LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL MINIMALIŲ KVALIFIKACINIŲ VALSTYBINIŲ AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MENO STUDIJŲ DĖSTYTOJŲ (PRIPAŽINTŲ MENININKŲ) PAREIGYBIŲ REIKALAVIMŲ PATVIRTINIMO
2002 m. birželio 21 d. Nr. 958
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo įstatymo (Žin., 2000, Nr. 27-715; 2002, Nr. 3-75) 2 straipsnio 17 dalimi, 27 straipsnio 3 dalimi ir įgyvendindama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 11 d. nutarimo Nr. 899 „Dėl Minimalių kvalifikacinių valstybinių mokslo ir studijų institucijų dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigybių reikalavimų, Konkursų valstybinių mokslo ir studijų institucijų dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigas eiti organizavimo, dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestavimo tvarkos ir Pedagoginių vardų suteikimo universitetuose tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 63-2283) 4.2 punktą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Patvirtinti Minimalius kvalifikacinius valstybinių aukštųjų mokyklų meno studijų dėstytojų (pripažintų menininkų) pareigybių reikalavimus (pridedama).
2. Nustatyti, kad:
2.1. Meno studijų dėstytojai (pripažinti menininkai) į pagrindines pareigas priimami ir atestuojami pagal Konkursų valstybinių mokslo ir studijų institucijų dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigas eiti organizavimo, dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestavimo tvarką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 899.
2.2. Aukštųjų mokyklų senatų (akademinių tarybų) sprendimu meno studijų dėstytojų atveju vietoj Konkursų valstybinių mokslo ir studijų institucijų dėstytojų ir mokslo darbuotojų pareigas eiti organizavimo, dėstytojų ir mokslo darbuotojų atestavimo tvarkos 3.2 punkto reikalavimo, nustatančio, kad ne mažiau kaip 2/3 konkurso ar atestacijos komisijos narių turi būti mokslininkai, per pastaruosius penkerius metus paskelbę publikacijų recenzuojamuose leidiniuose, įtrauktuose į Mokslinės informacijos instituto (Institute of Scientific Information) duomenų bazes (kolegijos konkurso ar atestacijos komisijoje turi būti bent du mokslininkai), gali būti taikomas reikalavimas, kad ne mažiau kaip 2/3 konkurso ar atestacijos komisijos narių turi būti pripažinti menininkai (kolegijos konkurso ar atestacijos komisijoje turi būti bent du pripažinti menininkai).
2.3. Pretendentų į profesoriaus ar docento pareigas apdovanojimų už kūrybinę veiklą ir meno kūrinių atlikimo ar įgyvendinimo vietų prestižiškumą nustato Lietuvos muzikos akademijos (muzika, teatras, kinas, televizija, choreografija) ir Vilniaus dailės akademijos (dailė, dizainas, architektūra, taikomoji dailė) senatų sudarytos ekspertų komisijos, į kurias įeina visų nurodytų meno sričių/krypčių menininkus rengiančių aukštųjų mokyklų atstovai. Šios komisijos taip pat nustato per kadenciją meno studijų dėstytojų parengiamų meno kūrinių ar renginių, mokymo metodikos priemonių skaičių ir kitus papildomus minimalius kiekybinius kvalifikacinius reikalavimus atitinkamų meno sričių/krypčių dėstytojams. Ekspertų nustatyti ir senatų patvirtinti reikalavimai taikomi visų aukštųjų mokyklų meno studijų dėstytojams.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2002 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 958
MINIMALŪS KVALIFIKACINIAI VALSTYBINIŲ AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ MENO STUDIJŲ DĖSTYTOJŲ (PRIPAŽINTŲ MENININKŲ) PAREIGYBIŲ REIKALAVIMAI
1. Šiame teisės akte nustatyti minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai asmenims, viešo konkurso būdu siekiantiems eiti valstybinių aukštųjų mokyklų meno studijų dėstytojų pagrindines pareigas. Šiuo teisės aktu siūloma vadovautis ir nevalstybinėms aukštosioms mokykloms.
2. Nustatomi šie minimalūs kvalifikaciniai reikalavimai menininkams, pageidaujantiems eiti meno studijų dėstytojų pareigas:
2.1. Į profesoriaus pareigas gali pretenduoti menininkai, kurie ne mažiau kaip 5 metus ėjo docento pareigas, per kadenciją sukūrė Lietuvos menui ir kultūrai reikšmingų kūrinių arba yra pasižymėję meno kūrinių atlikėjai ir jų kūrybinė veikla įvertinta prestižinėmis tarptautinėmis arba nacionalinėmis premijomis ir/ar kitais apdovanojimais, ir/arba yra išugdę pasižymėjusių menininkų. Pripažinto menininko kūrybinę veiklą turi paliudyti ryškūs, visuomenės pripažinimą pelnę meno kūriniai ar/ir renginiai (muzikos, choreografijos kūriniai, koncertai, garso ar vaizdo įrašai, spektakliai, kino ar televizijos filmai, dailės, architektūros, dizaino darbai, parodos, projektai ir panašiai), pristatyti ar kitaip įgyvendinti prestižinėse užsienio ar Lietuvos koncertų salėse, teatruose, meno festivaliuose ar konkursuose, meno galerijose, muziejuose, reikšminguose pastatuose, jų eksterjeruose ar interjeruose, aikštėse ir kitose viešose vietose ar įdiegti į gamybą, išspausdinti prestižiniuose leidiniuose ar įrašyti prestižinių garso ar vaizdo firmų įrašuose. Pareigų užėmimo konkursui pretendentai turi viešai pateikti savo meninės veiklos rezultatus (surengti koncertą, spektaklį, parodą, pademonstruoti filmą, pateikti savo darbų dokumentinį aplanką ir panašiai) ar/ir perskaityti viešą paskaitą apie savo meninę kūrybą, ar surengti atvirą savo dėstomo dalyko pamoką.
2.2. Į docento pareigas gali pretenduoti menininkai, turintys magistro kvalifikacinį laipsnį ar jam prilygstantį aukštąjį išsilavinimą, ne mažiau kaip vieną kadenciją dirbę pedagoginį darbą aukštojoje mokykloje, sukūrę reikšmingų kūrinių arba pasižymėję meno kūrinių atlikėjai. Jų kūrybinę veiklą turi paliudyti stambūs meno kūriniai ar/ir renginiai (muzikos, choreografijos kūriniai, koncertai, garso ar vaizdo įrašai, spektakliai, kino ar televizijos filmai, dailės, architektūros, dizaino darbai, parodos, projektai ir panašiai), pristatyti ar kitaip įgyvendinti prestižinėse užsienio ar Lietuvos koncertų salėse, teatruose, meno festivaliuose ar konkursuose, meno galerijose, muziejuose, pastatuose, jų eksterjeruose ar interjeruose, aikštėse ir kitose viešose vietose ar įdiegti į gamybą, išspausdinti leidiniuose ar įrašyti garso ar vaizdo firmų įrašuose.
2.3. Asmenys, pretenduojantys į meno studijų lektoriaus ar asistento pareigas, turi turėti ne žemesnį kaip magistro kvalifikacinį laipsnį arba jam prilygstantį aukštąjį išsilavinimą. Pirmenybę užimti lektoriaus ar asistento pareigas turi meno aspirantūrą baigęs ir atitinkamą kvalifikacinį laipsnį įgijęs asmuo.
3. Nustatomi šie minimalūs kvalifikaciniai meno studijų dėstytojų – pripažintų menininkų pareigybių reikalavimai per kadenciją:
3.1. Profesorius turi patvirtinti savo kūrybinį aktyvumą įgijusiais pripažinimą Lietuvoje ir/arba užsienyje reikšmingais kūriniais ar kita nuolatine kūrybine veikla.
3.2. Docentas turi patvirtinti savo kūrybinį aktyvumą viešai atliktais ar kitaip įgyvendintais reikšmingais kūriniais ar kita kūrybine veikla.
3.3. Profesoriai ir docentai – pripažinti menininkai – ir lektoriai per kadenciją turi būti parengę mokymo metodikos priemonių.