LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL DETALIOJO TERITORIJŲ PLANAVIMO ORGANIZATORIAUS TEISIŲ IR PAREIGŲ PERDAVIMO IR SUTARTIES SUDARYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2004 m. gegužės 26 d. Nr. 635

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo (Žin., 1995, Nr. 107-2391; 2004, Nr. 21-617) 20 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo ir sutarties sudarymo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                               Algirdas Brazauskas

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                            Arūnas Kundrotas

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 635

 

DETALIOJO TERITORIJŲ PLANAVIMO ORGANIZATORIAUS TEISIŲ IR PAREIGŲ

PERDAVIMO IR SUTARTIES SUDARYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo ir sutarties sudarymo tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) reglamentuoja detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų žemės savininkui, valdytojui ar naudotojui perdavimo ir sutarčių dėl detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo sudarymo tvarką ir sąlygas.

2. Šis Aprašas privalomas savivaldybės administracijos direktoriui ir kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims. Jis netaikomas valstybinės žemės valdytojams, organizuojantiems detaliųjų planų rengimą, taip pat valstybės ir savivaldybių institucijoms bei įstaigoms, rengiančioms žemės paėmimo visuomenės poreikiams projektus Lietuvos Respublikos žemės įstatymo (Žin., 1994, Nr. 34-620; 2004, Nr. 28-868) numatytais atvejais.

3. Savivaldybė, atstovaujama savivaldybės administracijos direktoriaus, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymu ir šiuo Aprašu, gali sudaryti sutartį dėl detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo žemės savininkui, valdytojui ar naudotojui (toliau vadinama – sutartis), kai jų prašymuose nurodyti planavimo tikslai neprieštarauja savivaldybės lygmens bendrųjų ir specialiųjų planų sprendiniams.

4. Sutarties šalys yra:

4.1. savivaldybės administracijos direktorius;

4.2. žemės savininkai, valdytojai ar naudotojai (toliau vadinama – juridiniai ar fiziniai asmenys).

5. Detaliojo teritorijų planavimo objektas yra žemės sklypas ar sklypų grupės.

6. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos žemės įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II. DETALIOJO TERITORIJŲ PLANAVIMO ORGANIZATORIAUS TEISIŲ IR PAREIGŲ PERDAVIMO SĄLYGOS

 

7. Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisės ir pareigos gali būti perduodamos ir sutartis sudaroma, kai numatoma:

7.1. formuoti žemės sklypus naujų statinių statybai kitos paskirties žemėje, jeigu tai numatyta savivaldybių teritorijų ar jų dalių (miestų, miestelių) bendruosiuose ar specialiuosiuose planuose;

7.2. keisti žemės sklypo pagrindinę tikslinę žemės naudojimo paskirtį, jeigu keitimui pritaria savivaldybės taryba ir toks keitimas neprieštarauja galiojantiems savivaldybių teritorijų ir jų dalių (miestų, miestelių) bendriesiems ar specialiesiems planams, Lietuvos Respublikos įstatymams ir kitiems teisės aktams;

7.3. atlikti žemės sklypų padalijimą, atidalijimą (išskyrus atvejus, kai pagal Lietuvos Respublikos įstatymus privačios žemės sklypus dalyti dalimis neleidžiama) ar sujungimą, jeigu toks padalijimas, atidalijimas ar sujungimas neprieštarauja galiojantiems savivaldybės lygmens teritorijų planavimo dokumentams;

7.4. keisti nustatytą žemės sklypo tvarkymo ir naudojimo režimą, jeigu toks keitimas neprieštarauja galiojantiems savivaldybės lygmens teritorijų planavimo dokumentams;

7.5. keisti naudojamų žemės sklypų ribas ir plotą, jeigu toks keitimas neprieštarauja galiojantiems savivaldybės lygmens teritorijų planavimo dokumentams;

7.6. formuoti žemės sklypus prie naudojamų statinių.

 

III. DETALIOJO TERITORIJŲ PLANAVIMO ORGANIZATORIAUS TEISĖS IR

PAREIGOS

 

8. Šalims pasirašius sutartį, juridiniam ar fiziniam asmeniui atsiranda teisė vykdyti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme ir šiame Apraše nustatytas planavimo organizatoriaus teises.

9. Planavimo organizatoriaus pareigos yra:

9.1. organizuoti detaliojo plano rengimą;

9.2. pasirinkti detaliojo plano rengėją;

9.3. finansuoti detaliojo teritorijų planavimo darbus;

9.4. teikti detaliojo plano projektą viešai svarstyti, derinti, tikrinti ir tvirtinti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka;

9.5. atlikti kitas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytas pareigas.

10. Pateiktą detaliojo plano projektą tvirtina savivaldybės taryba ar savivaldybės administracijos direktorius tarybos pavedimu. Tais atvejais, kai valstybinės teritorijų planavimo priežiūros institucijos išvadoje siūloma detalųjį planą tvirtinti, savivaldybės taryba ar savivaldybės administracijos direktorius, atsisakę detalųjį planą tvirtinti, privalo per 20 darbo dienų nuo detaliojo plano pateikimo dienos pateikti planavimo organizatoriui motyvuotą atsakymą. Planavimo organizatorius šį atsakymą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka gali apskųsti teismui.

11. Savivaldybės administracijos direktorius paskelbia vietos spaudoje savivaldybės tarybos ar administracijos direktoriaus sprendimą dėl detaliojo plano patvirtinimo ir patvirtintą detalųjį planą pateikia registruoti teritorijų planavimo dokumentų registro tvarkytojui ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo patvirtinimo.

 

IV. PRAŠYMŲ PATEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS

 

12. Juridiniai ar fiziniai asmenys, pageidaujantys sudaryti sutartį, savivaldybei pagal žemės sklypo buvimo vietą pateikia:

12.1. prašymą dėl detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus pareigų ir teisių perdavimo ir sutarties sudarymo. Jeigu žemės sklypą naudoja du ar daugiau asmenų bendrosios, dalinės ar jungtinės nuosavybės teise, jie pateikia prašymą, pasirašytą visų ar vieno iš jų, turinčio notariškai patvirtintą įgaliojimą atstovauti kitiems asmenims. Prašyme nurodoma planavimo tikslai, žemės sklypo vieta (adresas), plotas, pagrindinė tikslinė žemės naudojimo paskirtis, naudojimo būdas ar pobūdis, žemės sklypo specialiosios naudojimo sąlygos ir apribojimai;

12.2. dokumentą, kurio pagrindu naudojamas žemės sklypas;

12.3. žemės sklypo ir pastatų teisinio registravimo dokumentus;

12.4. naudojamo žemės sklypo plano kopiją;

12.5. žemės sklypo savininko (nuomotojo) sutikimą, kai numatoma rengti išnuomoto žemės sklypo detalųjį planą.

13. Savivaldybės administracijos direktorius per 10 dienų nuo prašymo pateikimo dienos išnagrinėja pateiktą medžiagą, priima sprendimą dėl sutarties sudarymo ir apie tai praneša raštu pareiškėjui, nurodydamas sutarties pasirašymo vietą ir laiką. Sutartis turi būti sudaroma per vieną mėnesį nuo sprendimo sudaryti ją priėmimo dienos. Jeigu prašymas netenkinamas, pareiškėjui per 10 dienų nuo sprendimo dėl sutarties nesudarymo priėmimo dienos pateikiamas motyvuotas atsakymas.

 

V. SUTARTIES SUDARYMAS IR JOS SĄLYGOS

 

14. Sutartis sudaroma ir vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (Žin., 2000, Nr. 74-2262), kitų Lietuvos Respublikos įstatymų ir šio Aprašo nuostatomis.

15. Sutarties projektą rengia savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

16. Sudaroma laisvos formos sutartis. Sutarties terminai nustatomi šalių susitarimu, tačiau ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui.

17. Sutartyje turi būti nurodyta:

17.1. sutarties šalys;

17.2. sutarties sudarymo vieta ir data;

17.3. planuojamo žemės sklypo vieta (adresas) ir plotas;

17.4. planavimo tikslai;

17.5 planavimo organizatoriaus teisės ir pareigos;

17.6. šalių atsakomybė;

17.7. sutarties nutraukimo sąlygos;

17.8. kitos sąlygos.

18. Jeigu detaliojo plano sprendinių negalima įgyvendinti neplėtojant savivaldybei priklausančių inžinerinių tinklų, jų plėtojimo klausimai aptariami sutartyje.

19. Savivaldybė negali reikalauti, kad juridinis ar fizinis asmuo rengtų ne jo valdomo ar naudojamo žemės sklypo detalųjį planą. Tais atvejais, kai rengiant detalųjį planą būtina išnagrinėti didesnę teritoriją prie planuojamo žemės sklypo ar jų grupės, rengiamas tik valdomo ar naudojamo žemės sklypo detalusis planas, o dėl kitos teritorijos, ne didesnės kaip kvartalas, ribojamos gatvių ar greta esančių sklypų, rengiami projektiniai pasiūlymai (dėl jos naudojimo būdo, pobūdžio ir tvarkymo režimo).

20. Pasirašius sutartį, planavimo organizatorius per 10 dienų paskelbia vietos spaudoje detaliojo plano rengimo pradžią ir planavimo tikslus, taip pat raštu informuoja greta planuojamos teritorijos esančių nekilnojamųjų daiktų savininkus. Savivaldybės administracijos direktorius šią informaciją pateikia savivaldybės interneto tinklalapyje.

21. Planavimo organizatoriaus teisės ir pareigos dėl detaliojo teritorijų planavimo atsiranda nuo sutarties pasirašymo momento, jeigu kitaip nenumatyta sutartyje. Planavimo organizatoriaus teisės ir pareigos baigiasi pasibaigus sutarties galiojimo terminui, jeigu kitaip nenumatyta sutartyje.

22. Sutartis šalių rašytiniu susitarimu gali būti keičiama, gali būti pratęsiamas jos galiojimo terminas, tačiau bendras sutarties terminas negali būti ilgesnis kaip 3 metai.

23. Ginčai, kilę dėl sutarties vykdymo, sprendžiami derybomis. Jeigu šalys nesusitaria, ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Detalieji planai turi būti rengiami pagal Lietuvos Respublikos įstatymuose ir teisės aktuose nustatytus reikalavimus.

25. Asmenys, pažeidę šio Aprašo nuostatas, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

______________

 

part_71ee4f8de3134cadbd1cacf22059efd1_end