LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

Į S A K Y M A S

DĖL VISUOMENĖS ŠVIETIMO INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS TEISIŲ KLAUSIMAIS PROGRAMOS IR JOS ĮGYVENDINIMO 2007-2008 METŲ PRIEMONIŲ PATVIRTINIMO

 

2006 m. gruodžio 28 d. Nr. ĮV-706

Vilnius

 

 

Vykdydamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006–2008 metų programos įgyvendinimo priemonių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 17 d. nutarimu Nr. 1020 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006–2008 metų programos įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 112-4273), 5.13–234 priemonę:

1. Tvirtinu pridedamas:

1.1. Visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programą;

1.2. Visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programos įgyvendinimo 2007–2008 metų priemones.

2. Pavedu Autorių teisių skyriui įgyvendinti šiuo įsakymu patvirtintą Visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programą.

 

 

 

KULTŪROS MINISTRAS                                                                                          JONAS JUČAS


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2006m. gruodžio 28 d. įsakymu

Nr. ĮV-706

 

VISUOMENĖS ŠVIETIMO INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS TEISIŲ KLAUSIMAIS PROGRAMA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programa (toliau – Visuomenės švietimo programa) parengta vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006–2008 metų programos įgyvendinimo priemones, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 17 d. nutarimu Nr. 1020 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006–2008 metų programos įgyvendinimo priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2006, Nr. 112-4273). Numatytos Visuomenės švietimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programos įgyvendinimo 2007–2008 metų priemonės.

2. Rengiant Visuomenės švietimo programą ir jos įgyvendinimo priemones, atsižvelgta į Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos patariamojo komiteto intelektinės nuosavybės teisių gynimo klausimais išvadas apie visuomenės švietimo svarbą stiprinant intelektinės nuosavybės teisių apsaugos sistemą, priimtas 2006 m. gegužės 15 d. Ženevoje, taip pat į Europos Bendrijų Komisijos 2006 m. pažangos ataskaitoje pateiktas išvadas ir rekomendacijas valstybėms narėms apie intelektinės nuosavybės apsaugos reikšmę įgyvendinant Lisabonos strategiją.

 

II. ESAMOS BŪKLĖS APŽVALGA

 

3. 2006 m. spalio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 4, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 22, 38, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 51, 53, 54, 56, 57, 61, 65, 72 straipsnių, VI skyriaus ir priedo pakeitimo ir papildymo įstatymą (Žin., 2006, Nr. 116-4400). Priėmus šį įstatymą, į Lietuvos nacionalinę teisę buvo perkeltos naujausių Europos Parlamento ir Tarybos direktyvų nuostatos: 2001 m. rugsėjo 27 d. direktyvos 2001/84/EB dėl originalaus meno kūrinio perpardavimo teisės autoriaus naudai ir 2004 m. balandžio 29 d. direktyvos 2004/48/EB dėl intelektinės nuosavybės teisių gynimo. Todėl šiuo metu galiojantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas (Žin., 1999, Nr. 50-1598; 2003, Nr. 28-1125; 2006, Nr. 116-4400) yra visiškai suderintas su Europos Sąjungos teise. Tai turėtų sudaryti geresnes sąlygas Lietuvai įsijungti į Europos Bendrijos vidaus rinką.

4. Suderinus Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą su Direktyva dėl originalaus meno kūrinio perpardavimo teisės autoriaus naudai, autoriai ir jų teisių paveldėtojai turi neatšaukiamą teisę gauti autorinį atlyginimą už kiekvieną meno kūrinio originalo ir literatūros ar muzikos kūrinio rankraščio originalo perpardavimą, kai jie parduodami po pirmojo nuosavybės teisių į juos perleidimo, atlikto paties autoriaus. Šių teisės normų sėkmingas įgyvendinimas turėtų užtikrinti autorių ir meno rinkos dalyvių interesų pusiausvyrą.

5. Įgyvendinus Lietuvos nacionalinėje teisėje Intelektinės nuosavybės teisių gynimo direktyvos nuostatas (Autorių teisių ir gretutinių teisių Įstatymo VI skyriaus naujoji redakcija), sudarytos sąlygos ginant pažeistas autorių teises ir gretutines teises taikyti efektyvesnius civilinius teisų gynimo būdus ir priemones.

6. Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugai didelę reikšmę turi tinkamas tarptautinių šios srities teisės normų taikymas. Todėl deramas dėmesys turi būti skiriamas tarptautinių vyriausybinių organizacijų veiklai koordinuojant intelektinės nuosavybės teisių apsaugą. Lietuvos narystė Pasaulinėje intelektinės nuosavybės organizacijoje (PINO) reikalauja aktyviai dalyvauti šios tarptautinės vyriausybinės organizacijos programose, skirtose tobulinti autorių teisių ir gretutinių teisių tarptautinį reglamentavimą ir įgyvendinimą. PINO Autorių teisių ir gretutinių teisių komiteto 2007 metų programoje numatyta toliau svarstyti Transliuojančiųjų organizacijų teisių sutarties projektą ir Atlikėjų teisių į audiovizualinius atlikimo įrašus sutarties projektą. 2007 metų pabaigoje PINO ketina surengti Diplomatinę konferenciją, kuri turėtų priimti Transliuojančiųjų organizacijų teisių sutartį. Pastaruoju metu didelį dėmesį PINO skiria teisių gynimo klausimams, skatina tarptautinį ir regioninį bendradarbiavimą šioje srityje. Teisių piratavimo problemas PINO siūlo spręsti ne tik taikant teisių gynimo priemones, bet ir ekonominius bei edukacinius projektus.

7. Autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimui didelę reikšmę turi efektyviai veikianti kolektyvinio teisių administravimo sistema. Lietuvoje šiuo metu veikia šios autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo asociacijos (toliau – kolektyvinio teisių administravimo asociacijos): Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A), Lietuvos gretutinių teisių agentūra (AGATA) ir Šiaurės šalių autorių teisių biuro filialas „NCB Lietuva“. Teisių turėtojai, kurių teises kolektyviai įgyvendina autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo asociacijos, turi stipresnes derybines pozicijas. Tokių asociacijų veikla svarbi ir verslo įmonėms, nes sudaro sąlygas įgyvendinti „vieno langelio“ principą įsigyjant kūrinių ir gretutinių teisių objektų naudojimo licencijas.

8. Tarptautinis intelektinės nuosavybės aljansas (IIPA) kasmet rengia pranešimą apie intelektinės nuosavybės teisių gynimą įvairiose pasaulio šalyse. IIPA 2006 metų pranešime Lietuvą pasiūlė palikti stebimų valstybių sąraše (Watch list – anglų kalba). Į šį sąrašą paprastai įtraukiamos valstybės, IIPA nuomone, neskiriančios pakankamo dėmesio intelektinės nuosavybės teisių gynimui. Nepaisant to, kad IIPA išvadose pabrėžiama, kad Lietuva padarė didelę pažangą reglamentuodama intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, kartu atkreipiamas dėmesys, kad šioje srityje būtina taikyti efektyvesnes teisių gynimo priemones. Be to, skaitmeninių technologijų įtaka kūrinių išraiškos ir naudojimo būdams kelia naujus reikalavimus ne tik teisiniam intelektinės nuosavybės reglamentavimui, bet ir teisių įgyvendinimo bei gynimo sistemos tobulinimui, teisėsaugos institucijų darbuotojų kvalifikacijai.

9. Siekiant įvertinti intelektinės nuosavybės reikšmę Lietuvos ekonomikai, Kultūros ministerijos iniciatyva 2005 metais buvo atliktas tyrimas „Pramonės, susijusios su autorių teisėmis ir gretutinėmis teisėmis, ekonominė svarba Lietuvoje“. Atliekant tyrimą buvo naudojamos PINO parengtos metodinės vertinimo rekomendacijos. Tyrimas parodė, kad su autorių teisėmis ir gretutinėmis teisėmis susijusios ūkinės veiklos sektorius Lietuvoje yra labai reikšmingas (suminis rodiklis – 4,35 %). Ši reikšmė akivaizdi, palyginti su tokių Lietuvos ekonomikai svarbių veiklos sričių kaip transporto, statybų ir finansinių konsultacijų veikla rodikliais. Palyginti su kitų ES šalių analogiškais rodikliais, Lietuva yra pasiekusi Europos Bendrijos vidurkį. Tačiau, kaip matyti iš žiniasklaidoje pateikiamų nuomonių ir diskusijų, didesnė visuomenės dalis (įskaitant smulkaus ir vidutinio verslo atstovus) kol kas nelinkusi deramai vertinti intelektinės nuosavybės teisių svarbos valstybės ekonomikos plėtrai. Todėl teisių turėtojų ir teisių naudotojų interesų derinimas turėtų tapti prioritetu įgyvendinant autorių teises ir gretutines teises.

10. Vykdydama Vyriausybės įgaliotos institucijos funkcijas autorių teisių ir gretutinių teisių srityje, Kultūros ministerija visuomet skyrė didelį dėmesį visuomenės švietimui intelektinės nuosavybės klausimais. 2000–2003 metais Kultūros ministerija įgyvendino Autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo strategiją, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. rugsėjo 29 d. nutarimu Nr. 1176 „Dėl Autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo strategijos ir jos įgyvendinimo 2000–2003 metų priemonių patvirtinimo“ (Žin., 2000, Nr. 84-2552), ir Europos Sąjungos PHARE programos projektą „Autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimo sistemos stiprinimas“. Minėtos strategijos pagrindu pradėtą visuomenės švietimo veiklą Kultūros ministerija toliau plėtojo 2004–2005 metais, įgyvendindama Visuomenės informavimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programą ir PHARE programos projektą „Techninė pagalba Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai įgyvendinant visuomenės informavimo intelektinės nuosavybės teisių klausimais programą“. Sudėtingi šios srities teisiniai santykiai ir naujų technologijų iššūkiai kelia naujus reikalavimus visuomenės švietimui.

 

III. VISUOMENĖS ŠVIETIMO PROGRAMOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

11. Šios Visuomenės švietimo programos tikslas yra toliau plėtoti Autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo strategijos pagrindu pradėtą visuomenės švietimo veiklą ugdant Lietuvos žmonių savimonę ir pagarbą intelektinės veiklos rezultatams bei jų kūrėjų teisių apsaugai, skatinant kūrybinę veiklą Lietuvoje ir teisėtą šios veiklos rezultatų sklaidą.

12. Šiam tikslui įgyvendinti numatomi šie Visuomenės švietimo programos uždaviniai:

12.1. sudaryti sąlygas mokinių ir studentų ugdymui intelektinės nuosavybės teisių klausimais;

12.2. derinti intelektinės nuosavybės teisių turėtojų ir teisių naudotojų interesus informacinėje visuomenėje;

12.3. sudaryti sąlygas visuomenei susipažinti su Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos programomis ir informacija;

12.4. tobulinti kultūros įstaigų darbuotojų kvalifikaciją autorių teisių ir gretutinių teisių klausimais;

12.5. tobulinti teisėsaugos institucijų darbuotojų kvalifikaciją intelektinės nuosavybės teisių gynimo klausimais.

 

IV. NUMATOMI REZULTATAI IR JŲ VERTINIMO KRITERIJAI

 

13. Įgyvendinus Visuomenės švietimo programą, bus:

13.1. sudarytos sąlygos mokinių ugdymui intelektinės nuosavybės teisių klausimais panaudojant Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos parengtas visuomenės informavimo priemones ir platinant specialiai vaikams sukurtą ir išleistą knygą apie autorių teises;

13.2. sudarytos sąlygos teisės, kultūros ir meno vadybos studentams gilinti savo žinias intelektinės nuosavybės teisių srityje, susipažinti su autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimo specifika;

13.3. apibendrinta autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo taikymo praktika, įvertintas teisių įgyvendinimo efektyvumas ir problemos;

13.4. parengta ir išplatinta informacija apie literatūros, mokslo ir meno kūrinių panaudojimą asmeniniais tikslais, meno kūrinių perpardavimo ir eksponavimo sąlygas;

13.5. suderinti verslo asociacijų ir autoriams, atlikėjams ir fonogramų gamintojams atstovaujančių kolektyvinio administravimo asociacijų interesai įgyvendinant autorių, atlikėjų ir fonogramų gamintojų teises informacinėje visuomenėje;

13.6. įvertinta literatūros, mokslo ir meno kūrinių bei gretutinių teisių objektų skaitmeninė rinka, viešai paskelbti tyrimų rezultatai ir išvados;

13.7. suteikta parama teisių turėtojų organizuojamoms antipiratinėms akcijoms;

13.8. sudarytos sąlygos visuomenei susipažinti su PINO intelektinės nuosavybės apsaugos sistema;

13.9. organizuoti Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos šventiniai renginiai, pagerbti autoriai, atlikėjai ir išradėjai, gavę PINO apdovanojimus už kūrybinę veiklą;

13.10. sudarytos sąlygos kultūros įstaigų darbuotojams patobulinti kvalifikaciją intelektinės nuosavybės teisių klausimais, naudotis specialiai kultūros įstaigoms šiais klausimais parengta informacine – metodine medžiaga;

13.11. įgyvendintos PINO ir Europos Bendrijų Komisijos rekomendacijos intelektinės nuosavybės teisių gynimo klausimais, organizuotas prokuratūros, policijos ir muitinės pareigūnų bei teisėjų mokymas intelektinės nuosavybės teisių srityje.

14. Visuomenės švietimo programos priemonių įgyvendinimas bus vertinamas atsižvelgiant į tai, kiek:

14.1. išleista ir išplatinta leidinių mokiniams ir studentams apie intelektinę nuosavybę;

14.2. organizuota konferencijų, seminarų, diskusijų ir kitų švietimo bei mokymo renginių intelektinės nuosavybės teisių klausimais;

14.3. atlikta tyrimų ir apibendrinimų autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimo klausimais;

14.4. parengta ir viešai paskelbta straipsnių, konsultacijų, išvadų autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimo klausimais;

14.5. paremta antipiratinių akcijų projektų;

14.6. apmokyta kultūros įstaigų darbuotojų ir teisėsaugos institucijų pareigūnų.

 

V. VISUOMENĖS ŠVIETIMO PROGRAMOS FINANSAVIMAS

 

15. Visuomenės švietimo programa įgyvendinama valstybės biudžeto lėšomis, kurios numatomos pagal Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto finansines galimybes rengiant atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto įstatymo projektą.

______________


PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2006 m. gruodžio 28 d. įsakymu

Nr. ĮV-706

 

VISUOMENĖS ŠVIETIMO INTELEKTINĖS NUOSAVYBĖS TEISIŲ KLAUSIMAIS PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO 2007–2008 METŲ PRIEMONĖS

 

Visuomenės švietimo programos uždaviniai

Priemonės pavadinimas

Atsakingi vykdytojai

Įvykdymo data

1. Sudaryti sąlygas mokinių ir studentų ugdymui intelektinės nuosavybės teisių klausimais

1.1. per viešąsias bibliotekas išplatinti vaikams išleistą knygą apie autorių teisių apsaugą (P. Palilionis „Kelionė į Autorių šalį“)

Kultūros ministerija

2007 m. I ketv.

1.2. mokinių ir studentų mokymui išplatinti mokslo ir studijų institucijose Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) informacinę medžiagą

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija

2007 m. IV ketv.

1.3. organizuoti seminarų ciklą apie intelektinę nuosavybę bendrojo lavinimo mokyklų mokytojams, dėstantiems teisės pagrindus

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija

2008 m. I ketv.

1.4. supažindinti teisės studentus su autorių teisių ir gretutinių teisių įgyvendinimo specifika organizuojant atvirų durų dienas kolektyvinio teisių administravimo asociacijose

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su kolektyvinio teisių administravimo asociacijomis LATGA-A ir AGATA

2007 m. II ketv., 2008 m. II ketv.

1.5. organizuoti seminarus apie autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą kultūros ir meno vadybos studentams

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su kolektyvinio teisių administravimo asociacijomis ir Vilniaus kolegija

2007 m. II ketv., 2008 m. II ketv.

1.6 organizuoti jaunųjų teisininkų konferenciją intelektinės nuosavybės teisių klausimais

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos universitetais, Lietuvos teisininkų draugija ir kolektyvinio teisių administravimo asociacijomis

2008 m. II ketv.

2. Derinti intelektinės nuosavybės teisių turėtojų ir teisių naudotojų interesus informacinėje visuomenėje

2.1 apibendrinti autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo taikymo praktiką ir viešai paskelbti apibendrinimo išvadas

Kultūros ministerija

2007 m. II ketv.

2.2. parengti ir viešai paskelbti Kultūros ministerijos interneto svetainėje informacinę medžiagą apie kūrinių ir gretutinių teisių objektų panaudojimo asmeniniais tikslais sąlygas Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse

Kultūros ministerija

2007 m. III ketv.

2.3. parengti ir viešai paskelbti informacinę–metodinę medžiagą apie meno kūrinių perpardavimo ir eksponavimo teisių įgyvendinimo sąlygas

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija LATGA-A

2007 m. III ketv.

2.4. organizuoti konsultacijas su smulkaus ir vidutinio verslo asociacijomis rengiant Kultūros ministerijos rekomendacijas kolektyvinio teisių administravimo klausimais muzikos kūrinių viešo atlikimo ir paskelbimo srityje

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūra

2007 m. I–II ketv.

2.5. organizuoti Baltijos šalių intelektinės nuosavybės dienas Lietuvoje

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Valstybiniu patentu biuru

2007 m. III ketv.

2.6. viešai paskelbti informaciją apie knygų panaudos bibliotekose tyrimo rezultatus

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija LATGA-A

2007 m. IV ketv.

2.7. remiantis Kultūros ministerijos parengta metodologija, atlikti tyrimą apie literatūros ir meno kūrinių panaudojimą internete ir viešai paskelbti jo išvadas

Kultūros ministerija

2007 m. III ketv.

2.8. paskelbti konkursą antipiratinių akcijų projektams remti

Kultūros ministerija

2007 m. II ketv., 2008 m. II ketv.

3. Sudaryti sąlygas visuomenei susipažinti su Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos programomis ir veikla

3.1. Kultūros ministerijos interneto svetainėje teikti informaciją apie PINO studijų ir kitas programas, teikiamą metodinę ir teisinę paramą

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Valstybiniu patentų biuru

2007 m. – 2008 m.

3.2. rengti ir viešai skelbti informaciją apie PINO parengtus ir svarstomus tarptautinių autorių teisių ir gretutinių teisių sutarčių projektus

Kultūros ministerija

2007 m. – 2008 m.

3.3. organizuoti Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos minėjimo renginius

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Teisingumo ministerija, Valstybiniu patentų biuru ir kolektyvinio teisių administravimo asociacijomis

2007 m. II ketv., 2008 m. II ketv.

3.4. organizuoti kandidatų (autorių, atlikėjų ir išradėjų) atranką PINO apdovanojimams už kūrybinę veiklą gauti ir apdovanojimų įteikimo iškilmes

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Valstybiniu patentu biuru, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos mokslininkų sąjunga

2007 m. II ketv., 2008 m. II ketv.

3.5. organizuoti Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai skirtą periodinės spaudos publikacijų intelektinės nuosavybės teisių apsaugos tema konkursą

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Valstybiniu patentų biuru, kolektyvinio teisių administravimo asociacijomis, Lietuvos žurnalistų sąjunga

2008 m. I ketv.

4. Tobulinti kultūros įstaigų darbuotojų kvalifikaciją autorių teisių ir gretutinių teisių klausimais

4.1. parengti ir išplatinti kultūros įstaigoms skirtą informacinę–metodinę medžiagą apie autorines ir intelektinių paslaugų sutartis

Kultūros ministerija

2007 m. III ketv.

4.2. organizuoti seminarus kultūros centrų darbuotojams aktualiais autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos klausimais (akcentuojant autorinių licencinių sutarčių sudarymo tvarką ir sąlygas)

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros darbuotojų tobulinimosi centru, Lietuvos kultūros centrų asociacija ir kolektyvinio teisių administravimo asociacijomis

2007 m. IV ketv., 2008 m. IV ketv.

4.3. organizuoti seminarus kultūros ministerijos reguliavimo srities kultūros įstaigų buhalterijų darbuotojams aktualiais intelektinės nuosavybės teisių įsigijimo ir intelektinių paslaugų teikimo klausimais

Kultūros ministerija

2007 m. II ketv., 2008 m. III ketv.

4.4. leidinyje „Kultūros aktualijos“ skelbti informaciją (konsultacijas, straipsnius ir kt. medžiagą) autorių teisių ir gretutinių teisių klausimais

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros darbuotojų tobulinimosi centru

2007 m. – 2008 m.

4.5. Vilniaus knygų mugėje organizuoti seminarą leidėjams, rašytojams ir dailininkams literatūros ir meno kūrinių reprografinio atgaminimo klausimais

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos meno kūrėjų, Lietuvos leidėjų ir Lietuvos periodinių leidinių leidėjų asociacijomis bei Tarptautine atgaminimo teisių organizacijų federacija IFRRO

2008 m. I ketv.

5. Tobulinti teisėsaugos institucijų darbuotojų kvalifikaciją intelektinės nuosavybės teisių gynimo klausimais

5.1. organizuoti mokymus teisėsaugos institucijų (prokuratūros, policijos, muitinės) darbuotojams

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Vidaus reikalų ministerija, Generaline prokuratūra, Muitinės departamentu prie Finansų ministerijos ir Verslo programinės įrangos aljansu (BSA Lietuva)

2007 m. III ketv., 2008 m. III ketv.

5.2. organizuoti seminarus teisėjams aktualiais autorių teisių ir gretutinių teisių gynimo klausimais (akcentuojant Lietuvos ir Europos Sąjungos teismų praktikos aptarimą)

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Teisingumo ministerija ir Verslo programinės įrangos aljansu (BSA Lietuva)

2007 m. IV ketv., 2008 m. IV ketv.

______________