LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS

 

Į S A K Y M A S

DĖL SAUGOS PRIEMONIŲ IMPORTUOJAMIEMS Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ ASMENINIAM VARTOJIMUI GYVŪNINIAMS PRODUKTAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2005 m. lapkričio 4 d. Nr. B1-601

Vilnius

 

Įgyvendindamas 2004 m. balandžio 16 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 745/2004, nustatantį priemones, taikomas asmeniniam vartojimui skirtiems gyvūninės kilmės produktams:

1. Tvirtinu pridedamą Saugos priemonių importuojamiems į Lietuvos Respubliką asmeniniam vartojimui gyvūniniams produktams tvarkos aprašą.

2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. balandžio 19 d. įsakymą Nr. B1-346 „ Dėl Laikinųjų saugos priemonių, taikomų importuojamiems gyvūniniams produktams asmeninam vartojimui, tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 60-2175).

3. Pavedu įsakymo vykdymo kontrolę Pasienio ir transporto valstybinei veterinarijos tarnybai.

 

 

Pirmasis direktoriaus pavaduotojas

l. e. direktoriaus pareigas                                                                 Darius Remeika

______________

 


PATVIRTINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

direktoriaus 2005 m. lapkričio 4 d.

įsakymu Nr. B1-601

 

SAUGOS PRIEMONIŲ IMPORTUOJAMIEMS Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ ASMENINIAM VARTOJIMUI GYVŪNINIAMS PRODUKTAMS TVARKOS APRAŠAS

 

Saugos priemonių importuojamiems į Lietuvos Respubliką asmeniniam vartojimui gyvūniniams produktams tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymu (Žin., 1992, Nr. 2-15) ir įgyvendinant 2004 m. balandžio 16 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 745/2004, nustatantį priemones, taikomas asmeniniam vartojimui skirtiems gyvūninės kilmės produktams.

1. Saugos priemonių importuojamiems į Lietuvos Respubliką asmeniniam vartojimui gyvūniniams produktams tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) tikslas – nustatyti saugos priemonių, taikomų gyvūninių produktų asmeniniam vartojimui, importo į Lietuvos Respubliką tvarką.

2. Šis Aprašas taikomas maisto produktams, nurodytiems Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2003 m. gruodžio 9 d. įsakymu Nr. B1-943 patvirtinto Įvežamų į Lietuvos Respubliką gyvūninių maisto prekių, kurioms privaloma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontrolė, sąrašo (Žin., 2004, Nr. 3-19) 02 ir 04 skirsniuose.

3. Šviežiai mėsai ir mėsos gaminiams (toliau – mėsos produktai) bei šviežiam pienui ir pieno gaminiams (toliau – pieno produktai), importuojamiems į Lietuvos Respubliką keleivių arba juos siunčiant privatiems asmenims:

3.1. taikomi importo reikalavimai, nurodyti Gyvūninių produktų, skirtų žmonių maistui, gamybos, tiekimo į rinką ir importo reikalavimų, patvirtintų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. B1-918 (Žin., 2004, Nr. 161-5904), III skyriuje;

3.2. atliekami veterinariniai tikrinimai pasienio veterinarijos postuose, kurie patvirtinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. balandžio 28 d. įsakymu Nr. B1-394 „Dėl Pasienio veterinarijos postų, kuriuose atliekamas iš trečiųjų šalių įvežamų gyvūnų ir produktų veterinarinis tikrinimas, sąrašo patvirtinimo“ (Žin., 2004, Nr. 76-2642).

4. Produktams, nurodytiems 3 punkte, turi būti atlikti veterinariniai tikrinimai vadovaujantis 2004 m. sausio 22 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 136/2004, nustatančiu produktų, importuojamų iš trečiųjų šalių, veterinarinių patikrinimų Bendrijos pasienio veterinarijos postuose tvarką; tačiau jiems netaikomos išimtys dėl sisteminių veterinarinių tikrinimų, nurodytų Komisijos reglamento (EB) Nr. 136/2004 8 (1) straipsnyje.

5. Šis Aprašas netaikomas asmeninėms siuntoms iš Andoros, Norvegijos ir San Marino, tačiau, siekiant informuoti keleivius, informacinėje medžiagoje turi būti nurodyta, kad tai yra trečiosios šalys, kurioms taikomos išimtys.

6. Nepažeidžiant Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarkos, patvirtintos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. B1-520 (Žin., 2004, Nr. 85-3096), 68–75 punktų reikalavimų, šio Aprašo 1–5 punktų reikalavimai netaikomi:

6.1. keleivių asmeniniam vartojimui skirtam kūdikių sausajam pienui, kūdikių maistui ir specialiajam maistui, reikalingam gydymui, jeigu jų nereikia prieš atidarant laikyti šaldytuve, jie supakuoti į gamintojo originalias pakuotes ir skirti parduoti galutiniam vartotojui ir jų pakuotė nepažeista, kilusiems iš trečiosios šalies, ir jų kiekis neviršija kiekio, kurį asmuo gali pagrįstai suvartoti;

6.2. mėsos produktams ir pieno produktams, importuojamiems į Lietuvos Respubliką iš Farerų salų, Grenlandijos, Islandijos, Lichtenšteino ir Šveicarijos, jeigu importuojamų produktų kiekis neviršija 5 kg vienam asmeniui.

7. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) turi užtikrinti, kad pasienio kontrolės punktuose, kuriuose yra pasienio veterinarijos postai, atvykstantys iš trečiųjų šalių į Lietuvos Respubliką keleiviai būtų informuojami apie importuojamiems gyvūniniams produktams taikomus reikalavimus. Ši informacija turi būti pateikiama plakatuose (1 priedas), kurie turi būti iškabinti gerai matomose vietose; plakatai turi būti išspausdinti lietuvių kalba ir kaimyninės šalies kalba, oro uostuose ir jūrų uostuose – dažniausiai keleivių vartojama kalba.

8. Tarptautinio keleivių pervežimo subjektai turi atkreipti į Lietuvos Respubliką atvykstančių keleivių dėmesį į reikalavimus, taikomus į ES importuojamiems gyvūniniams produktams, ir į Aprašo reikalavimus, kaip nurodyta 2 priede.

9. VMVT, bendradarbiaudama su kitomis kontrolės institucijomis ir su jūrų ar oro uosto tarptautinio keleivių pervežimo subjektais, organizuoja kontrolę, siekdama nustatyti nelegalias mėsos produktų bei pieno produktų siuntas ir užtikrinti sąlygas, nurodytas 1–6 punktuose; ši kontrolė gali būti organizuojama atsižvelgiant į riziką ir, jei reikia, naudojant tikrinimo priemones, tokias kaip: nuskaitymo įranga ir tarnybiniai šunys, kad būtų patikrinti dideli asmeninio bagažo kiekiai.

10. Importuotos prekės, kurios pažeidžia Aprašą, turi būti sunaikintos teisės aktų nustatyta tvarka.

11. VMVT gali reikalauti asmens, atsakingo už asmeninę siuntą, kuri buvo importuota pažeidžiant šį Aprašą, apmokėti išlaidas už tokios siuntos sunaikinimą, kaip nurodyta Gyvūninių produktų, įvežamų į Lietuvos Respubliką, veterinarinio tikrinimo tvarkos 63 punkte.

12. VMVT Europos Komisijai kiekvienais metais iki kovo 1 d. pateikia praėjusių metų ataskaitą, kaip nurodyta Komisijos reglamento (EB) Nr. 745/2004 IV priede.

______________

 


Saugos priemonių importuojamiems į Lietuvos

Respubliką asmeniniam vartojimui

gyvūniniams produktams tvarkos aprašo

1 priedas

 

EUROPOS KOMISIJA

 

 

Neleiskite infekcinėms gyvūnų ligoms

patekti į Europos Sąjungą!

 

Gyvūniniuose produktuose gali būti

patogeninių medžiagų, kurios sukelia

infekcines gyvūnų ligas

 

0995b

Įvežant gyvūninius produktus į Europos Sąjungą,

taikoma griežta tvarka ir atliekami veterinariniai tikrinimai

 

0995c

 

Keliautojai(*) privalo pateikti

šiuos produktus

oficialiam patikrinimui

(*) Išskyrus tuos keliautojus, kurie turi nedidelį produktų kiekį asmeniniam vartojimui ir atvyksta iš Andoros, Farerų salų, Grenlandijos, Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos, San Marino ir Šveicarijos.

 

(Šį skelbimą galima rasti adresu http://europa.eu.int/comm/food/fs/ah_pcad/ah_pcad_importposters_en.html)

______________

 


Saugos priemonių importuojamiems į Lietuvos

Respubliką asmeniniam vartojimui

gyvūniniams produktams tvarkos aprašo

2 priedas

 

Tarptautinio keleivių pervežimo subjektai, naudodamiesi turimomis informavimo priemonėmis (pvz.: skrajutėmis, balso pranešimais, vaizdais ekrane ir ant sienos, kt.), turi pranešti tokio pobūdžio informaciją

 

0995d

 

Neleiskite infekcinėms gyvūnų ligoms patekti

į Europos Sąjungą!

GyvŪniniuose produktuose gali būti

patogeninių medžiagų, kurios sukelia

infekcines gyvūnų ligas

Dėl rizikos, kad keliautojai įveš į Europos Sąjungą ligą, draudžiama įvežti šviežią mėsą ir šviežią pieną bei mėsos ir pieno gaminius, išskyrus šiuos atvejus:

q           Jūs galite importuoti kūdikių sausąjį pieną, kūdikių maistą ir specialųjį maistą, kurio reikia dėl medicininių priežasčių, jeigu:

 

l            prieš vartojant šį produktą jo nereikia atšaldyti;

 

l            jis yra gamintojo originalioje pakuotėje, kuri nepažeista.

 

q   Jūs galite importuoti asmenines siuntas su šviežia mėsa ir šviežiu pienu bei mėsos ir pieno gaminiais iš Farerų salų, Grenlandijos, Islandijos, Lichtenšteino ir Šveicarijos, jei jų bendras svoris neviršija 5 kg

 

q   Jūs galite importuoti asmenines siuntas su šviežia mėsa ir šviežiu pienu bei mėsos ir pieno gaminiais iš Andoros, Norvegijos ir San Marino

 

q   Jūs galite importuoti kitas asmenines siuntas su šviežia mėsa ir šviežiu pienu bei mėsos ir pieno gaminiais per ES patvirtintus pasienio veterinarijos postus tik tuomet, jei:

 

l            iš tos šalies, iš kurios jūs keliaujate, valstybinės veterinarijos tarnybos esate gavę būtinus dokumentus, patvirtinančius, kad prekės atitinka importo į ES reikalavimus; ir

 

l            deklaruojate visas tokias prekes bei pateikiate turimus dokumentus veterinariniam tikrinimui atvykę į pasienio veterinarijos postą.

 

Kita šviežia mėsa ir šviežias pienas bei mėsos ir pieno gaminiai turi būti pateikti atvykus prie Europos Sąjungos sienos, kad būtų oficialiai sunaikinti.

 

JEI JŪS NEDEKLARUOSITE ŠIŲ PRODUKTŲ, JUMS GALI BŪTI TAIKOMA BAUDA

 

Jums nereikia deklaruoti veterinariniam patikrinimui maisto, kuriame nėra mėsos ar pieno produktų, jei tokio maisto yra ne daugiau kaip 1 kg.

 

Dėkojame už jūsų bendradarbiavimą ir supratimą

 

______________