LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

N U T A R I M A S

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1992 M. RUGPJŪČIO 11 D. NUTARIMO NR. 613 DALINIO PAKEITIMO

 

1993 m. kovo 17 d. Nr. 173

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Padaryti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. rugpjūčio 11 d. nutarime Nr. 613 „Dėl muito režimo fiziniams asmenims nustatymo“ (Žin., 1992, Nr. 28-833; Žin., 1993, Nr. 1-22; Nr. 2-47) šiuos pakeitimus:

1. Papildyti nurodytąjį nutarimą šiuo 1.6 punktu:

1.6. asmeninio naudojimo reikmenų sąrašą (pridedama)“.

2. Išdėstyti 2.5.7 punktą taip:

2.5.7. daiktus (prekes), skirtus dovanoms, – už sumą, ne didesnę kaip 10 minimalių gyvenimo lygių (tuo metu nustatytų Lietuvos Respublikoje), tarp tų daiktų:

2.5.7.1. maisto produktus – už sumą, ne didesnę kaip 2 minimalūs gyvenimo lygiai;

2.5.7.2. daiktus (prekes), kurių išvežimas yra ribojamas, – pagal daiktų (prekių), kurių išvežimas (išsiuntimas) iš Lietuvos Respublikos fiziniams asmenims yra apribotas, sąraše nustatytas normas“.

3. Pripažinti netekusiais galios 2.5.8, 2.5.9, 2.5.11, ir 2.6.3 punktus.

4. Laikyti 2.5.10 punktą 2.5.8 punktu ir išdėstyti jį taip:

2.5.8. šiuolaikines kultūros ir meno vertybes – ne senesnes kaip 40 metų, už sumą, ne didesnę kaip 25 minimalūs gyvenimo lygiai (tuo metu nustatyti Lietuvos Respublikoje), o autoriai savo kūrinius – be vertės apribojimų“.

5. Išdėstyti 2.6.2 punktą taip:

2.6.2. daiktus (prekes), skirtus dovanoms, įskaitant ir ribojamus įvežti pagal daiktų (prekių), kurių įvežimas (atsiuntimas) į Lietuvos Respubliką fiziniams asmenims yra apribotas, sąraše nustatytas normas, – už sumą, ne didesnę kaip 10 minimalių gyvenimo lygių (tuo metu nustatytų Lietuvos Respublikoje)“.

6. Išdėstyti 2.7 punktą taip:

2.7. muitas apskaičiuojamas taip:

2.7.1. kai išvežami ar įvežami (išsiunčiami ar atsiunčiami) virš nustatytų 2.5.7, 2.5.8 ir 2.6.2 punktuose normų daiktai (prekės):

2.7.1.1. už viršijančią normas dalį maisto produktų ir daiktų (prekių), kurių išvežimas ar įvežimas yra ribojamas, imamas dvigubas muitas, nustatytas šiems daiktams (prekėms) pagal muito tarifą;

2.7.1.2. už viršijančią normas dalį kitų daiktų (prekių), kurių vertė viršija 10 minimalių gyvenimo lygių, arba šiuolaikinių, ne senesnių kaip 40 metų meno vertybių, kurių vertė viršija 25 minimalius gyvenimo lygius, imamas muitas, nustatytas šiems daiktams (prekėms) pagal muito tarifą, pridedant 10 procentų jų vertės. Įvežant lengvuosius automobilius, 10 procentų daiktų (prekių) vertės priedas neskaičiuojamas;

2.7.2. kai vežami įvairūs daiktai (prekės) ir jų vertė viršija nustatytas normas, į viršijančią normas jų vertės sumą įskaitoma vertė tų daiktų (prekių), kuriems pagal muito tarifą nustatyti didžiausi muitai;

2.7.3. kai išvežamos (išsiunčiamos) senesnės negu 40 metų kultūros ir meno vertybės, imamas 200 procentų jų vertės dydžio muitas.

Muitas šiame punkte nurodytiems daiktams (prekėms) nustatomas priklausomai nuo kultūros ir meno vertybės rinkos kainos ir amžiaus, kuriuos nurodo Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcija savo išduotame leidime“.

7. Įrašyti 2.8 punkte vietoj žodžių „Ekonomikos ministerijos Kainų ir konkurencijos departamentas“ žodžius „Kainų ir konkurencijos tarnyba prie Ekonomikos ministerijos“.

8. Įrašyti 2.10 punkte vietoj žodžių „(muitinės posto pamainos viršininko)“ žodžius „arba jo pavaduotojo“ ir papildyti punktą šia antrąja pastraipa:

„Daiktai (prekės), kurių savininkas nežinomas, įstatymų nustatyta tvarka pereina valstybės nuosavybėn“.

9. Įrašyti 2.11 punkte vietoj žodžių „(muitinės posto pamainos viršininkas)“ žodžius „arba jo pavaduotojas“.

10. Įrašyti 2.12 punkte vietoj žodžių „(muitinės posto pamainos viršininko)“ žodžius „arba jo pavaduotojo“.

11. Išdėstyti 5.2 punktą taip:

5.2. laukinių gyvūnų (įskaitant jų iškamšas, kiaušinius, kailius), medžioklės bei žūklės trofėjų, taip pat gaminių iš neapdorotų laukinių gyvūnų ar jų dalių sąrašą“.

12. Nurodytuoju nutarimu patvirtintą daiktų (prekių), kurių išvežimas (išsiuntimas) iš Lietuvos Respublikos fiziniams asmenims yra apribotas, sąrašą papildyti šiomis pastraipomis:

„Duona ir duonos gaminiai 2 kg

Tabako gaminiai (leidžiama 200 cigarečių arba

tik asmenims, ne jaunesniems 250 gramų tabako, arba šių

kaip 16 metų) produktų rinkinys, kurio

bendras svoris neviršija

250 gramų“.

13. Padaryti nurodytuoju nutarimu patvirtintame daiktų (prekių), kurių įvežimas (atsiuntimas) į Lietuvos Respubliką fiziniams asmenims yra apribotas, sąraše šiuos pakeitimus:

13.1. pirmojoje pastraipoje vietoj žodžių „Rektifikuotas (geriamasis) spiritas arba degtinės ir likerio gaminiai“ įrašyti žodžius „Visų rūšių spiritas arba degtinės ir likerio gaminiai, arba kiti stiprūs alkoholiniai gėrimai“;

13.2. papildyti sąrašą šia pastraipa:

„Tabako gaminiai 200 cigarečių arba

250 gramų tabako, arba šių

produktų rinkinys, kurio

bendras svoris neviršija

250 gramų“;

13.3. nurodytojo sąrašo pastabą išdėstyti taip:

„Pastaba. Nurodytas kiekis, kurį be muito leidžiama įvežti (atsiųsti) tik asmenims, ne jaunesniems kaip 16 metų“.

14. Nurodytuoju nutarimu patvirtinto daiktų (prekių), kurių išvežimas (išsiuntimas) iš Lietuvos Respublikos visiems ūkio subjektams ir fiziniams asmenims be atskirų leidimų yra draudžiamas, sąrašo:

14.1. 1 punkto pirmojoje ir ketvirtojoje pastraipose vietoj žodžių „ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pritarimą“ įrašyti žodžius „ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimą“;

14.2. 4 ir 5 punktus išdėstyti taip:

4. Kultūros ir meno vertybės (įskaitant gintaro žaliavą ir pagamintas iki 1950 metų automototechniką bei jos dalis) gali būti išvežamos (išsiunčiamos) tik turint Lietuvos Respublikos kultūros paveldo inspekcijos leidimą.

5. Laukiniai gyvūnai (įskaitant jų iškamšas, kiaušinius, kailius), medžioklės bei žūklės trofėjai, taip pat gaminiai iš neapdorotų laukinių gyvūnų ar jų dalių gali būti išvežami (išsiunčiami) tik turint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento arba Miškų ūkio ministerijos leidimą. Leidimų išdavimo tvarką, suderinusios tarpusavyje, nustato šios institucijos“.

15. Padaryti nurodytuoju nutarimu patvirtintame daiktų (prekių), kurių įvežimas (atsiuntimas) į Lietuvos Respubliką visiems ūkio subjektams ir fiziniams asmenims be atskirų leidimų yra draudžiamas, sąraše šiuos pakeitimus:

15.1. 1 punktą išdėstyti taip:

1. Visų rūšių medžiokliniai ir sportiniai šaunamieji ginklai, arbaletai, pneumatiniai ginklai, numerinės jų dalys, šaudmenys, sprogstamosios medžiagos gali būti įvežami (atsiunčiami) į Lietuvos Respubliką tik turint Vidaus reikalų ministerijos leidimą.

Vienam asmeniui be atskiro leidimo galima įvežti (atsiųsti) ne daugiau kaip 2 dujinius pistoletus (revolverius), po 2 jų šovinių komplektus, 2 dujinius balionėlius.

Daugiau dujinių pistoletų (revolverių), jų šovinių, dujinių balionėlių galima įvežti (atsiųsti) tik turint Vidaus reikalų ministerijos leidimą.

Visų rūšių koviniai ginklai gali būti įvežami (atsiunčiami) tik turint Lietuvos Respublikos Vyriausybės leidimą“;

15.2. papildyti nurodytąjį sąrašą šiuo 4 punktu (sąrašo 4 punktą laikant 5 punktu):

4. Policinė ir karinė amunicija, specialiosios kontrolės ir apsaugos priemonės, kriminalistinė technika bei policijos darbuotojų mokymo metodikos priemonės, išvardytos Vidaus reikalų ministerijos patvirtintame sąraše, gali būti įvežamos tik turint Vidaus reikalų ministerijos leidimą“.

16. Nurodytuoju nutarimu patvirtinto daiktų (prekių), draudžiamų gabenti tranzitu per Lietuvos Respubliką, sąrašo 2 punktą išdėstyti taip:

2. Radioaktyviosios ir nuodingosios medžiagos gali būti gabenamos tranzitu tik turint nustatytąja tvarka išduotą Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento leidimą“.

17. Pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gruodžio 29 d. nutarimą Nr. 981 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. rugpjūčio 11 d. nutarimo Nr. 613 dalinio pakeitimo ir papildymo“ (Žin., 1993, Nr. 2-47).

18. Šis nutarimas įsigalioja nuo 1993 m. birželio 1 dienos.

 

 

 

MINISTRAS PIRMININKAS                                                                   BRONISLOVAS LUBYS

 

 

 

EKONOMIKOS MINISTRAS                                                                             JULIUS VESELKA

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1992 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 613

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1993 m. kovo 17 d. nutarimo Nr. 173

redakcija)

 

Asmeninio naudojimo reikmenys

 

1. Drabužiai ir asmeninės higienos priemonės, būtini kelionėje.

2. Kiti asmeninio naudojimo reikmenys, būtini kelionėje, bet ne daugiau negu:

2.1. 1 nešiojamasis muzikinis instrumentas;

2.2. 1 nešiojamoji rašomoji mašinėlė;

2.3. 2 fotoaparatai ir 10 jų fotojuostų;

2.4. 1 siaurajuostis filmavimo aparatas ir jo įranga;

2.5. nešiojamoji elektroninė aparatūra su energijos tiekimo šaltiniu (po 1 vienetą):

2.5.1. kompiuteris;

2.5.2. videomagnetofonas;

2.5.3. videokamera;

2.5.4. magnetofonas;

2.5.5. gramofonas;

2.5.6. garsą atkurianti aparatūra;

2.5.7. vaizdą atkurianti aparatūra;

2.5.8. televizorius;

2.5.9. iki 10 vienetų įrašo laikmenų nurodytajai kiekvienos rūšies aparatūrai.

3. Sportinis inventorius (po 1 vienetą):

3.1. burlentė;

3.2. valtis arba baidarė iki 5,5 m ilgio;

3.3. dviratis be variklio;

3.4. palapinė;

3.5. 1 pora slidžių;

3.6. 2 teniso raketės.

4. Kosmetikos reikmenys ir vaistai, būtini kelionėje.

5. Juvelyriniai dirbiniai iš brangiųjų metalų ir brangakmenių bei natūralių perlų – bendra dirbinių masė iki 50 gramų.

______________