LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

 

Į S A K Y M A S

DĖL NEATLYGINTINOS KRAUJO DONORYSTĖS PROPAGAVIMO PROGRAMOS PATVIRTINIMO

 

2005 m. spalio 17 d. Nr. V-770

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Seimo 1998 m. liepos 2 d. nutarimu Nr. VIII-833 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos programos patvirtinimo“ (Žin., 1998, Nr. 64-1842), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. birželio 12 d. nutarimu Nr. 594 „Dėl Kompensacijų iš Lietuvos valstybės biudžeto mokėjimo kraujo ar kraujo sudedamųjų dalių donorams tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 57-1299; 2004, Nr. 100-3708),

tvirtinu Neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo programą (pridedama).

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                                     ŽILVINAS PADAIGA

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2005 m. spalio 17 d. įsakymu Nr. V-770

 

NEATLYGINTINOS KRAUJO DONORYSTĖS PROPAGAVIMO PROGRAMA 2005 METAMS

 

I. PROBLEMOS AKTUALUMAS

 

1. Šiuolaikinius kraujo donorystės veiklos principus diegiančiose šalyse pripažįstama, kad neatlygintina kraujo donorystė yra viena iš prielaidų apsirūpinant pakankamu kiekiu saugių kraujo produktų. Neatlygintinos kraujo donorystės įgyvendinimas siejamas su pirkimo-pardavimo santykių donorystėje pašalinimu, tuo būdu sudarant prielaidas natūraliai saugių donorų atrankai. Kraują surenkant iš neatlygintinai kraują duodančių donorų, užtikrinama viena iš saugios donorystės prielaidų. Lietuvoje per pastaruosius ketverius metus neatlygintinai kraują davusių donorų skaičius didėjo. Tačiau, atsižvelgiant į poreikį kraujo komponentams, neatlygintinos donorystės mastai šalyje yra nepakankami.

2. Siekiant išplėtoti neatlygintiną kraujo donorystę, kad neatlygintinai duodamo kraujo ar jo sudėtinių dalių pakaktų užtikrinant šalies poreikius kraujo komponentams, nepakanka specialistų, dirbančių kraujo donorystės įstaigose ar ligoninių kraujo skyriuose, pastangų. Šiam tikslui pasiekti reikalinga įgyvendinti visuomenės telkimo neatlygintinai kraujo donorystei priemones.

 

II. SITUACIJOS ANALIZĖ

 

3. Neatlygintinos kraujo donorystės įgyvendinimo subjektai yra šalies kraujo donorystės įstaigos, taip pat kitos įstaigos, kurių veikla susijusi su neatlygintinos kraujo donorystės skatinimu.

4. Nuo Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atgavimo iki 1995 metų kraujo donorystė Lietuvoje buvo grindžiama nemokamos (neatlygintinos) donorystės principu. Atlygį už donacijas gaudavo tik plazmos donorai. 1995 metais pakeitus Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymą (Žin., 1991, Nr. 17-447; 1995, Nr. 36-889), buvo įteisinta tik mokama kraujo donorystė, įstatymiškai nepaliekant galimybės duoti kraujo ar jo sudėtinių dalių nemokamai. 2003 metais pakeitus Lietuvos Respublikos kraujo donorystės įstatymą (Žin., 1996, Nr. 115-2666; 2003, Nr. 101-4541), nuo 2004 m. kovo 1 d. šalia galimybės kraujo donorui „Vyriausybės nustatyta tvarka iš Valstybės biudžeto gauti kompensaciją“ vėl įteisinta galimybė „duoti kraujo ar jo sudėtinių dalių neatlygintinai“. Programos 1 priede pateikiama atlygintinų ir neatlygintinų donacijų skaičiaus Lietuvoje dinamika 1998–2004 metais. Kaip matoma 1 priede, visą pastarąjį laikotarpį vyrauja atlygintinos donacijos, tuo tarpu neatlygintinų donacijų skaičius, nors ir turi tendenciją didėti, 2004 metais siekė vos 11,6 procento visų donacijų.

5. Situaciją vystant neatlygintiną kraujo donorystę turėtų pagerinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. birželio 22 d. nutarimas Nr. 785 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. birželio 12 d. nutarimo Nr. 594 „Dėl Kompensacijų iš Lietuvos Valstybės biudžeto mokėjimo kraujo ar kraujo sudedamųjų dalių donorams tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo“ (Žin., 2004, Nr. 100-3708), kuriuo įteisinamas lėšų, skirtų kraujo ar kraujo sudedamųjų dalių donorų kompensacijoms, pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintą programą naudojimas ir neatlygintinai donorystei propaguoti. Dėl šio nutarimo pirmą kartą Lietuvoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras 2004 m. lapkričio 12 d. įsakymu Nr. V-803 „Dėl neatlygintinos donorystės propagavimo programos patvirtinimo“ patvirtino neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo programą. Tačiau neužtikrinus šios programos tęstinumo, nebus užtikrintas tinkamas neatlygintinos kraujo donorystės vystymas Lietuvoje.

6. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, atlygintinai kraujo duodantys donorai ir donorai – giminės, kurie susiję su žymiai didesne infekcinių ligų, tokių kaip ŽIV, hepatitai B ir C bei sifilis, rizika, iki šiol sudaro daugiau kaip 50 procentų donacijų besivystančiose šalyse, o išsivysčiusiose šalyse neatlygintinų donacijų skaičius siekia 98–100 procentų. Lietuvoje iki 2004 metų neatlygintinos kraujo donorystės organizavimu ir propagavimu užsiėmė tik kraujo centrai, šiek tiek prisidėjo ir kai kurios nevyriausybinės organizacijos, tačiau vieningos ir koordinuotos neatlygintinos kraujo donorystės skatinimo veiklos nebuvo. Todėl didžiąją dalį neatlygintinų kraujo donorų sudaro atsitiktiniai asmenys, ir tik nedidelė dalis yra pastovūs neatlygintinai kraujo duodantys donorai, o kiekvieno kraujo centro specialistai neatlygintiną donorystę skatino ir propagavo vien tik pagal savo supratimą ir sugebėjimus. Programos 2 priede pateikiami Lietuvos kraujo donorystės įstaigų neatlygintinos donorystės veiklos rodikliai 1998–2004 metais.

7. Pagrindinis motyvas neatlygintinai kraujo donorystei skatinti – kraujo saugumo užtikrinimas. Asmenys, duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių ne dėl piniginės kompensacijos, neturi motyvacijos slėpti savo gyvenimo būdo, rizikos faktorių bei sveikatos būklės. Pastebima tendencija, kad neatlygintinais kraujo donorais daugiau tampa 18–30 metų asmenų (besimokančių ar ką tik baigusių universitetines ir aukštojo mokslo studijas), niekada nedavusių kraujo atlygintinai. Todėl tikslinga ypač vystyti neatlygintinos kraujo donorystės propagavimą šioje amžiaus grupėje, taip pat išlaikant ir jau esamus neatlygintinus kraujo donorus bei informuojant likusią visuomenės dalį apie neatlygintinos kraujo donorystės principus.

8. Vadovaujantis Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijomis, viena iš prioritetinių sričių yra neatlygintinos kraujo donorystės vystymas iš mažos rizikos populiacijos donorų. Siekiant šalyje įdiegti neatlygintinos kraujo donorystės principus, užtikrinant kraujo komponentų poreikį atitinkančią jų gamybą iš neatlygintinų donorų kraujo, būtina nuosekliai įgyvendinti neatlygintinos kraujo donorystės vystymo priemones. Tam būtina numatyti ne tik efektyviausių donorystės skatinimo priemonių įgyvendinimą, bet ir mechanizmą, kaip užtikrinti šių priemonių organizavimą, finansavimą ir įgyvendinimo tęstinumą.

 

III. PROGRAMOS RYŠYS SU KITOMIS LIETUVOJE VYKDOMOMIS SVEIKATOS PROGRAMOMIS

 

9. Neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo programa yra kompleksinė priemonė, siekiant asmens sveikatos priežiūros įstaigas aprūpinti kraujo komponentais, paruoštais iš neatlygintinai kraujo davusių donorų kraujo. Gerinant asmens sveikatos priežiūros įstaigų aprūpinimą reikalingais gydymui kraujo komponentais, prisidedama prie sveikatos programų, kurių tikslas tobulinti sveikatos priežiūros paslaugas, gerinti gydymo kokybę, įgyvendinimo.

 

IV. ARTIMIEJI PROGRAMOS TIKSLAI

 

10. Programos tikslas – diegti neatlygintinos kraujo donorystės principus.

11. Tikslui pasiekti būtina įgyvendinti šiuos uždavinius:

11.1. Sudominti ir motyvuoti 18–30 metų asmenis tapti neatlygintinais kraujo donorais.

11.2. Teikti informaciją visuomenei apie neatlygintinos kraujo donorystės reikšmę bei naudą bei propaguoti neatlygintinos kraujo donorystės principus.

11.3. Skatinti Lietuvos donorus neatlygintinai duoti kraujo ar kraujo sudedamųjų dalių.

11.4. Skatinti neatlygintos kraujo donorystės veiklą kraujo donorystės įstaigose.

 

V. TOLIMIEJI PROGRAMOS TIKSLAI

 

12. Tolimieji programos tikslai yra:

12.1. Išplėsti kraujo donorystės veiklos apimtis, kad surenkamo kraujo visiškai užtektų šalies kraujo komponentų bei kraujo preparatų poreikiams patenkinti, taip pat būtinųjų kraujo produktų atsargoms sudaryti.

12.2. Įdiegti neatlygintinos kraujo donorystės principus, iki 2010 metų pasiekti neatlygintinai duodamo kraujo apimtis, pakankamas kraujo komponentų poreikiui šalyje patenkinti.

12.3. Užtikrinti neatlygintinos kraujo donorystės veiklos organizavimo bei finansavimo tęstinumą.

 

VI. ATITIKIMAS ŠAKOS STRATEGIJAI IR PRIORITETAMS

 

13. Siekis įgyvendinti neatlygintiną kraujo donorystę nurodomas Kraujo donorystės veiklos strategijoje 2001–2005 metams, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2001 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 249 „Dėl Kraujo donorystės veiklos strategijos 2001–2005 metams patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 31-1045). Donoro teisė duoti kraujo ar jo sudėtinių dalių neatlygintinai, taip pat valstybės parama neatlygintinai kraujo donorystei plėtoti yra deklaruojami Lietuvos Respublikos kraujo donorystės įstatyme (Žin., 1996, Nr. 115-2666).

14. Neatlygintinos kraujo donorystės nuostatos apibrėžiamos ir Europos Sąjungos direktyvose 89/381 EEC, 2001/83/EC, 2002/98/EC „Dėl žmogaus kraujo ir kraujo komponentų surinkimo, ištyrimo, ruošimo, saugojimo ir paskirstymo kokybės ir saugumo standartų nustatymo“. Direktyvos 2002/98/EC 20 straipsnis įpareigoja valstybes nares imtis būtinų priemonių skatinant savanorišką ir neatlygintiną kraujo donorystę ir tiek, kiek galima, kraują ir kraujo komponentus paruošti iš savanoriškai ir neatlygintinai duodamo kraujo. Šalių apsirūpinimo krauju bei kraujo komponentais iš savanoriškos ir neatlygintinos kraujo donorystės principą skelbia ir Europos Tarybos rekomendacijos Nr. R (95) 15 „Dėl kraujo komponentų ruošimo, naudojimo ir kokybės užtikrinimo“.

 

VII. PLANUOJAMI REZULTATAI

 

15. Įgyvendinus programos priemones, numatoma:

15.1. Per 2005 metus pasiekti 15 proc. neatlygintinų kraujo davimų per metus.

15.2. Užtikrinti neatlygintinos kraujo donorystės skatinimo veiklos tęstinumą kraujo donorystės įstaigose (kraujo centruose).

16. Atkreipiamas dėmesys, kad neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo programos rezultatai negali būti vertinami iš karto – tai ilgas procesas, kurio rezultatai paaiškėja tik po keleto metų.

 

VIII. PRIEMONIŲ ARTIMIESIEMS TIKSLAMS PASIEKTI POREIKIS

 

17. Skiriamos šios priemonių grupės:

17.1. Neatlygintinos kraujo donorystės reklamos paslaugos ir akcijos (reklaminių paslaugų teikimo ir akcijų vykdymo trukmė – vieni metai):

17.1.1. Reklama televizijoje (vaizdo klipo sukūrimas ir transliavimas „geriausiu“ laiku).

17.1.2. Reklama radijuje (garso klipo sukūrimas ir transliavimas „geriausiu“ laiku).

17.1.3. Reklama spaudoje (reklamos spaudoje sukūrimas ir spausdinimas populiariuose spaudos leidiniuose).

17.1.4. Reklama ant visuomeninio transporto priemonių (reklamos sukūrimas ir reklama).

17.1.5. Koncertai (kalėdinis koncertas ir koncertas tarptautinei kraujo donorų dienai paminėti) neatlygintiniems kraujo donorams.

17.1.6. Lauko reklama stenduose (reklaminio plakato sukūrimas ir reklama).

17.1.7. Kitos priemonės (brošiūros, lankstinukai ir kitos viešųjų ryšių priemonės bei akcijos).

17.2. Šiomis priemonėmis siekiama skatinti neatlygintiną kraujo donorystę tarp jaunimo (18–25 metų) visoje Lietuvoje. Siekiant vieningos neatlygintinos kraujo donorystės reklamos, šią priemonių grupę įgyvendins viešojo konkurso būdu atrinkta viešųjų ryšių kompanija.

17.3. Neatlygintinos kraujo donorystės skatinimo priemonės (teikiamos visuomenei):

17.3.1. Informaciniai lankstinukai, propaguojantys neatlygintiną kraujo donorystę – 30000 vienetų.

17.3.2. Kalendoriukai, propaguojantys neatlygintiną kraujo donorystę – 10000 vienetų.

17.3.3. Šratinukai su kiekvieno kraujo centro adresais – 12000 vienetų.

17.3.4. Lipdukai, propaguojantys neatlygintiną kraujo donorystę – 8000 vienetų.

17.3.5. Ženkliukai, propaguojantys neatlygintiną kraujo donorystę – 5000 vienetų.

17.4. Šiomis priemonėmis siekiama propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę visoje visuomenėje – įvairiose įstaigose, organizacijose, neatlygintinos kraujo donorystės akcijų ir pan. metu. Šios priemonės gali būti teikiamos asmeniui nepriklausomai nuo to, ar asmuo yra neatlygintinas kraujo donoras, ar ne.

17.5. Neatlygintinų kraujo donorų skatinimo priemonės (teikiamos neatlygintiniems kraujo donorams ir asmenims, padedantiems organizuoti ir propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę):

17.5.1. Donorystės žymūno pažymėjimai – 1000 vienetų*.

17.5.2. Nusipelniusio donoro pažymėjimai (su rėmeliu) – 500 vienetų*.

17.5.3. Pažymėjimai su rėmeliu donorams, davusiems kraujo neatlygintinai pirmą kartą – 6000 vienetų**.

17.5.4. Bilietai į kino filmus (visuose miestuose, kur yra kraujo centrai) – 2000 vienetų**.

17.5.5. Maitinimo talonai neatlygintiniems kraujo donorams (visuose miestuose, kuriuose yra kraujo centrai) – 7000 vienetų**.

17.5.6. Vitaminai – 3500 vienetų**.

17.5.7. Šokoladas (200 g) – 13500 vienetų**.

17.5.8. Kava (250 g) – 6750 vienetų**.

17.5.9. Kelioniniai krepšiai – 300 vienetų**.

17.5.10. Rankšluosčiai – 250 vienetų**.

17.5.11. Dviračiai – 30 vienetų**.

17.5.12. Kuprinės – 300 vienetų.

17.5.13. Polietileniniai maišeliai su neatlygintinos kraujo donorystės simbolika – 20000 vienetų.

17.5.14. Blankai „Padėka“ su įdėklais – 700 vienetų.

17.5.15. Puodeliai su neatlygintinos kraujo donorystės simbolika – 2000 vienetų.

17.5.16. Marškinėliai su neatlygintinos kraujo donorystės simbolika – 5000 vienetų.

17.5.17. Raktų pakabukai su neatlygintinos kraujo donorystės simbolika – 2500 vienetų.

17.5.18. Sveikinimo atvirukai – 2000 vienetų.

17.5.19. Vokai su neatlygintinos kraujo donorystės simbolika – 2000 vienetų.

17.6. Šiomis priemonėmis pagal kraujo centrų patvirtintą tvarką skatinami neatlygintini kraujo donorai. Šios priemonės (išskyrus nurodytas) gali būti teikiamos ir asmenims, padedantiems organizuoti ir propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę.

17.7. Prizai neatlygintiniems kraujo donorams (viršijantys Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymu nustatytą neapmokestinamųjų pajamų dydį) ir pajamų mokestis asmenims, kuriems įteikti prizai:

17.7.1. Fotoaparatai – 6 vienetai.

17.7.2. Lėšos gyventojų pajamų mokesčiui už asmenis, kuriems įteikti prizai (2005 ir 2006 m.).

17.8. Šiais prizais bus skatinami aktyvūs neatlygintini kraujo donorai pagal kraujo centrų patvirtintą tvarką. Lėšos gyventojų pajamų mokesčiui apmokėti už prizus, kurių vertė viršija 2 neapmokestinamųjų pajamų dydžius, apmokamos, pateikiant informaciją viešajai įstaigai Nacionaliniam kraujo centrui apie asmenis, kurie apdovanoti šiais prizais.

17.9. Priemonės neatlygintinos kraujo donorystės skatinimui kraujo centrams, kraujo centrų darbuotojams ir kitiems, propaguojantiems neatlygintiną kraujo donorystę:

17.9.1. Kraujo centrų automobilių ženklinimas neatlygintinos kraujo donorystės atributika.

_________________

*– pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą formą, pateikiami Sveikatos apsaugos ministerijai (neskirstomi kraujo centrams)

** – teikiami tik neatlygintiniems kraujo donorams

17.9.2. Seminaras neatlygintinos kraujo donorystės klausimais kraujo tarnybos specialistams ir neatlygintinos kraujo donorystės organizatoriams.

17.9.3. Lėšos išvykoms į neatlygintinos kraujo donorystės seminarus, sąskrydžius, suvažiavimus.

17.9.4. Lėšos Nacionalinei donorų asociacijai.

18. Programos priemonių lėšų poreikis nurodytas 3 priede. Programos priemonių paskirstymas kraujo centrams ir kitoms institucijoms nurodytas 4 priede.

 

IX. PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO ETAPAI

 

19. Programos įgyvendinimą koordinuos Sveikatos apsaugos ministerija. Programos vykdytojai apie programos vykdymą iki 2006 metų gegužės 1 dienos atsiskaitys Sveikatos apsaugos ministerijai.

 

X. PROGRAMOS DARBŲ ATLIKIMO GRAFIKAS

 

20. Programos trukmė – 2005 metų III–IV ketvirčiai. Programos priemonėmis bus naudojamasi 2005 metų IV ketvirtyje – 2006 metais.

21. Programos pradžia: 2005 metų III ketvirtis.

22. Programos pabaiga: 2005 metų IV ketvirtis.

 

XI. LĖŠŲ POREIKIS IR FINANSAVIMO ŠALTINIS

 

23. Bendras lėšų poreikis programai įvykdyti – 1182,0 tūkst. litų.

24. Finansavimo šaltinis – 2005 metų Nacionalinės kraujo programos lėšos kraujo donorų kompensacijoms.

 

XII. PLANUOJAMO PROGRAMOS EKONOMINIO (SOCIALINIO) EFEKTYVUMO KRITERIJAI IR ĮVERTINIMAS PINIGAIS

 

25. Priemonės neatlygintinos kraujo donorystės vystymui yra prielaida donorystės veiklos efektyvumui gerinti šiais požiūriais:

25.1. Neatlygintinai duodantys kraujo donorai yra saugesni, todėl užtikrinama geresnė kraujo kokybė.

25.2. Įgyvendinus priemones neatlygintinų kraujo donorų telkimo kraujo donorystės įstaigose organizavimui gerinti, pasiekiama, kad didelė dalis donorų nuolat bendradarbiauja su šalies kraujo donorystės įstaigomis.

25.3. Daugėjant neatlygintinai ir nuolat duodančių kraują donorų, sumažėja mokamai duodamo kraujo poreikis, tuo pasiekiama saugesnė donorystė.

25.4. Įgyvendinus kraujo donorystės skatinimo priemones, pasiekiamas bendro donacijų skaičiaus šalyje didėjimas, todėl galima sukaupti pakankamai saugaus kraujo, kad būtų patenkinami šalies poreikiai kraujo komponentams ir kraujo preparatams.

26. Ši programa yra pradinis neatlygintinos kraujo donorystės vystymo šalyje etapas, todėl jos efektyvumas vertintinas socialiniu požiūriu, kaip saugių ir pastovių kraujo donorų telkimo etapas.

 

XIII. PROGRAMOS VYKDYTOJAS, INSTITUCIJOS, DALYVAUJANČIOS ĮGYVENDINant PROGRAMą, UŽ PROGRAMOS ĮGYVENDINIMĄ ATSAKINGAS ASMUO

 

27. Įstaiga, atsakinga už programos vykdymą, – viešoji įstaiga Nacionalinis kraujo centras. Įstaiga įpareigojama neviršyti nustatytų bendrų programos lėšų.

28. Programos vykdytojai – Lietuvos Respublikos kraujo donorystės įstaigos.

29. Asmuo, galintis suteikti informaciją apie programos vykdymą:

Nacionalinio kraujo centro direktorius Vytenis Kalibatas,

tel. (8 5) 234 90 01, el. paštas vkcentras@takas.lt.

______________


Neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo

programos 2005 metams

1 priedas

 

 

ATLYGINTINŲ IR NEATLYGINTINŲ KRAUJO DONACIJŲ SKAIČIUS LIETUVOJE 1998–2004 METAIS

 

     Šaltinis: Statistinės ataskaitos forma Nr. 30.

______________


Neatlygintinos donorystės propagavimo

programos 2005 metams

2 priedas

 

LIETUVOS KRAUJO CENTRŲ NEATLYGINTINOS KRAUJO DONORYSTĖS VEIKLOS RODIKLIAI 1998–2004 METAIS

 

 

Kraujo donorystės įstaigos

Metai

1998

2000

2002

2004

Neatlygintinos donacijos

Neatlygintinos donacijos

Neatlygintinos donacijos

Neatlygintinos donacijos

 

Skaičius

% nuo visų donacijų

 

Skaičius

% nuo visų donacijų

 

Skaičius

% nuo visų donacijų

 

Skaičius

% nuo visų donacijų

VšĮ Nacionalinis kraujo centras *

258

0,73

117

0,47

862

2,94

3213

10,13

Bendra Lietuvos-JAV įmonė UAB Binational Plasma

0

0

723

3,76

2268

8,98

2191

8,34

VšĮ Klaipėdos kraujo centras

723

11,26

228

2,47

126

1,03

1221

9,56

VšĮ Šiaulių ligoninės kraujo centras

450

5,86

456

8,06

674

11,82

1849

33,56

VšĮ Panevėžio ligoninės kraujo centras

353

6,50

117

2,49

423

7,48

726

12,53

* – iki 2004 metų – VšĮ Vilniaus kraujo centras

 

Šaltinis: Statistinės ataskaitos forma Nr. 30.

______________

 

 

Neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo

programos 2005 metams

3 priedas

 

NEATLYGINTINOS KRAUJO DONORYSTĖS PROPAGAVIMO PROGRAMA 2005 M.

 

 

Eil. Nr.

Programos tikslas

Priemonės

Kiekis, trukmė

Planuojamas lėšų poreikis priemonei įgyvendinti, tūkst. Lt

 

1.

 

Sudominti ir motyvuoti

18–30 metų asmenis tapti neatlygintinais kraujo donorais

 

Viešųjų ryšių akcijų ir paslaugų spektras:

1.1. Reklama televizijoje (vaizdo klipo sukūrimas ir transliavimas „geriausiu“ laiku)

1.2. Reklama radijuje (garso klipo sukūrimas ir transliavimas „geriausiu“ laiku)

1.3. Reklama spaudoje (reklamos spaudoje sukūrimas ir spausdinimas populiariuose spaudos leidiniuose)

1.4. Reklama ant visuomeninio transporto priemonių (reklamos sukūrimas ir reklama)

1.5. Koncertai (kalėdinis koncertas ir koncertas tarptautinei kraujo donorų dienai paminėti) neatlygintiniems donorams

1.6. Lauko reklama stenduose (reklaminio plakato sukūrimas ir reklama)

1.7. Kitos priemonės (brošiūros, lankstinukai ir kitos viešųjų ryšių priemonės bei akcijos)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 metai

 

 

 

 

675,4

 

2.

 

Propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę visuomenėje

Informaciniai lankstinukai

30000 vnt.

9

Kalendoriukai

10000 vnt.

1,4

Šratinukai

12000 vnt.

36

Lipdukai

8000 vnt.

0,8

Ženkliukai

5000 vnt.

21,25

 

3.

 

 

 

Skatinti neatlygintinus kraujo donorus ir asmenis, padedančius organizuoti ir propaguoti neatlygintiną kraujo donorystę

Donorystės žymūno pažymėjimai (su rėmeliu)

1000 vnt.

15

Nusipelniusio donoro pažymėjimai (su rėmeliu)

500 vnt.

7,5

Pažymėjimai su rėmeliu donorams, davusiems kraujo neatlygintinai pirmą kartą

6000 vnt.

6

Bilietai į kino filmus

2000 vnt.

24

Maitinimo talonai neatlygintiniems donorams

7000 vnt.

70

Vitaminai

3500 vnt.

35

Šokoladas (200 g)

13500 vnt.

27

Kava (250 g)

6750 vnt.

33,75

Kelioniniai krepšiai

300 vnt.

15

Rankšluosčiai

250 vnt.

10,5

Dviračiai

30 vnt.

15

Kuprinės

300 vnt.

9

Polietileniniai maišeliai (40×44 cm)

20000 vnt.

10,4

Blankai „Padėka“ su įdėklais

700 vnt.

1,2

Puodeliai

2000 vnt.

18

Marškinėliai

5000 vnt.

50

Raktų pakabukai

2500 vnt.

12,5

Sveikinimo atvirukai

2000 vnt.

1,6

Vokai

2000 vnt.

2

4.

Skatinti ypač pasižymėjusius kraujo donorus

Fotoaparatai

6 vnt.

4,5

Lėšos gyventojų pajamų mokesčiui apmokėti už prizus, kurių vertė viršija 2 NPD

1 metai

2,7

5.

Vystyti neatlygintinos kraujo donorystės veiklą

Kraujo centrų automobilių ženklinimas

10 automobilių

25

Seminaras neatlygintinos donorystės klausimais

1 seminaras

10

Lėšos išvykoms į neatlygintinos kraujo donorystės stažuotes ir seminarus užsienyje

1 metai

25

Lėšos Nacionalinei donorų asociacijai

1 metai

7,5

Iš viso

1182

______________


Neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo

programos 2005 metams

4 priedas

 

2005 metų NEATLYGINTINOS KRAUJO DONORYSTĖS PROGRAMOS PRIEMONIŲ IR PRIZŲ PASKIRSTYMAS KRAUJO CENTRAMS

 

Eil.

Nr.

Priemonės

 

Bendras priemonių kiekis

Priemonių paskirstymas

VšĮ Nacionalinis kraujo centras

Bendra Lietuvos-JAV įmonė UAB „Binational Plasma“

VšĮ Klaipėdos kraujo centras

VšĮ Šiaulių ligoninės kraujo centras

VšĮ Panevėžio ligoninės kraujo centras

1.

Informaciniai lankstinukai

30000

12000

6000

2000

8000

2000

2.

Kalendoriukai

10000

5000

0

1500

2500

1000

3.

Šratinukai

12000

5000

2000

1000

3000

1000

4.

Lipdukai

8000

3500

0

1300

3000

200

5.

Ženkliukai

5000

2150

750

600

1000

500

6.

Pažymėjimai su rėmeliu donorams, davusiems kraujo neatlygintinai pirmą kartą

6000

3000

0

2000

0

1000

7.

Bilietai į kino filmus

2000

900

600

300

100

100

8.

Maitinimo talonai neatlygintiniems donorams

7000

2900

2000

900

400

800

9.

Vitaminai

3500

1000

400

500

800

800

10.

Šokoladas (200 g)

13500

4000

3000

2000

3000

1500

11.

Kava (250 g)

6750

2000

1500

1000

1500

750

12.

Kelioniniai krepšiai

300

80

50

60

60

50

13.

Rankšluosčiai

250

60

60

40

60

30

14.

Dviračiai

30

9

0

9

10

2

15.

Kuprinės

300

80

50

60

60

50

16.

Polietileniniai maišeliai (40×44 cm)

25000

9700

0

6000

8000

1300

17.

Blankai „Padėka“ su įdėklais

700

350

0

150

200

0

18.

Puodeliai

2000

800

200

300

500

200

19.

Marškinėliai

5000

2200

500

1000

1000

300

20.

Raktų pakabukai

2500

1200

0

600

500

200

21.

Sveikinimo atvirukai

2000

400

400

400

400

400

22.

Vokai

2000

400

400

400

400

400

23.

Fotoaparatai

6

1

0

1

3

1

______________