LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL KOMISIJOS LIETUVOS DALYVAVIMUI EUROPOS SĄJUNGOS 6-OJOJE IR KITOSE BENDROSIOSE PROGRAMOSE KOORDINUOTI NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. rugpjūčio 12 d. Nr. ISAK-1130

Vilnius

 

Tvirtinu Komisijos Lietuvos dalyvavimui Europos sąjungos 6-ojoje ir kitose bendrosiose programose koordinuoti nuostatus (pridedama).

 

 

ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS                                            ALGIRDAS MONKEVIČIUS

______________


PATVIRTINTA

švietimo ir mokslo ministro

2003 m. rugpjūčio 12 d. įsakymu

Nr. ISAK-1130

 

KOMISIJOS LIETUVOS DALYVAVIMUI EUROPOS SĄJUNGOS 6-OJOJE IR KITOSE BENDROSIOSE PROGRAMOSE KOORDINUOTI NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja komisijos Lietuvos dalyvavimui ES 6-ojoje ir kitose bendrosiose programose koordinuoti (toliau – komisija) kompetenciją ir darbo tvarką.

2. Komisija yra švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudarytas kolegialus patariamasis organas, analizuojantis ir vertinantis mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros (toliau – MTTP) politikos problemas, siekiant Lietuvai sėkmingai integruotis į Europos mokslinių tyrimų erdvę (toliau – EMTE).

3. Komisija teikia švietimo ir mokslo ministrui siūlymus dėl MTTP politikos ir jos įgyvendinimo priemonių, Lietuvos dalyvavimą ES 6-ojoje ir kitose bendrosiose programose (toliau – BP) ir jos paprogramėse skatinančių priemonių bei kitais aktualiais programos įgyvendinimo ir EMTE kūrimo klausimais.

4. Komisija vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II. KOMISIJOS SUDARYMAS

 

5. Švietimo ir mokslo ministras įsakymu sudaro komisiją, keičia jos sudėtį bei paskiria komisijos pirmininką, jo pavaduotoją bei komisijos atsakingąją (-ąjį) sekretorę (-ių).

6. Komisija sudaroma iš Lietuvos atstovų ar ekspertų BP paprogramių komitetuose, Švietimo ir mokslo ministerijos (toliau – ŠMM) ir jos reguliavimo sričiai priskirtų institucijų darbuotojų, mokslininkų.

 

III. KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS

 

7. Komisijos funkcijos yra šios:

7.1. analizuoti ir vertinti ES ir Lietuvos mokslinių tyrimų, technologijų plėtros ir inovacijų politiką bei jos įgyvendinimo priemones ir, atsižvelgiant į ES integracinius procesus bei krašto poreikius, teikti švietimo ir mokslo ministrui siūlymus ir išvadas dėl MTTP politikos strateginių krypčių ir priemonių, dėl esamų ar rengiamų ES ir Lietuvos teisės aktų poveikio šalies MTTP bei dėl efektyvesnio Lietuvos dalyvavimo BP;

7.2. analizuoti Lietuvos dalyvavimo ankstesnėse BP rezultatus, pasiruošimo dalyvauti BP eigą, dalyvavimą vykdomoje BP ir jos paprogramėse, šį dalyvavimą skatinančias priemones bei Lietuvos dalyvavimą vykdomoje BP skatinančių struktūrų veiklą, siekiant analizės rezultatus panaudoti Lietuvos mokslo ir studijų institucijų dalyvavimui BP pagerinti bei šį dalyvavimą skatinančių struktūrų darbo efektyvumui didinti;

7.3. nagrinėti Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūros (toliau – agentūra), ŠMM padalinio, atsakingo už BP įgyvendinimą Lietuvoje (toliau – ŠMM padalinio), mokslo ir studijų institucijų bei kitų dalyvavimą BP administruojančių struktūrų veiklą ir prireikus teikti švietimo ir mokslo ministrui siūlymus dėl šios veiklos pagerinimo, vykdant Lietuvos dalyvavimo BP pagrindines gaires;

7.4. kartą per metus, o prireikus ir dažniau, išklausyti agentūros ir ŠMM padalinio BP veiklos ataskaitą ir teikti siūlymus bei išvadas švietimo ir mokslo ministrui;

7.5. nustatyti Lietuvos atstovų ir ekspertų atstovavimo BP paprogramių komitetuose bendrąsias veiklos nuostatas;

7.6. nustatyti Lietuvos atstovų ir ekspertų BP paprogramių komitetuose ataskaitų apie dalyvavimą komitetų posėdžiuose formas ir pateikimo agentūrai terminus;

7.7. išklausyti komisijos posėdžių metu agentūros pateikiamus Lietuvos dalyvavimo BP ir jos paprogramėse duomenis bei Lietuvos atstovų ir ekspertų ataskaitose pateiktų siūlymų apibendrinimus.

8. Komisija turi teisę:

8.1. pasitelkti reikiamus specialistus (ekspertus);

8.2. gauti iš ŠMM, mokslo ir studijų institucijų, agentūros reikalingą informaciją, susijusią su komisijos veikla;

8.3. kviesti į komisijos posėdžius valstybės institucijų bei įstaigų atstovus ir išklausyti jų informaciją;

8.4. pagal savo kompetenciją teikti švietimo ir mokslo ministrui siūlymus, rekomendacijas bei teisės aktų pakeitimų projektus;

8.5. supažindinti institucijų ar įstaigų vadovus, jiems paprašius, su komisijos posėdžių protokolais;

8.6. teikti informaciją visuomenei apie komisijos veiklą.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Komisijos darbo forma yra posėdžiai, kuriems vadovauja komisijos pirmininkas, o jam nesant – jo pavaduotojas. Komisijos posėdžiai rengiami ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

10. Komisijos posėdžiai gali būti ir išvažiuojamieji. Komisija gali rengti bendrus posėdžius su verslo ar visuomeninėmis organizacijomis, organizuoti seminarus.

11. Komisijos pirmininkas vadovauja komisijos veiklai ir jai atstovauja. Komisijos pirmininkui išvykus, komisijai atstovauja komisijos pirmininko pavaduotojas ar, jam nesant, kitas pirmininko įgaliotas komisijos narys.

12. Komisijos darbą organizuoja komisijos atsakingoji (-asis) sekretorė (-ius), kuri (-is) protokoluoja komisijos posėdžius, kaupia komisijos veiklai reikalingą informaciją ir, esant reikalui bei sutikus komisijos pirmininkui (pavaduotojui), platina komisijos posėdžių medžiagą bei komisijos sprendimus. Susirašinėjimas su komisijos nariais vyksta elektroniniu paštu.

13. Komisijos posėdžio datą, vietą ir numatomą darbotvarkę nustato komisijos pirmininkas. Komisijos posėdžio darbotvarkės projektą ir posėdžio medžiagą elektronine forma komisijos nariai turi gauti ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki posėdžio.

14. Komisijos posėdžius komisijos pirmininko įgaliota (-as) kviečia komisijos atsakingoji (-asis) sekretorė (-ius).

15. Komisija kiekvieno posėdžio pradžioje paprasta dalyvaujančiųjų posėdyje komisijos narių balsų dauguma tvirtina posėdžio darbotvarkę.

16. Komisijos narys apie nedalyvavimą komisijos posėdyje elektroniniu paštu arba telefonu praneša komisijos atsakingajai (-jam) sekretorei (-iui) ne vėliau kaip prieš dieną iki posėdžio, nurodydamas nedalyvavimo priežastį.

17. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos sprendimai priimami paprasta posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia posėdžio pirmininko balsas.

18. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo komisijos posėdžio pirmininkas ir komisijos atsakingoji(asis) sekretorė(ius).

19. Posėdžio sekretorė (-ius) per 14 dienų išsiunčia komiteto nariams posėdžio protokolą elektronine forma bei informuoja suinteresuotus asmenis apie svarstymo rezultatus.

20. Komisijos narių darbas komisijoje gali būti apmokamas.

______________