LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL TIPINIŲ APSKRIČIŲ KULTŪROS IR MENO TARYBŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2003 m. liepos 25 d. Nr. ĮV-281

Vilnius

 

Įgyvendindama Regionų kultūros plėtros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1282 „Dėl Regionų kultūros plėtros programos patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 82-3521) įgyvendinimo priemonių 1.5 punktą,

Tvirtinu Tipinius apskričių kultūros ir meno tarybų nuostatus (pridedama).

 

 

KULTŪROS MINISTRĖ                                                                                 ROMA ŽAKAITIENĖ

______________

 


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros

ministro 2003 m. liepos 25 d.

įsakymu Nr. ĮV- 281

 

TIPINIAI APSKRIČIŲ KULTŪROS IR MENO TARYBŲ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šie nuostatai reglamentuoja Apskričių kultūros ir meno tarybų (toliau vadinama – Taryba) uždavinius, funkcijas, teises ir pareigas bei darbo organizavimą.

2. Taryba yra patariamoji institucija, atliekanti konsultavimo, ekspertizės bei koordinavimo funkcijas, įgyvendinant apskrityje valstybės kultūros politiką.

3. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

4. Tarybos išvados ir pasiūlymai, teikiami apskrities viršininkui, savivaldybių institucijoms ir kultūros įstaigoms, yra rekomendacinio pobūdžio.

5. Taryba bendradarbiauja su savivaldybių, priskirtų apskrities teritorijai, institucijomis, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros ir meno taryba, asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, nevyriausybinėmis organizacijomis.

6. Tarybos nuostatus tvirtina apskrities viršininkas.

 

II. TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

7. Pagrindinis Tarybos uždavinys yra teikti išvadas ir pasiūlymus dėl valstybės kultūros politikos įgyvendinimo apskrityje.

8. Taryba, įgyvendindama šį uždavinį, atlieka šias funkcijas:

8.1. teikia išvadas dėl prioritetinių apskrities kultūros raidos krypčių;

8.2. teikia pasiūlymus dėl valstybinių ir tarpregioninių kultūros programų vykdymo apskrityje;

8.3. dalyvauja rengiant ir įgyvendinant regionines kultūros programas;

8.4. dalyvauja koordinuojant savivaldybių institucijų veiklą kultūros klausimais;

8.5. teikia pasiūlymus bei išvadas dėl apskrities kultūros įstaigų steigimo, pertvarkymo, reorganizavimo ar likvidavimo;

8.6. teikia pasiūlymus dėl regionų kultūros programų ir projektų finansavimo iš valstybės biudžeto;

8.7. analizuoja ir vertina apskrities kultūros įstaigų veiklą, ją reglamentuojančių teisės aktų projektus, teikia išvadas ir pasiūlymus jų rengėjams;

8.8. teikia pasiūlymus dėl apskrities kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimo;

8.9. teikia pasiūlymus dėl kultūros renginių, konkursų, konferencijų organizavimo;

8.10. vykdo kitas funkcijas, sprendžiant apskrities kultūros klausimus.

 

III. TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

9. Taryba turi teisę:

9.1. kviesti į posėdžius apskrities viršininko administracijos, apskrities teritorijai priskirtų savivaldybių institucijų atstovus, kultūros ir meno įstaigų darbuotojus, Kultūros ministerijos specialistus, nevyriausybinių organizacijų atstovus;

9.2. nustatyta tvarka gauti informaciją iš apskrities viršininko administracijos, savivaldybių institucijų bei kultūros įstaigų;

9.3. kviesti į posėdžius ekspertus, galinčius pateikti išvadas dėl iškilusių klausimų.

10. Taryba kasmet pateikia apskrities viršininkui, Kultūros ministerijai bei apskrities kultūros ir meno visuomenei savo veiklos ataskaitą.

 

IV. TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

11. Tarybą sudaro 7–11 narių, kuriuos deleguoja apskrities viršininkas, savivaldybių, priskirtų apskrities teritorijai, institucijos, apskrities kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos.

12. Tarybos personalinę sudėtį tvirtina apskrities viršininkas.

13. Tarybos nario kadencija – 2 metai. Po 2 metų keičiama ne mažiau kaip pusė Tarybos narių. Tarybos narys pareigas gali eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

14. Taryba visų Tarybos narių balsų dauguma renka Tarybos pirmininką, jo pavaduotoją ir sekretorių.

15. Tarybos pirmininkas (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojas) organizuoja Tarybos darbą, atstovauja jai arba įgalioja tai daryti kitus Tarybos narius.

16. Tarybos sekretorius rengia posėdžius, derina jų darbotvarkę, tvarko Tarybos dokumentus.

17. Tarybos posėdžiai organizuojami ne rečiau kaip 4 kartus per metus.

18. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 jos narių.

19. Tarybos sprendimai priimami dalyvaujančiųjų narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Tarybos pirmininko (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojo) balsas.

20. Tarybos sprendimai įforminami protokolais, kuriuos pasirašo Tarybos pirmininkas (jeigu jo nėra – Tarybos pirmininko pavaduotojas) ir sekretorius.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Tarybos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, ekspertų išvados ir kita) saugomi Lietuvos Respublikos archyvų įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2389) ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais.

22. Pasikeitus Tarybos sekretoriui, visi dokumentai per 5 darbo dienas perduodami išrinktam naujam Tarybos sekretoriui – surašomas perdavimo ir priėmimo aktas, kuriame nurodomi perduodami dokumentai.

______________