui, mokslo darbuotojui, kitam tyrėjui ir dėstytojui tarnybinį atlyginimą, priedus ir priemokas, vadovaudamasis šiais principais ir kitais teisės aktais nustato kolegijos direktorius.

4. Tarnybinių atlyginimų priedai ir priemokos nustatomi neviršijant kolegijai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

5. Administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų tarnybinių atlyginimų priedų ir priemokų nustatymo tvarką ir dydžius, suderinęs su kolegijos akademine taryba, tvirtina kolegijos direktorius.

 

II. ADMINISTRACIJOS TARNAUTOJŲ TARNYBINIO ATLYGINIMO PRIEDŲ

IR PRIEMOKŲ NUSTATYMO PRINCIPAI

 

6. Administracijos tarnautojams tarnybinio atlyginimo priedų koeficientai apskaičiuojami pagal Valstybinių kolegijų administracijos tarnautojų, mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo apmokėjimo sąlygų aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 21 d. nutarimu Nr. 57 (Žin., 2005, Nr. 11-344) (toliau vadinama – Darbo apmokėjimo sąlygų aprašas), 10 ir 11 punktuose nustatytas formules.

7. Administracijos tarnautojų tarnybinio atlyginimo priemokų nustatymo principai yra šie:

7.1. tarptautinių fondų projektų vykdymas;

7.2. užsakomųjų taikomųjų tyrimų, konsultacinės veiklos ir meninės kūrybos plėtojimas;

7.3. mokymosi visą gyvenimą įgyvendinimas;

7.4. veikla kolegijos savivaldos struktūrose, nuolatinėse komisijose, tarybose, komitetuose;

7.5. inovatyvių veiklos formų plėtra;

7.6. investicijų pritraukimas į kolegijos infrastruktūros plėtrą;

7.7. kitos nepagrindinės veiklos, numatytos kolegijos statute, organizavimas.

8. Administracijos tarnautojams, vadovaujantis Darbo apmokėjimo sąlygų aprašo 12 punktu, prie tarnybinio atlyginimo gali būti mokama priemoka už konkrečią veiklą, numatytą šių principų 7 punkte, ir nurodamas konkretus mokėjimo terminas, bet ne ilgesnis kaip iki kalendorinių metų pabaigos; priemoka gali būti mažinama ar panaikinama, jeigu kinta šių administracijos tarnautojų darbo rezultatai.

9. Administracijos tarnautojų priedų ir priemokų prie tarnybinio atlyginimo, nurodytų šių principų 6–8 punktuose, bendra suma neturi viršyti tarnybinio atlyginimo dydžio.

 

III. MOKSLO DARBUOTOJŲ, KITŲ TYRĖJŲ IR DĖSTYTOJŲ TARNYBINIO ATLYGINIMO PRIEDŲ

IR PRIEMOKŲ NUSTATYMO PRINCIPAI

 

10. Mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams tarnybinio atlyginimo priedai mokami, vadovaujantis Darbo apmokėjimo sąlygų aprašo 16 punktu.

11. Mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams priedų prie tarnybinių atlyginimų už aukštą kvalifikaciją, skubių, svarbių ar sudėtingų darbų (užduočių) vykdymą nustatymo principai yra šie:

11.1. tarptautinių ir kitų fondų projektų rengimas ir vykdymas;

11.2. užsakomųjų taikomųjų tyrimų, konsultacinės veiklos ir meninės kūrybos plėtojimas;

11.3. edukacinės patirties sklaida Lietuvoje ir užsienyje;

11.4. mokymosi visą gyvenimą įgyvendinimas;

11.5. ryšių su socialiniais partneriais (darbdaviais, asociacijomis, kitomis mokslo institucijomis) plėtojimas;

11.6. veikla kolegijos savivaldos struktūrose, nuolatinėse komisijose, tarybose, komitetuose;

11.7. inovatyvių mokymo(-si) formų plėtra studijų procese;

11.8. kitos nepagrindinės veiklos, numatytos kolegijos statute, organizavimas.

12. Mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams gali būti skiriamas tarnybinio atlyginimo priedas už konkrečią veiklą, numatytą šių principų 10 ir 11 punktuose, priemoka už laikinai nesančio darbuotojo funkcijų (pareigų) vykdymą arba rašytiniu darbuotojo sutikimu – papildomų darbų vykdymą (jei nesudaroma papildomo darbo sutartis). Priedas ir priemoka (jų suma) negali viršyti 75 procentų mokslo darbuotojui, kitam tyrėjui ar dėstytojų nustatyto tarnybinio atlyginimo dydžio ir yra skiriami nurodžius konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos ir gali būti mažinami arba panaikinami, jei kinta šių mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo rezultatai.

13. Mokslo darbuotojams, kitiems tyrėjams ir dėstytojams gali būti mokama priemoka neviršijant 300 procentų tarnybinio atlyginimo dydžio už dalyvavimą tarptautiniuose mokslo ir technologinės plėtros programų projektuose, jei:

13.1. šie projektai finansuojami iš tarptautinių organizacijų lėšų;

13.2. sudaryta tarptautinio projekto vykdymo sutartis:

13.2.1. numatytas finansavimas dalyvių darbui apmokėti;

13.2.2. šioje sutartyje nustatyta tvarka įforminta, kad tarptautinio mokslo ir technologinės plėtros projekto sąlygose suformuluota užduotis atlikta.

______________