LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO NARIŲ DARBO SĄLYGŲ ĮSTATYMO 1, 5, 7, 16, 20 IR 22 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

Į S T A T Y M A S

 

1999 m. lapkričio 16 d. Nr. VIII-1421

Vilnius

 

(Žin., 1996, Nr. 71-1710)

 

1 straipsnis. 1 straipsnio 2 dalies pakeitimas

1 straipsnio 2 dalyje išbraukti skaičių ir žodį „5 straipsnio“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Šis įstatymas taikomas Seimo nariams, kurie yra prisiekę būti ištikimi Lietuvos Respublikai pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio ir Seimo statuto reikalavimus.“

 

2 straipsnis. 5 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 5 straipsnį ir išdėstyti taip:

5 straipsnis. Aprūpinimas darbo patalpomis

1. Seimo nariams, Seimo komitetams, komisijoms ir frakcijoms skiriamos tinkamai įrengtos darbo patalpos. Seimo nariui suteikiama atskira darbo vieta Seimo patalpose.

2. Seimo nariams savivaldybės nemokamai (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir kitas komunalines paslaugas moka savivaldybė) suteikia patalpas:

1) daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrinktam Seimo nariui – susirinkimams rengti bei rinkėjams priimti;

2) vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktam Seimo nariui ir jo padėjėjui – nuolatiniam naudojimui Seimo nario pasirinktoje rinkimų apygardos savivaldybėje (savivaldybėse) Seimo nario įgaliojimų laikui ne mažesnę kaip 12 m2 sanitarijos ir higienos reikalavimus atitinkančią patalpą su baldais ir telefonu. Už naudojimąsi telefonu neviršijant 0,15 VDU per mėnesį pagal pateiktą sąskaitą moka Seimo kanceliarija. Limitą viršijančią sumą sumoka Seimo narys.“

 

3 straipsnis. 7 straipsnio 3 dalies pakeitimas

7 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžio „Administracinė“ įrašyti žodį „Administravimo“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Tarnybinių automobilių, kuriais disponuoja Seimas, naudojimo tvarką nustato Administravimo komisija.“

 

4 straipsnis. 16 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 16 straipsnį ir išdėstyti taip:

16 straipsnis. Lėšos kitoms išlaidoms

1. Kanceliarijos, pašto, telefono, telegrafo, transporto ir kitoms su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms Seimo nariui kas mėnesį skiriama 1 VDU dydžio papildomų lėšų.

2. Seimo nariui, kuris atsisako teisės naudotis tarnybiniu automobiliu be vairuotojo, kas mėnesį skiriama 0,8 VDU dydžio papildomų lėšų transporto išlaidoms kompensuoti.

3. Seimo nariui, pasiųstam į tarnybinę komandiruotę, atlyginamos su komandiruote susijusios išlaidos. Šių išmokų dydį ir apmokėjimo tvarką nustato Seimo valdyba.

4. Seimo nariui kompensuojama už naudojimąsi tarnybiniais telefonais neviršijant Seimo valdybos, suderinus su Administravimo komisija, patvirtintų limitų. Seimo narys už telefoninius pokalbius, viršijančius nustatytą limitą, sumoka iš savo lėšų.

5. Frakcijos veiklai mėnesiui skiriama 0,5 VDU suma ir po 0,2 VDU sumos už kiekvieną frakcijos narį. Šios lėšos gali būti naudojamos įstatymų rengimo ir ekspertizės išlaidoms, reprezentacijai, pašto, telefono ir kitoms reikmėms apmokėti.“

 

5 straipsnis. 20 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 20 straipsnį ir išdėstyti taip:

20 straipsnis. Seimo narių aprūpinimas gyvenamosiomis patalpomis

1. Seimo nariui jo įgaliojimų laikui gyventi kartu su šeimos nariais, jeigu Seimo narys pageidauja, Administravimo komisijos sprendimu suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje. Gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje pirmąja eile suteikiama Seimo nariui, neturinčiam gyvenamosios patalpos Vilniuje.

2. Seimo nariams, išskyrus turintiems gyvenamąsias patalpas Vilniuje ir 25 km nuo Vilniaus administracinės ribos, gyvenimo Seimo viešbutyje išlaidos (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas) kompensuojamos Seimo valdybos nustatyta tvarka. Kiti Seimo viešbutyje gyvenantys Seimo nariai moka už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas Seimo viešbutyje pagal patvirtintus tarifus.

3. Nutrūkus Seimo nario įgaliojimams, buvęs Seimo narys ir su juo gyvenantys jo šeimos nariai privalo per 30 dienų išsikelti iš užimamų gyvenamųjų patalpų ir visiškai atsiskaityti už gyvenimą Seimo viešbutyje.“

 

6 straipsnis. 22 straipsnio pakeitimas

22 straipsnyje vietoj žodžio „Administracinė“ įrašyti žodį „Administravimo“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

22 straipsnis. Kontrolė

Šio įstatymo įgyvendinimą kontroliuoja Seimo valdyba, Administravimo bei Etikos ir procedūrų komisijos.“

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 71 straipsnio antrąja dalimi, skelbiu šį

Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO PIRMININKAS                                                                     VYTAUTAS LANDSBERGIS

______________