Lietuvos Respublikos Vyriausybė
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2009 M. LAPKRIČIO 18 D. NUTARIMO NR. 1545 „DĖL NACIONALINĖS KOMUNIKACIJŲ APSAUGOS, SAUGUMO PRIEŽIŪROS, NACIONALINĖS ŠIFRŲ PASKIRSTYMO TARNYBŲ IR INSTITUCIJŲ, UŽTIKRINANČIŲ APSAUGĄ NUO INFORMATYVIOJO ELEKTROMAGNETINIO SPINDULIAVIMO, FUNKCIJŲ atlikiMO“ PAKEITIMO
2011 m. liepos 13 d. Nr. 865
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. lapkričio 18 d. nutarimą Nr. 1545 „Dėl Nacionalinės komunikacijų apsaugos, Saugumo priežiūros, Nacionalinės šifrų paskirstymo tarnybų ir institucijų, užtikrinančių apsaugą nuo informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo, funkcijų atlikimo“ (Žin., 2009, Nr. 144-6363):
1. Išdėstyti preambulę taip:
„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo (Žin., 1999, Nr. 105-3019; 2004, Nr. 4-29; 2010, Nr. 157-7971) 12 straipsnio 1 dalimi, 40 straipsnio 3 dalimi, 41 straipsnio 4 dalimi, 42 straipsnio 2 dalimi, siekdama užtikrinti 2011 m. kovo 31 d. Tarybos sprendimo 2011/292/ES dėl Tarybos saugumo nuostatų patvirtinimo ir Šiaurės Atlanto Tarybos dokumentų (C-M(2002)49, AC/35-D/2004-REV1, AC/322-D/0052-REV1) nuostatų įgyvendinimą, taip pat tobulinti valstybės ir tarnybos paslaptį sudarančios informacijos saugojimo, apdorojimo ir perdavimo elektroninėmis ryšio priemonėmis apsaugos sistemą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.
2. Išdėstyti 1.2.1 punktą taip:
„1.2.1. atlikti Nacionalinės komunikacijų apsaugos tarnybos funkcijas – nustatyti reikalavimus, kaip ADA sistemose ir tinkluose saugoti, apdoroti ar jais perduoti Lietuvos Respublikos įslaptintą informaciją, užsienio valstybių, Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų Lietuvos Respublikai perduotą įslaptintą informaciją, taip pat kontroliuoti, kaip nustatytų reikalavimų laikosi paslapčių subjektai, rangovai ir / ar subrangovai;“.
3. Išdėstyti 1.2.3 punktą taip:
„1.2.3. atlikti institucijos, užtikrinančios Lietuvos Respublikos įslaptintos informacijos, užsienio valstybių, Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos, saugomos ir apdorojamos ADA sistemose ar tinkluose, kurių valdytojai nepriklauso krašto apsaugos sistemai, ar jais perduodamos informacijos apsaugą nuo informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo (TEMPEST), funkcijas – vykdyti informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo (TEMPEST) matavimus, nustatyti patalpų TEMPEST zonas ir įrangos, apdorojančios, saugančios ir perduodančios įslaptiną informaciją, TEMPEST apsaugos lygį, įrangą sertifikuoti ir kontroliuoti, kaip paslapčių subjektai, rangovai ir / ar subrangovai laikosi įslaptintos informacijos apsaugos nuo informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo (TEMPEST) reikalavimų, atlikti Nacionalinės TEMPEST tarnybos funkcijas, nustatytas 2009 metų gruodžio mėnesio NATO direktyvoje Nr. SDIP-27/1 „NATO TEMPEST reikalavimai ir įvertinimo procedūros“;“.
4. Išdėstyti 1.3.2 punktą taip:
„1.3.2. atlikti institucijos, užtikrinančios Lietuvos Respublikos įslaptintos informacijos, užsienio valstybių, Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų Lietuvos Respublikai perduotos įslaptintos informacijos, saugomos ar apdorojamos ADA sistemose ar tinkluose, kurių valdytojai priklauso krašto apsaugos sistemai, ar jais perduodamos informacijos apsaugą nuo informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo (TEMPEST), funkcijas – vykdyti informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo (TEMPEST) matavimus, nustatyti patalpų TEMPEST zonas ir įrangos, apdorojančios, saugančios ir perduodančios įslaptiną informaciją, TEMPEST apsaugos lygį, įrangą sertifikuoti ir kontroliuoti, kaip paslapčių subjektai, rangovai ir / ar subrangovai laikosi įslaptintos informacijos apsaugos nuo informatyviojo elektromagnetinio spinduliavimo (TEMPEST) reikalavimų, atlikti Nacionalinės TEMPEST tarnybos funkcijas, nustatytas 2009 metų gruodžio mėnesio NATO direktyvoje Nr. SDIP-27/1 „NATO TEMPEST reikalavimai ir įvertinimo procedūros“;“.