LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL IMPORTO MUITŲ IR KITŲ MOKESČIŲ LENGVATŲ ĮVEŽTOMS TRANSPORTO PRIEMONĖMS, SKIRTOMS NAUDOTI UŽSIENIO VALSTYBIŲ DIPLOMATINĖSE ATSTOVYBĖSE, KONSULINĖSE ĮSTAIGOSE IR TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVYBĖSE, TAIP PAT ŠIAURĖS ATLANTO SUTARTIES ORGANIZACIJOS VALSTYBIŲ KARIUOMENIŲ VIENETUOSE, TAIKYMO TVARKOS
2007 m. rugpjūčio 14 d. Nr. 808
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos muitinės įstatymo (Žin., 2004, Nr. 73-2517) 109 straipsniu, Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 35-1271; 2004, Nr. 17-505) 36 straipsnio 3 dalimi bei 40 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdama į 1983 m. kovo 28 d. Tarybos reglamentą (EEB) 918/83, nustatantį Bendrijos atleidimo nuo muitų sistemą (OL 2004 m. specialusis leidimas, 2 skyrius, 1 tomas, p. 419), Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:
1. Nustatyti, kad:
1.1. Jeigu transporto priemonė, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 2 straipsnio 35 dalyje, pasinaudojus atitinkamose tarptautinėse sutartyse ir susitarimuose numatytomis lengvatomis užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų bei tarptautinių organizacijų ar jų atstovybių oficialiai veiklai, jų narių (išskyrus aptarnaujantį personalą) ir kartu gyvenančių jų šeimos narių (jeigu šie asmenys nėra Lietuvos Respublikos piliečiai, jų nuolatinė gyvenamoji vieta nėra Lietuvos Respublika), asmeniniam naudojimui, taip pat Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybių (išskyrus Lietuvos Respubliką) kariuomenių vienetų ir (arba) juos lydinčių civilių darbuotojų (kai šie vienetai Lietuvos Respublikoje dalyvauja bendrose karinėse operacijose, pratybose ar kitame bendrame kariniame renginyje) įvežta be importo muitų ir kitų mokesčių, yra atlygintinai arba neatlygintinai perleidžiama praėjus 3 metams nuo išleidimo į laisvą apyvartą dienos, sumokėti importo muitų ir kitų mokesčių nereikalaujama.
1.2. Jeigu minėtoji transporto priemonė atlygintinai arba neatlygintinai perleidžiama kitiems, ne 1.1 punkte nurodytiems, asmenims nepraėjus minėtame punkte nurodytam terminui, importo muitai ir kiti mokesčiai turi būti sumokami muitine verte laikant transporto priemonės muitinės deklaracijoje išleidimo į laisvą apyvartą dieną nustatytą vertę. Importuotojas turi per 10 darbo dienų apie perleidimo faktą raštu informuoti teritorinę muitinę, kurios veiklos zonoje transporto priemonė išleista į laisvą apyvartą, ir pateikti importo muitų ir kitų mokesčių dydžiui nustatyti reikalingus duomenis. Teritorinė muitinė, remdamasi muitinės deklaracijoje, priimtoje išleidžiant transporto priemonę į laisvą apyvartą, importuotojo pranešime nurodytais ir (arba) kitaip gautais duomenimis, apskaičiuoja mokėtinus importo muitus ir kitus mokesčius pagal mokesčių tarifus, galiojusius prekių išleidimo į laisvą apyvartą dieną. Apskaičiuoti ir mokėtini importo muitai ir kiti mokesčiai sumokami teisės aktų nustatyta tvarka.
2. Šio nutarimo 1.2 punkto nuostatos netaikomos, jeigu sumokėti importo muitų ir kitų mokesčių nereikalaujama pagal kitus Lietuvos Respublikoje galiojančius ir atitinkamas importo muitų ir kitų mokesčių lengvatas nustatančius teisės aktus.
3. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. spalio 31 d. nutarimą Nr. 1211 „Dėl Užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų bei tarptautinių organizacijų atstovybių ir jų narių krovinių įvežimo į Lietuvos Respubliką, gabenimo tranzitu ir išvežimo iš Lietuvos Respublikos tvarkos patvirtinimo“ (Žin., 1997, Nr. 101-2554).