LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL UŽSIENIO VALSTYBĖSE AR LIETUVOJE ĮGYTOS APSAUGOS DARBUOTOJO PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS PRIPAŽINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2011 m. gegužės 13 d. Nr. 5-V-427

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatymo (Žin., 2004, Nr. 116-4317) 11 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. lapkričio 3 d. nutarimo Nr. 1384 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatymą“ (Žin., 2004, Nr. 162-5924) 3.3 punktu:

1. Tvirtinu pridedamas Užsienio valstybėse ar Lietuvoje įgytos apsaugos darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimo taisykles.

2. Nustatau, kad asmenų, iki 2005 m. sausio 1 d. vykdžiusių apsaugos funkcijas saugos tarnybose ir saugos padaliniuose su šaunamaisiais ginklais, vidaus reikalų statutinių įstaigų pareigūnų, turinčių teisę tarnybos metu nešiotis šaunamąjį ginklą, taip pat buvusių šių įstaigų pareigūnų, turėjusių teisę tarnybos metu nešiotis šaunamąjį ginklą, profesinė kvalifikacija laikoma tinkama dirbti apsaugos darbuotoju.

3. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos policijos generalinio komisaro 2004 m. gruodžio 31 d. įsakymą Nr. V-624 „Dėl Užsienio valstybėse ar Lietuvoje įgytos apsaugos darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2005, Nr. 4-101).

4. Skelbiu šį įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                                  Saulius Skvernelis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2011 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. 5-V-427

 

UŽSIENIO VALSTYBĖSE AR LIETUVOJE ĮGYTOS APSAUGOS DARBUOTOJO PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Užsienio valstybėse ar Lietuvoje įgytos apsaugos darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimo taisyklės reglamentuoja apsaugos darbuotojų profesinės kvalifikacijos pripažinimo bendruosius reikalavimus bei Užsienio valstybėse ar Lietuvoje įgytos apsaugos darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimo komisijos (toliau – Komisija) darbo organizavimą.

2. Taisyklės taikomos suinteresuotiems asmenims, siekiantiems dirbti apsaugos darbuotojais, bei darbdaviams, įdarbinantiems apsaugos darbuotojais asmenis Lietuvos Respublikoje pagal užsienyje įgytą išsilavinimą ir kvalifikaciją, taip pat asmenims, pageidaujantiems, kad Lietuvoje įgyta kvalifikacija būtų pripažinta tinkama dirbti apsaugos darbuotojais.

3. Užsienyje ar Lietuvoje įgytą profesinę kvalifikaciją, suteikiančią teisę dirbti apsaugos darbuotoju, pripažįsta Komisija, prireikus tam pasitelkdama reikiamos kvalifikacijos ekspertus.

4. Šiose taisyklėse vartojamos sąvokos:

4.1. Pareiškėjas – asmuo, norintis dirbti Lietuvos Respublikoje apsaugos darbuotoju pagal užsienyje ar Lietuvoje įgytą kvalifikaciją, arba darbdavys, ketinantis priimti į tokio pobūdžio darbą (atleisti iš darbo, atestuoti) asmenį, baigusį studijas užsienyje arba Lietuvoje.

4.2. Apsaugos darbuotojo profesinė kvalifikacija – tam tikras žinių, gebėjimų ir profesinės patirties lygmuo, reikalingas atitinkamam apsaugos darbuotojo darbui atlikti.

4.3. Išbandymo laikotarpis – Komisijos nustatytas ne ilgesnis kaip 3 mėn. laikas, per kurį paaiškėja profesiniai gebėjimai konkrečioje darbo vietoje.

4.4. Testas – profesinių gebėjimų patikrinimas.

5. Kitos šiose taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatyme (Žin., 2004, Nr. 116-4317).

6. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija (Žin., 1992, Nr. 33-1014), Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatymu (Žin., 2004, Nr. 116-4317), kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, šiomis taisyklėmis bei kitais teisės aktais.

 

II. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Komisija sudaroma iš penkių narių. Personalinė komisijos sudėtis nustatoma teritorinės policijos įstaigos viršininko įsakymu.

8. Pagrindinė Komisijos veiklos forma yra posėdžiai, kurie rengiami pagal poreikį – atsižvelgiant į pateiktus prašymus ir jų nagrinėjimo terminus.

9. Komisijos posėdžiui vadovauja Komisijos pirmininkas, o jeigu Komisijos pirmininko nėra – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

10. Komisijos pirmininkas:

10.1. vadovauja Komisijos darbui ir atsako už jai pavestų funkcijų atlikimą;

10.2. tvirtina testo variantus;

10.3. pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, sprendimus, kitus dokumentus, susijusius su Komisijos veikla;

10.4. prireikus duoda kitiems Komisijos nariams pavedimus atlikti išsamesnį svarstomų klausimų tyrimą, parengti jų įvertinimą, pranešimą Komisijos posėdžiui.

11. Komisijos sekretorius tvarko raštvedybą, susijusią su Komisijos posėdžių organizavimu. Komisijos sekretorius nėra Komisijos narys.

12. Komisijos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip trys Komisijos nariai. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu, paprastai posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Kiekvienas Komisijos narys turi po vieną balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko, o jeigu Komisijos pirmininko nėra – Komisijos pirmininko pavaduotojo balsas.

13. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki šaukiamo posėdžio turi apie tai pranešti Komisijos sekretoriui.

14. Komisijos narys negali balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis yra asmeniškai suinteresuotas Komisijos sprendimo rezultatu. Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, jis privalo apie tai informuoti posėdžio dalyvius ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo.

 

III. APSAUGOS DARBUOTOJŲ PROFESINĖS KVALIFIKACIJOS PRIPAŽINIMAS

 

15. Pareiškėjas, pageidaujantis, kad įgyta kvalifikacija būtų pripažinta tinkama dirbti apsaugos darbuotoju, teritorinei policijos įstaigai pateikia prašymą pripažinti kvalifikaciją ir prideda šiuos kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus bei jų vertimus į valstybinę kalbą:

15.1. diplomą ir diplomo priedą (su išklausytų dalykų pavadinimais ir valandų (kreditų) skaičiumi ir įvertinimu), papildomos kvalifikacijos įgijimo pažymėjimą;

15.2. asmens tapatybės dokumentą;

15.3. duomenis apie profesinę veiklą (išrašai iš asmens bylos ir pan.);

15.4. kitus dokumentus, kurie gali turėti įtakos kvalifikacijos pripažinimui.

16. Komisija turi teisę pareikalauti papildomų dokumentų, susijusių su apsaugos darbuotojo profesinės kvalifikacijos pripažinimu.

17. Komisija per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo jį išnagrinėja ir priima vieną iš šių sprendimų:

17.1. pripažinti profesinę kvalifikaciją;

17.2. atidėti profesinės kvalifikacijos pripažinimą ir paskirti (nustatyti) suinteresuotam asmeniui testą ar išbandymo laikotarpį;

17.3. atsisakyti pripažinti profesinę kvalifikaciją.

18. Asmuo, kurio kvalifikacija bus pripažįstama, prireikus gali būti pakviestas dalyvauti Komisijos posėdyje, pateikti papildomus dokumentus, susijusius su profesine veikla.

19. Apie priimtą sprendimą per 5 kalendorines dienas raštu informuojamas pareiškėjas. Jeigu atsisakoma pripažinti profesinę kvalifikaciją, nurodomos atsisakymo priežastys arba sąlygos, kurias būtina įvykdyti.

20. Nustačius, kad užsienyje ar Lietuvoje įgyta profesinė kvalifikacija nepakankama, asmeniui, kurio kvalifikaciją reikia pripažinti, siūloma laikyti testą arba jam pasiūlomas išbandymo laikotarpis saugos tarnyboje ar saugos padalinyje, kuriame ketina dirbti (arba jau dirba). Savo apsisprendimą dėl testo ar išbandymo laikotarpio asmuo pateikia raštu. Pasirengti testui Komisija paskiria terminą, ne mažesnį kaip 2 savaitės ir ne didesnį kaip 2 mėnesiai, arba nustato ne didesnį kaip 3 mėnesių išbandymo laikotarpį. Asmeniui nesutikus laikyti testo arba atsisakius išbandymo laikotarpio, Komisija atsisako pripažinti jo kvalifikaciją.

21. Asmuo, baigęs išbandymo laikotarpį, per 10 kalendorinių dienų nuo įvertinimo dokumento gavimo pateikia aukštesnės pakopos policijos komisariatui prašymą (prašymą gali pateikti ir darbdavys) dar kartą vertinti jo profesinę kvalifikaciją, kartu pateikdamas išbandymo laikotarpio darbdavio parengtą ir pasirašytą įvertinimo dokumentą.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Pareiškėjas, nesutinkantis su Komisijos sprendimu, gali jį apskųsti teismui įstatymų nustatyta tvarka.

 

_________________