LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. GRUODŽIO 24 D. NUTARIMO NR. 1656 „DĖL NEDARBO SOCIALINIO DRAUDIMO IŠMOKŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2008 m. balandžio 9 d. Nr. 325
Vilnius
Pakeisti Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1656 „Dėl Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 186-6930; 2005, Nr. 64-2292; 2006, Nr. 114-4346):
1. Išdėstyti 8.1 punktą taip:
2. Išdėstyti 8.2 punktą taip:
3. Išdėstyti 14.1 punktą taip:
„14.1. Iki 2005 m. sausio 1 d. asmens nedarbo draudimo stažui prilyginami darbo, tarnybos ir kiti laikotarpiai, per kuriuos buvo mokamos ar turėjo būti mokamos privalomojo pensijų draudimo įmokos, taip pat pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 59-1153; 2005, Nr. 71-2555) (toliau vadinama – Pensijų įstatymas) 54 straipsnį, išskyrus šio straipsnio 2 dalies 2 punkte nurodytą laikotarpį, valstybinio socialinio draudimo pensijų stažui prilyginti laikotarpiai ir laikotarpiai, per kuriuos apdraustasis gavo bedarbio pašalpų, mokamų pagal Lietuvos Respublikos bedarbių rėmimo įstatymą (Žin., 1991, Nr. 2-25) (toliau vadinama – Bedarbių rėmimo įstatymas), ligos (įskaitant darbdavio mokamas ligos dienomis), motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpų, mokamų pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą (Žin., 2000, Nr. 111-3574) (toliau vadinama – Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas), ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos pašalpų, mokamų pagal Lietuvos Respublikos nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą (Žin., 1999, Nr. 110-3207; 2003, Nr. 114-5114) (toliau vadinama – Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymas).
Į asmens nedarbo draudimo stažą neįskaitomi laikotarpiai, kai asmuo buvo išėjęs nemokamų atostogų.“
4. Išdėstyti 14.2 punktą taip:
„14.2. Nuo 2005 m. sausio 1 d. asmens nedarbo draudimo stažą sudaro laikotarpiai, per kuriuos buvo mokamos arba turėjo būti mokamos Įstatymo nustatytos privalomojo nedarbo draudimo įmokos, taip pat laikotarpiai, per kuriuos apdraustasis gavo nedarbo draudimo išmokų, mokamų pagal Įstatymą, ligos (įskaitant darbdavio mokamas ligos dienomis), motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpų, mokamų pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos pašalpų, mokamų pagal Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą. Nuo 2006 m. liepos 1 d. asmens nedarbo draudimo stažą papildomai sudaro laikotarpiai, per kuriuos apdraustasis gavo profesinės reabilitacijos ir tėvystės pašalpas.“
5. Išdėstyti 16 punktą taip:
„16. Asmenims, kurie buvo išėję vaiko nuo 1 iki 3 metų priežiūros atostogų nuo 2005 m. sausio 1 d. iki 2008 m. sausio 1 d., 36 mėnesių laikotarpis ir nedarbo draudimo stažas apskaičiuojamas praleidžiant šių atostogų laikotarpį, t. y. imami laikotarpiai iki atostogų pradžios ir joms pasibaigus, o nuo 2008 m. sausio 1 d. šis laikotarpis įskaitomas.“
6. Išdėstyti 18.2 punktą taip:
„18.2. Nuo 2005 m. sausio 1 d. draudžiamąsias pajamas sudaro visos asmens pajamos, nuo kurių nustatytąja tvarka priskaičiuotos ir privalo būti įmokėtos Įstatymo nustatytos privalomojo nedarbo draudimo įmokos, taip pat apskaičiuotos nedarbo draudimo išmokos, mokamos pagal Įstatymą, ligos (įskaitant darbdavio mokamas ligos dienomis), motinystės, motinystės (tėvystės) pašalpos, mokamos pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą, ligos dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos pašalpos, mokamos pagal Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą. Nuo 2006 m. liepos 1 d. į asmens draudžiamąsias pajamas papildomai įskaičiuojamos profesinės reabilitacijos ir tėvystės pašalpos, o nuo 2008 m. sausio 1 d. – kitos sumos, nuo kurių nustatytąja tvarka priskaičiuotos ir privalo būti įmokėtos Įstatymo nustatytos privalomojo nedarbo draudimo įmokos.“
7. Išdėstyti 19.1 punkto antrąją pastraipą taip:
„Asmenims, kurie buvo išėję vaiko nuo 1 iki 3 metų priežiūros atostogų nuo 2005 m. sausio 1 d. iki 2008 m. sausio 1 d., 36 mėnesių laikotarpis imamas praleidžiant šių atostogų laikotarpį, t. y. imami laikotarpiai iki atostogų pradžios ir joms pasibaigus, o nuo 2008 m. sausio 1 d. šis laikotarpis įskaitomas.“
8. Išdėstyti 20 punktą taip:
„20. Lietuvos kariuomenės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ir asmenų, atliekančių alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, šeimos pasirinkimu vieno iš tėvų (įtėvių) arba asmens, nustatytąja tvarka paskirto vaiko globėju, auginančio vaiką iki trejų metų, taip pat nesukakusio senatvės pensijos amžiaus vieno iš neįgalaus asmens, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tėvų (įtėvių) arba asmens, nustatytąja tvarka paskirto šio neįgalaus asmens globėju ar rūpintoju, slaugančio namuose nurodytąjį neįgalų asmenį, taip pat vieno iš tėvų (įtėvių), globėjo ar rūpintojo, slaugančio namuose visiškos negalios invalidą, pripažintą tokiu iki 2005 m. liepos 1 d., kai jie nedarbo draudimu draudžiami valstybės lėšomis, draudžiamosiomis pajamomis laikomos sumos, nuo kurių už juos nustatytąja tvarka buvo sumokėtos ar turėjo būti sumokėtos privalomojo nedarbo draudimo įmokos į Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą.“
9. Išdėstyti 21 punktą taip:
„21. Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro duomenis, kurių reikia šių Nuostatų III skyriuje nurodytam apdraustojo asmens nedarbo draudimo stažui ir šių Nuostatų IV skyriuje nurodytoms jo draudžiamosioms pajamoms apskaičiuoti, Lietuvos darbo biržai pateikia Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau vadinama – Fondo valdyba) elektroniniu būdu per 2 darbo dienas nuo paklausimo iš Lietuvos darbo biržos gavimo dienos.“
10. Išdėstyti 22 punktą taip:
„22. Fondo valdyba Lietuvos darbo biržai pateikia visus Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre esančius asmens darbinės veiklos, draudžiamųjų pajamų ir valstybinio socialinio draudimo išmokų duomenis. Jeigu asmuo turi jo darbinės veiklos stažą įrodančių duomenų, kurie neįvesti į Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą, jis gali kreiptis į Fondo valdybos teritorinį skyrių ir juos pateikti.
Gautus duomenis Lietuvos darbo birža ir jos teritorinės darbo biržos panaudoja nedarbo draudimo išmokai skirti ir apskaičiuoti.“
11. Išdėstyti 23 punktą taip:
„23. Bedarbis, kuris įgijo stažą iki 1995 m. sausio 1 d., kreipiasi į Fondo valdybos teritorinį skyrių dėl papildomų duomenų apie jo iki 1995 m. sausio 1 d. įgytą stažą įvedimo į Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą, jeigu tokie duomenys dar neįvesti.“
12. Išdėstyti 24 punktą taip:
„24. Jeigu nustatant nedarbo draudimo išmokos skyrimo apdraustajam asmeniui faktą duomenys apie jo nedarbo draudimo stažą ir draudžiamąsias pajamas už paskutinius 2 kalendorinius ketvirčius dar neįvesti į Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą, minėtieji duomenys gali būti patvirtinami pagal buvusių darbdavių pateiktas pažymas, nurodytas šių Nuostatų 27.2 punkte.“
13. Išdėstyti 25 punktą taip:
„25. Bedarbio pateiktus duomenis apie papildomus stažo laikotarpius, draudžiamąsias pajamas ir valstybinio socialinio draudimo išmokas Fondo valdyba įveda į Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registrą ir pateikia juos Lietuvos darbo biržai per 2 darbo dienas nuo paklausimo iš Lietuvos darbo biržos gavimo dienos.“
14. Išdėstyti 27.3.1 punktą taip:
„27.3.1. Fondo valdybos teritorinio skyriaus – gaunantys valstybines socialinio draudimo (išskyrus našlių, našlaičių ir maitintojo netekimo pensijas), prarasto darbingumo periodines kompensacijas dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų, taip pat nukentėjusių asmenų ar mokslininkų valstybines pensijas;“.
15. Išdėstyti 511 punktą taip:
„511. Bedarbiams, kuriems paskirtos arba atnaujintos nedarbo draudimo išmokos mokėjimo termino pabaigos dieną iki senatvės pensijos amžiaus yra likę ne daugiau kaip 5 metai, nedarbo draudimo išmokos mokėjimas pratęsiamas dar 2 mėnesius, jeigu asmeniui nepaskirta išankstinė senatvės pensija pagal Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo senatvės pensijų išankstinio mokėjimo įstatymą.“
16. Išdėstyti 52 punktą taip:
„52. Bedarbiams, gaunantiems valstybines socialinio draudimo, šalpos ar valstybines pensijas (išskyrus našlių, našlaičių ir maitintojo netekimo pensijas), taip pat netekto darbingumo periodines kompensacijas dėl nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų, iš nedarbo draudimo lėšų mokama tik nedarbo draudimo išmokos dalis, viršijanti gaunamą pensijų ar kompensacijų sumą.“